Отговори
# 690
  • Мнения: 894
Само да споделя, че момичета, които лесно са забременели и си карат безпроблемни бременности, без да са преминали през ада, наречен "ин-витро", не могат да разберат и оценят важността на всяка една манипулация, вкл. и амниоцентеза, която е крачка напред към заветната мечта. Не мисля, че няколко поста са направили темата амниоцентрична. Причината, според мен, много момичета да не влизат вече в темата, е заради оформилите се групички във фейсбук и скайп, където непрекъснато се обсъждат разни неща, дори и за злополучно завършили бременности и за бебета с генетични отклонения, и то на трети лица. Така че, не могат и не е справедливо момичета, които са споделили нещо лично, дори и да е нелицеприятно, да бъдат упреквани за това си действие.  
  

# 691
  • Мнения: 40
Fortuna подкрепям те напълно.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 789
Абсолютно подкрепям поста на thorn birds    Peace

Диляна, толкова досадилата вече амниоцентеза е нещо, от което никой не е застрахован, за съжаление  Tired Аз не се каня да ходя, но се радвам, че разбрах каква е процедурата, защото друго е да си подготвен психически  Peace

А по логиката от последните странички дайте да не пишем и за ФМ, и за другите изследвания, току виж някой пак има лоши новини ooooh!

Minx, честно казано, на твое място бих се презастраховала и бих отишла на изследването  Hug А на ФМ какво казаха за личицето?

# 693
  • Мнения: 11

Диляна[/color], толкова досадилата вече амниоцентеза е нещо, от което никой не е застрахован, за съжаление  Tired Аз не се каня да ходя, но се радвам, че разбрах каква е процедурата, защото друго е да си подготвен психически  Peace



Деси, че никой не е застрахован от нищо е ясно. Но и не се раздвам, че разбрах каква е процедурата... Да - не се чувствам виновна, че се чувствам що-годе добре, че се радвам на прекрасна бременност. И не виждам проблем в това, че констатирам фактите - а те са, че от 40 и няколко страници 3-4 са за птички и пчелички, другото - за проблеми. няма да ви досаждам повече с позитивизма си! Пишете каквото желаете. Просто няма да го чета! Мерси за "прекрасната" тема, в която очевАдно има място за мен...

# 694
  • Мнения: 44
Браво браво! Не предполагах, че може да стигнете до такива спорове.  newsm78
За мен е приемливо всяка от нас да сподели мнение или да попита за всичко свързано с бременността - независимо дали е за хубаво или лошо. Както се имаше изказвания в по-горни постове: "Живота не е само рози и щастие"...  Амниоцентезата е на дневен ред тъй като сме в този период на гестационни седмици, в които се прави. След 2 месеца за друго ще се говори.
На мен ми е първа бременност и имам доста въпроси и до ден днешен за какво ли не. По-добре да питаш и споделиш какво ти е отколкото да го задържаш в себе си.
Преди да забременея въобще не съм знаела какво е амниоцентеза и съм била с нагласата, че детето което расте в мен ще е здраво и бременността ще е супер преживяване. Да ама докато стигна до тук минах през какво ли не - повръщане до немощ, кървене, отлепяне на плодния сак, системи, болничен престой, висок риск от БХС, амнио и т.н  А все пак сме на средата нали? - 20 г.с. Като ти е за първи път е нормално да питаш. А вие, които носите второ дете все пак сте минали по този път.
Бъдете толерантни към другите момичета!   bouquet

# 695
  • София
  • Мнения: 3 789
И последно - наскоро да сте чели постове от Щастлива жена, от Смайли? ПОвечето ммичета, които в началото споделяха тук радостта и щастието си напуснаха този форум...
Всеки ден чета "Фейсбук", и двете момичета не са писали и там от много време, за Смайли даже скоро си мислех  Peace

Диляна, в този форум няма място за сърдене  Hug Тук сме да споделяме както радости, така и тревоги  Hug

Амниоцентезата е на дневен ред тъй като сме в този период на гестационни седмици, в които се прави. След 2 месеца за друго ще се говори.
Peace

# 696
  • Мнения: 100
Аз във Фейсбук групата не виждам чак такава активност бре.
Иначе за скайп не знам, ама много малко влизам там и затова и не съм се включила.
Много груби постове шестват напред назад из последните страници.
Наистина обаче, според мен просто в момента срокът на бременността е такъв, че се обсъжда това.
Преди това пък имаше супер много страници, в които се обсъждаха бански, колички, легълца и всякакви съвсем положителни нещица. Още малко и сигурно ще мине обсъждането на амниото, ама дотогава...ми се струва все пак гадничко да се каже да не се говори за проблема.
Ами...Възможно ли е пък и всеки ден всички да пишат само колко добре се чувстват и колко е приятно всичко около тях? То и от това няма много смисъл. Отчетна тема: Чувствам се добре.
Аз днес се чувствам много добре де Simple Smile Хахах. Малко ми писна от тоя дъжд вече, не може човек никъде да се разходи, та дупето ми направи се схвана вече от седене.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 969
Леле, леле, а като наближат седмиците за раждането не ми се мисли тогава пък какви болки, болежки и гадни процедури ще се обсъждат  Mr. Green
Естествено, че бременността не е само "Иху, аху, ще си имаме бебе" и ако 9-те месеца могат и да минат и без никакви проблеми и проблемчета, то да си майка е за цял живот и надали никога няма да има грижи и тревоги. Тук сме за да си помагаме, да споделяме и радости и грижи, да споделяме мнения и да се подкрепяме както можем  Peace

# 698
  • Мнения: 558
Май в тази тема трябва да се обсъждат само колички, дрешки, срещи и т.н. ... сладникави историйки, за да е доволна аудиторията ooooh! Като се започнаха коментари за тромбофилията и се оказа, че доста имаме сходни проблеми и решихме да споделим, пак същите скочиха, че им почерняме дните, сега за амниоцентезата - пак същите и пак това отношение. За да не се повтаряме, ще сложа цитата на Лали, защото я подкрепям изцяло.
Само да споделя, че момичета, които лесно са забременели и си карат безпроблемни бременности, без да са преминали през ада, наречен "ин-витро", не могат да разберат и оценят важността на всяка една манипулация, вкл. и амниоцентеза, която е крачка напред към заветната мечта. Не мисля, че няколко поста са направили темата амниоцентрична. Причината, според мен, много момичета да не влизат вече в темата, е заради оформилите се групички във фейсбук и скайп, където непрекъснато се обсъждат разни неща, дори и за злополучно завършили бременности и за бебета с генетични отклонения, и то на трети лица. Така че, не могат и не е справедливо момичета, които са споделили нещо лично, дори и да е нелицеприятно, да бъдат упреквани за това си действие. 
 
А колкото до Смайли, дано да и се разминат проблемите, които се оказа, че има вероятност да възникнат, но при това разбиране в тази тема, сигурно няма желание да споделя в нея. Лично мое мнение, не я ангажира по никакъв начин.

# 699
  • Мнения: 23
Абе момичета, може ли такова нещо....напълно подкрепям Фортуна и Ава....спрете се вече и бъдете толерантни....аз съм за писането по всякакви теми и въпроси в тази тема....Много от темите не ме вълнуват особено в момента, като амниото, но нямам нищо против да се информирам за всякакви процедури, ако не искам да знам, просто не чета тези постове, те си личат още от началото, подминавам ги и това е....не мога да разбера какъв е проблема. Hug Да ме извиняват момичетата и с безкрайно дългите постове, но нямам толкова търпение да чета такива, не мога и да пиша толкова.  Embarassed
Нека споделяме всичко, кой каквото го вълнува, а всеки да си подбира какво да чете и на кое да отговаря, лесно е.  Peace

# 700
  • Мнения: 549
Аз не пиша, даже и не чета всичко. Преглеждам бегло за полезни линкове .  "Позитивните"  изказвания кой как прекрасно бременее, как сваля килограми вместо да качва, колко е фотогеничен и т.н изобщо не ме вълнуват. Не са ми полезни с нищо тези постове, но не ми и пречат. Уважавам правото на всеки  да пише това, което го прави щастлив стига да не става груб .
Искам да се обърна към момичетата , които имат проблеми  и тревоги. Не позволявайте някой да определя и да ограничава правото ви да споделяте. Знайте , че в 90% от случаите "дяволът не е толкова черен" и когато потърсите помощ ще я получите. Признавам, че ме тревожат много неща, но предпочитам да съм информирана за това , което може да ми се случи , както и начините да се справя. Вярвам , че болшинството от четящите и пишещите са изключително добронамерени и най-малкото тяхното съчувствие и съпричастност са също вид подкрепа.

# 701
  • Мнения: 387
животът е такъв какъвто си го направим...вярно е, че не всичко винаги се случва по начина по който искаме, но с наведена глава напред се върви трудно...

няма лошо да се коментират всички етапи на бременността, но наистина ето това не мисля, че е въпрос за форум, а за лекар...

Аз все пак искам да попитам за амниоцентезата нещо, защото моето момче има по-малка ностна кост, което е маркер за Даун и в момента се чудя дали да правя. Бях на ФМ вчера, абсолютно всичко друго е наред, ходих и на фетална ехокардиография, и резултатите от БХС са наред.
Първо искам да се консултирам с проф. Кременски лично. Та въпроса ми е къде става това(14 ет. Майчин дом?), кога приема, чака ли се и дали е добре предварително да си запиша час на телефоните на сайта на Националната Генетична Лаборатория? Имам намерение в понеделник да отида и ще звъна рано сутринта.
Друг е въпроса, че съм в 21 г.с. почти, моята лекарка ми каза, че не е късно, въпреки че обикновено чета, че се прави до 19 г.с.
Освен това какво ми трябва за амнио - направление от ЖК, кръвни изследвания?
Не съм решила още какво ще правя, адски ме е страх, ще мисля още 2 дена, тъпото е, че тая ностна кост я видяхме отдавна, но вчера лекарката ми каза да отида при Кременски, но тя ако била на мое място би направила амнио.
И нещо друго - до колко време излизат резултатите за Даун(3-4 дена?), знам, че има няколко вида изследвания, ако реша да правя някакви разширени, които чета, че ставали за повече време, ще разбера ли тези за Даун за около 5 дена или ще трябва да изчакам всички?
Не знам дали искам да се притеснявам до края, не знам какво бих направила ако все пак излезе, че на бебето му има нещо.

амниоцентезата не се прави по желание, а по предписание...и ако на ФМ са ти казали, че няма смисъл, значи наистина няма...ако не си вярвате на следящите ви и лекуващи лекари, от какъв зор ходите при тях...това се опитваме да ви кажем няколко човека от известно време...

така, че останете си със здраве и като почнете да пишете по-позитивно мисля, че ще се срещнем отново...
P.S. има подфорум Рискова бременност...там ще намерите много повече правилна информация - http://www.bg-mamma.com/?board=78.0

# 702
  • Мнения: 6 917
Напротив, питането на Minx е къде може да намери проф. Кременски и за колко дни излизат резултатите, а не дали да прави амнио или не. Освен това на страницата на Нац.ген. лаб. пише, че решението за амниоцентеза се взема от бременната, т.е. лекар може да я препоръча, но дали да се извърши или не, решава бременната. Peace

П.П. Не се заяждам, но нека всеки да има право да споделя каквото го вълнува, независимо дали е нещо радостно или тъжно. Такъв е животът.  Wink

# 703
  • София
  • Мнения: 1 754
Аз не пиша, даже и не чета всичко. Преглеждам бегло за полезни линкове .  "Позитивните"  изказвания кой как прекрасно бременее, как сваля килограми вместо да качва, колко е фотогеничен и т.н изобщо не ме вълнуват. Не са ми полезни с нищо тези постове, но не ми и пречат. Уважавам правото на всеки  да пише това, което го прави щастлив стига да не става груб .
Искам да се обърна към момичетата , които имат проблеми  и тревоги. Не позволявайте някой да определя и да ограничава правото ви да споделяте. Знайте , че в 90% от случаите "дяволът не е толкова черен" и когато потърсите помощ ще я получите. Признавам, че ме тревожат много неща, но предпочитам да съм информирана за това , което може да ми се случи , както и начините да се справя. Вярвам , че болшинството от четящите и пишещите са изключително добронамерени и най-малкото тяхното съчувствие и съпричастност са също вид подкрепа.
+1  Peace
Точно, кратко и ясно. Всеки има право да споделя каквото го вълнува - в това е смисълът и  полезността на форума. Нямаме право да ограничаваме никой, щом не засяга, обижда някой или не нарушава правилата. Имаме свободата да не четем, каквото не ни вълнува или интересува. Както и да търсим инфо, съвети, мнение, където сметнем за добре.

# 704
  • Мнения: 549
Мисля, че никой не очаква професионално мнение и решение от пишещите във форума на проблемите си . Но не всеки има възможност и време да следи всички подфоруми и теми и това не е престъпно. Хората питат, а който има доброто желание отговаря и насочва - прочетете в тази тема, обърнете се към този специалист , тук са му координатите  , линкове, къде може да се получи информация... Толкова е просто и не е необходимо пренебрежително или назидателно отношение към търсещите решение на проблемите си.  

Последна редакция: сб, 26 май 2012, 18:35 от nadejda.v.l

Общи условия

Активация на акаунт