Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 436
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 122
Не смятам че МБала сега е нещо по-добро поне миналата година не беше. Дано да отвори в М.Р. болницата ама като гледам аз няма да мога да дочакам. Ще бягам пак в окръжна пък каквото такова.

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 644
Не смятам че МБала сега е нещо по-добро поне миналата година не беше. Дано да отвори в М.Р. болницата ама като гледам аз няма да мога да дочакам. Ще бягам пак в окръжна пък каквото такова.

И какво му беше на МБАЛ-а миналата година?!?!?!  newsm78 

Предполагам визираш родилното... а то е в пъти по-добре от доста други болници и отделения, повярвай ми!

# 692
  • Мнения: 122
Имам в предвид връзката доктор - пациент и самото обслужване от персонала.Аз не държа на интериора вътре,само да няма буболечки. Това наистина са го постигнали избили са добитъците, а доколкото видях сега на отворените врати стаите на третия етаж са ги направили много добре. На мен ми се наложи да лежа в патологията и отношението на докторите и персонала въобще беше ужасно,нищо не ти казват минават и заминават ден да мине друг да дойде. Затова се надявам за М.Р. като е частна там докторите да се държат по с уважение, пък и ще е по евтина от девата.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 644
Имам в предвид връзката доктор - пациент и самото обслужване от персонала.Аз не държа на интериора вътре,само да няма буболечки. Това наистина са го постигнали избили са добитъците, а доколкото видях сега на отворените врати стаите на третия етаж са ги направили много добре. На мен ми се наложи да лежа в патологията и отношението на докторите и персонала въобще беше ужасно,нищо не ти казват минават и заминават ден да мине друг да дойде. Затова се надявам за М.Р. като е частна там докторите да се държат по с уважение, пък и ще е по евтина от девата.


Аз пък имам една теория за болниците, че навсякъде се държат както им позволиш ти! И работи във всички болници където съм била и родилно и хирургия и куп други отделения. Пък тези най-любезните са за "Боже опази ме!". Ама ти си знаеш. И все пак не се оставяйте да ви правят на маймуни, дори когато нямате лев да си платите вниманието!  Hug

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 166
Имам в предвид връзката доктор - пациент и самото обслужване от персонала.Аз не държа на интериора вътре,само да няма буболечки. Това наистина са го постигнали избили са добитъците, а доколкото видях сега на отворените врати стаите на третия етаж са ги направили много добре. На мен ми се наложи да лежа в патологията и отношението на докторите и персонала въобще беше ужасно,нищо не ти казват минават и заминават ден да мине друг да дойде. Затова се надявам за М.Р. като е частна там докторите да се държат по с уважение, пък и ще е по евтина от девата.

Защо смяташ, че ще е по-евтина от Девата? Аз чух, че нямат право около година от отварарянето да работят с НЗОК.
Не съм раждала още, но в сайта на Девата нали има калкулатор за раждане - 200 лв. нормално; 750 лв. секцио. Ако наистина е само това, без да има нужда да се доплашат някакви неписани такси, не ми се струва чак толкова крупна сума. Даже напротив, виждала съм и четирицифрени суми в други частни болници за същите услуги.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 561
Имам в предвид връзката доктор - пациент и самото обслужване от персонала.Аз не държа на интериора вътре,само да няма буболечки. Това наистина са го постигнали избили са добитъците, а доколкото видях сега на отворените врати стаите на третия етаж са ги направили много добре. На мен ми се наложи да лежа в патологията и отношението на докторите и персонала въобще беше ужасно,нищо не ти казват минават и заминават ден да мине друг да дойде. Затова се надявам за М.Р. като е частна там докторите да се държат по с уважение, пък и ще е по евтина от девата.

Що се отнася до връзката доктор-пациент и обслужването от акушерския персонал, аз лично нямам никакви забележки! Винаги са ми отговаряли на всички въпроси, свързани с мен или децата, никой не ме е нагрубил, не ми се е троснал, пари за нищо не са ми поискани!! Става въпрос за родилно и следродилно отделение! В паталогично не съм лежала!

За сравнение, предната година лежах в Дева Мария, за кюртаж, ами и там обстановката е същата- ако питаш, ще ти отговорят, ако не питаш- нищо няма да научиш  Laughing

# 696
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Затова се надявам за М.Р. като е частна там докторите да се държат по с уважение, пък и ще е по евтина от девата.
Защо да е по-евтина от Девата?Аз друго разбрах и то от самата д-р Ризова,когато все още ходех на консултации при нея.Нормалното раждане в М.Рудник е 300 лв,а в Девата-200 лв.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 30
A същите АГ от Девата ли ще са? Имате ли някакво инфо?

# 698
  • Мнения: 38
Аз също лежах миналата година в МБАЛ Бургас и нямаше проблеми(поне за мен).И това е вярно,ако питаш ще ти отговорят ако не заминават.Бях и в патология 5 дни(7 етаж)и в интензивно3 дни(1 етаж)и в родилно 3дни(3 етаж).Да не кажа че обиколих цялата болница....Simple Smile Нито гадинки имаше,нито беше мръсно...чистиха по 2 пъти на ден.Общо взето не е като преди ОПРЕДЕЛЕНО.А скоро позната ми каза че в Девата имало хлебарки,да не повярваш,не знам колко е вярно там съм ходила само на свиждания и то преди 2год. сега нищо не мога да кажа.Относно парите в МБАЛ не са ми взели (поискали)пари само един доктор на визитация се опита да ми предложи услугите си срещу заплащане,но беше одрязан веднага.А за Девата освен за раждането си плащаш и престоя,и за  детето искали за нещо(ще ви излъжа за какво).Приятелка роди преди мен там отиде с разкритие и я накара за секцио и накрая олекна с 1050лв някъде.Всеки преценя сам,а и си търси своя лекар на който да се довери.Успех на мамите които им предстои раждане.

# 699
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
За Девата си има ценоразпис и предварително си знаеш колко ще платиш в зависимост от услугите,които ще ползваш.Ако ще раждаш нормално,без упойки и избор на екип,цената е 200 лева и това е всичко  Peace

# 700
  • Мнения: 38
Да и миналата година имало ценоразпис,ама.....знам че от тази година цените са намалени.Не споря за нищо относно Девата казвам само какво ми разказа приятелката ми след като роди,защото дни след нея ми предстоеше и на мен раждане и ме вълнуваха доста нещата тогава.В същност аз писах в предния пост че тя е влязла за нормално с разкритие а са я .......за секцио.

# 701
  • Мнения: 105
Добре дошла на новата ни мама Marigoldd:)


Имате ли някакво инфо за мама - zuzullina -  04 юли 2012 г., първо дете - момче, д-р Габровска

# 702
  • Мнения: 3
Момичета и аз съм много притеснена за раждането в болницата в М.Рудник. Влизам в 9-ти месец и силно се надявах да родя при д-р Ризова там, но като гледам бавното развитие на нещата, започвам да си мисля че няма да се случат нещата и трябва да се насоча към Девата, да си търся лекар оттам. Изобщо много изнервена работа, голямо разтакаване, а днес - а утре, та досега нищо. И най-лошото е, че никой не може да каже точно кога, а ние сме в най-неизгодната позиция, притеснени и чакащи. Ако някой чуе нещо нека да сподели!
Приятен ден майчета!

# 703
  • Мнения: 150
не съм била пациентка в Девата, и не мога да говоря от личен опит, цитирам моя позната на която д-р Драгнева и е поискала пари на ръка, за дето и била  спасила живота - цитирам дословно;иначе съм изумена как в болница сродилно отделениеи хирургия няма кръвен център, и кръвта се купува от близките, а не се дарява, както май е по закон newsm78

# 704
  • Мнения: 105
не съм била пациентка в Девата, и не мога да говоря от личен опит, цитирам моя позната на която д-р Драгнева и е поискала пари на ръка, за дето и била  спасила живота - цитирам дословно;иначе съм изумена как в болница сродилно отделениеи хирургия няма кръвен център, и кръвта се купува от близките, а не се дарява, както май е по закон newsm78


Не е вярно , че в Девата се купува кръв от близките. имат си налична. Казвам го от опит. Преживяла съм спешна операция там с преливане на кръв и не са искали кръв от никой от моите близки

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 11:29 от tania_burgas

Общи условия

Активация на акаунт