Горски дъхави цветя - за Мама ЮЛЧЕТО набра:)

  • 59 617
  • 602
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Кости и ти ли си юлче? Да си жива и здрава! Много да те слушат дечицата Simple Smile   bouquet

# 76
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Здравейте, ситуацията с тръшкането е същата и при нас  ooooh! Четох в книгата на Лоранс Перну, че не трябва да се натяква на детето, че се държи лошо, защото може да остане като "етикет": и то да започне да се възприема именно по този начин. В действителност н атази възраст децата изпитват много силна ревност към единия от родителите, а и чувството им за собственост се проявява много силно. Трябва да се реагира спокойно и да се измества вниманието от конфликтната ситуация. Просто се сменя темата и детето бързо се успокоява.
Ако единият от родителите е нежелан от детето (както е при нас ooooh!), родителят трябва да се прави, че не забелязва това и да изразява нормално чувствата си към детето.
Ето тук има на български доста подробна информация (но са пропуснали да напишат, че понякога този период продължава до 4 години):
Бебешкия пубертет - ще пусна линка във фейсбук страничката. Явно има някаква защита (това е конкурентен сайт на  бг мама). В момента, в който го пейстна и ми изписа "рекламен спам"

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 18:07 от cvetulka

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Цветулка, нещо не ми ги отваря линковете. С удоволствие бих прочела още литература по въпроса!  Peace

# 78
  • Мнения: 1 107
Кости и ти ли си юлче? Да си жива и здрава! Много да те слушат дечицата Simple Smile   bouquet
И аз Grinning
Благодаря! Да ти се връща!

И при мен не се отварят линковете, а са ми нужни. Въпреки че не е особено непослушна, но е супер чувствителна и изпада в някякви такива състояния Crazy и прави всичко на въпреки ooooh!

# 79
  • Мнения: 361
Кости,честит 30-ак  bouquetПрекрасна възраст,желая ти да я изпълниш със здраве,усмивки и много положителни емоции.Весел празник  bouquet

# 80
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Опитах и на лични, но пак така го показва  #2gunfire Явно от форума ревностно се пазят от конкуренцията  Rolling Eyes Разбираемо, но дразнещо в случая. Ако ме добавите във фейсбук страницата ще ги пусна там.

# 81
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Кости, честит рожден ден!   bouquet


Цвети, един ден става да му изместиш вниманието, но друг ден не става. Вчера го финтирах така, но днес ела да го видиш, от сутринта, направо вече ми иде да се гръмна  Tired

"Умния" му баща му купи шоколад в 8 сутринта без Борис да е закусвал преди това, при това голяма опаковка "Киндер" - аз не мога да го накарам вече да си изяде закуската, той изяде 2 шоколадчета, още повече се превъзбуди и се тръшна за останалия шоколад. И сега хвърля опаковки шоколад, крещи и реве... а баща му отива на работа, аз оставам....... пробвах да му показвам книжка, да играем на новата му писта, вчера ме изтърси за писта, пусках му клипчета на ютуб, казах му, че ще го заболи зъбчето като Маша, ами сори ама ми свършиха идеите...
Редактирам се, оставих го да се натръшка и в някакъв момент, явно му поразмина и пристигна да играем  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 25 юли 2013, 09:18 от TDI

# 82
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Ние сладкиши преди хранене почти не даваме. Мъжът ми е особено стриктен (аз понякога отстъпвам), но само ако знам, че така или иначе няма да яде нормална храна и то в малки количества. Киндерче повече от 1 не давам. Бонбони - макс. 2  Peace Ама и Алекси не лакоми много за сладко. Даже понякога си оставя сам шоколада и казва, че му е много сладко  hahaha

На ясла не ходи ли? Като гледам Алекси постоянно иска с нещо да се занимава (игри разни) и на едно място не се задържа. От 1-2 дена си измислихме образователна игра. Той е някакво животно, а аз съм друго животно, с което той се храни (напр. той е жаба, аз съм муха, той е крокодил, аз съм газела). Аз се правя, че минавам през водата и си скачам, а той идва с големите си зъби и ме "хапва" и започваме да се гъделичкаме  Crazy Така хем се учи кое животно с какво се храни, хем си играем и му е много забавно.
Но, навън е най-приятно - играе с други деца, бяга, тича. Може и на плаж (даже там е най-доволен).
А ти не се притеснявай - и от хормоните и бременността ти се виждат по-страшни нещата. Всичко ще мине скоро Simple Smile Просто приеми, че той е жаден да опознае света, има нужда да се утвърди като човек и трябва да си малко по-милостива към него.
П.П. В дебелите книги пише, че трябва да сме толерантни към нещата, които няма да са вредни и опасни за него, но за всичко останало трябва да сме твърди.

Последна редакция: чт, 25 юли 2013, 10:34 от cvetulka

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Хмм и ние сме така за сладкото. Всеки ден като го взимам от ясла се започва едно мрънкане, тръскане за сладолед/бонбон. Обяснявам му че ще му купя след като вечеря (ние вечеряме рано - 18.30), че ще го заболи корема, че ще го заболи зъбчето .... нищо не помага - ляга на земята, тръшка се, тормоза някой път продължава 30-40 минути, докатаооо ... накрая аз повече не издържам и му купувам  Embarassed Така е почти всеки ден! Казвам ви - връщам се скапана от работа - и се почва с това! Голям е инат. Надява се това скоро да отшуми, да се вразуми малко. С каката не се сещам да сме минали през такова чудо  newsm78

# 84
  • Мнения: 165
Запис,че ще ви изпусна...

# 85
  • Мнения: 361
Няма страшно,чак толкова не сме се разбързали Joy

# 86
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Запис,че ще ви изпусна...

Няма шанс, предната тема я писахме има-няма 1 година  Joy

# 87
  • Мнения: 361
Да се разпиша по нощите......

Почерпете се ,за здравето на моето детенце:
Скрит текст:
Ето го и Ал,вече на "тЛи":
Скрит текст:

Честит рожден ден на днешните рожденници.Бъдете здрави,усмихнати и щастливи Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 1 107
Ади, TDI благодаря Hug

Ади да ти е живо и здраво тЛигодишното момче! Безгрижно детство и безброй усмивки!
И Ивон колко много е пораснала. Кукла!

# 89
  • Мнения: 1 107
Ето го моето пораснало момиче на РД

Общи условия

Активация на акаунт