Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 640
  • 171
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 39 409
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
И друго се сещам да попитам. Ако тридневният ембрион не е хубав- да кажем разделен на 5-6, то на пети би ли могъл да навакса деленето  newsm78

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 11:13 от sigma

# 151
  • Мнения: 359
Особенно ако е рекъл Господ.
Мисля че може да навакса. Аз си представям нещата така. Нали някои дечица леко забавят развитието си а други леко избързват /от една и съща възрастова група/ . На края резултата е че всеки стига своята зрялост . Така че ако си следвам тази логика ,би трябвало и при ембрионите да е така .

# 152
  • София
  • Мнения: 144
От горчив опит разбрах, че за съжаление при некачествени ембриони шанса за имплантация е много малък, независимо на кой ден е трансфера, както и ако ембриона е хубав и на трети ден има голям шанс за успех.

# 153
  • Мнения: 1 661
Съществува и трансфер на 4-ти ден. Peace

# 154
  • Мнения: 6 002
От горчив опит разбрах, че за съжаление при некачествени ембриони шанса за имплантация е много малък, независимо на кой ден е трансфера

Да и аз си мисля,че освен хубави ембриони и  доза късмет,могат да се получт нещата-все пак има  успели момичета и при трансфер на 2 -и ден

# 155
  • Мнения: 1 661
Да, точно затова казах, че съществува и трансфер на различен ден от 3-ти и 5-ти. Той може да е и на 2-ри ден, и на 4-ти също. Не мисля, че успеха зависи от това на кой ден е и все пак колкото по-късно, толкова по-добре,  но много зависи от качеството на ембрионите. Peace

# 156
  • Мнения: 39 409
да, но не са често срещани. Масовият случай са 3 и 5 ден.

# 157
  • Мнения: 1 661
да, но не са често срещани. Масовият случай са 3 и 5 ден.
Не знам колко често са срещани, но аз говоря от моя личен опит. Нямам един ин-витро опит, а трансфер на 3-ти или на 5-ти ден не съм имала никога. Peace

# 158
  • Мнения: 6 624
При първия ми опит, трансфера беше на втори ден - отрицателен тест.
Втори опит - трансфер на 4-ти ден - положителен резултат, но последва биохимична бременност.
Трети опит - трансфер на 3-ти ден - положителен резултат, чакам близнаци Heart Eyes Heart Eyes

Така че, и при мен в два от трите ми опита, трансфера не беше на трети или пети ден Peace

# 159
  • Мнения: 359
Мисля че го писах някъде ,май ще се повторя.  Простете. Ние които пишем тук не можем да правим точна статистика за успех или неуспех в зависимост от деня на трансфера ,защото сме само малка част от жените които правят инвитро въобще.  Не е задължително да е на 3ти или 5ти ден за да си имаш положителен тест . Важно е наистина качеството на ембриона. Истината е че има положителни тестове и на 2ри и на 4ти ден и те никак не са малко. Така че Ако е рекъл Господ и хубаво качество ,разбира се перфектно направен трансфер, мисля положителния тест ще е налице.

Всеки ще си сподели и своя опит. Аз съм имала трансфер на 3ти ден -положителен, после пак съм имала трансфер на 3ти ден-отрицателен. Така че аз мисля наистина има значение ,качеството и точно направения трансфер.
Други пк ще споделят друго...Важно е да има положителни тестчета!

# 160
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам  
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

# 161
  • Мнения: 359
Да абсолютно си права. И аз съм си блъскала главата от мисли,кой ден е най подходящ за трансфер ,обаче отговор няма. Има случай при които ,уж не толкова качествени а работата станала.
Може би и аз съм си създала такова впечатление ,че най-често използвания ден за ТР е 3ти.

# 162
  • Мнения: 39 409
Азия, Ванчето е виновна, че си е кръстила така темата  Mr. Green

# 163
  • София
  • Мнения: 16 691
Азия, Ванчето е виновна, че си е кръстила така темата  Mr. Green
Ама явно ти харесва, че като гледам си активна в нея hahaha hahaha hahaha

# 164
  • Мнения: 39 409
Харесва ми, ама това какво общо има.
Азия каза, че явно тя е донесла за объркването, че трансферите са на 3 или 5 ден. И аз я успокоих  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт