Отговори
# 705
  • Мнения: 2 474
Подкрепям мнението на Гергана.
Аз съм готова за раждане и докторът ми даде единствено направление за раждане, като ми каза да си нося още личната карта, картона с кръвната група, амбулаторната карта + последните изследвания на кръв и урина. Това е всичко! Уточнявам, че тръгвам с идеята за нормално раждане.
На теб леко раждане желая(пък дори и да не е на 11.11.2011 Wink) Hug
Остава въпросът с въпросните изследвания и консултации при планово секцио.Плащат ли се от бременната или се поемат от ЗК? Thinking
Аз друго се замислих сега-ако отиваш за естествено раждане в хода на което се наложи секцио как се прави без да са направени тези изследвания,като при плановото? Thinking

# 706
  • Мнения: 1 902
Бременните са освободени от такси за леглопрестой в държавните болници. Именно и в тях ти правят всички изследвания преди раждането, когато постъпиш, за частните не знам как стоят нещата.

# 707
  • Мнения: 31
В Сливен и аз не бих отишла да раждам- и от двете частни клиники при проблем транспортират детето. Там се ражда при безпроблемна бременост, без видими причини за евентуални усложнения.


Ами, ето защо отзивите за Сливен са само добри   tooth  Тва е като за докторите- много са доволни някои, ама проблеми не са имали да знаят от какво точно са доволни!!

А за написаните истории - Искам да ви помоля като пишете какво се е случило в някоя болница, да пишете и при кой лекар и при какви обстоятелства, защото иначе разказът става страшно субективен и не мисля, че е полезен по този начин.
 (само Аничка беше написала за МБАЛ при кои доктори се развива действието..)

# 708
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Единствено Тест за алергия към упойки не се поема по ЗК (за срещата с анестезиолог може и да излъжа). Тук вече е въпросът дали АГ-то ще ви даде направление. Дори до колкото знам се минава и при офталмолог.

# 709
  • Мнения: 31
Танче, дай пак линка за темите в бар Нико Simple Smile Аз ще се обадя утре.
Казвайте кой друг ще идва Simple Smile

# 710
  • Мнения: 105
Добро утро майчета:)

От вчера интернета ми ту го има, ту го няма. Виждам, че сме към края на 48 - страница. Искаше ми се да започнем поне 50 - та за да се създаде нова тема. Но тъй като може днес пак да нямам интернет малко избързах. Имаме си нова тема. Но ще ви помоля нека първо да изпишем тази до 50 - страница включително и тогава да се прехвърлим в новата тема.
Аз днес отивам да си дам в лабораторията стерилната урина, а утре 24 часовата и да видим какво ще е лечението


НОВА ТЕМА: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=622553.0

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 11:05 от tania_burgas

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро, момичета!

Нямаме ли все още друго бебче Simple Smile
Тане, успех с резултатите!
Хайде, спокоен ден на всички ни!

# 712
  • Мнения: 86
На лекциите в Бар Нико е много важно къде ще седнеш, защото помещението не е от най-големите, все пак е бар, а не зала за лекции. Когато лекторката показва нещо, било то за къпането на бебето, било то за пъпчето или за повиването, ако си седнал на някоя маса в ъгъла нищо ни виждаш , а само слушаш. Те и затова са безплатни лекциите. Само мисля , че беше необходима някаква консумация на стойност 3-4 лв. Е това беше преди 3 години, сега може да е друго.  И  между другото винаги имаше голяма посещаемост от майките.Но тогава Девата не беше отворена и нямаше друга алтернатива.
Бонбонче , благодаря за поредната доза настроение , която внасяш всяка сутрин с твоите картинки. Незнам от къде ги изнамираш , но са супер. Ние мамите вече свикнахме да ни ги поднасяш за добро начало на деня.  Simple Smile
 Сега си гледам линийката , че щъркела носи бебето в розово вързопче- не съм го сменила със синьо. Още си седи розово от настройката ми в  началото за женско . Wink

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 09:10 от inlove

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Инлав, моята лентичка и тя е с розова косичка, но това е само картинка все пак.И на нас ни казаха, че чакаме момченце, но живот и здраве нека се роди, тогава ще им слагаме директно фотосесии тук Simple Smile
А за картинките, все едно ги правя, докато ги избирам.Харесва ми да доставям доза приятно настроение.И ако и някой друг може да слага такива, нека го прави.Аз също толкова много им се радвам, ако са поднесени и от друг.
Мадам Тиква, как си, гади ли ти се още?
Аничка, как сте с бебоците и вие?
А Мимоза и Ваня още ли сте 2 в 1?

# 714
  • Мнения: 2 474
Добро утро,момичета.
И моята лентичка е с розово бебче,аз още докато я правих си знаех,че не е в правилния цвят,ама нали надежда има до последно. Wink LaughingПредполагам,че всички сме ги правили в началото когато сме имали предпочитания за пола на бебчетата.Стана ми забавно,че не съм само аз. Laughing
Приятен ден от мен. Peace

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 10:13 от deyzi

# 715
  • DE
  • Мнения: 967
Аз съм още 2 в 1. Снощи ме заболя корема и си викам "айдееее, почна се". Да, ама не - мина ми.  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 0
И ние все още сме 2 в 1, ама нали си чакаме датата  Crazy Утре 11.11.11 имам час в 11:00 за запис на тонове Simple Smile и се надявам и на бебенцето да му харесва датата и да реши да излезе, ама вчера Душепеев ми направи преглед и каза НИКАКВИ индикации няма за раждане, ама никакви, даже каза на Стефан "Тя все едно е в 6-ти месец" Shocked, но все пак каза нищо не се знае, имам все още надежди, какво ли ми остава друго де  Praynig

# 717
  • Мнения: 105
Ванче, пожелавам ти наистина щом искаш събитието да е утре. Освен хубавата дата - 11.11.2011 утре е и Свети Мина - покровителя на семейството

НОВА ТЕМА:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=622553.0

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 11:06 от tania_burgas

# 718
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Гуд морнинг!
Миме, може и твоята дата да е петък, ама може и другия петък Simple Smile Аз на 18.11 познавам 2ма рожденици Simple Smile - единия много готин, другия- голям късметлия. Simple Smile
За лентичките- моята затова е със сексуално неутрална овчичка  Joy

# 719
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Ау, как се обърках и се пльоснах грациозно в новата тема, а тя тази още на 48ма страница. Че и със злорад емотикон се изхилих, че съм първа, е, как няма да съм първа  Embarassed
За лекциите в Нико какъв график има, казвате?
Аз пак да си кажа, че в понеделник ще съм на лекция на ДМ за кърменето, даже мъжът ми ми запазил час за майстор за колата, но аз отказах- все пак на лекция ще ходя.
За лентичките- моята е унисекс с дамски лайтмотив, за да не се урочасам от самонавиване  Mr. Green
Ииии да се похваля- днес ми е предпоследен работен ден! Ако не ми мине котка път /т.е. не ме извикат по спешност за казус, който само аз мога да преборя/ ще съм планирано на работа чаааак през септември 2013  Whistling
Някой скоро да е ходил в Джъмбо? Заредиха ли коледни и зимни стоки- космонавти и т.н., че да не се разхождам напразно до там, не ми се отразява добре на семейния бюджет и предпочитам, т.е. мъжът ми предпочита да ходя с конкретни нужди, а не да пълня количката докато не почувствам вътрешната си необходимост от пазар задоволена.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт