Ясли в Пловдив? - 2

  • 76 068
  • 481
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Да ви кажа и аз мислех нашата като е на година и месец да я пускам, но като стана на толкова - ами тя още си беше бебе. Спеше сутрешна дрямка, още не ходеше стабилно….

Но ако сте решили да го пускате още от есента, повечето частни ясли имат изискване детето да ходи стабилно. Иначе те ги хранят и преобличат. За заспиването- никой не ги приспива, но и децата в обстановка, Която не е вкъщи, се гледат едно друго и доколкото знам записват без проблем сами.

На нас ни допадна много My Little House , а другият вариант е Папагали. И двете взимат деца над година и половина или година и 8 месеца, не съм сигурна.
 Има и една частна занималня- Грейс Ленд- страхотна дама се грижи за децата там , много мила и отговорна. Тя ги взима и над годинка ако са ( но трябва да ходят).
Та това са ни опциите, още ги мъдрим Simple Smile

# 466
  • Мнения: 2 187
В яслата, където ходи дъщеря ми всички деца в групата са били само на Коледното тържество (държавна)
Основно са около 10-12, максимум 15 деца, даже не помня от кога не са били много
Имаше седмици бяха по 5-6
Дъщеря ми тръгна на 2г, сега е на 2г и 9м може да се храни сама, но не винаги го прави, а и го прави бавно, в яслата я хранят като се налага
За спането не знам как ги приспиват, вкъщи заспива с мен, там заспива сама, много пъти ми казва, че госпожата сядала до нея и я галела
Харесала съм страница във фейсбук на една частна ясла... Снимките показват доста присъстващи деца, та сега като го обсъждате ми изниква въпроса... По колко госпожи на смяна се грижат за двцата в частните ясли всъщност... И за колко деца.. Всяко по отделно сядат с него да го приспиват едно по едно?
Разбирам притесненията, всяка майка иска най-доброто за детето си, но чак така, че в никакъв случай държавна ясла... Аз примерно съм доволна, за всяко нешо има двете страни разбира се
Не убеждавам никого в нищо, но малко крайни изказвания ми звучат (според явно моите критерии за отглеждане де)
Успех с кандидатстването и бърза адаптация пожелавам!

# 467
  • Мнения: 258
В яслата, където ходи дъщеря ми всички деца в групата са били само на Коледното тържество (държавна)
Основно са около 10-12, максимум 15 деца, даже не помня от кога не са били много
Имаше седмици бяха по 5-6
Дъщеря ми тръгна на 2г, сега е на 2г и 9м може да се храни сама, но не винаги го прави, а и го прави бавно, в яслата я хранят като се налага
За спането не знам как ги приспиват, вкъщи заспива с мен, там заспива сама, много пъти ми казва, че госпожата сядала до нея и я галела
Харесала съм страница във фейсбук на една частна ясла... Снимките показват доста присъстващи деца, та сега като го обсъждате ми изниква въпроса... По колко госпожи на смяна се грижат за двцата в частните ясли всъщност... И за колко деца.. Всяко по отделно сядат с него да го приспиват едно по едно?
Разбирам притесненията, всяка майка иска най-доброто за детето си, но чак така, че в никакъв случай държавна ясла... Аз примерно съм доволна, за всяко нешо има двете страни разбира се
Не убеждавам никого в нищо, но малко крайни изказвания ми звучат (според явно моите критерии за отглеждане де)
Успех с кандидатстването и бърза адаптация пожелавам!

Благодаря, аз гледам Малката фея, за която ми казаха по телефона, че за 8-9 деца в група се грижат 4 госпожи.

# 468
  • Мнения: 12 129
За държавните детски ясли има изискване да има педагог и лице с медицинско образование. Ако се отчете, че работят на две смени, пак ще станат поне три жени, които се грижат за децата. Тоест винаги има медицинска сестра в групата. Има и леличка, която се води помощен персонал, без изискване за ценз.

# 469
  • Мнения: 913
Педагогът в държавните ясли е един за всички групи и минава веднъж седмично през всяка група. В "Слънчо" минаваше всеки ден през всяка група за по 30 мин. В "Патиланци" веднъж седмично през всяка група по 30 мин (това е по държавни изисквания), личен опит и с двете ясли. През останалото време на смяна са 2ма човека сутрин и 2ра смяна 2ма човека, като има междинка за обяд, когато се събират 3ма. Една група се обслужва от 5 човека - 3 медицински сестри и 2ма помощници /детегледачки се водят/, не броим педагога.

# 470
  • Мнения: 2 187
Асита, чудесно сте го написали, абсолютно подкрепям.. Blush

# 471
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Здравей, CinnamonBun,
в крайна сметка къде реши да запишеш детето на частна ясла? И ако вече е записано може ли отзиви за яслата?
Благодаря Simple Smile

Аз като цяло имам огромен проблем. Детето ми е на две години и 5 месеца и вече от ЕДНА година посещава държавна детска ясла и няма свикване... плаче , по-скоро се дере като обладан от духове и просто отказва да ходи. При въпроси от моя страна дали го бият си казва НЕ, за карането казва Да, но съм далеч от мисълта, че на 30 деца има вариант, в който да не им се карат....
Та като отчаян последен опит с яслите реших да потърся вариант за частна такава, защото пък не искам да си стои вкъщи аз да напускам работа, защото има нужда от среда на "нивото на очите му", както обичам да казвам... не може да контактува само с възрастни, няма да е добре за него...
Отворена съм към предложения за частна ясла в Пловдив, локацията не ме притеснява...

Привет,

Да, заедно са разбира се. Яслите са за деца до 3 годишна възраст, а приемат от 10- месечни.
Аз поради тази причина не пуснах дъщеря ми, когато беше на 1 година- просто по- големите са хем по- едри и умели в движенията си, хем не им е работа да пазят по - малките и със сигурност има доста “катастрофи”.
Госпожите са максимум 2-3 на всички деца, което ме навява на мисълта, че едва ли успяват да огреят навсякъде.
Ако това ще ви успокои - рядко всички деца са налични- има доста отсъстващи ( заради болест или други причини).

При нас опцията ще бъде частна ясла след като стане на 2 години това лято. Просто на мен ще ми е по- спокойно.

За нас определено държавната от годинка отпада... никакъв шанс да го оставя с 20-22 деца в група като са 2-3 госпожи. Не очаквам, че на година и 2 месеца ще се храни сам и ще се приспива сам, а тези дами няма как да обръщат на всяко дете внимание.

Гледам вече частните. За сега Малката фея май е най - обещаваща, на 8-9 деца в група са 4 госпожи, което звучи добре, пък и пращали редовно ъпдейти по вайбър за това дали е яло, спало и т.н.
Много частни са чак от 18м нагоре за жалост. Вие към коя сте се насочили?

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Аз горещо препоръчвам Грейсленд. Малка е, гледат децата чудесно.
Нашето дете свикна там за 5 дни и ходи с огромно желание.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Здрасти Simple Smile
Снощи бяхме на среща с директорката там, заедно с детето... И аз останах с добри впечатление, единствено ме притеснява, че нямат двор, за да изразходват енергия навън...
Детето ви още ли посещава яслата всъщност и как е с боледуването? Разболява ли се често, защото в Държавната моя син беше една седмица ревящ на ясла, после две седмици вкъщи болен, което също според мен повлиява кофти на адаптацията му, въпреки че за цяла година все мисля, че вече трябваше да се намери някакъв подход към него (защото явно е , както казват те- Труден) Simple Smile


Аз горещо препоръчвам Грейсленд. Малка е, гледат децата чудесно.
Нашето дете свикна там за 5 дни и ходи с огромно желание.

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Да, ходи и ще ходи още година, докато стане време за градина Simple Smile
Ходи от 4 месеца, като за този период е било болно два пъти. Единият път го отдавам на друг фактор, а не на яслата. Като цяло считам това за нормално и не мисля, че боледува често за дете, което ходи на ясла.
Не се бойте, изразходват много енергия там, нищо че са без двор Simple Smile

# 475
  • Мнения: 2 521
Да и аз бях там, говорих с жената, много е мила, всичко е супер, но нямат двор. Единствено това ме спря. Условията, всичко беше супер, в край на сметка си изчаках и си я пуснах ма държавна ясла - бързо свикна, дори сега като ги изписват на 31.08 ще й бъде много мъчно. Но доста са навън и сутрин и вечер, което за мен е по-добрият.вариант.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Много благодаря, за обратната връзка. Щом ще ходи още година, значи ако  запишем нашия господин, ще са заедно Simple Smile


Да, ходи и ще ходи още година, докато стане време за градина Simple Smile
Ходи от 4 месеца, като за този период е било болно два пъти. Единият път го отдавам на друг фактор, а не на яслата. Като цяло считам това за нормално и не мисля, че боледува често за дете, което ходи на ясла.
Не се бойте, изразходват много енергия там, нищо че са без двор Simple Smile

# 477
  • Мнения: 258
Здравей, CinnamonBun,
в крайна сметка къде реши да запишеш детето на частна ясла? И ако вече е записано може ли отзиви за яслата?
Благодаря Simple Smile

Аз като цяло имам огромен проблем. Детето ми е на две години и 5 месеца и вече от ЕДНА година посещава държавна детска ясла и няма свикване... плаче , по-скоро се дере като обладан от духове и просто отказва да ходи. При въпроси от моя страна дали го бият си казва НЕ, за карането казва Да, но съм далеч от мисълта, че на 30 деца има вариант, в който да не им се карат....
Та като отчаян последен опит с яслите реших да потърся вариант за частна такава, защото пък не искам да си стои вкъщи аз да напускам работа, защото има нужда от среда на "нивото на очите му", както обичам да казвам... не може да контактува само с възрастни, няма да е добре за него...
Отворена съм към предложения за частна ясла в Пловдив, локацията не ме притеснява...

Привет,

Да, заедно са разбира се. Яслите са за деца до 3 годишна възраст, а приемат от 10- месечни.
Аз поради тази причина не пуснах дъщеря ми, когато беше на 1 година- просто по- големите са хем по- едри и умели в движенията си, хем не им е работа да пазят по - малките и със сигурност има доста “катастрофи”.
Госпожите са максимум 2-3 на всички деца, което ме навява на мисълта, че едва ли успяват да огреят навсякъде.
Ако това ще ви успокои - рядко всички деца са налични- има доста отсъстващи ( заради болест или други причини).

При нас опцията ще бъде частна ясла след като стане на 2 години това лято. Просто на мен ще ми е по- спокойно.

За нас определено държавната от годинка отпада... никакъв шанс да го оставя с 20-22 деца в група като са 2-3 госпожи. Не очаквам, че на година и 2 месеца ще се храни сам и ще се приспива сам, а тези дами няма как да обръщат на всяко дете внимание.

Гледам вече частните. За сега Малката фея май е най - обещаваща, на 8-9 деца в група са 4 госпожи, което звучи добре, пък и пращали редовно ъпдейти по вайбър за това дали е яло, спало и т.н.
Много частни са чак от 18м нагоре за жалост. Вие към коя сте се насочили?

Здрасти, другата седмица тръгва в Малката фея, ще пиша отзив като мине малко време.
И моето е от трудните 😀 но поне е малък 1 год 2 месеца дано бързо свикне.

# 478
  • Мнения: 258
Привет, минавам с отзив за Малката фея. Детето е малко, на 1г и 3м, но адаптацията не се получи. Първо, плач при оставянето сутрин, направо истерия, второ почти никога не можеха да ми кажат колко е ял и спал, трето когато ми се казваше, то си личеше, че не е вярно. Познавам си детето, толкова истерия и плач като след ясла никога не е имало. Отделно от това ми беше казано, че ще получавам някаква информация през деня как е, нищо такова нямаше освен първите 2 дни. Допълнително от 22.08 до към 10.09 се разболя 3 пъти. Да не говорим, че примерно преди къпането му беше любимото време, а след тази ясла беше ужасна истерия, същото със сменянето на памперс. Не знам какво предизвика това нещо, но едиственото различно беше, че ходи на ясла...
Като цяло не съм доволна изобщо, именно за това днес го заведохме за първи ден в Грейсланд, ами напълно различно е. Пускат майката да влезе с детето за 20-30минс, за да е по спокойно, пращат се снимки и информация как е, буквално през 30минс. За сега нещата вървят много добре, той е спокоен, даже спи в момента, ял е, снимаха ми всичко.  Може би всичко си зависи от детето, но при нас не се получи с Малката фея.

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
От малката Фея има друго дете в Грейсленд, защото то пък имаше белези по ръцете като от стискане…
Ние сме си все така в Грейсленд, сигурна съм, че и на вас ще ви хареса, а и на детенцето ви. Децата ни са съученици значи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт