ОКТОМВРИЙКИ - Тема 6

  • 20 423
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 42
Аз пък като усетя, че много ми се гади, нарочно почвам да пия вода, така повръщам по-лесно, изкарвам киселините, хапвам нещо след това и ми става добре за няколко часа или цял следобед, но вечерта пак се почва за съжаление Sad

Исках да питам, случвало ли ви се е като ставате нощно време до тоалетна да имате ужасна тежест в стомаха? Аз имам чувството че имам камъни в стомаха си и това е само нощем, през деня не е така.

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 11:42 от Dessy_Emilova

# 31
  • София
  • Мнения: 2 430
Запис в новата тема и благодарности на авторката   bouquet
За тестените храни е обяснимо,богати са на скорбяла,а тя намалява образуването на киселини в стомаха.Аз от известно време си правя картофено пюре с прясно мляко и кр.масло и това ми е вечерята.Вярно,че е калорично,ама са бързо усвояеми калории от организма.
Вода е хубаво да се пие,колкото се може повече.Аз си засякох,че ако съм цял ден във факултета пия 3 бутилки от по 0,5л минерална вода и вкъщи още та го докарвам до 2 л дневно,ама съм голяма пикла  Laughing Иначе плюса на приема на течности,особено сутрин на гладно е,че активират метаболизма,а и отделно се изхвърлят токсините от организма.
Зелен чай не е препоръчителен,защото в него се съдържа ензим,който блокира усвояването на фолиева киселина,ама това е дълго за обяснение от биохимична гледна точка  Crazy
Стискайте палци,утре имам колоквиум на ЕКГ.
Момичета,имам един колега,който е голям миризливко и е скаран отвсякъде с хигиената.Принципно не съм гнуслива,ама въобще.Обаче тази миризма,която се носи от него ще ме довърши Mr. Green Поти се,като Веселин Маринов на концерт в зала 1 на НДК  Laughing онзи ден след него се навеждам да погледна нещо на микроскопа,и като си дигнах главата ми над веждите ми мокри.Така се изпотил,че потта му там и аз след него,ооо брр гадост.И не знам как да му направя забележка.Все си мисля,че като голям човек се усеща,ама Тц Confused

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Madam S
Това ми напомни за предната ми бременност.Бях в болницата и сутринта минава сестрата с термометрите.Изважда ги от метален съд,мокри и ми дава един,но аз имам навик да мириша всичко.Та термометъра миришеше не на разтвор,а на пот Sick

# 33
  • София
  • Мнения: 8 131
Записвам се и аз.
Момичета, защо си нямаме заглавие на темичката, това се зачудих?

# 34
  • Мнения: 0
Здравейте и от мене !
Аз без кафе също не мога ,сега пия по 1 слабо сутрин и след обед едно без кофеин!
Салати не мога да ям напоследък само краставичка ,на мене също много ми се гади почти след всяко хапване !
Сутрин закусвам с кафето обикновенни бисквити !
Относно гаденето аз си изстисквам един лимон във шишенце с вода и си пия цял ден !
Малко ми облекчава повдигането !
Пия много фрешове и хапвам много плодове (грейпфрут,киви ,ябълки )
Тестяно не ям много от време на време банички   chef

# 35
  • Мнения: 0
Между другото знам че риба е хубаво да се яде по време на бременноста и месо !
Месо не мога да ям много да не кажа хич не ми се яде !
Но риба пък обичам и днес с удоволствие ще хапвам ! Hug

# 36
  • Мнения: 7 803
не ми говори за банички, искам тутманик  Cry
моето зацапване спря  dance

Madam S , значи да си хапваме тестените и да си дебелеем  Whistling

за миризмите е нещо страшно. подушвам неща, които нормалните хора не могат  Crazy и все са гадни миризми

# 37
  • Мнения: 0
не ми говори за банички, искам тутманик  Cry
моето зацапване спря  dance

Madam S , значи да си хапваме тестените и да си дебелеем  Whistling

за миризмите е нещо страшно. подушвам неща, които нормалните хора не могат  Crazy и все са гадни миризми
Хахах и аз съм така с Подушването на гадни миризми !
Нещо страшно е направо като осетя !

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Запис в новата тема и благодарности на авторката   bouquet
За тестените храни е обяснимо,богати са на скорбяла,а тя намалява образуването на киселини в стомаха.Аз от известно време си правя картофено пюре с прясно мляко и кр.масло и това ми е вечерята.Вярно,че е калорично,ама са бързо усвояеми калории от организма.
Вода е хубаво да се пие,колкото се може повече.Аз си засякох,че ако съм цял ден във факултета пия 3 бутилки от по 0,5л минерална вода и вкъщи още та го докарвам до 2 л дневно,ама съм голяма пикла  Laughing Иначе плюса на приема на течности,особено сутрин на гладно е,че активират метаболизма,а и отделно се изхвърлят токсините от организма.
Зелен чай не е препоръчителен,защото в него се съдържа ензим,който блокира усвояването на фолиева киселина,ама това е дълго за обяснение от биохимична гледна точка  Crazy
Стискайте палци,утре имам колоквиум на ЕКГ.
Момичета,имам един колега,който е голям миризливко и е скаран отвсякъде с хигиената.Принципно не съм гнуслива,ама въобще.Обаче тази миризма,която се носи от него ще ме довърши Mr. Green Поти се,като Веселин Маринов на концерт в зала 1 на НДК  Laughing онзи ден след него се навеждам да погледна нещо на микроскопа,и като си дигнах главата ми над веждите ми мокри.Така се изпотил,че потта му там и аз след него,ооо брр гадост.И не знам как да му направя забележка.Все си мисля,че като голям човек се усеща,ама Тц Confused
еее мила, мерси за инфото относно чая, а за колегата ти аз бих намерила начин да поговоря настрани от другите с него Peace

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте момичета и от мен в новата тема!  Hug
Джули К   bouquet
И аз се цопвам в отбора със странни вкусови предпочитания. Ям кисели краставици с кисело мляко, хляб, фрешове, салати, айрян, после мляко с како и всякакви такива абсолютно малоумни комбинации от които на човек може само да му се догади  Sick Аз по принцип заради многото качени килограми с предните две бремености бях на спартански режим и много внимавах какво си слагам в устата, но сега положението е неконтролируемо. Снощи например вечерях пюре от грах и картофи с хляб /бял, топъл - само такъв ми се яде  Shocked/ със сирене и разядка с патладжан, а и кисело мляко  Crazy щура работа ви казвам  Mr. Green Иначе при мен нищо ново! Чакам си прегледа в сряда и вече нямам търпение  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 2 430

Madam S , значи да си хапваме тестените и да си дебелеем  Whistling
Laughing Е не е оправдание за дебелеенето,но пък си е обяснение  Laughing Пък и не е болка за умиране.

# 41
  • Мнения: 7 803
абе болка си ми е, не качените кила. тях ще ги сваля после. проблема е при бързото качване риска от диабет  Tired ей това ме притеснява мен лично. да, мерси за обяснението, аз все се чудех защо е така

# 42
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен,

За тестените неща - ако пробвате с пълнозърнест/многозърнест хляб дали няма да успеете да хапвате, знам, че е полезен през бременността, а и нали е тесто все пак:) Аз лично не мога да хапвам нищо тестено освен някакъв вид хляб, не мога банички, тутманици, пици, спагети. А всичко това много обичах... Но за тестото, да, много е голям рискът не толкова от килограмите, колкото от различни проблеми, свързани с бързото покачване на кг.

# 43
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен ! И аз да се запиша в новата темичка. Присъединявам се към мамите ядящи тестени работи и аз съм така от 5 седмици съм с това целодневно гадене и повръщане 1-2 пъти и не минава та не минава. ooooh! За този период съм свалила вече почти 4 кг. , ям малко предимно кифлички и т.н все тестени, а пък какъв запек ме е хванал не е истина. Моят док. за гадене нищо не ми изписва, защото според него това е нормално и бременноста се развиа добре и затова и аз несмея нищо да предприема на своя глава. А за водата и на мен ми се сабира по-малко и от 1 л. на ден. Офффф дано скоро да премине този период.

# 44
  • Мнения: 193
Записвам се и аз.
Момичета, защо си нямаме заглавие на темичката, това се зачудих?
Момичета, не знам за вас, но на мен много повече са ми на сърце тези семпли заглавия, като на сегашната ни тема. Просто и ясно. Безкрайното нижене на рими никак не ми допада. Да не говорим, че из всички отчетни се въртят няколко двойки рими, вплетени в различни изречения.
Не може ли да сме си просто "октомврийки" ?!?

Общи условия

Активация на акаунт