Декемврийски мами се разхубавяват, а бебенцата вече шават

  • 22 013
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Ето ме и мен     jumpuu
Пожелавам хубав ден на всички  Hug

# 31
  • Мнения: 10
Ох, зарадвахте ме че и вас ви дразнят колегите. Аз пък от може би година обмислям да си сменя професията, че едвам издържам - по цял ден стоят пред лаптопите и никой нищо не казва. Как може цял ден да не казват една думичка просто незнам. Преди всеки ден ги разведрявах, закачах ги, но вече спрях, просто нямам сили ... и откакто спрях е една такава тягосна обстановката. Ама какво да правя аз си я изпбрах тази сфера - IT. Мисля скоро да кажа на шефа да почна да с работя от вкъщи, че цял ден седнала ми се подуват много краката, дано да се съгласи, а и живея близо до офиса винаги може да дойда за нещо ...
Днес една колежка ме вижда от далече и веднага се заглежда в корема ми и аз и казвам "Здрасти", а тя нищо... абе да ме питат дали съм бременна , няма да ги ухапя ееее много са ми смешни тези "скрити" погледи. Да не говорим че 5ма са ме питали и аз съм си казала. Явно знаят, но незнаят как да се държат  Thinking

# 32
  • Мнения: 473
Мами, колко е минималната заплата в БГ?

240 лв. от 01.09 става 270лв.

Имайки предвид цените в Бг това са малко пари, но предполагам че не могат да ги вдигнат рязко изведнъж. Ние с мъжо сега даже харчим по-малко от преди за храна. Вече не се купува алкохол, безалкохолни и някои други храни дето са ми забранeни.  Даваме за храна около 60-70 € на седмица, а цените тук са като в БГ. Не мога да си представя как се справят хората в Бг, които получават малко пари.  newsm78

# 33
  • Хасково
  • Мнения: 77
и при нас полужението с финансите не е никак розово аз съм без работа сама си плащам осигуровките на заплатата на приятелят ми сме а тя не стига до никаде за наем ли за ток ли за храна или друго а сега и бебе ама не се оплакваме все ще се справим да сме живи и здрави и бебка да е добре така че не се отчайвайте всичко ще се нареди само живи и здрави да сме и много да се обичаме

# 34
  • Хасково
  • Мнения: 77
някоя знае ли за такива като мен без работа и сами се осигуряват на най ниското по 16лв на месец осигуровки какво майчинство и  евентуално социални можем да вземем

# 35
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами  bouquet хайде и аз да се запиша в новата темичка,а това е за авторите smile3525 тук днес е някаква адска жегаааааааа Rage показах си носа навън само за да си простра прането и направо щях да припадна сега съм си пуснала климатичето и съм се размазала на леглото Stuck Out Tongue обаче имам още една пералня и ще трябва пак да се покажа hang дано да оцелея Wink завиждам благородно на тези които ще ходят на море или са вече там  grinning039

# 36
  • Мнения: 10
На нас двамата сметката ни за седмица за храна и някоя друга козметика, химия (ако имаме нужда) е към 50лв - 60лв лятото, но и ние не купуваме полуфабрикати, кексове, чипсове, готови храни, безалкохолни и всичко, което има изкуствени съставки. Но това си е все пак само за вечеря, понеже през деня сме на работа ...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 21
Здравейте, мами ! Как сте в жегата? Тука е непоносимо и днес няма да си покажа носа навън, а представям си навътре в страната!
Момичета, Стефи може би е имала предвид, че тия 30лв ги е изхарчила само за храна на работа през тези 6 дни. Аз също харча доста на работа - фреш, сладолед, закуска, обяд, плодове, че и пътни имам и то идва към 10 лв на ден  ooooh! .
Така ми се иска едно плажче да направим утре, но в тая жега...ако успея да убедя мъжа ми да станем рано и в 8ч да сме там ще е супер!
За витамините на мен ми препоръчаха едни Неовин , но уви никъде ги няма и сега  и аз се чудя какви да взема  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 675
Ох, зарадвахте ме че и вас ви дразнят колегите. Аз пък от може би година обмислям да си сменя професията, че едвам издържам - по цял ден стоят пред лаптопите и никой нищо не казва. Как може цял ден да не казват една думичка просто незнам. Преди всеки ден ги разведрявах, закачах ги, но вече спрях, просто нямам сили ... и откакто спрях е една такава тягосна обстановката. Ама какво да правя аз си я изпбрах тази сфера - IT. Мисля скоро да кажа на шефа да почна да с работя от вкъщи, че цял ден седнала ми се подуват много краката, дано да се съгласи, а и живея близо до офиса винаги може да дойда за нещо ...
Днес една колежка ме вижда от далече и веднага се заглежда в корема ми и аз и казвам "Здрасти", а тя нищо... абе да ме питат дали съм бременна , няма да ги ухапя ееее много са ми смешни тези "скрити" погледи. Да не говорим че 5ма са ме питали и аз съм си казала. Явно знаят, но незнаят как да се държат  Thinking

За състоянието си споделих още преди 2-3 седмици с една от колежките си, която знам, че е клюкарка /"споделя си"  Laughing както тя казва!/. Сигурна съм, че вече всички с изключение на по-младичките, които въобще не ги вълнуват клюките, знаят. Всички ги усещам как ме гледат, но още не се коментира пред мен. Аз пък няма и да им обявявам официално! Не се крия, даже ходя с тясни ризи и пускам разни фрази от рода, че "ще стана 100кила". Хич не ми и пука, каквото щат да си мислят. За тази работа няма правила.

# 39
  • Мнения: 13
Аха 240 на 270 лв то хубаво ама половината пак ще ти ги вземат за oсигоровки, аз по документи ме осигоряват на 240 но получавам 180лв  60 лв удръжки, а как го правя това само по 5 лв на ден ...преди да забременея изкарвах с по 2-3 лв на ден на работа говоря....

Докато бях в болнични 2-3 пъти да съм излезнала и да съм пръснала около 30-40 лв за цял месец, а сега на работа толкова отиват за 1 седмица....къде ще му излезне края .... #Shocked #Shocked

# 40
  • Мнения: 334
някоя знае ли за такива като мен без работа и сами се осигуряват на най ниското по 16лв на месец осигуровки какво майчинство и  евентуално социални можем да вземем


осигуряваш се само здравно и си безработна-така че ще взимаш само социални 100 на месец ако дохода на член от семейството е до 350 лв. и това 1 година само...
Мила, вземи се оправи някъде да те водят фиктивно на работа както аз направих,бях безработна и ме взеха на работа само по документи се водя,постоянно излизам в болнични до майчинство осигурявам се на 350 лв,от НОИ ми превеждат болнични 320 на месец , а осигуровката която плащам на фирмата като мой разход е 20.16 лв,само здравни,трудовите и за майчинство държавата ми ги поема

успех ти желая и се позамисли , едно е 1 год 100 лв съвсем различно е 2 год по 270лв
разходите за дете са много,то 100 лв само памперсите,бе лошо ми става като се замисля и пиши какво си направила newsm51

# 41
  • Мнения: 334
няма да й взимат толкова пари,нещо те лъжат,на мен ще ми взимат 20 лв само здравните , а държавата плаща останалите за осигуровки на работодателя докато си в майчинство

# 42
  • Мнения: 473
Аха 240 на 270 лв то хубаво ама половината пак ще ти ги вземат за oсигоровки, аз по документи ме осигоряват на 240 но получавам 180лв  60 лв удръжки, а как го правя това само по 5 лв на ден ...преди да забременея изкарвах с по 2-3 лв на ден на работа говоря....

Докато бях в болнични 2-3 пъти да съм излезнала и да съм пръснала около 30-40 лв за цял месец, а сега на работа толкова отиват за 1 седмица....къде ще му излезне края .... #Shocked #Shocked

Стеф сега си бременна, така че за тези неща не трябва да се притесняваш. Важното сега е да се храниш добре. Сигурна съм че дори да имате проблеми с покупките за бебо роднините с голямо удоволствие ще ви помогнат.  Flutter

# 43
  • Мнения: 334
разбира се,че ще помагат, но главно разчитам на себе си

# 44
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Успешна темичка за всички нас!  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт