Арабски мами ~ лятото ни зове захаросани и сиропирани в 136 тема

  • 103 191
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен момичета, мен ми стана интересно какъв е този вирус тъй като аз чух преди няколко дена по новините тук но разбрах само думичката вирус  Grinning и сега ми е интересно питах и приятелки в бг знаят ли нещо но нищо не са казвали по новините там, я ме светнете и мене в новостите , че от както съм дошла тук си живея наистина в захаросан свят без да знам нещо и да разбирам което е по добре де.

# 46
  • Мнения: 63
Здравейте момичета .
Любс аз пък вече мислено те пратих в Ливан и даже ти завиждах ,какви вкусотии си хапваш вече Laughingаз си купих само еднопосочен билет за бг а за на връщане ще чакам да видя къде ще се връщам но по план не по рано от 30 август ,така че ако си към Варна можем да отскочим за по едно кафенце и да се поразходим ,че от 5 години не съм я виждала,а какви спомени ме топлят  Embarassed
Слънчоглед че аз слава богу все още нямам негативни наблюдения ,ако ще ти е интересно моя син в групата са 15 деца от 12 държави ; бълг. Пакистан Оман Сирия Русия Турция Англия Филипините Мексико САЩ Венецуела Полша всички деца са от смесени бракове до едно така че това са само държавите в които живеят а като добавиш и по още една родина става нещо като мишена скара със салата асорти в сладко кисел сос  #Crazy самоче те много се забавляват аз като питам мое син какво си говори с Изабела която говори само испански тои ми отговаря ,незнам ама много е смешно нали мамо . И ми прави впечетление че има деца които са му по симпатични но идея си нямам как се разбират newsm78. И за преместването имаме роднини брат на мъжа ми но това нее плюс а минус те и без това не си говорят #2gunfire Е ако отидем ще му мисля аз съм супер контактна ще намеря някои , Peace
Портокал че не е нужно да знаеш не е за бременни жени тая работа ия си помисли за нещо хубаво това е вирус които още преди 2 месецаанглииските здравни служби сигнализираха СЗО че имат заразено семейство и други 4 случеи като всички са били в Джеда мисля тогава Саудитските власти отрекоха но явно са ги понатиснали а и случеите са се увеличили и така че вчера си признаха че е вярно . Не се задълбочаваи срещу такива неща не можеш да се справиш ,надявам се бързо всичко да отмине.
Криси аз съм руски реотан не можах да стопля защо се ядосваш и следващото изречение за Австрия. Аз чесно казано съм си имала връзка с австриец но не беше за мен аз съм си циганска душа. Атои беше много стриктен абе за сериозни работи май не ставам не съжелявам че се разделихме така било писано.
А за възпитанието аз съм по към принципа че нещата са много индивидуални ти само 1 момиченце ли имаш.
Айя мерси миличка ама още не сме тръгнали за сега дирекцията е бг  Joy

# 47
  • Egypt
  • Мнения: 132
Айа, не може да получиш намаление каквото и да покажеш, само с египетско ID минава номера. Софито и баща й плащат по 1 лира, аз- 60-80 ooooh!
Бибито, тук акушерките са масово мъже Laughing, аз дори в началото си мислех, че тая професия я няма тука, но после загрях, викат им "технишънс".
alisamer, няма неудобно, давай пак за Оман, и аз се интересувам, понеже до скоро Оман и Аман  за мене бяха едно и също, срамота! Например ме интересува как е културния живот, има ли кина, нови филми, цензурират ли ги, как се ходи облечен по улицата, къс ръкав позволен ли е, как стои въпроса с алкохола, може ли да си купиш една бира и скришно да я изпиеш у вас Laughing, такива неща.
На мен много ми хареса заглавието на ♥ Lubs ♥, така че давам занего гласа си за следваща тема.
Слънчогледи, много е вярно, че каквото чуе и види у дома едно дете, такова и прави навън. То за това се нарича "възпитание", да научиш отрочето със своя пример, а не едно да правиш, друго да   говориш, трето да учиш. Моето дете е родено в Бг, но понеже си е черничко по боя още от яслата й викаха Египетската принцеса, без и хал хабер да имам, че ще имам нещо общо с Египет и ще се преселя по тия ширини. Тя се вписа бързо в обстановката тука, но не й харесват много неща. Постоянно я разпитват за Бг, какво ядем в нас, и най- интересното за тях е, че в свидетелството й за раждане пише "баща- неизвестен", голям шок е това, идват да го гледат всички служители в училището, в детската градина, в учрежденията, където е необходимо Laughing И също така много им е чудно как баща й има мюсюлманско име, пък тя е християнка, и имаше един период постоянно се чукаше на нашата врата, понеже се беше разнесла мълва, че на стената виси Коран и икона на Девата с Младенеца, и като си провреш главата можеш да ги видиш Joy Друго интересно е, че все я критикуват за храната- все й гледат в кутията за сандвичи какво съм нагласила, и в повечето случаи казват "Бляк"- включително и учителки. Мене по едно време ми писна, и й разреших, ако пак някой се заяжда, че тая храна е отвратителна, да каже- в Бг всички са слаби, а тука всички сте дебели, вижте задника на майка ми  Laughing
Също така съм много съгласна с krisy, че голямо влияние оказва средата.
Е, значи какво, всички излитате на 29-и, точно когато и Софито отива в Бг, а аз оставам да кукувам, сигурно ще си приказвам сама тука...

# 48
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
♥ Lubs ♥ - Съжалявам, че се поддадох на лятното изкушение и те обидих! Ако имах възможност за редакция бих я направила, но...Съжалявам! Peace

# 49
  • Мнения: 97
Да се разпиша и аз по тъмно Sunglasses
Слънчо,тъкмо за теб се бях сетила вчера.Ще се изкажа как беше за моите деца.Понеже всички деца са различни,не мога да кажа че с близначките като цяло отношението е било негативно или положително,имало е и от двете сигурно.Пренебрегнати не са били,тъй като децата са любопитни и различното им е интересно.Изказвания относно мен не са ми докладвали да има,когато съм ходила да ги взимам от училище всички се скупчват около мен,гледат ме с тези сладки грейнали от любопитство очи и ме питат разни неща,например да им преведа дума от английски на български и после се кикотим заедно,дали говоря арабски,кога ще дойда да им стана учителка..симпатяги Grinning Учителките ме гледат малко на чорчик,не за друго,ами щото училището е ислямско,всички са покрити пък аз се изплющя там по потник Mr. Green обърквам дечурлята на тяхна територия,като ми е жега не съм много съобразителна и уважителна Blush Като цяло тук чужденците не са дискриминирани,напротив.Не мисля че е от факта че сме туристическа държава,може би защото всеки един е бил някъде 'навън' по време на войната или има близки в друга държава..не знам,но досега никой тук не е накарал мен или децата ми да се почувстваме зле от факта че сме чужденци.Виж за България страшно много се притеснявах как ще се отнасят с тях в училище.Май се отплеснах от темата...
Файме,ти ме разби с тия мъже акушери #Crazy акушер-гинеколози съм чувала ама акушери никога,пък и точно в арабска държава.От наблюденията ми докато работех,даже повечето АГ-та бяха жени,то е ясно що.Да не би да имаш предвид лекарите или медицински сестри(май на тях им викаха технишънс) newsm78 Много ме развесели PR акцията за задника ти hahaha ще ни представящ там,че как!
Криси,и аз съм от руската школа,не разбрах коя е деликатната тема и там за хората в Австрия май беше.. Thinking
Любси,май ще ни свършо харашото време точно като дойдеш.Да не би и да постиш преди да дойдеш за Аида?Пътечка от сироп поръсена със захар,няма как да ни загубиш..по късно и по мухите може да се ориентираш Laughing резервето ти е на миндера Heart Eyes
За заглавието,каквото станало станало сега няма да се косим за такива неща,обаче съм съгласна със Слънчо и друг път по-добре да си правим анкета,за да не стават такива недоразумения и да не се избързва,когато не е необходимо.Икси,сигурна съм,че се получи така без да искаш,в желанието си да подготвиш новата тема.Любси за следващата тема е на дневен ред твоето заглавие,пак давам моят глас. Peace
След като замина Едито,на мен ми е тръгнало да съм Сънчо  Flutter Лека и спокойна нощ на всички Hug

# 50
  • Мнения: 323
Хитлер е роден в Австрия.Коментарите са излишни,има неща,които се променят и такива,които никога не се променят и човек не може да ги надскочи.Това важи и за даден народ като народопсихология.
ИЗтокът си е изток и запада си е запад.Трудно се съместяват истински,а понякога никак.Пък и ние от Балканите сме винаги “втора ръка“.Аз успях да вляза под австр.кожа на много местни,но ми костваше доста, а и сега има моменти,в които недоволството ми е голямо,но тогава гледам да не се виждам с тях,за да не избухна.Добре,че детето е родено тук и има гражданство заради мъжа ми.Той си е българин,ама от много години е тук и прие поднаство ,за да получи право на работа легално пребиваване.ДО 2014 г официално пазара за румънци и българи е затворен.Друг е въпросът,че има много нелегални.
Дълго е за обяснение,но признавам се,че в сравнение с Бг тук има доста предимства,които не са за пренебрегване.Но човек не трябва да очаква много.

# 51
  • Мнения: 815
Добро утро   bouquet

Бибси, тези дни май ти си сънчо, а аз го играя доброто утро  Mr. Green

Така е като Флоу и Артето още спят или аз съм станала рано днес  Hug

Направо на айс кафето, че жега се очертава днес  Shocked



Иксито, няма сърдити, бъди сигурна, още повече от теб  Heart Eyes имаме стари спомени с теб  Hug

Варя червено цвекло сега, ще си го хапна с лимонче и не знам какво за обяд. Днес почивам и трябва да има 1во, 2ро, 3то  Mr. Green давайте идеи  newsm78

Белби, не можах да издържа повече от ден на детокса  Tired може би и аз избрах неподходящ ден да започна. Бях навън от 10 сутринта и се завърнах в 10 вечерта вчера.

Някой пробвал ли е детокс диетите? Какви са ви впечатленията?

Алисамер, със сигурност ще се засечем по черноморието, ако не ти, аз ще те навестя... и без това повечето време ще сме на Слънчев Бряг  Hug

Хайде лек ден за сега и до скоро   bouquet

# 52
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен,

Любс ще ми се да спа, просто почнах по задачките в работата и не остана много време, че искат всичко за вчера. Simple Smile

Файма много ми хареса, интересно ми е как ще реагират след като получат този отговор.

Хубав и усмихнат ден на всички!

# 53
  • Egypt
  • Мнения: 132
Бибито, тъкмо щях да присядам на миндера снощи и ти угаси лампите. Ами не, че съм в грешка, ами неправилно се изразих- акушерките като професия ги няма тука, дори като специалност в университета. Има акушерки в най- забутаните села само, където рядко ходи доктор. Има мъже, които са мед. сестри, подават инструментите на доктора, технишъни тоест, и един вид изпълняват ролята на акушерки. Има много жени лекари, но нещо не им се работи явно. Като обяват в някое емирство или Саудията, че търсят лекари, все за гинеколозите остават свободни места.
flowertz, за моя радост винаги, когато има такива изцепки ги минавам с номера, че не сме от тука, и явно има грешка в акцента Laughing, и те си мислят така де.
Lubs , точно така изглежда лятното ми сутрешно кафе- фрапе в същата чаша, че и сламка, ама бяла.
А на нас ни отложиха полета, с 2 дни, и е голяма драма у дома, детето брои всеки час, и това отлагане й се вижда огромно. На всичкото отгоре с новия полет ще пътува приятелско семейство, но вече платихме асистънса на стюардесата Close

# 54
  • София
  • Мнения: 42
здравейте мили момочета. цоп и аз в новата тема:) икси с хиляди благодарности ние сме вече на бг територия. лично аз още не съм се адаптирала напълно. може би защоо от много дълго време живеем сами  мъа ми.. иаче наще са много щастливи,детенце се адаптира горе доло.поизлизваме да се поразходим.в квартала понаправили някоя и друга детска площадка.айде аз съм налице за софийска среща. по-трудно ми е да пиша че е от и-пада на малката пък аз не съм свикнала нещо. бибиии как кога пристигаш? момичета а вие? хубава вечер ве желая

# 55
  • Мнения: 97
..аз съм сънчо,ида от горицаааа... Whistling Mr. Green е не ида баш от горица,ходихме да запиваме у зълвата и преди малко се прибрахме,викам да погледна гаснал ли е някой лампите или не Tired Файме,права си,един марокански фенер съм оставила да ни свети за късни посетители,не искаме контузии покрай миндера все пак.Покрай тия тъмници,фенери и миндери се присетих за беседката пред нашият блок в бг и страшно ми се доиграха карти Crazy Някой научил ли се е да играе арабските игри на карти?Аз горе-долу схванах една от гледане ама не ставам за играч още.
Ели,хамделла асалеме на бг земя!Сигурно отдавна не сте си ходили,затова ти е трудна адаптацията,то докато се адаптираш ще стане време да се връщате.Толкова е хубаво да направиш родителите си щастливи! Heart Eyes Всъщност до кога сте там?Аз си идвам на 29 юни,сутринта рано съм на летището у Софето и на обяд вече можеш да ни издирваш на фонтаните на центъра в Плевен Party
Алисамер,говорихме с племенника в Катар и той каза че при тях днес е 58 градуса Shocked ..възможно ли е аз да не съм разбрала правилно newsm78
Любсе,Любсее очертава се такива ледени кафета да пием като дойдеш,на прогнозата ни едно даже бяло облаче нямаше..но за плаж е идеално Mr. Green Hug Токсините си ги отглеждам,добре се развиват засега,някой хубав ден може и да оплевя,но щом ти не си успяла много ме съмнява аз да мога.
Хайде да лягам аз,лека нощ от мен,оставям и тестето карти на миндера утре ще си продължим   bouquet

# 56
  • Мнения: 815
Хайде пак едно от същата поредица, може и да ви стане по хладно  Hug



Файма, нямах бяла сламка, ще се подготвя за утре  bouquet  Heart Eyes

Бибсита, еее, чак пък 58  Rolling Eyes не ми се вярва, ама около 40те беше си, няма да отрека  Shocked ако сега е 58, какво ще е юли и август - 90? Laughing Laughing Laughing

Почвам да раздавам картите, кой е тук и кой го нЕма  Joy

Ели, дано имаш прекрасно лято в Бг  Hug

Ясмин,  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 1 163
Гледам страхотни кафенца сте сложили и викам  да се разпиша и аз ,че да си пийна от тях.
Аз нещо не съм на голям кеф тези дни,затова не се разписвам ,но ви държа под око ,кой угася лампи кой ги светва нищо не съм изпуснала! Mr. Green
Ели колко време ще сте си в БГ ,ако е за повечко ще имаш време да свикнеш ,че после сигурно няма да ти се тръгва!
Тая среща в София май май ще се осъществи и ще се съберете доста момичета,я да видим аз като съм в БГ дали ще се видя с някой или ще си остана със снимчиците да ви гледкам,е не че се оплаквам и това е хубаво!
Хубав и слънчев ден на всички! Hug

# 58
  • Мнения: 63
Здравейте.
Любс ще ми бъде много приятно да се видим . И аз обичам сънито много им е шумно на другите хора ама на мен след тая пустош си мие баш добре Laughingще те чакам на някои кафенце без децата  Rolling Eyes
Бибито сто процента не си разбрала 36 градуса е днес в доха толкова е и при любс . При нас е 43 но не ме съжелявай току що си слизаме от пикник в планината там беше 15 имаше червено вино и мишена скара , е сега е малко топло  Sunglasses
Файме тука алкохол да искаш какъвто го искаш на бар на плажа на пикник на пицария и във всички хотели . Пият като смоци само че и пред тях си не си признават . На някои барове дори изисват ди дала или костюм иначе не дават да влезеш  Joyлуда работа.
Криси схванах  newsm78най накрая ,ама ия ги пускай по нанадолнището  Naughtyте пък много расови
Артемисче ия по ведро мила
Хайде до после

# 59
  • Мнения: 1 163
Къде са всички захарчета Rolling Eyes,да не се разтопихте в жегите Crazy

При мен нищо ново както обикновено,колкото повече наближава пък сега деня ми на пътуване толкова по ми е напрегнато Rolling Eyes и малко мъчно ,че не знам за колко време ще сме разделени заради тези документи и искрено се надявам това да е последния ни път който ще пътувам самичка Praynig

На всички пожелавам да си пият кафенцето на едно такова място!


Хубав ,весел и слънчев ден от мен Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт