Нашите"специални" деца с ДЦП-7

  • 138 249
  • 344
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 860
Стели мам, това не е задължително. Има много деца с ДЦП, които са нормално развити психически, аз познавам такива, с тежки двигателни увреждания, но иначе съвсем нормални деца. Но често е точно така, двигателното изоставане дърпа и психическото.

# 46
  • Мнения: 139
Зайче, а за тая хипотония какво ви казаха да правите, на нас Чавдаров ни каза рехабилитация по Бобат. Всъщност той на прегледа написа точно какви упражнения трябва да се правят и каза, че масажи няма да помогнат. Тук ема-диди ако може да се включи, защото те пък са правили силови масажи и е намаляла хипотонията. При  нас също много намаля, и в момента я водят много лека почти нормален тонус.
Гала,защо при вас не са помогнали масажите.А и рехабилитацията не възбужда ли епилепсията.Вие къде сте ходили на рехабилитация и в момента правите ли?

# 47
  • Мнения: 2 860
Ние на практика не сме правили никакви масажи. В началото започнахме тук във Варна в един дом във Виница, безплатно беше по някаква програма на социалните. Абсолютна пародия. Уж трябваше да имаме рехабилитация 2 седмици в месеца, 4 пъти логопед и 4 пъти психолог. Напрактика курсовете на рехабилитация бяха през 2 месеца, за половин час на ден, логопедката я видяхме точно 2 пъти и се скри каза, че излиза в отпуск. Психоложката забременя и тя излезе в болничен. И се принудихме и започнахме на частно рехабилитатор, 2 пъти седмично за по 1 час. Детето много напредна. После през март почнахме абр терапия и все още сме на нея, като често я водим на детски кътове и площадки, полезно е да се катери по пързалките и да се движи сред топките. Също голяма полза имахме от ноотропила, стана по жизнена, сега сме на енцефабол, също е по-жизнено от него.

# 48
  • Мнения: 170
момичета, да ви попитам нещо, че  се притесних: днес за първи път бяхма на рехабилитация и му правиха войта, преди малко ми заспа в ръцете и с дясното краче направи няколко движения, нещо като тикчета през 20-30 секунди. Според вас това миоклонии ли са? Виждала съм го да прави така с ръчичките, питах Христова тя каза, че са миоклонии при заспиване. Вие как мислите? Много ме е страх да не отключи някоя епилепсия под вриянието на Войта. При вашите деца след рехабилитации наблюдавали ли сте такива като тикчета на крайниците?

# 49
  • Мнения: 2 860
нади, аз сега съвсем ще те изплаша, но при нас епи пристъпите приличаха много на тикове, нооооо започваше се с едната, после се обхващаше и крачето и накрая и главичката. Това през 5 6 секунди конвулсиите, така се казват. Може би при вас наистина се миоклонии, опитай се да ги снимаш на клипче с апарата, нас така ни диагностицираха.

# 50
  • Мнения: 170
Гала, наистина ме уплаши  Sad А това твоята принцеса го правеше в заспало или в будно състояние?

# 51
  • Мнения: 2 860
Всички пристъпи при нас бяха като е заспала, но тя тогава беше на 14 дена и много спеше. Не се притеснявай предварително, просто се опитай да ги снимаш и ги покажи на невролог.

# 52
  • София
  • Мнения: 965
Нади, възможно е да са клонуси. Моят син е правил такива на крачетата след рехабилитация (не само при Войта) преди годинката. А стряскания насън с резки движения беше причината да спрем Войтата.
Най-добре е да снимаш детето и да се консултирате пак с невролог. Ако те насочат за ЕЕГ, аз бих препоръчала Попова, преглежда в Санус Център http://www.sanus2000.com/?gg=3&hh=1&ii=244&jj=1& … p;mm=244&nn=0. За твое успокоение ще кажа,че познато детенце, което много често правеше клонуси след Войта (ЦКС 2-ра степен), сега е едно много палаво момче без никаква следа от двигателно изоставане.

# 53
  • Мнения: 170
снимах го и утре ще го покажа на невролог в клиниката

# 54
  • Мнения: 7
здравеите скпи мами бих искала да си помагаме и споделяме за нашите малки  звезди4ки. моето дете е с спасти4на квадри пареза бихте ли ми дали някакв савет  Cry

# 55
# 56
  • Мнения: 2 860
Краси, добре дошла в темата. Разкажи малко повече за детето, колко е голямо, какво може да прави, въобще разкажи за него.

# 57
  • Мнения: 7
здравеите синат ми е на 9 месеца.. тои все оште не мойе да стои самостоятелно не може да се обрашта и да хвашта игра4ки.... ходиме на рехабилитации в  пловдив.аз сам от хасково и  тука сашто го водя при една рехабилитаторка това е общо взето за нас  Simple Smile надяваме се нещата да се оправят вазможно наи барзо

# 58
  • Мнения: 170
здравеите синат ми е на 9 месеца.. тои все оште не мойе да стои самостоятелно не може да се обрашта и да хвашта игра4ки.... ходиме на рехабилитации в  пловдив.аз сам от хасково и  тука сашто го водя при една рехабилитаторка това е общо взето за нас  Simple Smile надяваме се нещата да се оправят вазможно наи барзо
пожелавам ти го от все сърце!

# 59
  • Мнения: 371
Мили момичета,
Една добра новина от нас Simple Smile. Свързахме се с д-р Ралчева от гр. Варна и на 19.12.2012г. тя прегледа детенцето. Диагнозата  е двигателно изоставане в следствие от институционалната грижа. Категорична е, че няма ДЦП. Препоръча ни работа с кинезитерапевт. Много ВИ благодаря за подкрепата и съветите.
Ще се моля за вас и вашите  деца.  Силно се надявам в навечерието на най-светлите празници да се случват  повече чудеса Simple Smile
Гала и Стели мам   Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт