73 СОУ-начална степен и прогимназиален етап

  • 106 851
  • 711
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам дали някой има наблюдения, през последните години на второ класиране приемат ли се резервите, за първи клас?

# 661
  • София
  • Мнения: 1 262
За набор 2007 нямаше приети резерви. За миналата година не помня  Embarassed

# 662
  • Мнения: 2
Благодаря!

# 663
  • София
  • Мнения: 3 816
Интересувам се дали тази година училището ще организира "Ден на отворените врати" за кандидастващите след 7 клас? Има ли такава традиция въобще през годините?

# 664
  • София
  • Мнения: 5 131
Няма такава традиция.

# 665
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Пф ... не кандидатствахме в 73-то, защото със 7 точки, които събирахме ... не ставаше ... Днес случайно разбрах за едно детенце, което е с нас в ДГ, че е прието там в 1 клас - няма брат/сестра в училището; живеят срещу нас т.е. по местоживеене получават 1 точка; има 1 точка за това, че е било в ДГ до у-щето (и ние я имаме); няма родители в образованието (аз работя в училище) ... т.е. детето няма точки, за да е прието. По всички правила няма как да е първолаче в 73-то, но ще е Simple Smile  ... Знам как е прието (логически се навръзват нещата, а не за нещо друго), но е факт, че ме дразнят такива неща ... И -> няма да е само това дете така ...

# 666
  • София
  • Мнения: 6 142
Почти безобидна, или аз нещо не разбирам поста ти, или ти не си прочела критериите за прием. Не знам дали изобщо имаше критерий, който дава 1т. Най- близкият адрес беше 60т. Не знам как изчисли, че имате 7т. Мисля, че критерият за детска градина беше за брат/ сестра в близка, а не дали кадидатстващото дете е било в такава. В момента нетът ми е много слаб и нямам нерви да чакам, но си мисля, че е можело да бъдете приети при така описаните обстоятелства.  Peace

# 667
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
milasara, точно това са ни точките Simple Smile Даже съм пропуснала една точка за друго дете в яслата Simple Smile 1 точка за местоживеене е, ако си извън 3-те района определени от училището, е ние живеем в Стрелбище на Кестенова гора и сме извън тези райони Simple Smile Както и да е! Живи и здрави да са първолачетата! Да са щастливи и успешни. Предния ми пост беше просто възмущение от това, че все чувах - този е приет, другия е приет "еди как си" ... аз с "розови очила" Simple Smile и си викам: "това са само слухове" ... Е, но ми се похвалиха съседите, че детето ще е първолаче там, а наистина няма как да имат 60+ точки, колкото има последното прието там дете тази година ... Та, така ... Всеки път си казвам, че вече съм достатъчно възрастна, че да не тропам с крак и да се възмущавам, че нещо не е "честно" и по правилата ... Ама, ей, на ... Еми, не е честно - дали спрямо моето, или спрямо други деца, но не е честно пък ... От новоприетите първолкасници, убедена съм вече, че родителите на  деца като брой за 1 паралелка са "поизлъгали" с документите ... Ама ..., то къде ли вече не е така ...
Ето ги критериите ... Точно със 7 точки сме Simple Smile И да - 1 точка е за друго дете в градината, а не дали самото дете я е посещавало ...
https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=C936E1122EAE59CB!1784& … =!AJCdRVcGUxUGUO4

# 668
  • София
  • Мнения: 4 035
Това, че живеят срещу вас далеч не значи, че не са си сменили адресната регистрация още миналата година, за да получат много точки за местоживеене и да приемат детето. Училището няма механизъм, за да ходи и да проверява дали всяко кандидатсващо дете действително живее на удостоверения със слъжебна бележка адрес.

# 669
  • София
  • Мнения: 60
Не мисля, че е нередно да си смениш адресната регистрация, за да учи детето в по-добро училище. Понякога в района живеят бабата и дядото, които така или иначе помагат при прибирането в началния курс. В края на краищата училището е хубаво и ако има човек възможност е длъжен да пробва.

# 670
  • София
  • Мнения: 478
 Много хора дори не считат за нередно да споделят информация за скллючени фиктивни наемни договори със собственици на апартаменти от околните блокове срещу опеределено възнаграждение.  От правна страна това си е измама.

# 671
  • Мнения: 126
Училищното настоятелство стартира миналата година извънкласни занимания по математика за 3 и 4 клас при г-жа Шопова. Може ли някой да сподели впечатления. Благодаря!

# 672
  • Мнения: 44
Здравейте, искам да побутна темата. Има ли родители на кандидат първокласници? Знае ли се кой преподаватели ще поемат новите първи класове? Ще съм благодарна на всяка актуална информация за училището.

# 673
  • Мнения: 129
Пф ... не кандидатствахме в 73-то, защото със 7 точки, които събирахме ... не ставаше ... Днес случайно разбрах за едно детенце, което е с нас в ДГ, че е прието там в 1 клас - няма брат/сестра в училището; живеят срещу нас т.е. по местоживеене получават 1 точка; има 1 точка за това, че е било в ДГ до у-щето (и ние я имаме); няма родители в образованието (аз работя в училище) ... т.е. детето няма точки, за да е прието. По всички правила няма как да е първолаче в 73-то, но ще е Simple Smile  ... Знам как е прието (логически се навръзват нещата, а не за нещо друго), но е факт, че ме дразнят такива неща ... И -> няма да е само това дете така ...

До 4-ти клас не е важно училището, а учителката. По тази логика моето диване до 4-ти клас беше при г-жа Крушарска в 12 СОУ. Невероятна учителка! От 24 деца две нейни влязоха в СМГ, единият и досега е там и редовно печели състезания по математика. Другият без проблем си влезе в 73-то, за да научи още един език. Надявам се, че не съжалява, надявам се и че ще успее да го научи. Като имаш системна подготовка обаче, включително и изградени образователни навици, навсякъде е лесно, можеш да се занимаваш и с други неща. В 3-и, 4-и, 6-и, 7-и, 8-и и 9-и клас бяхме национални шампиони по баскетбол, тази година сме вече лекоатлети, 3-ти в БГ на 60 метра в зала, втори на 100 метра сега на републиканското и трети на 200. И всичко това, защото преди 10 години заложихме на учител, а не на училище.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 10:48 от pstoychev

# 674
  • Мнения: 106
Подкрепям мнението, че госпожата е най-важното, а не училището, както и средата ествествено. Ние сме в 73 СУ при страхотна г-жа, но по немски положението е повече от трагично. Именно защото имам база за сравнение - едни и същи деца, но различни г-жи (титулярка по бълг. и математика и отделен преподавател по немски) и различен подход - резултатът е видим.

Използвам случая да предупредя майките, които смятат да записват децата си в 73 заради немския - не разчитайте въобще. По-добре си проучете г-жите и по-добре в друго у-ще, но при добра г-жа вместно 73 заради немски. Немският е пълна загуба на време, вместо да се наблегне повече на основополагащите предмети децата си губят 1 учебен час на ден и НИЩО. Аз категорично отказвам да записвам детето си на Алианци и т.н. допълнителни курсове за да наваксва нещо, което би трябвало да му е предадено и научено в клас!!

Общи условия

Активация на акаунт