Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 754
Аз съм за Дариа - даже ми беше вариант за име, но не можа да се хареса на моите мъже (таткото и баткото). Не съм убедена кое изписване е правилно спрямо ударенията и произношението, ако това е от значение.

То и ние едва от вчера май вече имаме име, а се дебатира по въпроса от месеци и пак мъжовете не можеха да постигнат консенсус. Щот пък баткото ни съкруши с довод, че, след като той най-дълго ще живее със сестра си, не може да го пренебрегваме в избора на име  ooooh!

Да благодаря и аз за темата!

# 16
  • Мнения: 387
Gaja, много гадно...защо само веднъж на ден...не може ли по-често да си при нея...сигурна съм че като и говориш и си до нея ще дръпне по-бързо...в МД има посещения 4 пъти на ден...

Дария или Даниела...
първото в последните години е супер популярно, което на мен не ми допада...второто го свързвам с две девойки, които не харесвам...мисля, че майка ми е мислила Даниела за мен...всеки свързва имената с нещо, така че вие като семейство ще изберете най-добре...иначе имената са хубави...
не че много ти помогнахме, но мисля, че като си видиш малката душичка ще разбереш кое е нейното...

# 17
  • Мнения: 12
Запис:) Благодарско за темата  smile3525

Gaja радвам се за добрите новини:)

blasphemy за шиенето слагат упойка някаква, но иначе не, шиенето не е страшно..на мен доктора ми каза каквото и да става да не викам:/ та така като чета май е най-добре да се ходи по-късно, за да не ни набият системата..иначе, който е с избор на екип май си е най-добре. мен малко надменно ме гледат, защото консултациите ми бяха в щерев:(

за тоновете ги пуска за 1мин и това е

за Дария съм и аз:) Може Даринка..както го възприемете:)

# 18
  • Мнения: 387
за шиенето на мен ми сложиха местно лидокаин и не усетих нищо първия път...имах 5-6 шева...и вътрешни и външни...

знам, че някой път когато си без избор и откажеш система, упойка или нещо, което са счели за добре и после имаш нужда от шиене се правят на луди и казва, като искахме да сложим ти се дърпаше, сега ще търпиш...

# 19
  • Мнения: 100
Да бе. То ми е ясно, че очевидно не трябва да се вика, не трябва да се оплакваш, не трябва да имаш претенции, но..шиенето ей така ми идва малко в повече.
Ти няма ли да си раждаш в Щерев?

# 20
  • Мнения: 100
Цитат
знам, че някой път когато си без избор и откажеш система, упойка или нещо, което са счели за добре и после имаш нужда от шиене се правят на луди и казва, като искахме да сложим ти се дърпаше, сега ще търпиш...

Това за мен е жестоко и нехуманно.Лошото е, че и аз така знам.

# 21
  • Мнения: 87
И аз да се запиша.

Gaja, радвам се че всичко е наред важното е да се храни. Наистина е малко кофти, че са ти казали че само един път ден ще може да я виждаш освен пак да говориш с докторите.

Името при мен е болна тема, аз смятам като се роди бебка да преценя имам два, три варианта. Иначе и двете имена ми харесват. Както lorini  ти е писала, като се роди сама ще прецениш.

# 22
  • Мнения: 87
mvsh, нормалното кръвно е 120 на 80. така че не виждам проблем. 

# 23
  • Мнения: 9
Благодаря за хубавата тема!
Гая, радвам се за хубавите новини! Стискам палци все така добре да се развива бебка!

# 24
  • Мнения: 12
blasphemy за шиенето ще ти сложат местна упойка, спокойно.. ние до шиенето да стигнем то най-трудното ще е минало..аз ще съм в габровската касапница най-вероятно, но моето наблюдение е, че когато си без избор на екип и си при друг лекар, различен от консултациите няма значение къде си, а щерев ми е на 300км и ми е скъпо, но ако продължа да сънувам кошмари ще се замисля

иначе за системата единственото хубаво нещо е че като тръгне бебо вече си изтръпнал от всякъде и нищо не усещаш

# 25
  • Мнения: 4
Благодаря все пак момичета . На мен и двете ми харесват. И мен това ме тормози , че Дария е много популярно, но пък за сметка на това много ми харесва. Hug
 Половината са за Дария, другите за Даниела, явно още ще се почудя, а пък като вляза в болницата живот и здраве дано найстина си покаже Laughing

# 26
  • Мнения: 800
Честито бебче на Звездичка! Да й е жив и здрав Лъчезар!
Гая, щом се храни и диша сама, скоро твоята мъничка София, ще се прибере у дома. А ти имаш малко време да си доорганизираш нещата, че доколкото останах с впечатление, май появата й беше доста изненадваща и подранила.
Ние днес пазарувахме за баткото, ,който от понеделник ще е на градина. Успяхме да намерим непромокаеми дрехи за разходки под дъжда, което беше най-трудната задача. Изпълнихме я, при това на много прилична цена. Небесносини са и бързо ще ги цапа, ама то така или иначе други варианти не се предлагаха.
Аз откак тук захлади, спя много добре. Бебето здраво ме млати отвътре, понякога не ми стига въздух и се закашлям, имам чувството, че матката ми подпира гърлото. Другата седмица може би ще отида на ЖК - викат ме на 3 седмици и вече е време.
По въпроса за двете имена и аз си мисля, че най-добре е родителите сами да си решат. Даниела е по-класическо, Дария напоследък стана популярно, но пък има хубав смисъл. Аз бих избрала Дария или дори Дара, но все пак е твърде субективно.
За шиенето без упойка и аз доста съм чувала. Понякога се оправдават, че упойката е свършила или че "няма за кога" да я слагат. Грозно е да се постъпва така, но е практика.
И накрая да благодаря за темата - както винаги много пъстра и свежа, донесе ми добро настроение!

# 27
  • Мнения: 0
На мен ми харесва Даниела Peace

а за момиченце ние сме в чуденка дали Надя или Надежда. Надя е малко по лесно за произнасяне и писане по света, но Надежда ни звучи по завършено и цялостн Thinking вие какво мислите?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 152
  bouquet за темата !
Честити бебета на мамите!
 

# 29
  • София
  • Мнения: 1 966
Gaja, радвам се на добрите новини, всичко ще е наред с малката красаавица  Hug

За име и ние още се чудим, а като знам какви сме, сигурно ще спорим в родилното до последния момент  Laughing Дария ми по-харесва, но още повече ми харесва Дара или Дарина. А между Надя и Надежда, май съм за Надя, Надежда нещо много го свързвам с квартал Надежда, но пък иначе наистина звучи по-завършено.

И да ви се оплача от Дибо  #Cussing out Днес си взехме и сглобихме креватчето (модел Съни), не че е лошо, много е качествено дори, но вътрешният размер изобщо не е 140/70, а е 138/70 и матрачето естесвено въобще не пасва както трябва, огъва се леко нагоре и не ляга плътно на подматрачната рамка. А то също е купено от тях, решихме така уж точно за да няма ей такива разминавания, ако беше само пяна щеше да се посвие и нямаше и да забележа това разминаване, но е от по-твърдичките - пяна и кокос и заради кокоса ни най-малко не се свива, не знам от материали ли са решили да пестят с тези 2см. Написах им един e-mail по въпроса, не че искам да ни го сменят, хич не бихме искали да го мъкнем и сглабяме още един път, но поне да вземат мерки.

Общи условия

Активация на акаунт