Невъзможните хора в живота ни

  • 370 817
  • 7 088
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 12 015
Кетчър, трудно. Simple Smile Имала съм такъв опит. Изтощаващо е. Особено ако си вярват, че ги превъзхождаш. Вечно съревнование за аторитет. Нямат умора. Дори да ги поставяш на място в игричките им, да доказваш с действия и работа, че си над нещата, те се амбицират още повече да те докарат до неизгодна позиция и да съсипят имиджа ти. Изтърпях ги година и се махнах с размах, като им казах всичко в очите преди това. Дори високото заплащане не си струва нервите. Колкото и да си спокоен или непукист, такива не спират да те тровят. Аз поне не исках да свиквам, макар да беше на приливи и отливи това отношение. Никаква лична информация за теб, не бива да стига до тях, защото я използват на макс, за да те уязвят.
подкрепям! Моят опит е аналогичен.  Няма справяне, хеле ако въпросното лице е с позиции и настрои останалите. Само изхабени нерви и разсипано здраве.

# 1 681
  • София
  • Мнения: 971
Кетчър, може би трябва да инициираш ситуация-капан с цел да се разобличи агресорът. Можеш да го притиснеш, изнервиш на макс за да се разконцентрира от целта да те тормози. Звучи гадно, но трябва да намериш слабите му места и да атакуваш. Ако трябва го злепоставяй пред началството колко е некадърен и т.н... Трябва да изглежда интелигентно, спокойно и с добри намерения въпросното топене на колегата.

# 1 682
  • Мнения: 6 166
Кетчър, може би трябва да инициираш ситуация-капан с цел да се разобличи агресорът. Можеш да го притиснеш, изнервиш на макс за да се разконцентрира от целта да те тормози. Звучи гадно, но трябва да намериш слабите му места и да атакуваш. Ако трябва го злепоставяй пред началството колко е некадърен и т.н... Трябва да изглежда интелигентно, спокойно и с добри намерения въпросното топене на колегата.

Според мен такова обявяване на война само може да изтощи и злепостави Кетчър. Най-често такива имат опит цял живот в това да са гадни и долни. Кетчър не ми прилича на шмекер или тарикат. По думите й най-вероятно е успешна в това, което прави с труд и умения, нещо което много вероятно е напълно непознато на завистничката й.

# 1 683
  • София
  • Мнения: 12 125
Кечър, имала съм такива шефове и това е ад. Ако не зависиш пряко от такъв човек, обаче, а и ако не си му в полезрението, просто не се забърквай. Те скучаят, обичат да си играят и понеже го правят цял живот просто са по-добри в играта, та не си струва да се хабиш, дори в името на справедливостта. Често може да се окаже, че те са успели да обърнат срещу теб и онези, които защитаваш от тях. И наистина това е само работа, повече работа, по-малко емоции спестяват много излишни проблеми.

# 1 684
  • София
  • Мнения: 971
Ооо да, и аз имах шеф абсолютно непредвидим в жестокостта си. Психическа жестокост. Всички бяхме потърпевши. Беше се заел с мен и се опита да ме изработи както може. И със заплата и с договори. И с някакви неписани правила, внезапно хрумнали му. Беше ад, но накрая успях да си взема всички пари, и то не с негова помощ. Беше ми паднало пердето и играх с тежката артилерия. Накрая беше странно как се предаде без бой....

# 1 685
  • София
  • Мнения: 12 125
Ооо да, и аз имах шеф абсолютно непредвидим в жестокостта си. Психическа жестокост. Всички бяхме потърпевши. Беше се заел с мен и се опита да ме изработи както може. И със заплата и с договори. И с някакви неписани правила, внезапно хрумнали му. Беше ад, но накрая успях да си взема всички пари, и то не с негова помощ. Беше ми паднало пердето и играх с тежката артилерия. Накрая беше странно как се предаде без бой....
Приятно ми стана да прочета това. Радвам се винаги, когато човек има шанса да не бъде жертва.
Сигурно би било добра идея повече хора да споделят положителни опити с невъзможни хора, в крайна сметка има и такива развои.

# 1 686
  • Мнения: 12 015
Кетчър, може би трябва да инициираш ситуация-капан с цел да се разобличи агресорът. Можеш да го притиснеш, изнервиш на макс за да се разконцентрира от целта да те тормози. Звучи гадно, но трябва да намериш слабите му места и да атакуваш. Ако трябва го злепоставяй пред началството колко е некадърен и т.н... Трябва да изглежда интелигентно, спокойно и с добри намерения въпросното топене на колегата.

Според мен такова обявяване на война само може да изтощи и злепостави Кетчър. Най-често такива имат опит цял живот в това да са гадни и долни. Кетчър не ми прилича на шмекер или тарикат. По думите й най-вероятно е успешна в това, което прави с труд и умения, нещо което много вероятно е напълно непознато на завистничката й.
Елфичка, точно! Никакъв шанс да се справиш с такова същество,  ако нямаш качества като неговите. Не знам дали и тогава е възможно. И да опитваш да хвърляш неговите камъни в неговата градина, ми не става. Все ще успее да те покаже в лоша светлина, несправящ се, мръкнало.

# 1 687
  • София
  • Мнения: 971
Бояна, в интерес на истината, аз съм единствената, която е успяла да натрие носа на въпросния. Успехът ми отчасти се дължи на факта, че бях запозната с методите му на изработване на служителите му. Обаче беше нагъл и се гавреше и с клиентите. И беше голям философ. Така извърташе по еврейски всички оплаквания, че накрая излизаше жертва, беден и онеправдан.  Simple Smile Това му изигра лоша шега. Аз обаче не обичам да ме мамят, особено с пари и му набелязах всички слаби места и атакувах. Бях зле с нервите, не спях, кроях планове за всеки детайл. Но накрая го видях сразен, направо ми дожаля. Simple Smile)) Чудех се този свит, смачкан, изтерзан човечец ли е адвоката на дявола?! ....

# 1 688
  • София
  • Мнения: 5 953
Ерих Мария Ремарк го е описал. Вечната тройка в живота. "Силният, жертвата и вечният трети който наблюдава как мачкат жертвата. И не прави нищо да го защити, заради собствената си безопасност. И именно заради мълчаливото му присъствие неговата безопастност също не е гарантирана. " По- добре сцените на живота не мога да опиша от Ремарк, освен да се съглася.

# 1 689
  • Мнения: 47 987
Да не ставам досадна, но тези отношения са често срещани и си имат име- мобинг.

# 1 690
  • Мнения: 6 166
Не съм съгласна. Бъркаш термините. Моббинг (нападане от тълпа) е, когато няколко души, обикновено колеги от едно и също ниво, се съюзят срещу трудолюбивият и с добри показатели колега, за да не изглеждат те зле пред очите на шефа.

Това, което правят някои шефове е друго. Те да таргетират един служител (обикновено този, който е квалифициран да ги измести) систематично го съсипват психически, обезценяват работата, лепят етикети на характерът му (които те са видяли). Това се нарича булиинг или на чист български - тормоз на работното място. То е от един към един, а другите седят и си мълчат, че а вдигнат пръст да защитят жертвата и ще станат следващите.

# 1 691
  • Мнения: 47 987
Еми може
Стратегиите други ли са?

# 1 692
  • София
  • Мнения: 62 595
Накрая да не излезе, че това е комплимент за качествата? Wink Това в кръга на шегата.

Подмазваш се на по-големия шеф и изместваш наличния шеф.  Няма незаменими хора. Има защо тираните (най-общо казано) да са параноици.

# 1 693
  • Мнения: 3 186
Не е задължително жертвата да има качество. Нарочат някого като в училище, по-смотаничък, и го правят на луд.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 11:23 от tainichka

# 1 694
  • Мнения: 6 166
Стратегията е през изхода и при двата случая, но при междуличностни неразбирателства между двама души стратегия може да ти е да се довериш на някой и друг колега и така да направиш ти клика, от която да изключиш другата личност. Другата личност ще се опита да направи същото. Който пръв сформира офис мафията печели.

Ако си един срещу много - многото печелят. И накрая над всичко това са законите и правата на различните страни.

Общи условия

Активация на акаунт