АПРИЛчета'2009

  • 70 212
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 090
Я и аз да се появя в навалицата.  Laughing
Много се зарадвах да видя такова раздвижване, Jiema.   bouquet
Ние сме добре. Нищо кой знае какво интересно при нас, нито за хвалене, нито за оплакване. Децата си ходят на градина и у-ще, майка им също - идилия пълна. Втори клас се оказа много по-хубав от първи (не са толкова драматични вече нещата както миналата година, свикна СашЕто със задълженията си на ученик и всичко е о.к. и много по-спокойно).
Анито все още не се оплаква от ученето в градината (батко й по това време вече ми мрънкаше постоянно, че малко играят), любознателна е, знае повече детски стихчета от мен, постоянно ме изненадва с някакви (последното е "Искам сестричка", казва ми го по 10000 пъти на ден Mr. Green). Имаше огромно желание да ходи на плуване, което се изпари, когато разбра, че ще трябва да носи шапка в басейна. Няма сила на света, която да я убеди да опита. Суетна е, никак няма като кого... На моменти това ме влудява тотално. Исках да я запиша на пеене, и за това ме отряза категорично (а през лятото искаше, явно изпуснах момента). За танци не ще и да чуе, как ли не я прикотквах... Иска футбол, но аз й казах, че футбол ще види през крив макарон. Изобщо.... разбираме се прекрасно. Joy
Жабче, радвам се за добрите новини при Йоана (пу-пу!). От пчелната терапия аз също съм безкрайно доволна, не знам дали се дължи само на нея, но откакто няколко месеца подсилвахме имунитета на Анята с комбинация от млечице, прашец и прополис рязко се промениха нещата в добра посока.
Олче, много се радвам да чуя за хубавините при Ени и Вели!

# 256
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз поизчезнах, но нещо дружно си изкарахме поредния хремаво-кашлящ бацил с Бобито. Още малко ни държи, но го пъдим вече, де.  Praynig
Рони, браво! Разпозна ни Simple Smile То и затова аз изглеждам добре на снимката, щото е отпреди 3г. поне, та даже и повече.  Mr. Green
Благодаря ти за споделеното за плуването, само информативно ми беше. Гергана е още далече от отпускането сама, но се бях замислила къде, как, но по-натам ще е.
Тази година оставихме като външно занимание пак школата по рисуване, която пък има проблем с посещаемостта (децата много намаляха тази година) и се моля да не я закрият, че 2 пъти ми го подмятат вече. А от лятото подпитвах за други занимания - мислех пеене да й търся, че по цял ден нещо припява. Но ме отряза, защото тя сама си съчинявала песните и нямало как някой да я учи... А тя наистина ги реди едни измислени (удоволствие й доставя сама да си реди някакви думи)  Grinning И си иска рисуването, та дано го бъде! В градината си останаха народните и латиното. И си избра като ново йогата - не знам до колко е полезно, но уж било добро за по-харАктерни деца.  Mr. Green

Жабче, Деси, радвам се, че писахте. Хубави неща споделяте покрай децата, пу-пу все така да е. Добре да се отразяват пчелни и други терапии, които прилагате.  Hug

Ставам, че се прибра още 1 брой дете и си трябва наглеждане.

# 257
  • Мнения: 7 112
Не съм влизала от доста време наоколо, а и не е имало какво съществено да пиша. Обаче ще ми простите, че ще помрънкам. Мисля, че вече станаха два месеца, откакто не съм видяла Мария в стабилно здраве. За това време сме ходили на повече от 10 прегледа. Тази седмица издържа незапомнените 4 дни и един до обяд по уговорка от миналата седмица с баба й и вместо да използват единствения слънчев ден, за да се пошматкат малко, ми се обадиха, че Мария е изморена и я боли главичката. Пратих ги да си мерят температурите у дома. И кашлицата, която от една седмица не бях чувала, се завърна със страшна сила. До края на годината е спряна от градина. Чичо й доктор Масларски ни предписа празнично излизане за няколко дни извън София и мисълта, че ще сменя софийската мъгла с някаква друга, ме довършва.  Извинете за мрънкането. Знам, че при всички вас, които сте умножени или утроени въобще не ви е песен в   подобни ситуации, но вече се чувствам толкова върната назад в най-яслените от всички яслени болести.

Желая на всички весели и безпроблемни празнични дни!  santa2 Nature Snowman

# 258
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Рони, съжалявам да го прочета... И около нас всички дечица масово са болни или на разболяване. Отвратително време и много агресивни вируси щъкат.
И ние бяхме няколко седмици в едно такова никакво състояние - ни здрави, ни болни, смъркащи и подкашлящи. Накрая в градината се появи някакъв вирус, който изпонатръшка всички деца, беше обезлюдяла групата направо. Яна го изкара с 10 дни на антибиотик. Директно удря в дробовете. Мен ме подмина този път, Йоана също се отърва леко, макар че и тя беше с хрипчета. Таткото ни обаче е с бронхит.
Мога да ти препоръчам това, което аз давам, стига Мария да не е алергична към пчелни продукти: http://rumabee.com/jivec.html Дава се по половин чаена лъжичка сутрин на гладно, с пластмасова лъжичка.
Аз също го взимам и като никога не прихващам всичко наред. Има и пчелна тинктура, но тя е доста силна, не знам става ли за дете.
Може да се поръчва онлайн, а може и да се разходиш до Халите, там го има на един щанд на първия етаж, но е с 2 лв повече.

# 259
  • Мнения: 7 112
Най-тъпо ми е, че не съм спирала да си зобам детето с имуностимулатори, Жабче. И естествени, и изкуствени. Най-вероятно всичкото това е заради една тъпа градинска бактерия, която при Мария дори не е в количество (статусът ѝ е умерено количество, но не масово или някакво патогенно). Навих лекаря да я лекуваме с АБ въпреки, че той беше против. И след антибиотика извъртя още три болести. А бактерията няма как да се изтреби от градинската среда. Тя си е класика.  Confused

# 260
  • Мнения: 172
Най- вероятно Рони, наистина е от градинските бацили, които нямат край в градината. Тук...всеки път сърцето ми е пред спиране като знам че на  0-1-2 градуса цял ден са навън...или вчера отивам да си прибера детето- като по чудо са вътре по блузки и чорапи, а вратата към двора шииирокооо отворена  ooooh! /температурата си е съвсемдекемврийска 3-4 градуса/. Обаче въпреки всичко децата като цяло не боледуват. Започвам да си мисля, че чистият въздух целодневно ги спасява да си прехвърлят един на друг вирусите и съвсем целенасочено го правят.
Дано падне скоро един сериозен сняг и избие бацилите, а Мария и всички дечица да се не отърват от здраве!

Последна редакция: нд, 28 дек 2014, 13:05 от poem

# 261
  • София
  • Мнения: 1 535
Весела Коледа, мили момичета!
Нека донесе много здраве, топлина и уют в домовете ви. Да ни чака всички една много здрава и усмихната Нова година!  Close-mas:


На рожденичките от последните дни желая преди всичко здраве и много обич! Бъдете щастливи, Олче, Рони!   bouquet

# 262
  • София
  • Мнения: 5 079
Весела Коледа, мили априлки! Желая на всички ви, преди всичко здрави дечица, истинското щастие е в домовете ви. Heart Eyes Close-mas:


На рожденичките от последните дни желая преди всичко здраве и много обич! Бъдете щастливи, Олче, Рони!   bouquet

Жиемка, винаги си толкова мила и внимателна. Нямам думи. Благодаря от сърце.
Нацелувай троицата от мен силно!

Весели и много усмихнати празници на всички! Nature Snowman santa2  madnoel

# 263
  • Мнения: 7 112
Жиемче, никога никого не пропускаш да зарадваш!  Heart Eyes
Весели и щастливи празници за всички априлчета и заобикалящите ги домашни любимци от всякакъв калибър! Много сбъднати мечти за всички!   bouquet

# 264
  • Мнения: 7 112
Честита нова година на всички!
Здрави и щастливи да бъдат следващите 365 дни!   bouquet

# 265
  • София
  • Мнения: 5 079
Хей, как я карате, АПРИЛки?

Наближават рождените дни на нашите вече не толкова малки   Nature Sunny Nature Sunny Nature Sunny

Кой, как, къде, и по какъв начин  Simple Smile смята да празнува?

(Ние хем вече сме "големи" за клуб, хем сме си харесали един, по път.  Simple Smile)
Подаръкът е избран - живо зайче. По това време ЖЗ ще имаме и кученца, че лабрадорката ни ни поднесе следновогодишна изненада  Mr. Green, та не е много сигурно дали ще и се искат още добитъци.

Наесен кой ще тръгва с песен?  Simple Smile
(Елина ще си изкара и идната учебна година в прекрасната градина.)

Хайде, обадете се всички, как сте с наборчетата. Hug

# 266
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Ние ще празнуваме в пицария с детски кът и малко допълнителна анимация.
Смятаме да кандидатстваме в училище за предучилищна, но ще видим какво ще стане.
От както се прехвърлихме във фейса станахме по мълчаливи, но пък удоволствието да им гледам сладките порастнали муцунки е несравнимо.

# 267
  • София
  • Мнения: 1 535
Олче, радвам се, че този път ти поде раздумката Simple Smile Мен ми е малко неудобно вече, защото май само аз останах без присъствие във ФБ.

То напоследък не ми е и до писане много. Общо взето като заболедува някое и влизаме в някакъв цикъл и ми се събират поне две седмици домашен престой, после яко наваксване с работата и така - грижи някакви.
Но сега малко разведрихме атмосферата покрай дългоочаквания РД. Това ни беше темата последните 2-3 седмици. Ще празнува в ДГ с аниматорка - принцеса Бел. Ще има и костюм за нея - рокля на Аврора. От дядо Коледа получи роклята на Ана от коронацията - много й се радва (въпреки че беше поръчала на Елза, но ние решихме, че не е нейния цвят и взехме на Ана), уж беше заплюла да е с нея, но в последния момент размисли. Торта избирахме дълго също, Подаръците си чака с нетърпение.  После вечерта малко парти с близки приятели и роднини, пак торта ... и така  Tada Дано има хубав ден!

На есен ще си е в градината, чака с нетърпение да е заедно със сестра си. Но не само заради това - аз съм като цяло доволна от градината. Би трябвало да влезе Бобето 1ва група. Смениха пак правилата, вихрят се едни страсти тук из форума и аз надничам повечко там.

Много целувки на всички априлчета от нас.  Hug

# 268
  • Мнения: 7 112
Честит рожден ден на Гери! Да бъде здрава и много щастлива шестгодишна прелест! Прекрасно да се забавлява днес в компанията на своите приятелчета, а после и у дома!  Heart Eyes
Честит празник, Жиемче! Да излизате вече от сезона на болестите и да имате повече време за игри и разходки. Успех на буболечето в кандидатстването за детската градина при Гери и дано промените не ви засягат вас.
У дома е настанало лудо броене на дните до ходене къде ли не. Само да не стоим у дома (а е ясно защо сме закотвени в София през болния зимен сезон  Confused). И не е изготвяне на списъци, не е стягане на багаж, не е работа с карти и навигации ... След като дори ски-училището, заради което от миналата година още си чакаше с такова нетърпение зимата успяхме да пропуснем, сега в почивните дни ще търсим къде да го отведем това клето дете с любов към ледовете и пързалянето до някое място със ски-учител, за да си изпълня обещанието, пък дано да вземе поне това да не хареса чак толкова непоправимо фатално, но на дали. Поради същите тези болести, не направих никаква резервация за четирите дни от утре и освен качването на ските в някой от  тях, ще гравитираме наоколо.
За рождения ден скоро навършващата 6 госпожица не иска никакви подаръци, а и си знае какво ще получи - къща за кукли и шевна машина.  Обаче знае, че е решила къде ще ходим - на гости на баба и деди (ще пътувамееее), защото се пада в поредицата от почивни дни, а после ще видя как да го изпразнува в градината и къде да съберем няколко дечица, да за си поиграят празнично след после. Не иска да тръгва на училище от есента и няма да я притискам. Дори си е харасала кварталното ни училище, но за когато стане на 7.  
 bowuu

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 08:28 от рони

# 269
  • София
  • Мнения: 5 079
Честит Рожден Ден на прекрасната Гери!
Да ви е жива и здрава, Жиемка, да расте обичана и щастлива.
Незабравим Ден на порасналата г-ца, желаем! Heart Eyes



Скрит текст:
Елина, като видя, че пускам картинка и поздрав се запъти да ходи на РД.  Laughing
"Много искам това момиченце да ни покани, мамо!" Mr. Green Embarassed Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт