С какви ястия посрещате гостите си?

  • 52 677
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Обикновено правя 2-3 вида салата,нещо в гювеч( каквото и да е става вкусно и не иска много време за приготвяне) и за десерт сладолед с плодове.Все гледам да е нещо,което не ме ангажира много Embarassed

# 31
  • България
  • Мнения: 4
Аз обикновено правя от предишния ден нещо - обикновено десерта - или някакъв сладкиш (повечето могат спокойно да изкарат до два дни в хладилник0 или крем, панна котта, нещо такова. За салата мисли мъжа (е, по зададени продукти, де Simple Smile, а основното гледам да е бързо. Например напоследък правя ей това Пилешко с джинджифил, с гарнитура задушен ориз, и ги държа топли. Ако има време правя и домашен хляб с някаква разядка (та още отначало да ги грабна  Wink - напоследък открих Баба Гануш, и съответно всички гости в последните седмици го опитват  Laughing

# 32
  • Мнения: 17 987
Да взема да побутна темата, днес имам двама рожденика- мъжът ми и брат ми  Laughing, та се сетих за тази тема.

Долу горе съм наясно какво ще готвя, но бихте ли предложили някои по- "засукани" гарнитури  Embarassed

# 33
  • Мнения: 8 808
Когато идват малко хора на гости /2-3/ и аз имам настроение правя катми. Подготвям сирене, мед и някакъв вид сладко за тях и изпичам необходимата бройка за около 1,5 ч. Неканени гости  посрещам със сандвичи и някакъв бърз десерт.

# 34
  • Мнения: 1 352
За гости, които остават по няколко дни вкъщи, винаги правя американските палачинки, с кленов сироп и бита сметана или хем енд егс - това за закуска. Не е имало случай да не се харесат.

Меся си едно хубаво тесто, от него правя пици, пърленки, саламки - тестеното винаги се харесва.

За основно гледам да е някакво месо с гарнитура.

Панирания кашкавал, сиренца, чушките бюрек, тиквички бюрек - и това са все неща, които всеки обича.

# 35
  • Мнения: 5 001
Зависи от гостите ми и колко човека са......Но обикновенно слагам една богата салата(през зимата и туршийка домашна слагам) за аператива+ разни мезенца(луканка,пастърма,кашкавал,рулца от шунка със Снежанака или Руска салата....).....Понекога правя малко коктейлни кюфтенца,но само когато имам време....Или правя баница,която пак нарязвам на хапки....

Основните пак са различни и зависи от това ,какво хапват гостите.....Пияно пиле,пържоли с гарнитура....Агнешко с дробсърма,или заек със сметана с гарнитура варени броколи,картофи и моркови....Мешаната скара също е на почит...

Десертите са ограничени по асортимент....Правя кремчета, крем-карамел, бисквитена торта,сладкиша на Селма с кайсиите,реване......

# 36
  • Мнения: 1 186
за десерт правя крем карамел, печена тиква или мелба  Grinning - според сезона
за салата моркови и ряпа с лимон и орехи, или тип овчарска / само лятото с розови домати/, или зелена салата с маково семе. ако ще е тежка вечер правя тип руска или нещо от сорта с майонезка, яйца и ролца от раци.
мезета сопред менюто - ако съм се старала повече за основното не ги сервимар, ако са бързи аламинути, добавям по малко.  Peace
основното ми е предимно сач, пастърва с подправки или пържолки с гарнитура.   chef

# 37
  • Мнения: 4 668
Почти винаги правя пърленки с масло и шарена сол  Heart Eyes Гостите ми се избиват за тях . Лятото основно барбекюто е в действие + домашно къополу и салати .
Последното ми меню за гости беше - патладжан пармиджано за вегетарианците , солени палачинки с пиле , гъби и сметана за другите . Ципура с лайм и мента на фурна , сотирани картофи с копър и салата .
Десерта беше сладолед нуга със сладко от горски ягоди приготвен от мъжа ми . Направо обра точките  Laughing

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Почти винаги правя пърленки с масло и шарена сол  Heart Eyes Гостите ми се избиват за тях .

Четейки темата попаднах на твоя пост.Моля те дай ми рецепта за пърленките, които правиш.Нещо не мога да попадна на хубава рецепта.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 193
Почти винаги правя пърленки с масло и шарена сол  Heart Eyes Гостите ми се избиват за тях .

Четейки темата попаднах на твоя пост.Моля те дай ми рецепта за пърленките, които правиш.Нещо не мога да попадна на хубава рецепта.

и аз се нареждам ,сред желаещите рецептата  Grinning .

# 40
  • Мнения: 4 668
Момичета , ето рецептата на пърленките -
/взела съм я от нета , не претендирам за авторство , но са много сполучливи  Peace /
Пърленки на скара - аз ги правя на грил тигана  Laughing Също стават страхотни
Продукти :
1 яйце
 400 гр. кисело мляко / 1 кофичка /
1 с.л сол
1 ч.л захар
20 гр. /половин кубче/ мая за хляб
щипка сода бикарбонат / не я слагам /
3 с.л олио
около половин кг брашно
Приготвяне :
От изброените продукти се замесва средно меко  , еластично тесто . Оставя се да втаса около половин час.От тестото се правят топки  , които след това с намаслени ръце се изтъняват на тънки питки .Пекат на на скара .След като се изпекат се намазват с краве масло и се поръсват с шарена сол.Може също да се намажат с чесново или с  някакво друго ароматно масло.
Забележка : Киселото мляко може да се замени наполовина с вода.Изпичането става за около 3 - 4  мин.
Бързи и лесни за приготвяне и много , много вкусни. 
Заб. Не слагам толкова много сол и захар . Слагам просто по една щипка .

# 41
  • Мнения: 8 808
Благодаря, Нел  bouquet И аз бях от чакащите за рецептата. Утре ще си направя, но ще пропусна яйцето, че не ям яйца. Ще напиша после какво се е получило newsm78

# 42
  • Мнения: 6 713
Почти винаги правя пърленки с масло и шарена сол  Heart Eyes Гостите ми се избиват за тях . Лятото основно барбекюто е в действие + домашно къополу и салати .
Последното ми меню за гости беше - патладжан пармиджано за вегетарианците , солени палачинки с пиле , гъби и сметана за другите . Ципура с лайм и мента на фурна , сотирани картофи с копър и салата .
Десерта беше сладолед нуга със сладко от горски ягоди приготвен от мъжа ми . Направо обра точките  Laughing

Нел, превъзходно меню! Трябваше една снимка да постнеш сега да оплакнем и окото. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 17 987
предястието         и пак
картофеното рула на Пеп-4о
еклерова торта
разрез

Това от събота, пържолите са ясни  Mr. Green, имаше и кошничка от тесто пълна с кебап, но ме досрамя да снимам  Wink

# 44
  • Мнения: 4 668
Лурдес , благодаря за комплимента   bouquet Нямаше време за снимки , всичко се омете  Mr. Green

Благодаря, Нел  bouquet И аз бях от чакащите за рецептата. Утре ще си направя, но ще пропусна яйцето, че не ям яйца. Ще напиша после какво се е получило newsm78
Никакъв проблем не е , ако не се сложи яйце  Peace

Общи условия

Активация на акаунт