Горски дъхави цветя - за Мама ЮЛЧЕТО набра:)

  • 59 573
  • 602
  •   1
Отговори
# 555
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Напоследък все се сещам да пиша в темата, исках нещо да питам и сега пред лаптопа  не помня какво беше, но ще се сетя Simple Smile

Да споделя скорошни снимки от двете юначета и да пожелая светли празници Simple Smile



# 556
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Честито Рождество Христово!
Мир, топлина и уют в сърцата!


# 557
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Честито Рождество Христово и весела Коледа  Hug 

Аз мога да кажа с ръка на сърцето, че това ми беше най-хубавата Коледа, може би защото Борко вече е голям и разбира, или защото предните години ходихме ту в моите родители, ту в на ММ, ту пък бяхме с малко бебе, покрай което не остава ред за празнуване. Та вчера си наредихме трапезата, всички, заедно, седнахме, хапнахме и после пуканки и коледен филм  Sunglasses 

Само сутринта ми беше меко казано трудно, защото малката се буди 4-5 пъти през нощта, Борко пък след коледния филм искаше приказка, заспахме към 12, малката се събуди в 5:30, до 6:30 се приспивахме и като дойде Борко в 7 с възглас "Под елхата има подаръци" не помня какво му казах, но не беше много мило  Blush 

Подарихме му сглобяем замък с войници от Джъмбо и таблет, че нали всички в градината вече имат.. Ами таблета изобщо не го отрази такава игра направи със замък  Crazy 
На малката й взехме една играчка да слага топка, като за упражняване на моториката - от такъв тип + търкалка, защото тя вече ходи  Party

# 558
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Таблет - детска образователна играчка с вид на таблет или истинзки, като за зрели хора?

# 559
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Таблет - детска образователна играчка с вид на таблет или истинзки, като за зрели хора?

Истински. Миналата година бяхме с едни приятели на почивка и техните деца имаха, бяха му сложили игри с букви и цифри, пъзели и т.н. та решихме, че ще е добре да му вземем да се учи на букви и цифри по интерактивен начин Simple Smile Сега татко му е отговорник по таблета - само когато той е вкъщи и когато и за колкото време той му разреши, но както казах интересът не е голям. От вчера имаме и всички приказки от 1001 нощ, така че смятайте какво четене ме чака  Crazy

# 560
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Не помня дали съм разказвала, но миналата есен, като забременях  реших да си взема нов робот. Коки като видя кашона му беше интересно какво е и аз му пуснах на лаптопа промо клипче. Страшно му хареса и искаше постоянно да го гледа,а до тогава не му бях пускала никакви филми изобщо никъде  нито на телевизор нито на лаптоп. Баща му реши да му инсталира един таблет - да му го пуска от него. Искаше да види и други - пак за кухненски машинки - други роботи и друг тип машинки. На третия ден вече абсолютно с лекота работеше с таблета  пускаше си игри и т.н. Разбира се  научаване по маймунския метод - проба грешка. Натиска навсякъде и налучква.

След време го изпусна и счупи и нов не взехме, прекаляваше с гледането и игрите, имаше период, в който започна да мига и т.н.

Сега не се сеща за него и по-добре  Blush

Ако можеш от сега да въведеш правило - колко време на ден да се ползва е най-добре - да си знае, че не се виси на него постоянно  Blush

# 561
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ако можеш от сега да въведеш правило - колко време на ден да се ползва е най-добре - да си знае, че не се виси на него постоянно  Blush
[/quote

Ооо да, напълно съм съгласна  Peace

# 562
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Честита Коледа на всички! При нас точно за Коледа стана като в приказка и съм доволна. Пълен релакс, разходки и умерено ядене  Peace
Алекси получи кола с дистанционно управление и е много доволен. Отделно от България си беше получил подаръците - лък, чудовище от Бен 10 с фигурка на Бен 10 и мотор, боксова круша и други.
Относно таблетите ние засега не бързаме, но ползва телефоните ни под надзор и за ограничено време. На компютъра също играе разни игри, но под контрол.
Аз за Коледа му поръчах 3 книжки от България - Детска Библия, Приказки на Андерсен и Три повести за Карлсон. В първата бях вложила големи надежди, но останах много разочарована от начина, по който са написани историите  Rolling Eyes Аз като малка имах едно издание, което беше много интересно, написано като приказки и можеш да добиеш добра обща религиозна култура без да се чувстваш, все едно някой ти промива мозъка. Приказките на Андерсен са написани много добре и с хубави илюстрации, но Карлосн направо го заплени. Цял ден играем историйки от книжката, а сутринта като се събуди пак четохме по негово желание  Crazy

# 563
  • Мнения: 723
Весели празници и от нас! Много здраве, късмет и благоденствие на вас и семействата ви Simple Smile

Аз нямам нищо против таблетите. По-добре да се занимава там, от колкото на се мъчи на телефоните ни или да гледа телевизия, от където получава информация, която не можем да контролираме. Бо е достатъчно зает през останалата част на деня и пряко сили му се събират повече от 30-40 минути гледане  Peace

О,  cvetulka, много се радвам, че най-накрая Алекси е при вас! Пожелавам ви да не ви се налага повече да се разделяте за толкова дълго време! Честно казано, аз не бих издържала толкова време без Борис. Как се чувства там, тръгна ли на градина вече?

# 564
  • Мнения: 361
Весела Коледа и от нас!!!
Желая на всички много здраве,радост и късмет .Бъдете щастливи Simple Smile
Нашата Коледа мина в Сандански и както винаги беше топло и уютно.Прабабата и тя беше с нас,децата,кучето ....Абе като по филмите,хахаххх.
Нашите подаръци са далеч от техниката,но пък много желани.
Ивон получи водолазен костюм и нови плувни очила.Няма търпение отново да започнат тренировки ,та да ги изпробва.
Имаше и бонус спортен екип и парфюмче,първото в живота й.Много се израдва,нали си е кипра.

Алекс си беше поръчал "Голям слон" и въдица.Получи няколко големи гумени животни (това са му любимите играчки).Прави джунгли,води битки с тях,голяма игра.Въдицата ще конкурира дядовата ,че миналото лято едни пръчки бяхме пригодили и той още от тогава даде заявката Simple Smile

Единственото чудо на техниката беше за мен.Получих таблет,но по необходимост.Аз също не съм фен на този туп забавление.Децата и до сега са със силно ограничен достъп.Играят предимно с кучето или на вън.Детско пускане преди сън,но на 10-тата мин. ,то ги гледа Simple Smile

# 565
  • Мнения: 361
Цветулка и вие ли сте на вълна "Иисус и къде живее той"?
Алекс проявява изключителен интерес и почти постоянно ме кара да му разказвам.Аз също купих детската Библия,която изобщо не покри очакванията нито на мен,нито на него.Едно време ,тази която имахме ние беше приказна и смело мога да твърдя,че голяма част от това което знам е получено от тази Библия.
Кажи как сте вие?
Посвикнахте ли вече?Алекси как се чувства там?Как се справяте с езика?
Изобщо разкажи каквото се сетиш Simple Smile

# 566
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Здравейте пак от мен   bouquet
Май съм забравила да пиша, но Алекси е с нас от 17-и септември. До сега ходеха с татко му на градина от отворен тип, т.е. с един от родителите, защото нямахме място в редовна, но точно преди Коледа пристигна писмото, че от 5-и януари е приет в редовна градина  newsm44 Излишно е да казвам, че тук реакцията му на градините няма нищо общо с тази в България, но и всичко е по-различно - като се започне от това, че самият той разбира много повече и се стигне до разликата в системата, всичко е по-благотворно. Надявам се да свикне бързо на новото място, макар че все още си имам притесненията и ми се струва, че без драми няма да минем, но поне се надявам да отминат бързо.

Иначе Алекси се адаптира бързо тук. С езика не е напреднал много, защото до момента общува основно с нас, но все пак поназнайва някои основни изрази и вече поздравява спокойно на норвежки, благодари, пита децата как се казват и т.н.

buggy-->, повярвай ми това беше едно от най-трудните решения в живота ни и нямаше вечер без да плача, но дори и сега мисля, че това беше правилния начин за нас. А и раздялата имаше и положителни страни върху развитието на Алекси. Стана далеч по-зрял и по-приспособим. Ние също успяхме да извлечем някои поуки и да си дадем сметка за някои грешки във възпитанието, които сме допускали.

Относно лаптопи, телевизия, компщтри и т.н. винаги ограничавам Алекси, защото беше заспочнал да мига странно по едно време, а и се превъзбужда, особено от игрите, които са му много интересни.

# 567
  • Мнения: 27
Здравейте момичета!
Отдавна не съм писала,пък и като цяло гледам,че темата не е много активна.При нас всичко е наред .Влади порасна,вече е голямо и зряло момченце,със своите размишления и истини за живота.Новото е ,че ще става батко и забележете,отново през юли.Вълнува се вече,но гледа да не го показва.Мина през периода на пълното отрицание и фазата " не искам".Сега сме на вълна къде е бебето,с какво се храни,с какво ще играе.Абе забавление.Това е от нас,засега

# 568
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Дара, честито! Лека бременност и здраво бебче през юли!  Hug

А баткото съм сигурна, че ще обича бебето най-много от всичко на света. Ревността минава бързо, после е истината.  Heart Eyes Peace Пиша от личен опит, моите дечица не могат един без друг, голяма любов, голяма радост.  Heart Eyes

# 569
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Честита радост, дано мине леко до финала и да имаш леко раждане  Hug

Голямо вълнение е за големите деца Simple Smile Калоян и Руни също много се търсят и са голяма комбина  Blush

Общи условия

Активация на акаунт