Невъзможните хора в живота ни

  • 370 824
  • 7 088
  •   1
Отговори
# 1 650
  • BG
  • Мнения: 2 173
Ако е такъв за какъвто го мислите , в което не съм съвсем убеден, Офелия все пак е наясно с неговите евентуални странности или по скоро проблеми. Все пак много по лесно да се опазиш от опасностите е, когато ги познаваш  и знаеш как се случват.
Та в тоя смисъл, защо пък да не опита, без да влага много от себе си, щом човека и допада. Предизвикателство си е , все пак.
Имайки акъл в главата и самоконтрол, винаги може да си обере крушите, ако отношенията потеглят в кофти посока. Това разбира се, би могло да стане само ако тя е достатъчно сигурна в себе си.

# 1 651
  • София
  • Мнения: 17 775
Joy Joy
Имат склонноста да залитат по окултното, да. Защото то не е логически обосновано и се простира в друга равнина. Все пак логиката показва, че ако си лош, ще мреш. Това не се харесва и току ти опнат някоя теория за изцелението, кеф ти врачки и куршуми, кеф ти карти, кеф ти извънземни, крф ти черни магии. Абе, за каквото се сетиш. Joy
Тоя е с теологията. Ползват ги и като наративи подобни влечения, впрочем. В библията се казвало, че трябва да обърнеш и другата буза (метафоро, къде си) и хоп, вече значи, че трябва да търпиш гадно отношение, да си всеопрощаващ и да искаш още.

# 1 652
  • Мнения: 87
Право в целта Catcher,познавам един-може да ти изнесе лекция на тема извънземни конспирации, иначе няма средно завършено, обаче ако случайно не знаеш ще си помислиш, че е минимум професор🤣🤣🤣
Навремето все такива мъже ме влечаха, изглеждаха ми едни такива мистериозни, възвишени, недоразбрани и много начетени. Е,взех,че се преборих за сърцето на един и дете му родих, даже и с брак го вързах😀и каква се оказа тя, нашия като му се изчерпаха възвишените теми и видя, че трябва вкъщи и да се работи и пари да се носят, вдигна уединено краченца на дивана и си гледаше дискавъри по цял ден. Аз рязко се превърнах в проста селянка, дето видиш ли само какво ще яде бебето я вълнува и че къщата полека ще се срути над нас.Два пъти плати зимни сметки за ток и се нас@ра горкия-то беше натякване,то мрънкане.Търпях го стоически-нали бях млада гъска, проста жена, а той възвишен. Беше ми объркал всички представи за живота. Къде ти тогава да ме бяха светнали що е то нарцис и къде вирее🙈А и да бяха сигурно нямаше да схвана идеята.Та на която и е интересно, да си го прибира да му яде лай@ата на такъв.Само така се трупа реален опит с тях и после трудно може да повториш такава грешка.

# 1 653
  • Мнения: 215
Офелия, миличка, чела ли си приказката за Синята брада? И ти като главната героиня се самозалъгваш и самонавиваш, че 'брадата му не е чак толкова синя ',
че Прекрасния дето ти е взел акъла не е толкова лош, а харизматичен и магнит за теб!
Дали са ти достатъчно мъдри съвети, изборът е твой.
Между другото приказката е много поучителна и разкрива много добре до къде водят връзките с насилници.

# 1 654
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз пък хичне обичам хора, вярващи в подобни посоки. Нещата са такива, каквито са. Предпочитам да се съсредоточавам върху реалните ситуации, не върху предположения. Това не пречи да попадаш на нарциси. Някои са здраво стъпили на земята, не ти леят куршуми. Те си имат други окултности, но на прима виста не личи.

# 1 655
  • София
  • Мнения: 12 125
Аз пък не съм съгласна, че нарцисите нямат знания и са въздух под налягане. Обикновено са и много добри в професията.
Не се сещам за такива примери. Има ситуационни нарциси, поне така ги наричам, които просто имат голямо его и самомнение на база слава и постижения, но те не са с ЛР и могат да се държат прилично при нужда, а и най-вече, не са мързели. Нарцисите обикновено не правят нищо, защото всяка дейност е твърде малоценна в сравнение с онова, за което считат, че са родени и призвани. Чист въздух под налягане са.
Наистина има други отклонения като психопатията и макиавелизма, за които се отнасят определения и книги тип "Змии в костюми".

# 1 656
  • Мнения: 1 770
Трудно може да се различи нарцисист, ако не си във връзка с него. Те много умело прикриват истинската си същност, докато не им станеш "в кърпа вързана". А за да се случи това, много искат да имат дете от теб, и ако е възможно да си стоиш в къщи и да не работиш. Всеки знае, че една жена спре ли да е финансово независима е много по-лесна за манипулация. Така се случи при мен, но слава на Бог, успях да се усетя преди да е много късно и да се спася.

# 1 657
  • Мнения: 77
Не успях да ви убедя, че не дрънка празни приказки и не прелива от пусто в празно, не залита по конспирации, не вярва в черни магии:))) Иначе хем е сравнително мързелив (физически), хем пък е способен на маниакалност в работата и пълна концентрация.

Според мен доста нарциси са на високи позиции, те го желаят от все сърце и не подбират средствата. Не съм съгласна, че не постигат резултати. Голяма част от елита (политика, бизнес, изкуство, мода, ако щете) е доминиран от нарцистични натури. Вярно е, че всички останали според тях са глупаци и неразбиращи.

Tony34AI, не мисля, че имам тази устойчивост да си играя на игрички с него, а и какво печеля от това? Въпросът е друг. Как да направя здравословен преход от модела с нарцистичен партньор към нормален такъв.

# 1 658
  • Мнения: 1 463
Сериозно ли все още питаш и се чудиш, че подобни хора се променят? Та и как точно става туй чудо. 🤔
Ти нещо се шегуваш, ми се струва.

# 1 659
  • Мнения: 3 186
Не успях да ви убедя, че не дрънка празни приказки и не прелива от пусто в празно, не залита по конспирации, не вярва в черни магии:))) Иначе хем е сравнително мързелив (физически), хем пък е способен на маниакалност в работата и пълна концентрация.

Според мен доста нарциси са на високи позиции, те го желаят от все сърце и не подбират средствата. Не съм съгласна, че не постигат резултати. Голяма част от елита (политика, бизнес, изкуство, мода, ако щете) е доминиран от нарцистични натури. Вярно е, че всички останали според тях са глупаци и неразбиращи.

Tony34AI, не мисля, че имам тази устойчивост да си играя на игрички с него, а и какво печеля от това? Въпросът е друг. Как да направя здравословен преход от модела с нарцистичен партньор към нормален такъв.



И моето инфо е такова. Цели професии са доминирани от нарциси.

Да не говорим, че ако един човек нарцис е въздух под налягане, мързелив е, без резултати, той на практика е безобиден, защото не би имал никакво значение и влияние.

# 1 660
  • София
  • Мнения: 971
Офелия, ще успееш да промениш нарцис, когато успееш да промениш гей да харесва жени... Пълен абсурд. Но хайде, опитай да го промениш и после кажи какъв е резултатът.

# 1 661
  • София
  • Мнения: 62 595
Съгласна съм с това, което описва Офелия. Интелигентността е ужасно оръжие в техните ръце и се насочва най вече към близките, защото те свалят защитите.

# 1 662
  • Мнения: 1 248
Цитат на: Cute

Въпросът е друг. Как да направя здравословен преход от модела с нарцистичен партньор към нормален такъв.
[/quote
   
най- добре с психотерапия.  Иначе,  не мисля, че има корелация между интелигентността и степента  на нарцисизъм.

# 1 663
  • Мнения: 7 947
Според мен нарцисистите са успешни, не поради някакви уникални умения и знания, а просто защото безкрупулно умеят да манипулират хората и да ги карат да им се чувстват длъжни. Прозорливи са когато става въпрос за използване на чужди ресурси и знаят от кой, какво могат да извлекат в тяхна полза. Един лидер няма как да е успешен, без да манипулира хора със знания и умения. Затова и често лидерите в професиите са с нарцистични или психопатски наклонности. Просто нямат съвест и им е по-лесно да манипулират. Wink

# 1 664
  • София
  • Мнения: 17 775
Не съм съгласна. Вече казах, но повечето са глупави. Манипулативността, която пробива път, не е интелект.
А Офелия направо го идеализира. Усеща се как мисли колко е страхотен и недостижим. Не мисля, че има смисъл да се повтаря вече едно и също. Тя си е решила и скоро ще си е с него.

Anonymiss ме е изпреварила

Общи условия

Активация на акаунт