С какви ястия посрещате гостите си?

  • 52 676
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
 С никакви. Не каня гости да ядат у нас, най-много да пием кафе или шампанско.

# 16
  • Мнения: 17 987
С никакви. Не каня гости да ядат у нас, най-много да пием кафе или шампанско.

Сори ама като няма какво да кажеш по темата,  защо се чувстваш длъжна да се запишеш  newsm78

# 17
  • Мнения: 326
С никакви. Не каня гости да ядат у нас, най-много да пием кафе или шампанско.

Сори ама като няма какво да кажеш по темата,  защо се чувстваш длъжна да се запишеш  newsm78

 Е как да няма какво да казвам по темата  Shocked
 Въпросът е "С какви ястия посрещате гостите си?" а аз отговарям "с никакви".

# 18
  • Мнения: 17 987
Ами има хиляди като тебе сигурно, дано не решат всички да минат оттук  Mr. Green

Когато авторката е пуснала точно такава тема според мен е очаквала конкретни рецепти от мами, обичащи както гости, така и кулинарията, а не да брои кой кани гости и кой не  Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Привет и от мен! PeaceИ аз обичам гостите,но обичам и да ходя на гости...съответно да готвя и да хапвам Laughing

Нямам конкретно меню...всеки път приготвям различни неща-салата зависи от сезона.Най-често овчарска,мезета.Обичаме пържоли и ги правя в гювеч-с много лук,малко бяло вино.Понякога слагам и зеленчуци.А гарнитура картофи соте,напр.Често правя и домашна бисквитена торта или сладкиша с кроасаните и крем-карамеловата смес.

Но...сега като чета тук и из кулинарните теми ще си подновя репертоара изоснови за следващите гости. Grinning

# 20
  • Мнения: 6 713
Ами има хиляди като тебе сигурно, дано не решат всички да минат оттук  Mr. Green

Когато авторката е пуснала точно такава тема според мен е очаквала конкретни рецепти от мами, обичащи както гости, така и кулинарията, а не да брои кой кани гости и кой не  Peace

Може да се включат и други, които да кажат, че не канят гости примерно. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 35
Здравейте Simple Smile напоследък правя често една салатка от сварени тиквички,намачкани на пюре,добре отцедени защото много вода пускат,смлени орехи,чесън,копър,майонеза,понякога и малко сиренце слагам,сол,черен пипер.Може да се сложи и варено картофче  Simple Smile Да ви кажа харесва се и всичко се изяжда Grinning

# 22
  • софия
  • Мнения: 100
Аз правя една мн. лесна рецепта със сьомга и морски дарове на фурна
Овкусявам рибата и я поръсвам с лим. сок,през това време запържвам/за 3-4 мин./ морските дарове с няколко стръкчета нарязан пресен лук.Върху алум. фолио слагам котлета сьомга,а върху него морски дарове,завивам фолиото и с клечка за зъби го надупчвам на мн. места,в предварително загрята фурна се пече около 30 мин.,ако искате да е с коричка се маха част от фолиото и се запича.
Много е вкусно и мноооого гости е посрешнала тази рецепта Laughing

# 23
  • Мнения: 41
Ле-ле чак се засрамих. Доста сте старателни!
Аз за последното гости сервирах салата от белени домати, краставици, сурови семки и подправена с балсамов оцет и зехтин. За основно направих картофено пюре с моркови, отново моркови на пара и пилешки пържолки топли топли от BBQ Simple Smile) Скромна работа беше, но вкуснааа! Забравих да кажа и за шампанското и бонбоните с бадем накрая които купих....забравих марката!! Simple Smile)

# 24
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Любимото ми ястие е кеат кебап. Мога да си го приготвя от предния ден, пък е и ефектно - месо, лук, гъбки, вино, подправки, завити в алуминиево фолио.

# 25
  • Мнения: 5
аз слагам поне две салати
 1 от пресни зеленчуци или турщия
 2  може да бъде:
           
             -солена торта




             -макаронена салата 



       
           -палачинки бохчи пълнени със салата примерно руска




           -рулца от шунка пълнени със салата



           -яйца сос тартар

           
           
 
           -наскоро видях една идея Бутербродна торта на Джема http://www.bg-mamma.com    index.php?topic=176696.msg3541155#msg3541155




           -предястие с краставици по идея на Иван Звездев




         



         



          -лученото хлебче на Йоли невероятно вкусно
 
       

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Ееее много богата трапеза! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
За основно ястие напоследък правя много често свинска плешка в гювеча.

Рецептата е много лесна, но изключително вкусна.

1,5 кг свинска обезкостена плешка - цяло парче
подправка за скара на Радиком
1/2 пакетче масло
250 мл бира
150 мл вода
малко олио

Месото се измива и подсушава. След това обилно се опиперява с подправката от двете страни. Слага се в гювеча и внимателно се наливат водата, бирата и олиото, така че да не се измие подправката. След това върху плешката се слагат парченцата масло.
Слага се в студена фурна, която се включва на 250 градуса за 1 час. След това гювечът се вади, месото се обръща и се връща във фурната за още 1 час на 200 гр. Става невероятно.


Пробвах да го направя със свински бут - пак става вкусно, но за нашия вкус е твърде сухо.


Салата, която всички гости отново искат пък е яйчна

12 яйца
2 опаковки майонеза Краси
2 лъжички горчица
2 скилидки чесън
1 лъжица кисело мляко

Яйцата се варят и настъргват на ренде. Слагат се останалите продукти и се разбърква хубаво. Преди сервиране се оставя поне за 2-3 часа в хладилника.

# 28
  • Мнения: 7 779
аз слагам поне две салати
 1 от пресни зеленчуци или турщия
 2  може да бъде:
 
  -солена торта
  -макаронена салата 
-рулца от шунка пълнени със салата
 -яйца сос тартар

           
                 -наскоро видях една идея Бутербродна торта на Джема http://www.bg-mamma.com    index.php?topic=176696.msg3541155#msg3541155
-предястие с краставици по идея на Иван Звездев


 -лученото хлебче на Йоли невероятно вкусно

кажи къде живееш и чакай гости  smile3508

# 29
  • Мнения: 2 358
naieli19 хвала на такива домакини като теб.  newsm10
Аз обикновено нямам много време за приготовления (гостите идват час след като съм се прибрала от работа)

Зависи от гостите, но за близки приятели, които са примрели от глад обикновено правя голяма тенджера със спагети със кайма и доматен сос или талиатели със сметаново сосче.
Друго, което правя набързо са шницели или пържолки и слагам една йенска тенджера пълна със картофи в микровълновата - понякога към картофите добавям сметана, а понякога ги оставям само с подправки и масло - всички много ги харесват
А ако имам повече време правя и палачинкова торта (солена торта) и някакъв десерт с бишкоти

Общи условия

Активация на акаунт