Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 117
Nati_2005 браво на Емо,папка и расте  Hug,браво и на теб за кърменето и че си му нагодила такъв режим  breastfeeding , за махането на нощното хранене,доколкото знам,не се ли препоръчва ако бебето е на АМ,защото нощните кърмения са важни  newsm78

# 646
  • Мнения: 50
Педиатърката каза че ще е по-добре за него ако не папка нощно време за да му почива стомаха а и за мен за да мога да поспя.Пробвах онази нощ яде в 23 часа и после се събуди в 4 но аз го приспах и яде в 5 часа.Но тази нощ неуспях.Яде си през 3 часа .
Къде ще ходите на ортопед?Аз мисля в ортопедиата в Горна Баня.

# 647
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз  не бих държала гладно бебето, за да му почива коремчето... С това твърдение ако ще и 3 педиатъра да ми го кажат няма да се съглася...  Embarassed

# 648
  • Мнения: 50
Аз не го държа гладен и си личи- той на 1 месец е 5 кг което не е малко.Ето тази нощ беше гладен и си е ял.Понякога изкарва по 5 часа без да се буди което показва че не е гладен.А аз грешката да го събудя за да му дам да яде няма да направя при полужение че си расте както трябва.

# 649
  • Мнения: 221
И ние бяхме на преглед и сме качили 700 гр.за месец и 6 см  Grinning.Вдигнаха ни дозата АМ на 90 мл,а след седмица минаваме на 120мл.Бебо се буди на 3 часа сам и си изяжда всичко/хем и посуква малко-десетина мл/.Изобщо ние сме ящни  Joy Joy JoyСамо вечер понякога се буди на 4-4.30 часа,но това е рядко.
На мен лекарката ми каза да храня на 3 часа,ако бебето спи да не го оставям повече от 4.30 часа гладно и тогава да будя.

# 650
  • Мнения: 8
МоРсКа СиРеНа, при хранене с АМ трябва да има минимум 3 часа почивка между храненията, тъй като стомахчето го обработва много по-трудно, отколкото кърмата.  Whistling

Аз пък не смятам, че трябва да будиш, за да яде точно на някакви си интервали. Бебето само си показва кога е гладно, няма нужда да му се напомня, освен ако не е с много силна жълтеница и затова да е по-поспаливо.  Peace

Ние ядем 5 пъти по 150мл. Simple Smile

# 651
  • California
  • Мнения: 264
Буденето на бебе за хранене е много важно нещо! На тази възраст не е добре да спят повече от 4-5 часа, защото има реален риск от обезводняване и за това е цялото упражнение. А тия доктори, дето съветват да се държат бебетата гладни по цяла нощ, да им почиват стомасите, са направо за затвора!

# 652
  • Мнения: 2
Аз пък не смятам, че трябва да будиш, за да яде точно на някакви си интервали. Бебето само си показва кога е гладно, няма нужда да му се напомня, освен ако не е с много силна жълтеница и затова да е по-поспаливо.  Peace
Напълно съм съгласна. Бебетата растат не само от храненето, а и в съня си. Не бих го събудила нарочно, за да яде. Смятам, че стресът от умишленото събуждане е голям и не бих го причинила. Както написа _Cinderella, бебето само си показва кога е гладно и се събужда от това.

# 653
  • Мнения: 8
Vasilia, а ако бебето само си прави по-дълга нощна пауза? Да навивам аларма за след 3 часа и да го будя да яде насила? No, thanks   chef

# 654
  • Мнения: 16
 И аз така мисля,ако не е гладно и да го караш насила нищо няма да постигнеш.Само ще си се чудиш с какъв акъл си го събудила.И после ако не спи спокойно до сутринта-хем ти няма да можеш да си починеш,хем ще си развалила съня на бебчето.
Примерно някоя вечер изкарваме по 4-5 часа да не се будим,а друга си се събуждаме през 3 часа.И не само вечер,а и през деня е същото.

# 655
  • Мнения: 1 111
Момичета, днес намерих малко време да спретна една бърза тема в Родени, по-натам ще се опитам да я доукрася. Заповядайте http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=699011.new#new   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт