Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 326
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 105
Относно упойките при секцио - аз бях с пълна упойка. Не ме е боляло като съм се събуждала и нямах никакви проблеми. Наистина след това ти драска на гърлото, но за целта се заредете с едно пакетче лукчета, които много ще ви помогнат.
Мои познати майчета раждаха секцио със спинална упойка и също са доволни.
Така всеки да си прецени какво точно може да издържи психиката му. Говорете преди самото секцио със анестизиолог, който ще ви обясни предимствата и недостатъците и на двете упойки и всеки сам ще се реши

# 736
  • Мнения: 0
Калисто, честита ти рожба! Като имаш време да пишеш подробности за раждането.
Tanichka_ba ние с теб ще си чакаме да се засечем, нали? Simple Smile

# 737
  • Мнения: 105
успех на всички мами, на които им наближава термина:)


НОВА ТЕМА:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676202.0

# 738
  • Мнения: 0
Здравейте!

Честита дъщеричка на Калисто! Да ви е жива и здрава и много радостна и сияйна!

Ale Nua аз все още си чакам, в четвъртък отново ще съм на запис на тоновете. За сега имам малко и много хаотични контракции.
 
Относно упойките аз съм раздвоена. Имам инфо само от приятелки, които са раждали с епидурална упойка при едната е протекло не много приятно, тъй като накрая не е усещала кога трябва да напъва и в резултат имаше 20 шева, при другата е протекло много добре без проблеми и двете са раждали в ДМ. И двете са единодушни, че анестезиолозите са много добри.
За сега съм решила да раждам без упойка, но ако в последствие не мога да понасям болката ще си поискам епидурална стига да не е твърде късно.

# 739
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
И какво си причинява с пълната упойка newsm78 Като вземете да правите кардинални изводи само от собствените преживявания Rolling Eyes
Родих с пълна упойка, така исках и така се случи. Нито съм се давила с храчки, нито ме е боляло гърлото, всичко беше ОК. Ако трябва да избирам пак така бих родила Peace
Пълната упойка не е никак щадяща за организма. Както беше казал някой, "умираш" и апарати дишат вместо теб. Това е най-малкото. Отделно у,пойката бързо стига по кръвообръщението и до бебето.  Не виждам защо трябва да си причини някой това. Добрите анастезиолози обесняват много точно и ясно какво се случва с организмът на майката и на детето при пълната упойка. И съветват да не се прави. Но понеже частните болници дават този избор, за жалост лекарите са безсилни. А упойките са вредни. Това всеки го знае.

# 740
  • Мнения: 6 666
Няма да споря Peace
Нека всеки сам вземе това решение.Раждах в държавна болница и анестезиолога ми предложи сама да избера вида упойка според психиката ми.
Аз пък не мога да си представя че ще гледам тавана, а докторите ще бърникат в матката ми.
Щом се практикува пълната упойка, няма да е толкова вредно.
Пак казвам въпрос на личен избор Peace

# 741
  • Мнения: 4
Тъй като не съм решила още къде да раждам, в момента събирам мнения по въпроса и започнах да обикалям болниците наред. На 31 август ходих до МБАЛ Черноморска да проверя дали работят и се оказа, че родилното им отделение само функционира, и то от 2 дни. Не работят по здравна каса до колкото успях да разбера. Нормалното раждане (аз се надявам моето да е такова) по ценоразпис е "само" 500 лева, секциото -750 лв.; избор на лекар - 250 лв.; избор на акушерка - 150 лв. Само не беше излязъл ценоразписа за престоя в стая. Та като си направих сметката.......ми то и едното и другото раждане са около 1000 лв. И в другите болници ли е така?  newsm78

# 742
  • Мнения: 150
omega_2002 , пиши в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676202.0, настоящата ече е затворена Simple Smile

# 743
  • Мнения: 12
Момичета имам един въпрос,възможно ли е планирано секцио в Окръжна Болница-Бургас или се изискват медицински причини?По часните болници знам че може,но не знам дали може и в държавната?Има ли момичета раждали планирано секцио в Бургаската болница и плащали ли са нещо?

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Леле, откъде я изкара тази стара тема, пиши тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=707384.new#new

На въпроса ти - може, с предварителна уговорка с лекар и да, плаща се по принцип. Има момичета, които лекарят е извикал в редовната си смяна и не са плащали ... зависи с кого и как ще се уговориш.
Това знам аз, но мами, минали през това, могат да ти отговорят по-добре и по-подробно.

Общи условия

Активация на акаунт