Деца с очни пpоблеми - тема 7

  • 70 114
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 330
petroliana не че не съм доволна от Контрова, но досега не сме я водили при друг, и затова исках и второ мнение. Затова ви питам вас по опитните какво да направя, нали за друг преглед трябва да минат 5-6 месеца, за да и сложат пак капки, или аз греша  Confused и затова исках да се възползвам като и са разширени зениците да я види и някой друг. Какво сега предварително да и кажа ли по телефона или да и кажа на място, като отидем за прегледа да и обясна newsm78 ooooh!

Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 16:02 от fibs

# 16
  • Мнения: 817
fibs Смятам,е притесненията са ти неоснователни.Д-р Николова е много човечна и не мисля,че ще имаш проблеми.Аз личчно съм ходила при нея за потвъждаване на диагнозата един ден след прегледа при друг лекар и съм носила документите от другото място.На лекаря,който следи в момента сина ми съм   казала,че ще ходим  и в София на прегледи.Родители сме все пак,а лекарите и те са хора и понякога грешат или правят пропуски ,така че две мнения никога не са излишни. Правилно си решила. Peace

# 17
  • Мнения: 330
*valentina* мерси   bouquet Вече това е второ мнение за Николова,че е учтива и добра, мен ме интересуваше това. Защото преди месец малката беше направила някаква алергия и имаше ситни пъпчици около окото и като я заведохме на очен в Кърджали, тази почна да мърмори защо сме я завели малката на очен във Варна и тъй подобни, дори не ни обърна внимание, поне имаше още една млада до нея и тя ни обърна внимание, а като се има предвид миналото лято първо бяхме на очен в Кърджали, а те не ни прегледаха дори, защото сме били малки, бяхме на 2 годинки, с една дума не им се занимаваше с малко дете, хем не я преглеждат хем ми викат защо сме завели във Варна  #Cussing out Затова питах за мнение, да не стане същото и да не ни прегледа и да се ядоса, но вече имам добри отзиви за нея, щом сте доволни. Мерси много  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 54 646
fibs , ние също сме ходили при д-р Николова .  bouquet
Нямаш никакви причини да се тревожиш , всичко ще е наред ! Peace

# 19
  • Мнения: 6 208
Здравейте!

Тъй като детето ми има много проблеми и успявам да чета само текущо темите в които се дискутират проблеми които има и той предварително се извинявам ако въпросите ми са глупави и вече са дискутирани. Вчера бяхме при офталмолог, но отидохме там не поради осъзнат проблем със зрението, а заради други проблеми. Първо ни насочи кардиолог тъй като детето има вроден пролапс на митрална клапа поради слаба съединителна тъкан и кардиологът предположи че ще се окаже че има и очен проблем както и стана. Втората причина да направим такъв преглед беше че от няколко месеца често се оплаква от главоболие, а през последните 10-на дни постоянно. Офталмологът твърди че като сложим очилата главоболието ще мине. Дано! Но нещо не разбрах. Първоначално на апаратите лекарката каза че има астигматизъм и далекогледство около 0.75 диоптъра. Той не виждаше числата от последния и предпоследния ред. Разшириха му зениците. Обаче хем бяха разширени хем едната ту се свиваше до точица ту се разширяваше. Не знам как е била точно кагато пак го преглеждаха, но тогава лекарката каза че има скрит диоптър две, но няма астигматизъм. След разширяването на зениците детето виждаше цифричките само от най-горния ред и частично от реда под него, кривеше глава, навеждаше се напред и бърчеше нос в опит да види цифрите, но пък когато му слагаха стъкалцата с тези които отговарят на диоптър 2 виждаше размазано, а с по-малък диоптър малко по-добре. В крайна сметка рецептата беше за 0.5 на едното око и 0.75 на другото око. Самата аз от вчера нося очила за работа, тъй като изненадващо ми откриха астигматизъм и малко далекогледство, но изобщо нищо не разбирам. Първо исках да разбера дали открития проблем има нещо общо с проблемната съединителна тъкан т.е. дали има шанс да се оправят нещата или ще се влошават. Защото съединителната тъкан няма как да се оправи и ако проблема е от нея няма шанс, по-скоро може да се влоши. Но лекарката струва ми се това със съединителната тъкан не го знае. После не разбрах как така преди разширяването на зеницити диоптъра е по-малък и има астигматизъм, а след раширяването диоптъра е доста по-голам и детето почти нищо не виждаше от таблото, но пък астигматизма изчезна. Освен това не разбрах защо при диоптър 2 той не вижда със стъкалцата които отговарят на този диоптър, а със стъкалцата с по-малък диоптър пак не виждаше долните редове на таблицата, но каза че все пак вижда по-добре и очилата които трябва да носи постоянно са с малък диоптър. Това няма ли да влоши зрението. това че вижда по-малко от 80% какво означава. той няма база за сравнение и не може да обясни, но ми прозвуча много тъжно констатацията че никога не е виждал 100%. Какво значи това. Още докато пробваше очилата не можеше да ги търпи. Как ще го накарам да ги носи постоянно. Има двустранно изкривяване и трябва да прави гимнастика всеки ден, но на 5г. и половина не мога да стигна до него и да му втълпя колко е важно. А сега ще трябва да го накарам някак да носи постоянно очила. Като го оставя в градината как ще съм сигурна че ги носи. И когато са навън и играят няма ли опасност да падне, очилата да се счупят и да наранят очите. Извинете за многото вероятно глупави въпроси, но докато едната вечер се притесняваме че има проблем със сърцето на следващия ден разбирам че има проблем и с очите и вече ще ми изгърмят бушоните. Още изведнъж се извинявам за многото въпроси, които сигурно сте дискутирали вече. И още нещо. Има ли смисъл да го водя на втори преглед при друг лекар при положение, че машина определя диоптъра. Ходихме при д-р Балимезова в Бургас и личните ми впечатления са отлични, но аз нямам база за сравнение. Мъжа ми смята че ако сега носи очила ще му увредим още повече зрението. Вие какво смятате по въпроса. Тъй като планирам да го водя на преглед в София заради други проблеми смятате ли, че там има специалисти детски офталмолози с които е добре да направим консултация за второ мнение? признавам си в главата ми е каша. Вече не знам какво друго трябва да знам и ако се сетите нещо ще ми бъде от полза. Само имам молба ако има майка чието детенце има проблем със съединителната тъкан и освен очни проблеми има и други произхождащи от тъканната слабост я моля да се свърже с мен на лични за да обменим опит и за другите проблеми.
Благодаря на всички! желая ви хубав и спокоен ден и здрави дечица!  bouquet

# 20
  • Мнения: 46 565
Привет в новата тема, благодаря, Мариета!   bouquet

За мнение от втори лекар, според мен го приемат нормално, даже си мислех, че е практика, защото на нас лекарката сама ни предложи след поставянето на диагнозата...

Рори72, по принцип най-точен е прегледът с разширени зеници. При моето дете също имаше голямо разминаване (първоначалния преглед показа далекогледство, а с разширени го нямаше).

За %-та на виждане, не се притеснявай, не може с първото слагане да стане 100%, не знам точно как да го обясня, защото не съм специалист, но е постепенно.
При нас беше:
- при поставянето 50%
- след 6 месеца 80-90%
- след година и нещо: 100%

За другите въпроси със съединителната тъкан, може би е най-добре да се консултираш и с лекуващия лекар, не очния, а по другите проблеми, вероятно той е най-наясно.


Успех!

# 21
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Рори72 ,за въпросите за диоптъра и прегледа трябва да питаш лекарят на момента,в който ви преглежда.Задай си всички въпроси,за да ти е ясно и спокойно.Второто мнение е задължително за мен
За очилата-изберет удобни и леки рамки.С времето ще свикне.В ДГ госпожата ще го подсеща за тях.Ако падне и си удари лицето,има шанс да се чупят стъклата и да го наранят,да.Но инстинкта е при падане да си затваряме очите и затова в повечето случай очите остават ненаранени

# 22
  • Мнения: 657
Здравейте момичета. Проблемите с дъщеря ми ме водят при вас. Днес бяхме на очен лекар и съм крайно разочарована. През цялото време нито дума и накрая каза кьсогледство,2 диоптъра.и контрола след 6 месеца. Лекарката беше мн възмутена и все едно аз съм виновна че сме с такъв проблем. РЕшила съм още утре ще се обадя във Варна.Пoсьветвайте ме дали да чакам месец два за споменаваните имена тук или при който се падна. УЖасно съм притеснена и искам да се изясни проблема. А отношението на лекарката ме довърши .

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ния, добре дошла първо  bouquet!

Не сме казали, че се чака със сигурност месец - звънни и ще ти кажат най-ранния час. Просто аз звъня по-рано, за да си вземем удобен за нас час /съобразяваме 100 неща - отсъствие от работа, другото дете, разстоянието, възможността за кратка срещ с варненски приятели и така.../

А вие защо отидохте на преглед? Какво ви насочи? Защото 2 диоптъра късогледство не са малко и би следвало ако е така доста по-рано да откриете проблема...може би затова лекарката е била сопната, което, разбира се, изобщо не я оправдва...

# 24
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Контролния преглед на сина ми мина. Лекарката каза, че няма влошаване. Даде обтуратор и каза първо да го слага по 30 мин на всяко око, като постепенно да се увеличи времето на час и половина. Чуденето ми е увеличението с каква стъпка да е: половин час,  10 минути или да се съобразявам с детето?
Моля, който е минал по този път да сподели, става въпрос за 5 годишно дете.

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Азарея, нашата оклузия винаги е била по 1 ч и започнахме с максимума от първия път /но беше малък, на 1г3 мес/. Наистина се ръководи от детето - вече е достатъчно голям /почти колкото моя/, така че можеш простичко да му обясниш защо се прави и да започнете с пълната оклузия. Стискам палци Hug!

# 26
  • Мнения: 657
Mari-eta благодаря! Дъщеря ми сега края на учебната година ми сподели , че не вижда добре какво пише учителката на дъската. Никога до сега не е сьобщавала за главоболие или нещо друго.преди две години докато гледа тв доста мигаше и я водих на лекар. Мина преглед, разширяваха зеници и нищо не се откри и мигането си отмина.А докторката се държа ужасно и на ум може и да ме обвинява наистина, но аз съм мед. Работник и все се питам къде съм пропуснала нещо.

# 27
  • Мнения: 54 646
Nia7 , привет !  bouquet

Не че оправдавам лекарката , но вие друг очен преглед имате ли до сега ?

# 28
  • Мнения: 657
Не, нямаме.
Нямах и най малка представа , че трябва да я водя на очен без оплаквания

# 29
  • Мнения: 54 646
Затова е била ядосана лекарката .
Децата , дори и без оплаквания , се водят на профилактичен преглед най-късно на 3 години .
Ако има други причини , много по-рано . Peace

Общи условия

Активация на акаунт