Какво да правя ако не плаща издръжката?

  • 46 334
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 427
След като имаш изпълнителен лист , и си придвижила документите , за да получаваш издръжка от общината - получаваш 60 лв. Разликата която ти се губи , след време ще си я получиш от длъжника ако го намерят. но първо ще го задължат да върне парите на общината , чак след това на теб това което все още ти дължи. Обаче по спомен / ако не се лъжа / , и за тези издръжки си има давностен срок- 5 год. след навършване на пълнолетие на детето .
Ох , дано го обясних правилно.  Peace
Хърмаяни ако нещо съм в грешка , моля те поправи ме  Hug

# 46
  • Мнения: 54 566
Благодаря , аз не за мен , просто принципно ме интересуваше как е . Hug

# 47
  • Мнения: 7 779
Благодаря !   bouquet
А ако издръжката е по-голяма от минималната , разликата се губи .
Има ли начин след време да се изиска ?
Пак с дело и ядове ... Tired
със сигурност издръжката ще е по-голяма от тази,която дава общината - 60 лв. просто в момента минималната издръжка е 1/4 от мин.раб. заплата , която е над 60 лв.
разликата която се губи има начини да я искаш. как и кога ще я получиш е отделен въпрос  Joy

# 48
  • Мнения: 440
Колко е минималната издръжка от 01.05.2012?

# 49
  • Мнения: 2 927
Колко е минималната издръжка от 01.05.2012?
72.50 (290:4).

# 50
  • Мнения: 440
Благодаря!

# 51
  • Мнения: 912
Благодаря за линка към бланките документи- след като разгледах молбата за завеждане на изпълнително дело, имам 2 неясноти, които се надявам да ми разясните- какво се има предвид под:
"Като способ за принудително изпълнение посочвам:....."
и какво ще рече  да приложа "вносна бележка"...Благодаря предварително   bouquet

# 52
  • Мнения: 9
Момичета някой може ли да ми каже нещо по въпроса - Бившия ми съпруг е осъден да плаща издръжка от 12 години, но живее в чужбина преди три години издръжката  я плащаше общината но се оказа че има имущество на негово име и общината спря, адвокат ме посъветва да подам жалба
в прокуратурата и нещата спряха до там аз я подадах и от тогава един път ме потърси полицай да напиша обяснение и от един месец ни вест ни кос някой знае ли какъв е пътя после какво трябва да направя ...

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,искам да ви  помоля за помощ,разведена съм от 3г.Досега бащата на детето ми,изплащаше издръжката му трудно.От 8 месеца не е плащал стотинка и непрекъснато ме мотае.Нямам никаква информация за него-нито къде живее,нито с какво се занимава.Но дори и да работи съм сигурна,че не е на трудов договор.Взех си изпълнителен лист и ми казаха да си търся СИ.Не мога да си позволя адвокат в момента,трябва да действам сама.Къде да го търся този СИ?

# 54
  • Мнения: 54 566
Напиши в Гугъл Съдебни изпълнители - в твоя град , и ще ти излезне нещо .

# 55
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765


Адвокатският хонорар се плаща от този, който образува и води дело, било то и изпълнително. Ако в последствие си получи платения хонорар от длъжника - чудесно, но първоначално трябва да плати на адвоката.


Значи ли това, че може и да не я заплати?
В ИД пише такса еди какво си + съдебна такса еди каква си - общо (+ дължимата издръжка) = толкова. Ако длъжникът реши да не плаща ад.такса?!?

# 56
  • Мнения: 977
Здравейте на всички,искам да ви  помоля за помощ,разведена съм от 3г.Досега бащата на детето ми,изплащаше издръжката му трудно.От 8 месеца не е плащал стотинка и непрекъснато ме мотае.Нямам никаква информация за него-нито къде живее,нито с какво се занимава.Но дори и да работи съм сигурна,че не е на трудов договор.Взех си изпълнителен лист и ми казаха да си търся СИ.Не мога да си позволя адвокат в момента,трябва да действам сама.Къде да го търся този СИ?

Аз мога да ви напиша молбата за образуване на дело, безвъзмезздно разбира се. Ако желаете пишете ми на лични.

# 57
  • Мнения: 7 779

Значи ли това, че може и да не я заплати?
В ИД пише такса еди какво си + съдебна такса еди каква си - общо (+ дължимата издръжка) = толкова. Ако длъжникът реши да не плаща ад.такса?!?
в решението пише ли ,че трябва да изплати адв.хонорар ? аз не прочетох да си написала.  а кажи сега колко да ти плати ?  100 , 200 или 1000 лв ???  не е ли написано в решението ,че дължи,  не виждам как ще го задължиш да плаща.

# 58
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765

Значи ли това, че може и да не я заплати?
В ИД пише такса еди какво си + съдебна такса еди каква си - общо (+ дължимата издръжка) = толкова. Ако длъжникът реши да не плаща ад.такса?!?
в решението пише ли ,че трябва да изплати адв.хонорар ? аз не прочетох да си написала.  а кажи сега колко да ти плати ?  100 , 200 или 1000 лв ???  не е ли написано в решението ,че дължи,  не виждам как ще го задължиш да плаща.

Пише 100лв други разходи и 29лв ДТ по чл.54 мисля. Тия 100лв трябва да са адвокатския хонорар.

# 59
  • Мнения: 912
исках да ви питам нещичко набързо,защото се ядосах с моето ДСИ...която от 250 лв издръжка след запор на заплатата на длъжника, за чиято месторабота и местоположение аз я уведомих, след 2 години издирване, ми е превела само 100 лв. и твърди, че това било такси за образуване на делото, освен това е намерила някакво имущество негово (1/6та идеална част от уж имот на починалия му баща, който отдавана е бил препродаден от овдовялата му майка) и твърди,че трябва да си прехвърля делото в София и да си взема адвокат... защото тук в Русенския районен съд нищо не можело да се направи). А дотогава и издръжката ми от общината е спряна и лев няма да видя и от него, въпреки,че беше обявен за издирване по наказателното дело...но инспекторката ме посъветва да му се обадя да не пресича граница, а да дойде на разпит в районното в града, защото бил с мярка за принудително довеждане ...и пак нищо....системата наистина не работи и съм отчаяна...

Общи условия

Активация на акаунт