Деца с очни пpоблеми - тема 7

  • 70 112
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 657
Така е. Водих я в първи клас и никъде нищо не се откри. ВЗех  си час за д-р Стойчева за 26.06  в клиника СВ ПЕтка.Ще пиша като се върнем!! Благодаря ви за подкрепата!

# 31
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
mari_eta благодаря ти  Hug
Вчера се за игра и остана по един час на всяко око, но завчера беше борба и едвам остана половин час. Ще опитам да го накарам да стои по 1 час.

# 32
  • Мнения: 657
Момичета пропуснах нещо много важно. През какъв интервал от време може да се разширява зеницата. Когато отидем във Варна ще са минали едва 7 дена от първият път.А ако има голямо разминаване може да се наложи и друго мнение. ЩЕ ми е от полза да ми напишете и според това да отменям или запазвам нов час.

# 33
  • Мнения: 6 208
Здравейте!

Внезапно се оказа че имаме проблем и с очите, изписаха очила, но когато ги след около час детето каза че го болят очите по различен начин - навътре /тогава за пръв път разбрах че и друг път са го болели/. Лекарката каза, че било нормално докато свкни и да сваля очилата когато го болят очите. Но така му се събира много по-малко време с очилата, отколкото без тях, а лекарката каза да ги носи постянно. Диоптъра е сравнително малък 2, но очилата са с още по-малък диоптър. притесненията ми са че вероятно този проблем произтича от слаба съединителна тъкан, която е причина за доста проблеми при детето. Сякаш ми се иска да го консултирам с лекар който е запознат с дефектите произтичащи от слабата тъкан и затова ако при някое от вашите дечица има такъв проблем със съединителната тъкан ви моля да споделите опит и да ме насочите към специалист който се занимава с това. На 2 и 3 юли сме в София заради преглед с кардиолог и с надеждата да го консултираме и с други специалисти. Два дена са малко, но ако се отвори възможност бих консултирала и със специалист детски офталмолог, който евентуално бихте посочили вие, тъй като имате повече наблюдения в тази област. Моля да посочите и координати за връзка.

Желая ви хубав и успешен ден и здрави и щастливи дечица! Hug

# 34
  • Мнения: 46 565
Рори72, задължително направете консултация с още един специалист и виж дали ще съвпадне диагнозата. И проверете самите очила дали отговарят на изписаното (случва се да ги объркат).

# 35
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Запис и от мен.

# 36
  • Мнения: 3 634
Не съм писала от доста време, благодаря за темата!  Hug

При нас няма развитие в диоптърите, но преди около месец едно дете беше ритнало Мите в главата, рамките се разглобили и дръжката се беше врязала в слепоочието. Разбира се, според учителките в ДГ, аз преигравам и нищо толкова страшно не било станало, но все пак детето си има месец по-късно една около 3 см дъгичка на дясното слепоочие. Rolling Eyes Да се оплача вместо "запис".

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ох, Октоподче Hug...да бе, преиграваш Close! Андриан 10 дни вече е с ранички под едното оче и от двете страни на нослето - от рамката и наносниците - същата история - "Ама кога е станало, той защо не е казал" - фраскат го с юмрук право в лицето и никой нищо не разбрал. Вече го уча да се бие, писна ми Crossing Arms!

# 38
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Здравейте! Hug

Моля, майчетата, на чиито дечица са разширявали зениците с атропин, да споделят за колко време се нормализират зениците? Детето може ли да извършва относително нормално ежедневните си дейности? Да го пускам ли на детска градина...Той е на 1г. И 2м. И се притеснявам как ще минем през това.
Знам, че атропин доста рядко се ползва, но имам доверие на лекарката. Тя е поредната, при която минаваме. Имаме страбизъм и нистагъм, но той изпрява очите често. Та искаме да видим дали няма далекогледство, а според нея това е най-точния начин. Разширявали сме ги и преди с бързи капки. Гледали са му дъната и без капки, просто по стечение на обстоятелствата му бяха широки зениците, това беше първия път. Та, резултатите от двата прегледа са доста различни. И затова настоящата докторка иска да сме сигурни и предписа атропин.
Та, моля ви, ако знаете, споделете какво да очаквам..много ли ще се измъчи детето?

# 39
  • Мнения: 914
Здравейте и от мен!
На моята дъщеря наскоро - съвсем случайно - на профилактичен преглед - й откриха далекогледство и то +9, 50 и + 10, 50. В Александровска болница при д-р Велева сме.

След няколко месеца с очила зрителната острота с очила се подобри, обаче пък за съжаление главно с лявото (по-силното око) и съответно отиваме на мързеливо око. Та сега ще закриваме лявото око по 6 дена седмично, което ми идва малко ударно, ама...
Лекарката каза, че до края на годината се очакват да се одобрят за продажба и да пуснат и у нас специални очила, които ще са алтернатива на закриването. Според мен трябва да е това или поне аз не намерих друго

http://www.xpand.me/amblyz/amblyopia/

Също така има доста упражнения. Намерих някакви американски статии, че най-съвременните идеи са, че не е само закриването на окото, което може и трябва да се прави. Намерих за ай-пад приложение. Като питахме лекарката каза, че знае за един лицензциран у нас софтуер. Струва 220лв., обаче. За PC е, но понеже малката засега не е играла компютърни игри ми се иска да не започваме още...

http://covdblog.wordpress.com/2010/05/11/amblyopia-treatment-%E2 … standard-of-care/

А в САЩ са започнали даже да третират вече и възрастни хора - за които доскоро се е смятало, че не може да се повлияе - с упражнения, които на принципа на 3д изискват участие на двете очи. Чудя се дали от това следва, че би било полезно да гледат тези деца 3д филми, за да третират участието на двете очи, но не мога да намеря за сега категоричен отговор. Ако някой е срещал нещо по въпроса?

П.С. Извинете ме, ако тези неща са вече коментирани и не са новост за вас - не съм наваксала с четене назад Hug

Последна редакция: нд, 30 юни 2013, 09:53 от инкс

# 40
  • Мнения: 3
Привет на всички!  Hug
Аз съм Вероника, отдавна чета тайничко този форум, и най- накрая реших да се регистрирам... Мама съм на две слънца: кака е почти на 6г, носи вече трета година очилца / далекогледство и астигматизъм/, и малчо, който е на година и половина. Почти 3 години бяхме при д- р Радка Иванова в Александровска, но при последните 2 прегледа ме ядоса / скара се на дъщеря ми, че не знаела кое е ляво и дясно, когато е била почти на 5г/, освен това прегледите за една година нито един птъ не провери дали има нужда от корекция... Та, решихме да ходим при Чернодринска. Изследва бебчо с Плюсоптикс, установи, че и той има астигматизъм. Края на август ще му разширяват зениците, да проверят за друг проблем. На каката й даде тридневно капане на атропин и после на преглед. Гледайки сега резултата от разширяването с атропин и това с цикложил /възоснова, на което са й направени първите очила/, не виждам почти никаква разлика... Това, което ме притесни адски много, е, че Чернодринска иска да прави операция на лявото око - то се криви навътре към нослето, но когато е без очила. Когато е с очила, няма кривене! Питах доста оптпметристи, мисля да отидем и до Константинов в "Ден", но все пак ако има някоя мама, чието детенце е минало през такава операция, нека пише! Това, което ми обясни лекарката, е че корегират мускулите на окото. Но дефакто дори и с операция, дъщеря ми ще носи очила! Защо тогава иска да я оперира, не мога да разбера...
Сега да кажа за Атропина,
Fous De La Mer, каката е голяма, и въпреки всичко с тези капки, милата 10 дни не знаеше къде стъпва, как да хване вилица... Мноооого кофти работа. Навън бяхме постоянно със слънчеви очила, молех я да не тича, а вкъщи стояхме на спуснати завеси! Зениците се оправиха за 8-10 дни, като броя от първото слагане на капки. Чернодринска искаше и на малкия /1,6 г/  да дава Атропин, но не мога да си позволя да го държа 2 седмици вкъщи.... Та се споразумяхме за цикложил. А и както писах по- горе при разширяването с цикложил и с атропин разликата е точно 0,25, като по- високите стойности са отчетени с атропина.
Извинявам се за дългия пост, от мен хубав уикенд, въпреки дъждовното време Simple Smile

# 41
  • Мнения: 62
Здравейте мами!
Моето дете е на 6 м и забелязах, че леко криви едното око към нослето. Споделих това с личната лекарка и за съжаление и тя потвърди това мое наблюдение. Каза ми, че ако не се оправи от самосебе си и този месец ще ни даде направление за очен лекар. Въпроса ми е може ли наистина този проблем да се реши от самосебе си? И ако евентуално се наложи да се ходи на очен лекар къде е най-добре да заведа бебо?

# 42
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
От кой град си?

# 43
  • Мнения: 62
От Велико Търново

# 44
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Каза ми, че ако не се оправи от самосебе си и този месец ще ни даде направление за очен лекар.

И това го казва лекар?От само себе си няма да се оправи.Искай си направление

Общи условия

Активация на акаунт