Отговори
# 690
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
За съжаление такива случаи има навсякъде. Преди дни клиентка ми се оплакваше как от Девата са я пращали да пие магнерот, а тя е била с отлепена плацента, в 8ми месец. За щастие вече и тя и бебето са добре. Наистина е много тъжно, когато научим нещо такова, но нека не забравяме, че на всеки поне 10-20, а със сигурност са повече раждания има макс. 2-3 рискови, като повечето от тях завършват с щастлив край. Просто повече внимание и гласност се дава на единичните нещастни случаи, което е нормално. Дано всичко с бебето е ок и майката да се възстанови бързо.
Аз все още не съм решила къде ще раждам. На "отворени врати" ще реша. Притесняват ме някои АГ в МБАЛ, като този арменец- той е единствения, от когото мога да се оплача при предходното ми раждане. В Девата ме притеснява, че откакто нормалното раждане стана безплатно зачестиха случаите на секцио "по спешност" и безумните изследвания, които изискват за постъпване в болница. Микропедиатрията според мен и на двете места е на еднакво ниво.

# 691
  • Мнения: 5
Момичета аз също не съм се разписвала отдавна Grinning Редовно ви чета и понеже засегнахте темата за раждане в Сливен реших да се разпиша.Аз родих секцио в "Ева" точно преди два месеца.Изключително много съм доволна.Болницата е малка , но много чиста.Целия персонал са много готини хора и специалисти.В болницата беше много забавно като цяло.Аз бях ходила на преглед два пъти в кабинета на лекарката при която родих.Втория път ме сложи в болницата под наблюдение , защото вече имах контракции.След седмица ме оперираха.Лекарката идваше по няколко пъти на ден да ме пита как съм,акушерките също бяха много добри и внимателни.Не ти позволяват да "ох"-неш.Аз раждах при завеждащата отделение там - доктор Марчева.Изключителен специалист и много народен човек.Единствения недостатък на тази болница е , че няма неонатология.Аз видях само един кувьоз.И недай Боже нещо да се случи с бебето го превеждат в окръжна болница.Но ако имам второ дете , живот и здраве пак там ще родя Heart Eyes Ех , каква реклама им направих Mr. Green

П.С. - А платих само за престой по 5.40 лв. на ден и 60 лева за конци (уж някакви по-хубави били , ама много знаеш какво ти слагат).А относно доктор Спанова - видя ми се доста сприхава.А д-р Пенков и Маргарита  са страхотни и много мили.

# 692
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Алекс, не искам да звучи като заяждане, но наистина ли смяташ липсата на неонатология за малък проблем? За мен това е едно от водещите неща при избора на болница, всичко, свързано с условията и отношението мога да преглътна ако на другата страна на кантара е медицинско обслужване на добро ниво за детето ми.
На отворени врати точно това ще гледам- дали има шанс бебето да е при мен веднага след раждането, ако, не дай Боже, има проблем дали има специалисти, оборудване и практика за разрешаването му и т.н. картините, ламината и приятелската атмосфера с чувство за хумор хич не са ми приоритет.

# 693
  • Мнения: 2 474
Menina,GJK,моето мнение напълно се припокрива с вашите. Peace

# 694
  • Мнения: 5
Менина , права си.Аз просто изказах мнение.Аз като постъпвах в тази болница с бях подсигурила за всеки случай , защото имаме близка в окръжна болница.Всеки сам решава за себе си.И никъде  не съм споменала , че смятам липсата на неонатология за малък проблем.Изказах мнение , че съм доволна от болницата но изтъкнах като недостатък липсата на неонатология.И има значение дали ще те посрешнат с усмивка и ще те предлазположат , защото почти всяка раждаща за първи път жена ще е стресната от това , че не знае какво точно предстои за самото раждане.Защото аз бях притеснена ,  а те се шегуваха с някои неща и атмосферата става все едно не си в болница.

# 695
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Рени, кои са безумните изследвания за постъпване в Девата? Аз не съм запозната...

# 696
  • Мнения: 2 474
Рени, кои са безумните изследвания за постъпване в Девата? Аз не съм запозната...
Незнам Рени какво точно има предвид,но една приятелка искаше миналата година да ражда в Девата и ги размятаха цял ден по кабинети и в крайна сметка оставиха за прегледи и изследвания към 200лв.Мъжът й се изнерви от цялата тази хамалогия(имаше и други фактори) и в крайна сметка роди в МБАЛ-а(планирано секцио с уговорка и срещу 450лв Confused).Ако те интересува какво точно е платила  и какви изследвания са й правили ще питам. Peace
п.п Радвам се,че се разписа и се надявам,че си добре. Peace

# 697
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Документи и изследвания, които са необходими при постъпване в родилно отделение:
 
•лична карта
•направление за раждане от гинеколога, който проследява бременността
•кръвна група
•пълна кръвна картина
време на кървене и съсирване, INR
уреа и креатенин
ЕКГ и консултация с кардиолог
•консултация с анестезиолог
•тест за алергия към упойки

•васерман
•хив

За сведение- в МБАЛ Б-с носих само кръвна група и картона от ЖК. Ако нещо друго се наложи по време на самото раждане се прави на момента и ЗК го поема, не е нужно да се мине през толкова кабинети, особено за нормално раждане.

# 698
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Подчертаните са при планово секцио. На моите познати са им казали да отиват само с листа за кръвната група, л.к. и направлението от генеколога. При постъпване след прегледа ако се наложи се правят допълнителните изследвания.
Deyzi, добре съм вече, мерси че попита.   bouquet Просто не можех да ви чета известно време, че много ми сълзеше окото заради фациалиса и съответно нямаше как да се и разпиша.

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Гиги, радвам се, че се отчете.Как е положението при теб?Възстановяваш ли се вече?

# 700
  • Мнения: 2 474
А тези подчертаните изследвания,които са задължителни при секцио поемат ли се от ЗК?Или като отидеш на място ти ги правят срещу заплащане?И консултациите,които са посочени пак ли се заплащат като обикновен преглед на кабинет?Защото може би точно това е платила моята приятелка,въпросните изследвания и консултации при планувано секцио. Thinking

# 701
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Мерси, Шоки, да- много по-добре съм! Предвид че при повечето хора месеци наред не се чувства подобрение или има минимално такова при мен протече много добре лечението- около 10 дни инжекции с голямо подобрение почти веднага. Вече въобще не си личи проблема и на 100 % си движа мимическите мускули на лицето. Само за бебка се тревожих, но доктора ми обясни защо са безопасни тези лекарства и се успокоих. Simple Smile Мерси още веднъж на всички, които писаха, за да ме успокоят или да споделят опит с техни близки.   bouquet
deyzy, не съм 100% сигурна, но мисля, че си ги плащаш; най-вероятно това е платила.

# 702
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Подчертаните са при планово секцио. На моите познати са им казали да отиват само с листа за кръвната група, л.к. и направлението от генеколога. При постъпване след прегледа ако се наложи се правят допълнителните изследвания.
За първи път чувам за подобно деление- досега при въпрос защо се налагат при планирано нормално раждане е отговаряно- винаги едно дори започнало нормално раждане може да завърши в операционна, та трябва да сме подготвени. Но, може и да са променили нещата, моята инфо е отпреди да направят вагиналното раждане безплатно.
Дори в сайта им си го пише- ако планираме да родим там, не е уточнено как, тези изследвания за задължителни, а е добре преди това да се запишем и около 30 дни преди термин да минем на преглед при работещ при тях АГ.
Както и да е, на лекциите ще попитам, както и каква е практиката с рязане на пъпната връв и кога се дава новороденото на майката, т.е. има ли начин да изчакат малко с прерязването и да ми дадат бебето по-рано от стандартните 2 часа. Това ще питам и в МБАЛ Б-с, надявам се поне на едното място да срещна разбиране.

# 703
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Ами аз споделям на мои близки какво са им казали, вкл. вече родили и такива на които им предстои до броени дни. А за останалото- наистина "добре е" да се запишем и да минем преглед, въобще не е задължително. Никой не връщат  Wink

# 704
  • DE
  • Мнения: 967
Подкрепям мнението на Гергана.
Аз съм готова за раждане и докторът ми даде единствено направление за раждане, като ми каза да си нося още личната карта, картона с кръвната група, амбулаторната карта + последните изследвания на кръв и урина. Това е всичко! Уточнявам, че тръгвам с идеята за нормално раждане.

Общи условия

Активация на акаунт