АПРИЛчета'2009

  • 69 757
  • 290
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 520
Рони  Hug
И за всички други също:  Hug Hug Hug Да няма сърдити Simple Smile
Ние сме точно в предрожденическа треска, съответно според мен девойката е и в такава дупка. Всичко, което трябва или не трябва да върши в последните дни се обвързва с великото събитие РД. Зареждам се с търпение... Отмениха тази година в градината ни тортите и се справихме с алтернативна почерпка. Малко ми е криво за малката ми госпожица, че няма да има нито един РД с торта в детската, но здраве да е. Може с кака й да се решим да й направим картонена някой път. Но така и не мога да си обясня защо опакованите нещица се явяват по-приемливи от парче торта...
Но то само това да е. Като и Рони пише при досега с училището, нещата се усложняват още повече. Ние тръпнем в очакване у-щето на баткото да обяви критериите си за тази година и най-вече дали ще има промяна за брат/сестра. Обсъждаше се, че вече няма да е абсолютно предимство, но се надявам поне с точки и за него да нямаме проблем с класирането. Никак не сме мислили за алтернатива, най-близкото ни е.
Иначе Гергана смени 3-4 учителки-като за последна година - малко кофти се получи, но децата са вече големи - попретръпнаха. Често са и по сборни групи, че боледуват учителките, тя го приема добре, но все по-често казва, че й се ходи на училище. Покрай Емо периодически се интересува от различни неща. Вече се справя добре с четенето (сричайки, разбира се). Но като се има предвид, че изцяло сама си решава кога и колко да се занимава - аз съм доволна. Не я натискам хич.
И тя напредна със сменените зъби, сега правим един развален млечен. За съжаление се оказа, че сме го изпуснали до пулпит положението и ще го умъртвяваме. Но лекарката ме успокои, че като за млечен не е страшно, а и той е от следващия ред за смяна.
Рони, много хубави нови спортни интереси има Мария. Къде успяхте да покарате ски? Тази зима с този почти липсващ сняг моите много страдат по темата. Надяваме се март да повали пак хубаво и да откраднем няколко дни за ски.
За РД - щях да пиша. Избирахме аниматор за детската и вече не е на вълна принцеси и феи само.  Grinning Избра си Пипи: "Мамо, то пак ще е весело и забавно, ама не е и толкова момичешко." А иначе е гоолям фен вече на Рей от новата серия на Междузвездни войни. Гледахме я 2 пъти Коледната ваканция.Simple Smile

# 286
  • Мнения: 7 107
Честити 7 на Гери! В здраве с щастие да приема новите и очаквани може би с нетърпение предизвикателства! Много усмивки и веселие в днешния ден за Гери и за всички, които я обичате, Жиемче!  bouquet
Скрит текст:
Това със забраната на тортите  го имаме още от първата година в градината. Мария не е страдала определено. Въпреки моето неразбиране с какво Барни спазва наредбата за здравословно хранене в заведенията. И кашонена торта правихме двете заедно, когато беше в първа група (след като се измъчих с да лепя с Ц200, бръкнах в сандъка със строително-монтажни неща и си направих живот песен, използвайки монтажната двойно-залепваща лента. Вече има и по-умни неща - пистолети за горещ силикон, но и канцеланска двойна лента). Пълнихме тогава с Берьозки и балони. На следващата година взех кръгли кутии от Икеа. Жабчето ме просветли за тях. От Джъмбо си набавих торбички от органза и ги подреждахме напълнени в големите, а в малката кутия изсипах шоколадовите бонбони. После си играх да омотавам в креп-хартия. Миналата година заради Великден пропуснахме, а тази - още не съм решила.
За последния Мариешки имен ден - черпавахме в градината на 8-ми септември, защото никога не си била празнувала имен ден там, попитах сестрата при какви условия ще разреши да взема плодове за почерпката и какви предпочита да бъдат.   

Мария дотук в градината е минала през 5 сменени госпожи и 2 помощник-възпитатели. На охраната й загубих бройката вече. И като се замисля - в яслата това ужасно много попречи на адаптацията (и там беше някаква постоянна въртележка), но в градината нямаше проблеми. Готови са директно за пети клас. По тази причина и избор на първи учител в училище не ми е толкова първостепенен, доколкото отзивите за поемащите върви клас в най-близкото са преобладаващо положителни. оттам насетне - въпрос на химия ще да е.
Дано скоро да пуснат правилата за прием и да имате достатъчно решаващо предимство от баткото.
В края на януари хванахме началото на едно чудесно време точно преди да започне голямото топене на пистата, но обработваха и ставаше за такива като нея от ниво 0-. После ги качиха с градината на Витоша. На Алеко, но баткото, в чиято група се беше паднала малко беше надценил възможностите и я беше взел да карат с още 3 деца на Лалето. Та там поне се е научила как да пада.  Laughing

Още веднъж - весел празник!!!   

# 287
  • Бургас
  • Мнения: 347
Честити 7 на Гери и от нас!
Да са здрави и да не са от най-послушните им пожелавам на всички прекрасни априлчета.  Hug

# 288
  • София
  • Мнения: 1 520
Рони, ben78, багодаря ви много за поздравленията! Много сте мили.  Hug

Честита Баба Марта на всички априлчета и семействата им!
Всички да са с румени бузки и бели душички. (разбирайте - с добри сърчица Simple Smile)
Нека донесе на всички здраве, щастие и късмет!

# 289
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Божееее! Не съм влизала тук от години. Приятно е да видя, че все още има активност  Simple Smile Е, не благодарение на мен,де...
Честит 7-ми рожден ден на всички отпразнували го дечица!!!  Heart Eyes
Нашият РД се чака с голямо нетърпение. Иска да е на Лего Нинджаго в детски център. 19.04 се пада във вторник. Ще има лека почерпка в градината, вечерта със свекитата, а в събота в детски център. Програмата е пълна  Grinning
Днес е последния ден от карантината по случай Варицелата на Иван. Ураааа! Чакам включване от Димитър... Що годе спокойно я изкара. Две от децата в групата са с адски много пъпки, длани, ходила, уста, уши, очи...
В нашата градина все още няма забрана за торта, но ще пропуснем за втори път носене на такава. Миналата година РД се падна в събота. А сега, щом ще се празнува с деца в събота-три торти ще ми дойдат множко за джоба.  Mr. Green Третата е за вечерта у нас със свекитата.
Това е от нас!

# 290
  • Б
  • Мнения: 553
Групата активна ли е още? Май децата като пораснаха , вече не се пише тука . Интересите станаха други. И как бързо излетя времето ....

Общи условия

Активация на акаунт