Декемврийски мами се разхубавяват, а бебенцата вече шават

  • 22 014
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 498
Stefi,защо не излезеш болничен? То като те гледам пак същите пари ще взимаш,въпреки,че май на минимална не удържат такива суми като на теб...много странно newsm78 Поне ще си почиваш,вярно е,че аз не бих си мръднала също пръста за тия пари,но няма избор за съжаление. А за яденето,да не си посмяла да се ограничаваш!

# 46
  • Мнения: 10
Дария не се ли дразниш че всички знаят а нищо не казват... Аз нали съм от хората, които си казват всичко, не обичам недомлъвки и криеници , та затова ми е много странно такова отношение. А и като знам как съм се радвала на всички бременни и съм ги питала за някакви неща... Както и да е, важното е всичко с бебето и мен да е наред, хич не ме интересуват колегите, ще ги видя те като забременеят как ще се чувстват Grinning
Ужас, аз си мислих че на минималната заплата 240лв е нетото...  newsm78

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 609
Ауми,Деси е абсолютно права!!!Аз съм по същия начин,само дето сега чак ще излизам в болнични ooooh!По-добре намери някъде да се осигуряваш,че иначе само една година по 100 лв....кофти newsm78

# 48
  • Мнения: 183
днес една колежка каза че грам не съм се променила в лицето а зет ми каза че съм изглеждала  по-свежа от преди!Вие намирате ли някаква промяна в лицето си-нали казват че момичетата взимат красотата на майките си!?
А да не говорим че и тук в офиса всички знаят но единици са тези които открито го обсъждат с мен-даже 2 от тях чакат с нетърпение да мине 3D-то за да разберат какво ще е бебето...

# 49
  • Хасково
  • Мнения: 78
осигуряваш се само здравно и си безработна-така че ще взимаш само социални 100 на месец ако дохода на член от семейството е до 350 лв. и това 1 година само...
Мила, вземи се оправи някъде да те водят фиктивно на работа както аз направих,бях безработна и ме взеха на работа само по документи се водя,постоянно излизам в болнични до майчинство осигурявам се на 350 лв,от НОИ ми превеждат болнични 320 на месец , а осигуровката която плащам на фирмата като мой разход е 20.16 лв,само здравни,трудовите и за майчинство държавата ми ги поема

успех ти желая и се позамисли , едно е 1 год 100 лв съвсем различно е 2 год по 270лв
разходите за дете са много,то 100 лв само памперсите,бе лошо ми става като се замисля и пиши какво си направила newsm51
ох при мен нещата са много много сложни водя се омъжена но от около 1г не живеем заедно той е в Гърция аз се пеместих в София и живея с приятелят ми имам дете на 4,5г но не е при мен за жалост не мога да се разведа защото малкия е роден в гърция а идиота бившия ми открадна всички документи и  няма как да докажа че  имам дете затова трябва да го чакам да се прибере и да водим дела а той не иска дори и да говори с мен живот и здраве декември да се роди бебка и започва приятелят ми да прави ДНК тест на бебето и иска за бащинство за да пише бебето като негово абе каша голяма не ми се занимава с фиктивни фирми и ходене по мъките 100лв 100 кой ти ги дава

# 50
  • Мнения: 334
но защо чак сега излизаш в болничен, мен ме назначиха на работа изчаках няколко дена и хоп в полницата 5 дена за болничен и 35 дена ми дадоха сега ми изтича на 17, ще си го застъпя с друг болничен и така, и даже много се радвамм  че ще плащам само 20 лв за осигуровката  и ще имаме парички за най- необходимото за бебчо,а и ние сме цъфнали и завързали с една заплата на моя...

# 51
  • Мнения: 334
осигуряваш се само здравно и си безработна-така че ще взимаш само социални 100 на месец ако дохода на член от семейството е до 350 лв. и това 1 година само...
Мила, вземи се оправи някъде да те водят фиктивно на работа както аз направих,бях безработна и ме взеха на работа само по документи се водя,постоянно излизам в болнични до майчинство осигурявам се на 350 лв,от НОИ ми превеждат болнични 320 на месец , а осигуровката която плащам на фирмата като мой разход е 20.16 лв,само здравни,трудовите и за майчинство държавата ми ги поема

успех ти желая и се позамисли , едно е 1 год 100 лв съвсем различно е 2 год по 270лв
разходите за дете са много,то 100 лв само памперсите,бе лошо ми става като се замисля и пиши какво си направила newsm51
ох при мен нещата са много много сложни водя се омъжена но от около 1г не живеем заедно той е в Гърция аз се пеместих в София и живея с приятелят ми имам дете на 4,5г но не е при мен за жалост не мога да се разведа защото малкия е роден в гърция а идиота бившия ми открадна всички документи и  няма как да докажа че  имам дете затова трябва да го чакам да се прибере и да водим дела а той не иска дори и да говори с мен живот и здраве декември да се роди бебка и започва приятелят ми да прави ДНК тест на бебето и иска за бащинство за да пише бебето като негово абе каша голяма не ми се занимава с фиктивни фирми и ходене по мъките 100лв 100 кой ти ги дава


е то това не е никакво занимаване от твоя страна, счетоводителката ти се разправя с всички документи,ти само носиш болничен....мисля си че ще можеш доста да си помогнеш и аз имам много проблеми но изпадах в ужас 100 лв за 1 год newsm78 newsm78 newsm78, а и не мога да разчитам на родителите,брат ми студент, свекървата се събужда всеки ден с различно мнение и интереси,а и не ме харесва ,абе ужас,не мога да разчитам на никого и така, сега съм по-спокойна вече

# 52
  • Мнения: 1 675
Дария не се ли дразниш че всички знаят а нищо не казват... Аз нали съм от хората, които си казват всичко, не обичам недомлъвки и криеници , та затова ми е много странно такова отношение. А и като знам как съм се радвала на всички бременни и съм ги питала за някакви неща... Както и да е, важното е всичко с бебето и мен да е наред, хич не ме интересуват колегите, ще ги видя те като забременеят как ще се чувстват Grinning
Ужас, аз си мислих че на минималната заплата 240лв е нетото...  newsm78

Понякога се дразня, но гледам да не обръщам внимание. Точно за тези, които говорят под мустак и въобще не си прикриват погледите поне, нямам време да мисля! Това са и колежките ми, които могат да ми бъдат майки. Всички останали са мнооого по-малки от мен, несемейни, със съвсем различни интереси и в удобен случай и момент на разговор, бих им споделила. Но аз няма да поема инициативата. Шефът/тя/ ми знае, а моят постоянен служебен контакт е с нея, така че като цяло не чувствам никакви угризения.

# 53
  • Хасково
  • Мнения: 78
много документи искат за да ме пишат в фирма трудова книжка аз нямам свидетелство за съдимост медицински и още какво си беше сега сменям личната карта след месец ще е готова  до  тогава не мога да изкарам нищо от тук трябва да ходя до пловдив ако трябва да плащам пътни и документи излизат около 150лв отказах се да търча да правя каквото и да било

# 54
  • Мнения: 103
Включвам се за малко, че събирам багаж за почивката. Днес тръгваме!
Вчера бях на лекар, бебето си е екстра, развива си се като за 19 седмица, а товя може само даме радва. Само за пола не е установил още да е момче, каза,че по-скоро момиче ще да е, но със сигурност ще каже по-нататък. А аз съм така убедена, че ще имаме момче, та ще видим кой е познавачът. Laughing
Да споделя, че колкото каката беше спокойна в корема ми и само ме галеше, това бебенце така палаво ме побутва, закачливо едно такова. Все едно казва "Тук съм, не забравяй! Ехо, закача ми се с някой!"
Толкова е вълнуващо да си бременна, саго се надявам като вече почти спря да ми е лошо, да се насладя на останалата част от нея!

# 55
  • Мнения: 133
Привет и от мен. Не мога да ви изчета. Докато изчета 1 страница и гледам има друга изписана, а аз съм много разсеяна напоследък.
Ауми, при вас нещата са много сложни, но си права 100лв. са си 100лв. Никой на никого даром не ги дава. Пожелавам ти нещата при вас да се оправят и да се нареди всичко както искаш.
Ние с финансите сме добре за сега, но събираме пари за кола, за ремонт, за обзавеждане и общо взето доста неща имаме на главите, но жив  и здрав да е мъжо, че с моите 500лв. от болничните до никъде няма да го докараме. А и разходите по Ивка си растат с всеки изминал ден.
Стефи, вземи си болнични и от НОИ ще получаваш 90% от минималната раб. заплата, т.е. със сигурност ще са повече от 180 лв. Но в никакъв случай сега не се ограничавай с храненето. Условията в малките градове за работа са много лоши и аз напълно те разбирам, защото и аз работех преди за 180лв., но после започнах държавна работа и сега поне с болничните и майчинството нямам проблеми.

# 56
  • Мнения: 334
Ох и твойта не е лесна,гледай си здравето и бебчето да е добре пък другото майната му
Аз си мислих че си без работа,а то излиза , че работиш,така ли

# 57
  • София
  • Мнения: 865
Извинявайте, ама ще се побъркам.
Преди малко мернах в една тема аборт в 17 г.с. и се изприщих. Като се разрових открих ужасно много случай на аборти след 20 г.с. Всичко се дължи на преждевременно изтекли околоплодни води, което пък от своя страна се дължи на инфекции в матката. Четох, че е хубаво да се изследваме за листериоза, токсоплазмоза, херпес, хламидии. Но не мога да разбера гъбичките във влагалището дали са причина. Не мога да си пусна влагалищен секрет заради скапания утрогестан, който слагам и много много се психясах. Реве ми се вече. Извинявайте.

# 58
  • Мнения: 1 516
KiaraTiara, колкото повече се ровиш , толкова по-зле . Кофти неша се случват ежедневно и само се тормозиш излишно като четеш за тях ...

 Но за гъбите специално ще ти кажа ,че не предизвикват аборт със сигурност . След уторгестана се изследвай , за да ги лекуваш ако въобще ги имаш , но не се тревожи толкова . Ако до 9-тия месец не си ги преборила , ще ти назначат секцио , защото при вагинално раждане има опасност бебето да се зарази с тях . Пък и лично се съмнявам да ги имаш . Обиквено , когато ги имаш симтомите са толкова явни (сърбеж, миризма, течение като пресечено мляко )  ,че микробиологията е само за потвърждение ....  Не откачай  Hug - всичко ще е наред

# 59
  • Варна
  • Мнения: 21
Ами аз имам гъби без симптоми! Видяхме ги в изследванията. Доки каза, че няма да ги лекуваме понеже след 2-3 седмици вероятно пак ще имам, а такова тъпчене с лекарства тя не удобрява. Каза, че като стана в средата на 8-ми месец се изписват свещички за прочистване на каналите, включително и от гъбички, за да се потдготвя за нормалното раждане. Но каза, че ако ми предизвикват дискомфорт ще ми назначи лечение. Още не са се обадили! Усилено пия фреш от грейпфрути, ям кисело мляко и избягвам сладко.
Недейте да четете негативни статии! То ако знаем колко опастности ни дебнат отвсякъде тотално ще се психираме!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт