Борбата с подкожните косми #2

  • 90 783
  • 439
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 12 776
Лазер или при доста хора и домашен фотоепилатор помага, но там като че ли успеваемостта е по-малка от лазер в студио. Е, цената пък е по-приемлива за по-големи зони в дългосрочен план, но и занимавката е повече и по-често.
И после проблемът е решен по сталински - няма растящи косми, съответно няма и врастващи Grinning

# 436
  • Мнения: 10 263
Да, така е с лазера. Аз бях от щастливките. 5-6 процедури и няма и помен от косми. Вече 5 години. Краката ми са като фотошопнати. Даже и порите не се виждат. Най-доброто нещо което съм правила за себе си. Някои ходят по веднъж годишно после за поддръжка. Аз не съм ходила от преди 3 години. И косми няма. Или да има, ще е някой рус, тънък, който обръсвам. Ще го видя чак след 6 месеца, ако излезе пак въобще. Знам че е скъпо, но гледам в темата за лазерите момичетата купуват разни пакети. По-тънко излиза. Така че е хубаво да се заинтересувате. Струва си всяка стотинка.

# 437
  • България
  • Мнения: 1 205
А дали след първата процедура с лазер се забелязва подобрение на врастналите косми? Аз съм с кафяво окосмение, на места русо и тънко на подбедрицата, и ме съмнява, че ще ме хване.
Засега не мога да си позволя да дам над 200лв само за една процедура и ще карам с ексфолиант и епилация.

# 438
  • Мнения: 10 263
Подобрение трябва да има от първия път още и все по-голямо с всеки следващ път. Най-малкото бъдещите врастнали няма да имат шанс да врастнат. За цвета на космите трябва да направите консултация. Лазери най-различни вече има и за светли косми, както и за тъмна кожа.  А пари ако не могат да се дадат на куп, си отделяйте за след време и проучете цената на пакети.

# 439
  • Мнения: 9
Здравейте отново❤
Минавам, за да дам малко инфо година по-късно какво се случи при мен в борбата с подкожните гадини.
Посетих две дерматоложки във Варна, и от двете съм изключително доволна - 10 години не можах да се справя , а те постигнаха резултат за няма и година.
При първата която отидох ми изписа тоник за кожата на краката с антибиотик, който се изготвя в аптека и крем за тяло с наличието на гликолова киселина. Имаше завиден резултат след  няколко употреби на тоника + крема. Около 2-3 шишенца изхабих от него. През това време не използвах нито епилатори, нито самобръсначки. Минавах се с тример за тяло, другия вариант е да се използва ел самобръсначка, защото и обикновени не можех да използвам, много ми раздразняваха кожата. Реално докито ми каза най-добрия вариант е - лазерна епилация. Така и най-накрая се реших. Посетих студио за друга част от тялото като паралелно с нея да правя и краката, консултирах се с дерматоложката която е в студиото и тя ме посъветва да се мажа още малко с един друг крем и след като още се успокои кожата вече преминахме към лазер.
Петна имам тук-там , но и те вече започват да избледняват. Ако някой може да препоръча крем за петната, ще съм благодарна.
Аз оставям двата крема които ползвах (за съжаление тоника няма как). Дано всяка от вас която има тая гадост се оттърве от нея!❤



П.п. Ако някой от вас ще си купи кремовете - гликоловия - вечер
Уреята - сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт