Слънце весело припича и АВГУСТинчето босo тича

  • 52 113
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 338
И аз още не съм почнала с коледното пазаруване. Ама се оказа, че има кола, която се движи по стените и тавана. Много съм изостанала. Сега с мъжа ми се чудим дали да вземем с лазарно насочване за 80лв или с вакуум за 20, че в списъка е има още доста неща  незнам къде ще му излезе краят.

# 706
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
На Дани желанията са му такива, че свят ми се зави като чух. Иска истински диамант, телефон с тъч скриий, Лего, цената на което е около 150 лв. и най - новото желание му е I Pad ooooh!.

 hahaha Марти, отрано се е ориентирал младежа.  Joy

Ние вчера приключихме със Сашовите заръки. Намерихме влак (най-големия възможен, че такова беше искането), който на всичко отгоре свирка, пуска пушек, свети и т.н. И уоки-токи намерихме. Остава Теди с допълненията - тя си поиска освен фотоапарата, и Скрабъл.
Ммм, това намаление в Комсед не е лошо, може да добавя нещо на Лего към общите им подаръци. Има едни кутии на Лего, които са много идейни: само с части за покриви, само колела, само врати и прозорци и т.н. Ние имаме този с вратите и върши чудна работа за фантазни проекти. Имам предвид за неща, които не са по книжка или модел, а децата сами ги измислят. Peace

# 707
  • Germany
  • Мнения: 1 262
влизам да събера идеи за коледни подаръци  Crazy още нищо не съм купувала, и идеи нямам, но най лошото е, че Симон иска отново и отново хот уийлс писти, а имаме вече почти всички и ми е писнало от тях  Crazy игрането на ipad сме го орегулирали - само събота и неделя, и за сега е супер - следи кой ден сме и чака чинно  Laughing

# 708
  • Мнения: 338
Марти, сега се сетих, че лятото Деян искаше ковчеже пълно със скъпоценни камъни. Ама да са истински и да блестят  ooooh! Добре, че накрая се задоволи само със съндък където да си събира съкровища, че се бях побъркала от къде ще ги мисля

# 709
  • Мнения: 243
И Янислав иска смартфон, iPad  ooooh! И купища коли и писти. След последното подреждане и разчистване на играчки решихме да не се купуват повече огромни писти и гаражи и коли с дистанционни  Naughty ... ми то к'во остана да му купим  Tired
Нищо още не сме купили, ужас!
Сас, в магазинчетата за камъчета, мъниста и тем подобни джунджурии за съвсем скромна сума можеш да му напълниш ковчежето със "съкровища"  Crazy

# 710
  • Мнения: 22 436
Оооо, при нас няма такива неща. )
Крайно съм ограничила достъп до компютър, телефони и всякакви подобни. Та няма как да иска смартфон и всякаквите му там щуротии други. )
Те от сега като започнат да искат, след няколко години ще минат на хеликоптери и самолети. )

# 711
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз май минавам метър - единственото желание /"Защото нали само по едно може, мамо" Grinning/ е фигурките на Бен Тен - в кварталната книжарница са около 20 лв.
Останалата част е ясна - книги. За Калоян ще са само книги + нещо, което вече сме купили - комплект портфейл, колан и ръкавици на Арт-93 - фенове сме на техните продукти.

# 712
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Ооо, и аз съм много крайна по отношение на техниките. Никакви игри, никакъв интернет, никакви технологични мераци.  Naughty Има време за тях. Предпочитам да се радват на реални игри, а не на виртуални такива.  Peace

# 713
  • Мнения: 338
смартфон и  iPad. Моето диване не знае, че съществуват. Далеч е от тия неща
Или , благодаря. Ще го имам предвид, ако пак се затръшка.
Да похваля Деян. Може да чете четири и със затруднение 5-буквени думи от доста време. Но днес ми вика "браво" и какво ми щукна го накарах да напише думата. И той я написа. Само ме попита как се пишеше р. Нарисувах го във въздуха и това беше. Буква по буква написа думата

# 714
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Сас, браво на момчето.   bouquet Моят хулиган изобщо не признава буквите. Кака му на неговата възраст вече четеше като възрастен и правеше опити да пише, а той едва разпознава няколко букви. За четене и писане дори не смея да мечтая в близките 11-12 месеца. Mr. Green Поне цифрите научи диването му с диване. Сега е на вълна рисуване. Откакто откри как става номера, няма спиране. Mr. Green Обаче какъв философ е ...майкоооо, няма равен. От девет кладенеца ще извади вода, за да обясни своята позиция по даден въпрос. Crazy

# 715
  • Мнения: 22 436
И аз като чета как децата пишат, четат и т.н....направо си викам, моето ли пък е най-загубено.

 lulumba, успокои ме, че не сме само ние, дето не проявяваме особен интерес. )

Калина пише чат-пат букви, но не и е много интересно. Смятането повече я вълнува, вече елементарни сметки като 1+1, 2+2, 5+5, 2+1 и т.н. си ги знае.

# 716
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Сас, браво на Дидо  bouquet!
Андриан също срича и се надявам, че Дядо Коледа ще го завари вече четящ.
Смята прилично, дори и над 10, а онзи ден само веднъж му казах как се брои над 10 на английски и схвана. А как пише само, кеф ми е всеки път да го гледам с тази лява ръка Wink...отвреме-навреме пише някои букви огледално, но за него е нормално.

# 717
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Ей сега го проверих - знае точно две букви: А и Т.  Mr. Green С мнооого зор успява да ги изпише. Другите заяви, че изобщо не го интересуват.  Crossing Arms Mr. Green Но брои без проблем - на български, на английски, няма грешка. Може и да смята елементарни неща до 10. Ама буквите, буквите... не са му амплоа определено. Mr. Green Обаче преди малко каква лекция ни спретна за ранното лягане и насилието над деца по отношение на лягането, когато родителите искат. Crazy Не можело значи току-така да се принуждават децата да лягат, когато те (децата) имат друга, по-важна работа. Mr. Green
Мариета, браво и на твоето момче.   bouquet

# 718
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Да попитам за писането - нормално ли е на тази възраст да пишат буквите огледално? Дъщеря ми всяка втора буква я пише огледално, освен това като стигне до края на първия ред започва втория ред от края към началото. Вече повече от година откакто се опитва да пише букви, не маже да разбере че всеки ред започва от ляво на дясно. Освен това обикновено често започва да пише отдолу нагоре.

# 719
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
vesssrusss, идея нямам. newsm78
Ох, днес ми е много тежък и кофти ден. По-късно или утре ще пиша защо.

Общи условия

Активация на акаунт