Отговори
# 15
  • Мнения: 168
Добро утро момичета, моето коремче изведнъж се появи осезателно в последните няколко дни, просто се събудих една сутрин и имах коремче. В първата бременност ми се появи едва към края на 5 месец и дотогава всички мислеха, че съм понапълняла. Сега... по раничко, но пък се чувствам добре, като изключим това, че все още ми става лошо почти от всяка храна  Cry

Да ви питам вие от кога мислите да излизате болничен и изобщо да спирате да ходите на работа, за тези които ходят де?

# 16
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Благодаря за новата тема Simple Smile Не успявам да следя всичко във FB, та поне тук да се запиша.

И аз нямам коремче. Мислех, че като е втора бременност по-рано ще ми проличи, но не било. До тук съм и с -1кг все още та може и затова така...ходя си моите дрехи, даже и дънките ми стават....накупила съм си няколко летни роклички, но като нямам корем гледам да се възползвам и максимално дълго да нося "моите си" дрехи. Мисля, че 20 - 21 г.с коремчето при всички рязко ще изскочи, поне при предната ми отчетна тема беше така.

Не усещам и бебето, макар постоянно да се пробвам, особено вечер..
Аз започнах да ходя на йога в Дивали Център. Много съм доволна и се стига лесно с метрото, няма нужда да се чуди човек къде да паркира. Силно препоръчвам

Аз мисля да изляза болничен от началото на август за един месец и после направо да мина в 45 дни преди раждането...

Ние сме планирали море в БГ на два пъти в началото и в края на юни, но се чудим дали да не разходим бъдещата кака до Виена юли месец, ча все иска на виенско колело, а там има и много хубава зоологическа градина...притеснявам се обаче какъв ли ще ми е корема по това време и дали ще ми е до големи разходки....вие кога планирате почивките и пътуванията?

# 17
  • Мнения: 10
Муцунченца-моя рицар днес има рожден ден!
Ще му правим парти изненада,той въобще не знае,че ще празнуваме и даже сутринта само му казах "Честит рожден ден,мишенце" и подаръка не му дадох.
Хахахха,горкия цял ден ще се чуди какво става.Дълъг ще му се види този работен ден  Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 326
 Канела, да ти е жив и здрав, и много яко да го изненадате Hug

Намерих това http://vbox7.com/play:a5f32653&al=2&vid=51173, ако му е от полза на някой.

За усещането - мисля, че нищо не усещам, но аз чакам издутини по корема от лакти и коленца, иначе не вярвам Laughing С баткото ги имаше в 17-18 г.с., но тогава изобщо нямах корем. Появи ми се 5-6 месец. За вметка, той вървеше 1-2 седмици назад от термина. Беше по задна маточна стена. Така се усещат по-добре. Иначе като са по предна и ритат на вътре и се усещат по-слабо. Сега усещам нещо, но май навътре ме рита. Усещам нещо като премествания, някакво движение, дори малко неприятно на моменти като че ли, защото си го усещам навътре. Трябва да питам дали е по предна стена. Другия момент е, че това бебе върви с около 2 седмици напред. Утре влизам в 17 г.с. по цикъл. Докторката каза, че до 15.05 трябва да го усетя. Баткото риташе много, нон стоп, и се въртеше. Сега е по-спокойно. Дори и на УЗ е спокойно, само на последния преглед го видях да ритка.

За храната- май започна повече да ми се яде, но сутрин поне час след ставане не ми се яде нищо. Вчера сутринта дори пак повръщах, но май беше, защото избързах да пия витамините на гладно, а в тях има и желязо и се пият на пълен стомах.

Не мога да спя вечер. Събуждам се около 2 и заспивам към 5-6, малко преди да стана за работа. Съответно съм като луноход днес. Мисля да ударя едно кафе, макар, че колегата стриктно дебне да не пия, че много щяло да се разритка бебето. hahaha

# 19
  • Мнения: 54
Записвам се в новата темичка и бързам да се похваля, вчера за пръв път усетих истински бебетата, няколко ритничета доста силни, и таткото даже ги усети и много се впечатли Grinning Досега беше пърхане, гъделче, но вчера си беше баш ритниче Laughing

# 20
  • Мнения: 7
И аз нямам търпение на 22 май да мине и следващият преглед,че тогава вече ще ни кажат пол,надявам се.За сега вървим към момиченце и каката това иска и ме пита всеки ден Simple Smile

# 21
  • Мнения: 513
Да се включа и аз.
Бременна съм в 18 седмица с близнаци, първа бременност, на 31 години. Едното е момиче, за другото утре ще разберем на феталната морфология 
Досега имах известни проблеми - киста, прокървявания веднъж  в месеца, но от 1 месец съм добре да чукна на дърво, но пак повече лежа и не излизам много-много.
При мен май ще се следи много стриктно шийката, защото в момента ми е 3.7, което е добре, но явно има тенденция към скъсяване, защото беше 4 преди месец.

Може ли да помоля да ме включите във фейсбук групичката, на кого трябва да изпратя инфо?

Много благодаря предварително.

# 22
  • Мнения: 2
Смайли с теб сме с един термини аз от няколко дни много ясно усещам движенията и то доста честичко... smile3516 smile3516 newsm10. Чувството е невероятно.
 Днес ще ходя до работа да си занеса болничния и да им кажа че ще се видим живот и здраве след две години.
За почивки още нищо незнам т.к. мъжа ми пак заминава във Франция и ще си дойде началото на август, а ми се струва, че тогава вече ще е късно за почивки...
И моят стомах последните дни изведнъж се заформи доста, аз по принцип съм си закръглена и си го имах, но сега е вече като на бременна.... smile3503.

# 23
  • Мнения: 6
Здравейте, милички.

Лорини, ти хубаво предлагаш среща в събота, но според прогнозите ще вали. Дали да не я преместим за следващата седмица?

Канела - да ви е здрав, щастлив и с лекота да постига целите си   bouquet

Добре дошли на новите мамчета   bouquet

За усещане на бебчето - усещам го от около седмица, но все пак ми е втора бременност и съм със задна плацента, което допълнително спомага.

За коремчето не ми се говори - с такъв предната бременност бях в края на 6-ти, началото на 7 м.  ooooh! Но съкровището да се роди здравичко, пък тогава ще му мисля за фигурата.

# 24
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета, и аз се записвам... Grinning
Първо да се оплача, че такъв запек ме измъчи вчера, сълзи ми потекоха....не ми се беше случвало от детските ми години...реагирах веднага и си взех едно сиропче, днес положението е много по-добре...вчера даже не ми се ядеше, че като знаех какво ме чака после в тоалетната.... Sad
Иначе и аз усетих на два пъти болки около пъпа, предполагам от разтягане, малко неприятно, но това да е проблема...взе да се появява коремчето вече  Wink
Затова пък вече здраво ме подритват... Heart Eyes, мога да кажа, че усещам движения и погалвания поне от две седмици, но тогава не бях сигурна...сега вече знам, че това е било, интензитета значително се увеличава. Heart Eyes
Иначе се чувствам прекрасно, даже бях на дискотека в събота, в откритата част повече, че да не дишам въздуха  Grinning
Откога мисля да се записвам на спорт, но все не мога да намеря наблизо, исках на аквагимнастика, но ми е много далеко, намерих обикновенна гимнастика за бременни и като се върнем другата седмица от екскурзията, ще почвам, че много ми липсва спорта...преди ходех на фитнес, зумба, салса....а сега как ми липсват танците, така ми се подскача... Embarassed

# 25
  • Мнения: 54
maya.r. и аз се чудех за аквагимнастика, но реших, че ходенето на басейн и разходките засега ми стигат Peace Ооо дискотека, как ми се ходииии, толкова обичам да танцувам, но на повечето вентилацията е много зле и избягвам... Embarassed
mama - Smehorana те от сега до събота абсурд да познаят времето, аз предлагам да следим прогнозата и предния ден да видим как е положението, ако е лошо, ще се разберем направо за вътре някъде на закрито, както бяхме направили миналия път Peace
Ivality и ти си вярно на моя термин, мойте мъници сигурно ще са по-раничко де, че все пак близнаците до 40 седмица рядко изтрайват:)
ivette йей, още една мама с двечки! Добре си ни дошла Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 11
Хоп! И аз в новата темичка Simple Smile
В нея само хубави новини! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 800
Здравейте,
Нова тема, нов късмет!
Канела, честит рожденик! Жив и здрав да ти е и мноооого приятно да го изненадате!
На новодошлите, щастливо и спокойно бременеене до финала.
При мен няма нищо ново. Имам и аз някакви премествания, но също не мога да определя дали са червата или бебето. Все пак още нямам пълни 16 седмици, това е нормално. Първото ми бебе беше голям ритко, не ме оставяше по цели нощи и все връткаше дупе наляво и надясно, та коремът ми буквално се местеше. Той и до ден днешен синът ми си е доста дивичък, а и бременността ми с него беше много стресова. Сега уж съм си обещала да съм спокойна и за нищо да не се ядосвам, белким се пръкне някоя хрисима мома. Simple Smile
Аз мисля да ходя на работа до средата на юли най-късно и то ако устискам в жегите, че офисът ми е много топъл, а няма климатизация. С други думи, ако видя много зор, просто пускам болнични и това е. Няма да се изсилвам, макар че до 15 юли имам два големи проекта - по единия, който ще приключи в края на юни съм основен ръководител, а по другия подпомагам. Но планът е към 15 юли да пътуваме с детето към Сараево, където мъжът ми работи, и да останем там поне до средата на септември. През уикендите ще отскачаме до Адриатика за малко плаж и отдих. После ща не ща, ще трябва да се прибера да си ме следят тук моите доктори и да ходя на записи на тонове, да се стягам за раждането с други думи. Притесняват ме тежките пътувания до Сараево (отнемат 10-12 часа), но дано се справим.
Аз другата седмица понеделнишки съм на преглед. И моят корем сутрин е като леко преял, а вечер по-оформен, но все още почти не личи. Ако не кажа, че съм бременна, никой няма и да се сети. Има време, ще порасне.

# 28
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте, относно срещата на софийските мами за събота дали има вариант да се пренасрочи за 17,30 часа - понеже много искам да дойда, но за 16,30 няма да успея?

# 29
  • Мнения: 1 359
Записвам се и аз! Да се похваля, днес отивам  да се запозная с единия от трите ми варианта за доктор при раждането. Вчера получих информация, че   водел и ЖК  и ако ми  допадне  се прехвърлям на него ...
   Относно коремчето , аз винаги съм си имала някакво, не  помня случай да съм била с перфектен стегнат корем, а сега си е същото,но сякаш съм преяла. Реално не е нищо особено и не ми личи, че съм бременна.
   За мое съжаление все още нищо не усещам, нито "пукащи се балончета", нито някакво движение......  smile3506

Общи условия

Активация на акаунт