Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен в новата темичка,дано в нея сме по-активни и да я заринем само с хубави новини Grinning.Абе момичета,аз тая част със снимките в snimka.bg съм я пропуснала,моля за паролка  Embarassed

# 16
  • Мнения: 4
 Да се запиша и аз в новата тема Hug. Аз утре съм на ФМ и се надявам всичко да е наред и най-сетне да видим пола, макар, че ми е все едно какво е,само всичко да е наред. Спокойна вечер на всички Hug

# 17
  • Мнения: 12
Добре, че не успявам редовно да чета и за късмет съм изпуснала кавгите  Peace
За фотосесиите - за Варна мога от опит да препоръчам Олга Ташева. Добри сесии и на бремеммни и на бебоци прави, много креативна с декорите. http://olga.tasheva.com/
За книгите - най-полезната книга, която четох през първата си бременност се казва "Азбука на кърменето" - горещо препоръчвам, може да се поръча по интернет, мисля. Иначе за грижи за новороденото - ходихме с таткото на практически курсове в Училище за родители Варна (справяме се без баби наоколо, за щастие  Grinning ).
За кърменето - ходих на всички възможни срещи на ЛаЛечеЛига (в Майчин дом Варна се провеждат от 10ч. поне една или две съботи в месеца) и Национална Асоциация Подкрепа за Кърмене (в АГ Варна всеки петък от 17:30 ч.). В деня на раждането се консултирах с две консултантки по кърмене и благодарение на предварителната информация и личната им помощ закърмих абсолютно успешно и станах истински запален фен на кърменето (дори ми минава през ум и аз да се сертифицирам някой ден за консултант, помощта им е безценна и всъщност безвъзмездна).
Следващата седмица и аз ще ходя на морфология, дано се похваля с добри новини и ясен пол.
By the way, може ли да помоля да ме включите във фейс-групата ни. Какво трябва да направя?
10х До скоро Hug

# 18
  • Мнения: 1 359
    Вече и аз съм тук! И преди съм гледала снимки на бебоци на Олга Ташева и определено искам фотосесия на бъдещия бръмбар. Ако до  раждането не видя по-добри снимки, ще се обърна най-вероятно към нея.
    А относно пола, отначало  мислех да го пазя в тайна, дори и от себе си. По-късно съпругът ми така ме изтормози и сега искам да го знам, а попадам само на доктори със "западен" манталитет- не желаят да правят дори и предположение преди 20г.с. Така, че неволно пак нямам никаква представа!   newsm50
 

# 19
  • Мнения: 5
Сега, докато си се ровех из нета, попаднах на интересна теория, че можем да научим бебетата си да комуникират с нас още преди да могат да говорят, чрез знаци с ръце. Казват, че след 6-тия месец трябва да се започне с ученето и към 8-мия бебето вече показва знаци. Вижте линка, ако ви е интересно. За съжаление е на английски, но се схваща принципа.
http://blogs.babble.com/babys-first-year-blog/2012/02/02/baby-si … id=5698#slideshow

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Еее...и аз се надявам всичко да е отминало с тези кавги... Rolling Eyes ...
Не знам защо ,но на мен бременността ми действа не точно позитивно...ами някак си като период на пречистване от всичко лошо, пошло, отрицателно в мен....може би е някакъв майчински инстинкт.. Heart Eyes..не знам... Rolling Eyes
Радвам се за всички, които вече знаят пола на бебчето си...аз ще почакам до сряда...а пък и тогава ако не се покаже...ще чакаме ФМ... Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 1 966
Благодаря за новата темичка, бебчетата са страхотни   bouquet

Стискам палци на всички, на които им предстои ФМ  fingerscrossed

Весинката, този грип и аз го изкарах тези дни, 3 дни ме боля гърлото, малко се сополивих и кашлях, но температура не съм вдигала и карах на мед, лимони и прополис. Желая ти бързо оздравяване  Hug

# 22
  • Мнения: 14
Привет на всички! Честито на всички, ра3брали пола на бебето си! Simple Smile А3 бях на фетална морфология при Доц. Балев (Варна) и той отсече - 100 процента момче Simple Smile Таткото в началото леко се умъчни, 3ащото си мечтаеше 3а момиче, но сега се радваме много и се молим само да е живо и 3драво бебе. Малко съм притеснена, 3ащото се ока3а, че бебето е с 2 седмици по-малко - т.е. ра3мерите му отговарят на 18г.с, а не на 20 г.с., в която трябва всъщност да съм., Доцента доста се 3ачуди..на 30 съм на редовен преглед при моя доктор и ще видя какво ще каже той...все си мисля, че не трябваше да пропускам БХС-то, нооо...какво да се прави. Дано в последствие да си навакса ра3мера нашето момче!
А вие вече купувате ли си ра3ни неща, а3 бях решила нищо да не купувам до раждането, но видях едни бодита комплект и се и3куших Embarassed
Ще се постарая в новата тема да съм по-редовна, 3ащото съм пропуснала страшно много!  bouquet

# 23
  • Мнения: 37
palica,
Благодаря за хубавата темичка!
Снимките са прекрасни Simple Smile
Аз мисля да ходя на училище за родители,
първо ще видя безплатното в МД и после ще се запиша на някое частно.
За съжаление нямам възможност да посещавам лекциите на сп. 9 месеца,
защото са в работно време - но съм чувала хубави неща, подарявали и разни
рекламни шишета и козметики.
За съжаление съм станала много мързелива и все отлагам и започването на спорт.
Първо чаках да минат първите 3 месеца, а сега оправданието ми е, че чакам да ми свърши тия дни курса по английски, на който се записах преди да знам за хубавата изненада, която ме чака Simple Smile

# 24
  • Мнения: 37
Фифи,Изобщо не се притеснявай, разминаване до 1-2 седмици мисля, че е съвсем нормално.
То идва от това, че на всички ни смятат бременността от първия ден на последната менструация,
а овулацията на всяка на практика е настъпила по различно време.
Освен това колкото повече напредва бременността, толкова повече може да има разминаване.
Е разбира се, твоят лекар ще ти каже точно как стоят нещата, но не се тревожи, 30 е близо Simple Smile

Весинката,Записала съм си в моето тефтерче хомеопатични средства:
- грипхил - за грип и температура
- осцилококцинум - за подсилване на имунната система
Но все пак, ако почнеш да се чувстваш много зле, отиди на доктор,
понякога дори антибиотици предписват на бременните - явно понякога
това е по-малкото зло.

# 25
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета!
Не съм писала май вече две теми,но си ви четях.
Познах си заглавието-моето е  Blush
Ние всички сме добре.Здрави и в прекрасно настроение.Предната седмица изкарах ме на почивка само с половинчо,а малкия беше командирован в бабин дом  Crazy Беше прекрасно и лошото време не помрачи настроението.И по добре-къде къде по-романтично ни се поучи  Blush smile3521
Ние сме купили почти 100 процента от списъка ни за наближаващото вече малко чудо.Но и аз съм доста по-на пред от вас.Взех ме и бодита с къс ръкав,защото аз съм август все пак ,а съм твърдо против навличането на малките човечета.
Малко ми беше до кривяло вчера и онзи ден,сякъш не усещах Ивон и се бях стресирала.Но добре,че само съм си внушавала.Бях много смешна,защото мъжа ми си слага ръката на корема и ми вика-Абе ето аз я усетих,ти как не я усещаш?! А аз толкова изплашена,че чак не можех да различа това ритник ли е ,черва ли са  Crazy
Желая ви усмихнат,макар и дъждовен ден!Поздрави от ритащата ми принцеса!

# 26
  • Мнения: 0


и понеже съм един от хората, които пишат във фейса и искам да кажа, че за пореден път каня всички, които имат време и желание да се включат да го направят...за да се уверят сами, че думите на лали–бали не са истина...

Записвам се и аз за новата тема и пак да попитам как да се включа в тази фейс-група? В предишната тема помолих някой да ме включи, но без резултат....

Хубав ден на всички   bouquet

# 27
  • Мнения: 75
и аз да се запиша и ще се връщам да чета, че не съм писала и чела от средата на миналата тема, пропуснала съм някои неща...
 Благодаря за новата темичка   bouquet
   Предните три седмици ми бяха доста натоварени  физически и психически, което въпреки че съм доста спокоен човек принципно, си даде отражението и леко прокървих. доста се среснах, защото не ми се беше случвало до сега никога. Беше слабо, но въпреки това ходих да ме видят, уж нищо ама на сутринта пак и отидох при личната. Тя ми дала вместо направление за преглед директно направление за хоспитализация. Като ме приеха малко ме спекоха, че е отлепване на плацента...но пък в последствие се оказа, че е от раничка, която имам от много време на шийката и все отлагам да я третираме, заради бременностите. Та поради обилното кръвоснабдяване  на всички женски органи сега, тя е прокървила. Все пак не искаха да ме пуснат да си ходя, че да съм си починела малко Simple Smile, защото знаят, че с баткото вкъщи няма как да ми се получи. Вече съм си вкъщи и съм ок . Малко лекарства за всеки случай, че откриха плацента превия и леко занижен хемоглобин, ама аз съм си леко анемична принципно Simple Smile Предписаха повече почивка, която като цяло няма как да се получи, но ще опитам. Бях си записала час за ФМ и да видим пола, но бях в болницата тогава и за пореден път я отложих. Но ме прегледаха по -обстойно и като цяло няма причина за притеснения. Може би тази седмица ще отида. За пол...позата не беше удобна, а и пъпната връв беше между свитите крачета, та за сега сме в невидение ...ама аз си имам предчувствието за момиче, макар и колебливо на моменти, та...да видим дали ще се подтвърди. На всички з аз се врънаещи вече цвета на гащите - честито!
   Дано има повече положителни новини и емоции в темата:) Хубав ден на всички...макар и доста дъждовен:/ Аз се връщам да чета

# 28
  • София
  • Мнения: 333
Благодаря за новата темичка и позитивния тон Simple Smile

Ние сме си ок, това, че винаги щом легна с ръка на корема я усещам е голямо успокоение и удоволствие. Май най-тревожния ми период отмина. Сега се чудя как да направя така и бъдещата кака да усети новото бебе. Слага си ръчичката, но нище не се получава - вчера се принудих сама да си размърдам доста осезаемо корема и тя като се зарадва...като се развика, че бебето я ритало....голяма радост беше, на всички разказва....та беше благородна лъжа от моя страна, но ми се иска да усети и истинското бебче.

През почивката бяхме на Велинград. Непрестанно валя, но пък имахме прекрасен хотел с детски кът и няколко закрити басейна, та не сме скучали. Но вече ми липсва разходка на чист въздух...

# 29
  • Мнения: 2
Привет,
Не ми остава време да изчта стара тема и вие сте изписали новата:))Сега доакто изчета старата и вие ще изпишете тази.Ще гледам да съм по-активна, но не обещавам:))
Честита темичка и да я пълним с добри новини и много поводи за усмивки:))
Иначе ние с бебочко сме добре. Ритка усещам ис го от 3-4 седмици вече:))Тати, обаче все още не може да го усети:( Но скоро и той.
Утре сме на Фетална:))Да се видим по-отблизо .
Връщам се да чета назад.
Лек и усмихнат ден на всички:)въпреки поспаливото време:)) Hug Hug Hug Hug Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт