Ясли в Пловдив? - 2

  • 75 837
  • 481
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Благодаря много. И ние преди години с голямото дете кандидатсвахме там, но не ни приеха с малко точки. Явно сега като дойде момента ще сменям адреса.
И още едно питане-доволни ли сте от яслата?
Изключително доволна бях, а най-показателното е, че детето свикна бързо и ходеше с огромно желание.

# 451
  • Мнения: 2 476
Мокичета, бебка е на 7 мес, септември ще е на 1,3 год, мисля да кандидатствам в ясла Дара.  С второ дете съм, надявам се лесно да ни приемат. Въпросът е, толкова малка, дали ще я приеме директорката? Някой с опит в тази ясла. И много ли боледуваха мъниците?

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Здравейте, има ли някой с мнение за частните ясли в район Централен?
Иначе съм се насочила към Веселушка, но ми е ясно,  че без смяна на адрес няма изобщо шанс за там. Ще следя новите групи пролетта.
Благодаря предварително!

# 453
  • Мнения: 7
Здравейте,приеха ни в Ясла 30- Приказен свят,район Централен.Има ли мами които могат да споделят текущи впечатления от въпросната ясла.Първо детенце ми е и както се досещате съм доста притеснена.Може и на лични.Благодаря предварително на отзовалите се Simple Smile

# 454
  • пловдив
  • Мнения: 1 088
Здравейте, преди 5години голямата ми дъщеря беше там и съм много доволна. Наши познати също са доволни. Според мен гледат децата, при нас ни помогнаха да махнем памперса на обяд. Винаги са давали обратна връзка за това дали се е хранило детето добре.
Даже второто дете пак там бих записала сега, но ми е много далече.

# 455
  • Мнения: 7
Много много благодаря Simple Smile Flowers Hibiscus

# 456
  • Мнения: 230
Здравейте! Приети сме в желаната от нас
ясла. Интересува ме някой който е бил с хронично заболяване, може ли да ми каже, от къде се вади документа и за колко време става? Благодаря!

# 457
  • Мнения: 681
Здравейте! Детето ми е прието в ДЯ "Вълшебно детство". Някой знае ли дали на място се подават документи за записване или трябва електронно?

# 458
  • Мнения: 6 889
Здравейте! Детето ми е прието в ДЯ "Вълшебно детство". Някой знае ли дали на място се подават документи за записване или трябва електронно?
Обадете се на тел. на яслата и питайте.

# 459
  • Мнения: 2 476
Здравейте. Приеха дъщеря ми в желаната ясла Другата седмица ще подавам документи и ще говоря с директорката. Идеята ми е да забавя тръгването колкото се може повече. Четох за 90 дневно отлагане, дали важи още? Дъщеря ми е на 1,2 мес и искам поне да е 1,6 мес, но сега е голямият прием, та взеха че ни приеха.

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 23:25 от Elsi86

# 460
  • Мнения: 12 008
Разгледайте с директорката. Не забравяйте, че има родители, които чакат прием и са готови веднага да пуснат децата си. Ще намерите решение съвместно, уверена съм. Сега масово се освобождават места, права сте, че след няколко месеца, шансът за прием е минимален. Включително и няколко посещения в месеца, до обяд са вариант, за да запазите мястото.
Успех!

# 461
  • Мнения: 906
В Пловдив от години детето се пуска на ясла до 14 дни след приема по нормативни документи. Единствено директорката може да измисли нещо предвид ситуацията в момента, но няма нормативно заложено отлагане за 90 дена от приема поне от 2015.

# 462
  • Мнения: 258
Реших и тук да пиша, защото другата тема не е много активна, а се надявам на отговор.

Може ли някой да ми каже, във всички ясли ли групите са общи, т.е. навсякъде ли в една група има деца на по годинка и такива на 2 да речем? Тревожи ме идеята детето ми, което ще тръгне на 1 година и 2 месеца септември да е в обща група (поради това, че по-големите деца могат да го удрят). Отделно от това, колко мед. сестри и лелички се грижат за колко деца? чух нещо като 2 жени на 20 деца? Звучи ми ужасно... как могат 2 жени да се справят да нахранят и приспят толкова деца... Все повече се замислям за частна ясла.

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Привет,

Да, заедно са разбира се. Яслите са за деца до 3 годишна възраст, а приемат от 10- месечни.
Аз поради тази причина не пуснах дъщеря ми, когато беше на 1 година- просто по- големите са хем по- едри и умели в движенията си, хем не им е работа да пазят по - малките и със сигурност има доста “катастрофи”.
Госпожите са максимум 2-3 на всички деца, което ме навява на мисълта, че едва ли успяват да огреят навсякъде.
Ако това ще ви успокои - рядко всички деца са налични- има доста отсъстващи ( заради болест или други причини).

При нас опцията ще бъде частна ясла след като стане на 2 години това лято. Просто на мен ще ми е по- спокойно.

# 464
  • Мнения: 258
Привет,

Да, заедно са разбира се. Яслите са за деца до 3 годишна възраст, а приемат от 10- месечни.
Аз поради тази причина не пуснах дъщеря ми, когато беше на 1 година- просто по- големите са хем по- едри и умели в движенията си, хем не им е работа да пазят по - малките и със сигурност има доста “катастрофи”.
Госпожите са максимум 2-3 на всички деца, което ме навява на мисълта, че едва ли успяват да огреят навсякъде.
Ако това ще ви успокои - рядко всички деца са налични- има доста отсъстващи ( заради болест или други причини).

При нас опцията ще бъде частна ясла след като стане на 2 години това лято. Просто на мен ще ми е по- спокойно.

За нас определено държавната от годинка отпада... никакъв шанс да го оставя с 20-22 деца в група като са 2-3 госпожи. Не очаквам, че на година и 2 месеца ще се храни сам и ще се приспива сам, а тези дами няма как да обръщат на всяко дете внимание.

Гледам вече частните. За сега Малката фея май е най - обещаваща, на 8-9 деца в група са 4 госпожи, което звучи добре, пък и пращали редовно ъпдейти по вайбър за това дали е яло, спало и т.н.
Много частни са чак от 18м нагоре за жалост. Вие към коя сте се насочили?

Общи условия

Активация на акаунт