73 СОУ-начална степен и прогимназиален етап

  • 104 914
  • 710
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 106
Здравейте, дами!

На сайта на 73 СУ видях информация относно униформите - фирмата била сменена (най-накрая Simple Smile. Пише, че задължителни елементи са елек и блуза, но ако на учениците им стават старите униформи могат да продължат да си ги носят. Това, което ме озадачава е, че суичъра въобще не е споменат като задължителен елемент, а ние имаме само суичъри, а не елеци. И въпреки, че пише стари униформи още важат, моето разбиране е, че това се отнася за елеците от старата униформа.

Моля Ви, коментирайте, ако имате повече яснота по въпроса.

Благодаря!

# 676
  • София
  • Мнения: 60
Суичъра ( стар или нов) е част от униформата. Елека е задължителна част от официалната униформа и минимална част, с която поне детето трябва да ходи на училище.
Давам личен пример: дъщеря ми ходи с риза и елек, а връхната дреха  - жилетка, яке и др. не са ни от униформата. Мисля да е така и през следващата година, но ще купим елеци и блузи от новата униформа.
В новата униформа също има суичъри и те са чудесно решение за ежедневието.


# 677
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте. Някой може ли да поясни дали новите униформи по дизайна си се различават от старите? Благодаря предварително.

# 678
  • София
  • Мнения: 60
Новите са т. сини с червени и бели елементи. Блузите могат да са бели, сини или червени. Има с яка и по врата, с къси и  дълги ръкави. Сукманчетата за малките момиченца до 4 клас са много красиви. Има и аксесоари- вратовръзки, шалчета и т.н.
Има и по-голям избор от елементи: сака, поли, панталони, жилетки и елеци до анцузи и суичъри. Мисля, че и текстила е по качествен, поне на пипане- защото не знам състава на текстила на предишните униформи.

# 679
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря за информацията, Осица. Питам,защото на сайта пише,че не е задължително да се закупуват новите униформи от децата, притежаващи от старите, ако са ОК с размера, разбира се. Чудех се дали това важи и за новите гимназисти, които са били досега в 73 то. Преди изискването беше за бели блузи/ ризи, но вероятно новите са с лого.... И не ми се ходи до другия край на София до новия магазин ( предишната фирма имаше магазин на "Ангел Кънчев" , към  НДК), а явно ще се наложи. Мрън-мрън.

# 680
  • София
  • Мнения: 3 021
Здравейте,
Бих искала да попитам отново за униформите. Доколкото разбирам, елекът и блузата са задължителни, а суитчерът е препоръчителен?
Благодаря предварително!

# 681
  • София
  • Мнения: 6 110
Задължителен е горният елемент от униформата, без значение дали е елек, суитшърт, сако. Т.е. може едно от трите. Тениската бяла, червена или тъмносиня. Надолу тъмен панталон/ пола.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 021
Задължителен е горният елемент от униформата, без значение дали е елек, суитшърт, сако. Т.е. може едно от трите. Тениската бяла, червена или тъмносиня. Надолу тъмен панталон/ пола.

Много благодаря!

# 683
  • Мнения: 2
Здравейте, моля за мнения на майчета, на които децата им сега завършват 4-ти клас в 73 . Предстои ни първи клас тази година и търся всякакви мнения, които биха ми били от полза, включитено и препоръка за педагог

# 684
  • Мнения: 46
Здравейте,

Предстои ни да кандидстваме за първи клас и исках да помоля за отзиви за това училище. Какво е нивото на преподаване и организация в момента? Все още ли има занималня към настоятелството? Какво е нивото на немски?
Всяква информация би била полезна за мен.

Мерси предварително!

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 10:27 от Фран

# 685
  • София
  • Мнения: 249
Скрит текст:
Здравейте,

Предстои ни да кандидстваме за първи клас и исках да помоля за отзиви за това училище. Какво е нивото на преподаване и организация в момента? Все още ли има занималня към настоятелството? Какво е нивото на немски?
Всяква информация би била полезна за мен.

Мерси предварително!

Относно кандидатстването - има райониране на училищата от две години и се спря практиката да се купуват места.
Относно нивото на преподаване - остава както и преди основния критерии - на кой учител ще попаднете. Общо взето трябва да си следите и вие детето - да преглеждате домашни,  да решавате задачи, да си говорите, да учите езиците - и български и чужд ако може...
Занималня има - направо се чудя тези деца как по цял ден издържат в една стая.
Нивото на немски е каквото е в детската градина  Wink ... почти нищо не учат според мен... трябват допълнителни занимания за да се научи нещо, инък просто се учи, но ... бавно.

# 686
  • Мнения: 46
Скрит текст:
Здравейте,

Предстои ни да кандидстваме за първи клас и исках да помоля за отзиви за това училище. Какво е нивото на преподаване и организация в момента? Все още ли има занималня към настоятелството? Какво е нивото на немски?
Всяква информация би била полезна за мен.

Мерси предварително!

Относно кандидатстването - има райониране на училищата от две години и се спря практиката да се купуват места.
Относно нивото на преподаване - остава както и преди основния критерии - на кой учител ще попаднете. Общо взето трябва да си следите и вие детето - да преглеждате домашни,  да решавате задачи, да си говорите, да учите езиците - и български и чужд ако може...
Занималня има - направо се чудя тези деца как по цял ден издържат в една стая.
Нивото на немски е каквото е в детската градина  Wink ... почти нищо не учат според мен... трябват допълнителни занимания за да се научи нещо, инък просто се учи, но ... бавно.

Много благодаря! Ние уж се падаме в района, но да видим.  Иначе, за езика не е много ОК това. Преди не се ли учеше допълнително в занималнята към родителското настоятелство. Има ли я още?

# 687
  • София
  • Мнения: 6 110
Да, има я още.

# 688
  • София
  • Мнения: 249
ако не учат допълнително немски нищо няма да научат...
Има по 400 лв. на година се плаща допълнително и добре се справя учителката там, но училищния немски е гола вода.
Добре поне, че по другите предмети ги бива учителите... то е бълг. и математика... не са много другите Wink

# 689
  • Мнения: 106
Здравейте Дами,

Дали някоя от Вас има яснота, кои госпожи евентуално поемат първи клас от семтември?

Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт