МАРТенчета 2009

  • 60 174
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 379
Шу, Яна ме разби, толкова е прекрасна! Да са ти живи и здрави и двамата юнаци.

Коледните подаръци аз ги купих в Комсед онзи ден Simple Smile Ники искаше някакъв комплект на Лего с камион от зоологическата градина и лъв в него, купих му и един подобен на Плеймобил и сме готови. При него манията по животните не угасва и всичко, което е свързано с животни или динозаври се приема с бурен ентусиазъм. Постоянните молби са да ходим в Природонаучния музей и в Зоологическата градина. На Гого също взех едно голямо Лего, надявам се да е доволен (той отдавна го иска, но нещо промърморва и за iPad 4, което няма да му се получи, де). Накупих и дребни играчки за адвент календара, ще попълвам колекцията за него и с книги (чакам и панаира на книгата в началото на декември, набелязала съм книжки, но не са малко и ще ги чакам за отстъпка), отделно ще се разходя из магазините за художнически материали за разни дреболийки. Мисля да прегледам и Катина тойс (нали още имат сайт) пак за адвент календара. Още не съм измислила обаче какъв да е самият календар. Имам да купувам и бонбони за чорапите през декември.

И аз ще ги водя на очен лекар във вторник. Уж профилактично, да видим. Ники понякога мига и си чеша очичките, но не съм сигурна, че е свързано със зрението, не пречи да проверим. Иначе в четвъртък сме на логопед, все още не казва Р и и шъшка някои звуци, та реших да отидем да се консултираме. Говорила съм и преди това с логопед и уж засега няма проблем за тези неща, но е хубаво да се види.

Аз тихичко ще се похваля, че Ники от две седмици ходи на детска с усмивка и нямаме проблеми. Единствено държи на рутината да го водя аз, да ходим пеша и в никакъв случай да не пътувам докато е на детска (имах един ден пътуване до Пловдив само за през деня и понеже му казах, като го оставях в детската настъпи истерия, в последствие разбрах като говорихме, че е било от страх, че пътувам и го оставям). Дори вече си планира рождения ден с приятели от детската, които много държи да покани у нас на рожден ден (ще видим тая работа).

Ох, аз също се разпрострях, а ме чака много работа днес, че утре почвам и група на родителския курс... Целувки на всичките сладури!

# 676
  • Мнения: 64
Здравейте момичета,много се радвам за всички порастнали и послушни мартенчета,които имат вече своите голееми постижения! Hug

Аз нещо от няколко месеца съм се сдухала много.Не мога да се похваля,че Митето ходи на градина с желание,защото той всъщност изобщо не ходи! Цяло лято си ходеше детето с желание на градина ,щастлив,усмихнат и в края на август изневиделица,докато бяхме на почивка ми направи такава истерия-с хапане,рев ,дращене и подобни красоти,че е знаех изобщо как да реагирам! От началото на септември си започна в групата,в нормалния и състав вече,с неговите госпожи и нещо стана. Престана да ходи с желание,сутрин ако се случеше да го отведа усмихнат на обяд си го взимах потен и със зачервени от рев очи. Заваляха оплаквания от госпожите,че бил агресивен,не слушал....и се стигна до там,че едната ми заяви,че "щяла да го изтрае 4 години". Принудихме се да го взимаме на обяд,защото не иска да спи и пречи на другите деца,а и на госпожите да си гледат рахатлъка следобед...Постоянно обяснявах вкъщи колко е хубаво в градината,как е хубаво да се спи там...и поредния ден,в който отидох да го взема на обяд госпожата се обърна към Митето и каза"днес не слуша и сега за наказание майка ти трябва да те остави тука да спиш". С това изречение зачертна всичко,което бях постигнала с Митето ,за да може да започне отново да спи там. Имах среща с директорката и двете госпожи,на която ми обясниха,размахвайки ми пръст пред лицето през цялото време,че трябва да го науча да спи следобед и да изпълнява заповедите им. Трябваше да им обяснявам,че те като педагози трябва да намерят подхода към него и заедно да открием причината за новото му държание,което аз приемам за протест срещу нещо,случило се в градината, за което само те знаят ,защото Митко не иска дори да им споменава имената,камоли да ми разкаже нещо от живота в групата и така...  За капак на всичко в началото на миналия месец изкарахме "инфекциозна мононуклеоза".Докато излязат изследванията и се установи диагнозата през главата ми минаха какви ли не мисли,лимфните възли му бяха подути,направих грешката да чета в нета/нещо,което никога преди не бях правила/ е хора три месеца ходя с топка в корема,постоянно.

Е Митето още не ходи на градина и е супер спокоен,истериите изчезнаха,стана отново комуникативен и сравнително послушен. Е не спи следобед,но си ляга рано и става рано.

Моля кажете мами,има ли други мартенчета,които не спят следобед вече? И как мислите,дали да сменя градината?
Съжалявам за отвратително дългия негативен пост,но трябваше да споделя!

# 677
  • Мнения: 967
Задължително смени градината, ако имаш такава възможност! Нещо е станало, едва ли ще разбереш какво, по-добре го махни възможно най-бързо, продължи да го взимаш на обяд и се постарай да му изградиш режим за няколко седмици със следобедно спане!
Моят сладур не спи от миналата година, пречеше на децата, беше агресивен и всичко спря, като почнах да го взимам на обяд. Той обаче не спи вече изобщо след обяд, слава богу от тази година не спят в ДГ и това е голямо облекчение!

# 678
  • Мнения: 64
Рила  Hug, опасявам се,че няма да мога да го преместя! А дори и да успея и там ще ходи до обяд.
Чудесно е,че в София има градини,в които не спят следобяд! В Благоевград, за съжаление , всичките са от типа "соц" детска градина. Методите на възпитание са от време "оно"!
Аз спрях вече да се опитвам да го карам да спи следобед. Резултатът е,че сме изнервени и двамата след едно такова упражнение и той така или иначе не е спал. Та си кара без дневен сън,ами големи са вече децата май   Simple Smile!

# 679
  • София
  • Мнения: 5 285
Бобулец по-скоро не спи следобед от много време вече. Периодично обаче заспива рано, примерно в 17 ч., и някак си го наваксва.

# 680
  • Мнения: 3 379
Ники също не спи следобед. Когато е в градината, спи, но у дома не спи, а преди това като не ходеше на градина - не спеше от 3-годишен. Но си ляга рано ако не е спал - е, не чак в 17 ч. Simple Smile

# 681
  • Мнения: 660
Втората ситуация беше, когато ме уведоми "Мамо, ти не си струваш" Аз: А защо мислиш така? Той: Ами нали не се продаваш? (е, след като му обясних, че "струвам" може да е в преносен смисъл за важен, ценен, той ме успокои, че си струвам)

Хихихи, сладур и половина е Митето! Heart Eyes

veroniki, наявам се вече да се е оказало, че подобрението е факт в мързеливото оче на Тео. Голям е сладур - гледах го аз по снимките Simple Smile
Стискам палци операцията на Тони да е минала успешно и да се справите с това предизвикетелство с обездвижването и т.н. Много прегръдки от мен за теб! Hug Hug Hug

Браво на Яна - голяма работа е тя! Sunglasses

SZA, Ники явно е като Рая - и тя е на вълна динозаври и дракони вече почти 1 година. Имаме всякакви бичими и размери и сглобяеми и не и светещи и кви ли не... ooooh! И сега за Коледа се въртят пак динозаври, но отбивам този порив..и ще я стимулирам да си избере нещо друго и тези дни вече ще пишем писмото и ще го пращаме, че да имаме време да помогнем на добрият старец с подготовката Wink
Браво на Ники! Справя се повече от добре ми се струва с детската. Wink

Ох, и аз пак ще съм в драма от НГ и Нико ще да е ученик...вярвам, че би се справил добре, защото и сега много му се ходи при децата....ама да видим. Аз да се похваля тихичко, че и той вече е без памперс от почти 2 седмици и много бързо се справи...като изключим един неподозиран страх от вида на акитата в гърнето, но след като ги изхвърлим и пуснем водата в тоалетната всичко си идва на мястото. Blush

Тази година и аз вече реших, че ще направим календар да отброяваме дните до Коледа и Нова година и дано ни се получи добре и интересно. Рая вече е по-голямка и разбира, а Нико...дано успеем да го приобщим за идеята и него. newsm78

mama_bebcho, сериозна ситуация е било и при вас. И аз бих се замислила за проблем в детската градина, така както описваш нещата.

Рая от много време не спи на обяд...може би от 2 години...случва се да спи когато е вкъщи но е по-скоро изключение. Тук децата са на училище до 15:25 ч и се е случвало след това да поспи, но примерно веднъж на 2 месеца да речем, иначе и двамата си лягат около 9 ч. Стрева ми се странно да го натискат да спи на обяд, когато той няма нужда от този сън. Thinking Нико е едва на 2 г и 6 м и също вече пропуска в някои дни обедния сън, какво остава за дете на 4 г и 7-8 месеца?!?!

Айде разписах се и аз за 2 седмици напред Simple Smile

# 682
  • Мнения: 645
mama_bebcho много неприятна ситуация. Аз бих сменила градината ако мога,но..... Много ми стана мъчно за Митко. И Яна не спи от отдавна.

При нас е поредната лудница.
Аз нали учих едно детенце, е то взе че се премести в друго училище, защото си сменили къщата. Много беше безумно защото не бяха казали на никого и просто един ден не дойде. Към 10 часа се обадили от другото училище, че имали едно от нашите деца и не знаели какво да го правят Crazy Понеже ми беше много добре да знам какво правят в училище реших да помагам в класа на Боян доброволно. Сега ще ходя всеки петък сутрин докато ми намерят нещо друго да работя, че директорката ми обеща. Днес помощник учителките ми каза че много им липсвам и им е мъчно че вече не съм при тях.
Оказа се че работата на обяд хич не е лесна. Една от колежките ми напусна и на нейно място дойде една корейка. Момичето е страхотно, приятелка ми е от отдавна защото дъщеря и е в класа на Боян, но миналата седмица имахме расистки изцепки от едно от проблемните ни деца, а днес същото дете ми каза че ще ме удари. Говорихме си че хич не е честно спрямо добрите деца. Понеже са добри понякога не им знаем и имената, не получават награди и като чели не са забелязвани. Проблемните деца обаче всички ги знаят, ако направят едно нормално нещо без проблем, веднага получават награди и всички го забелязват. Твърдо сме решили да променим тази практика!
Днес имах и посещение от кварталния полицай. Почука на вратата и го поканих да пием кафе. Миналата седмица получих писмо от общината че сме вдигали шум. Не знам дали си спомняте но в къщи си имаме тинейджър. Е ние отидохме за една нощ до нотингам и той спретнал купон. Та хубаво си поговорих с полицая, обясних му той какъв е и защо е в къщи. Казах му какво работим с мъж ми за да му стане ясно че сме минали всички проверки, свидетелства за съдимост и тн, а после му извиках Вили за да си поговорят с него. Да види че хлапето е добро, но като всеки тинейджър иска да се забавлява. Обясних му и от какво семейство идва и че на нас се падна честа да го възпитаваме и учим на нещата от живота. Та така без време станах мама на тинейджър, но наистина си мисля че детето си заслужава, само някой трябва да повярва в него. Работа му намерих преди време и е много горд че се справя.
Утре сутрин съм се уговорила да пием кафе с корейката и още една мацка, която работи в училището и се грижи за класа на Яна обедно време.
Не ми е скучно на мен.

Лека вечер момичета. Hug

# 683
  • София
  • Мнения: 5 285
Леле, Шая, разбиват ме твоите ситуации  Joy

Аз нали вече съм в осмия месец, па ме е хванало едно гнездене, едно чудо Simple Smile  Вчера как не слязох да подпаля кръчменцето пред блока, което ми осмърдяло праните бебешки дрешки на скара и пушек   #Cussing out Сега въртя и суча дали няма да можем да отделим някакви средства за сушилня на изплащане. То е непоносимо просто това омирисване...


И да ви се похваля, че най-сетне буболец си има официално местенце на градина - приеха го! С набора му и всичките му салтанати. Голямо облекчение  ooooh!

# 684
  • Мнения: 3 379
Шу, много е забавно да те чета Simple Smile

Зеленко, честито!

Ох, ТаняТ, този Митето ме уби... Joy

Ники (подшушвам тихичко, да не ме чуе дяволът) ходи с голямо желание вече в детската, има първата си покана за РД на приятелче, което си е само негово (досега все е я на семейни приятели и познати, я покрай батко му или на роднински деца - но все е с брат си). Толкова е щастлив, че скачча до тавана. Аз пък въздъхнах дълбоко и се въоръжих с търпение да изтърпя още 3-4 години рождени дни с майките  Mr. Green Водих го и на логопед и имаме малко работа върху изчистването на някои звуци, започнахме да правим някои упражнения и ще отидем пак след месец. Ники е влюбен в логопедката и е толкова мотивиран, само ме пита кога ще ни прати тя игрите и колко пъти да си прави упражненията, пита и кога ще ходим отново при нея... Има голямо развитие в рисунките, просто за нула време в детската (едната им учителка е художник) е развил много умения, за които у дома не сме се занимавали. Освен това, научил се сам да си пише разни букви (по думите му - той си ги знаел) и сега си пише името така - първо е А (от фамилията), после Н (за Ники) и накрая обърнато Р, което всъщност е Я (от средното име)  Joy Постоянно вади у дома разни работи да рисува и оцветява и много му се радвам...

Ох, аз се отплеснах... (за месец напред, хихи)

# 685
  • София
  • Мнения: 5 285
Мен ме увериха от градината, че било рано за логопед. Догодина щели да имат преглед от логопед там и съответни занимания при нужда.

СОФИЯ, организираме Коледно парти. Детайли - във Фб групата!

# 686
  • Мнения: 361
Зеленкото- аз не съм съгласна, че е рано за логопед. Елия нали ходи 4 месеца. Даже бяхме закъснели. Но ние си имахме и проблем де.
В нейната група има доста деца, който по мое мнение имат нужда от логопед. Не може на 4г. да не им разбирам нищо и още да говорят бебешки.

 Не мисля, че трябва да се притесняваш за Калин, защото съм разговаряла с него. Но ако имате възможност, за твое успокоение го заведи на преглед.

# 687
  • Мнения: 3 379
В нашата градина тази година в началото мина логопед два пъти, казаха, че специално по програма се работи за изчистване на говорни проблеми от тази година цялостно в групата (правилно изговаряне... нещо си, по програма). Аз също мисля, че не е рано - те стават на 5 през февруари-март.

# 688
  • София
  • Мнения: 5 285
Именно поради сходни на вашите мисли и аз питах изрично няколко пъти. Освен по-натам наистина да търсим частен преглед. Учителката ме увери, че буболец е добре на фона на групата, макар че аз забелязвам едно озвучаване на беззвучни съгласни...

# 689
  • Мнения: 246
mama_bebcho, провери възможностите за преместване.
Скрит текст:
Леля ми дълги години работеше като асистент в ЮЗУ и обикаляше на стаж по детските градини. Мога да я питам за съвет в коя е по-добре и къде би могло да се приеме ново дете.
Със сигурност нещо се е случило, щом има такава рязка промяна и вероятно е свързано със следобедния сън. Митака също отказва да спи, но  в детската си гледал тихичко и не пречел на децата (по негови сведения, но и нямам оплакване).

За логопед и аз мисля да изчакам. Митко има проблем само с "р" - търкаля го не съвсем ясно. Обяснявах му за треперещото езиче и през лятото успя съвсем сам да каже "фрррррррррррршх" като ми показваше как летял дракона, но в дума не го включва ясно.

Зеленко, честито за градината!!!

Вероники, дано да премине леко обездвижването на Ники и мързеливото оче на Тео.

Общи условия

Активация на акаунт