Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 65 046
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 690
Честит рожден ден на Ноеми! Да расте здрава, усмихната и смела като майка си Simple Smile

Наистина много бъдещи мами ще имаме. Лека и безпроблемна бременност!

При Николета събирането на играчки е проблем. Понякога заплахата, че ще ги изхвърля действа; друг път не. Това, което кардинално реши проблема беше, че прибрах по-голяма част от играчките, защото установих, че когато са по-малко са й по-достъпни и тя се заиграва. Когато количеството им е много (а вкъщи има потенциал) тя не може да си хареса и всички стоят натрупани без да си играе с тях.

# 691
  • София
  • Мнения: 53
Честит рожден ден на Ноеми:) Весело и безгрижно детство и пожелавам!
Леле, кога минаха тези три години, направо се ужасявам!
Мая, честита бременност и на теб:) Да бъде лека и безпроблемна и една сладка госпожица на финала:)
Селави, леко раждане на теб, ще чакаме новини!

Гнидка, относно подреждането на играчките при нас работеща формула е, че така помага на мама;)
Също ако заедно с нея прибираме или аз, или татко и играчките. Отскоро се включва малко по-активно. Преди и тя само гледаше как ние прибираме, дай малко време на Катето.
А пък наскоро си купихме нова прахосмукачка и и давам да чисти с нея. Много и харесва и става все по-добра, почти не се налага да минавам и аз след нея. Та за да и дам прахосмукачката трябва първо да си разчисти играчките от пода, иначе няма как да чисти с нея. И тогава ги прибира за отрицателно време;)

# 692
  • Мнения: 4 371
Честит рожден ден на Ирена на Ивончето(не знам защо я няма в списъка, тя е на 21-ви, вчера).
Честито и на Ноеми и на Стелиян.
Да са живи и здрави!




Рожденденовалеж и бебевалеж, ако Гнидка и Разпунзел забременеят, никога повече няма да ми видите очите в тази тема tooth Тази година по нашия край има повече щъркели от обикновено, явно си има причина Joy

Мая, честито preggo
Лека бременност и здраво бебче на финал  Flowers Four Leaf Clover

# 693
  • София
  • Мнения: 537
и нас ни чака РД на 22-ри юли и приемам всякакви идеи за домашно парти поради свития ни бюджет.

# 694
  • София
  • Мнения: 553
Честит празник на Ирена, Ноеми и Стелиян ! Да са живи и здрави !

Подреждането при нас е според настроението - понякога си прибира играчките, а друг път само Билянка ги прибира, а Дея въобще не се включва. Заплахата за изхвърлянето е вършила работа и при двете. Преди поне месец баща им инициира едно основно почистване на играчките и детската стая при което изхвърлихме 3 чувала с боклуци и прибирахме някои от играчките и от тогава в общи линии е доста по-прибрано в стаята. Всичко е разпределено - докторски, кухненски, пъзели, книжки и в повечето случаи / а и с моя помощ/ сме се разбрали, като свършат да играят с едното да го приберат преди да извадят друго.

Ние поне засега мислим тази година да празнуваме рожденните им дни заедно. Досега не сме го правили, но за рожденния ден на Дея най-вероятно няма да сме си тук и така август месец един уикенд /защото и на 2-те им се падат РД през седмицата/ ще се съберем в някой детски клуб, ще извикаме една клоунеса, от която сме много доволни и която сме ползвали и преди и така ще отпразнуваме рожденните дни и на двете Simple Smile Иначе на самата си дата пак ще отбележим деня по някакъв начин, но само четиримата.

# 695
  • Мнения: 925
Здравейте!
Честит празник на рождениците днес! Какви големи дечица си имаме вече, не е за вярване чак!

Ние бяхме на море за седмица, отлично си прекарахме! Сега от два дни сме обратно в Сф и не ми е много добре, но поне планирам още две почивки и няколко дълги уикенда, плюс ходене по вили - нашата и на приятели  Joy Joy Та дори и половината от смелите ми планове ако се изпълни, ще е повече от добре!

Мая, честита бременност, прекрасна новина! Честито момиченце на Киса и момченце на Фио! Да са здравички само, пък ако искате разнополови, ще си направите  Laughing И ние с нашия татко се шегуваме, че трябва да си направим Анастасия, но има време за нея, след 2-3 години някъде е планувана.

За размера на дрехите говорите - Нико върви доста слаб, даже хърбав, макар че аз всъщност намирам телосложението му за чудесно! Може да носи и размер за едногодишно дете (с Борис могат да си разменят някои дрехи, особено летните), ок 12 кг е, номерът на обувките му е 23 и даже има толеранс.

За рождените дни - на Никола ще е в детски клуб, сигурно ще направим някое тематично парти, а на Борис - на полянка в някой парк. Ще украсим с балони, ще си направя аз хапките и тортата, ще постелим одеалца и чаршафи за децата да щъкат и така. Смятам, че добре ще се получи.

Бързо оздравяване на болните дечица! Катче, браво за хомеопатичния курс!

# 696
  • Мнения: 324
Честит рожден ден на Ирена, Ноеми и Стелиян! Весело и безгрижно детство им желая! newsm67

Честит празник и на Ивончето, Майра и Данибон!

Дуци, има я Ирена на Ивончето в списъка, но е на 20.06.

Евридика, много ми хареса идеята ти за РД на Борис, направо за миг се пренесох на полянката  Crazy

# 697
  • Мнения: 222
аз миналата година организирах рожденния ден на нашата площадка - маса, украса, децата са там, играят, хапват, пийват, музика им пуснахме, супер стана...и таз година така ще направя...

# 698
  • Мнения: 479
Честит рожден ден на Ирена, Ноеми и Стелиян! Да растат здрави, весели и безгрижни  Hug

Кети, ти като знаеш, що не споделиш  Laughing

Дуциии, ако стане грешка, ще те държа лично отговорна и ще ти го пратя да е на чист въздух поне  Laughing

Иначе, ви благодаря за идеите. Ще пробвам тази за помощта на Катче и на Нинчето за прибирането на играчката, преди да се извади нова.

# 699
  • Мнения: 185
Честит рожден ден на Ирена, Стелиян и на Ноеми! Да растат весели, щастливи и засмени!

Мая, честито и на теб, лека и безпроблемна бременност и ти пожелавам една сладка кукличка на финала  Hug

Ние уикенда ходихме до Париж с влака, за да изкараме на Алекс временен паспорт и в събота летя за Бг с двете госпожички, да видим как ще се справя  Crazy Времето беше малко кофти, не е въобще така топличко и хубаво като тук, ама поне се качихме пак на Айфеловата кула и малко се поразходихме, пък най-важното, че успяхме да вземем паспорта де, че малко в последния момент беше  Flutter

Гнидка, Габи е на моменти, някой път само като й кажа и си прибира играчките, но друг път нито заплахи, нито обещания вършат работа  ooooh! Иначе и аз като кажа, че ще чистим, всичко прибира, че да не й глътна нещо с прахосмукачката  Laughing А това и аз го прилагам за прибирането на едното нещо преди да започне да играе с друго, но пак не винаги го прави де. Успех, дано намерите начин  Hug

Села ви, ако не си родила още - леко и бързо раждане и скоро да си гушкаш бебка, ще чакаме да се похвалиш  Hug

Хайде аз ще бягам, че съм обещала на Габи да я водя следобед на плаж, да ошетам набързо Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 553
Хаха, и аз сега се сетих, че като има играчки по земята и мъжа ми ще почва да чисти с прахосмукачаката, ги "заплашвам", че тати идва и ще засмуче играчките с прахосмукачката Simple Smile

Гнидка, направи заплахата по-реална и примерно вземи един чувал и направо уж започвай да прибираш играчките за изхвърляне в него - при нас е вършело работа Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 2 884
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДНЕШНИТЕ РОЖДЕННИЦИ



Аз реших да отложим РД на Маги, който е в неделя.  Болна е и не я виждам да се оправи до тогава  Crossing Arms Другата седмица ще се надуват балони и това е Rolling Eyes




Кети, ти като знаеш, що не споделиш  Laughing


Хахаххаха  Laughing Ами според мен, като при всяко сруго нещо, което изграждаме в тях.
Да показваш, за да следват примера, да помагат, за да се чувстват полезни и да изпитват удоволствие, че поматаг на мама. И да се хвалят постоянно"Аууу, браво на теб" ,"Аууу, колко хубаво събира и как ги подреди" , "ауу, как се справи сама, много си голяма" ....и такива суперлативи, от които никнат криле, карат те да се чувстваш горд и да го направиш отново. И после навика изведнъж се изградил сам и по инерция събират вече  Mr. Green
Но колкото и  елементарно да звучи, на мен ми е трудно постижимо  Blush Все ми е нервно, все бързам и не ми се чака, все ме пречат  ooooh!
Да се включи Танита най-добре  Whistling
Но за мен правилният въпрос не е "Как да го науча да помага" , а " как да имам търпение да го науча".......грешката е У мен в нашия случай  Laughing



Рожденденовалеж и бебевалеж, ако Гнидка и Разпунзел забременеят, никога повече няма да ми видите очите в тази тема tooth

 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 702
  • София
  • Мнения: 334
(...) Рожденденовалеж и бебевалеж, ако Гнидка и Разпунзел забременеят, никога повече няма да ми видите очите в тази тема tooth Тази година по нашия край има повече щъркели от обикновено, явно си има причина Joy (...)
newsm65

Честито на рождениците! Simple Smile
Днес и аз поръчах торта за офиса за петък. Само че татито е в командировка и ще празнуваме чак юли. Нищо, Дари няма да се сърди Wink

# 703
  • Мнения: 115
Честит рожден ден на всички , които съм пропуснала!
Лека бременност на Мая.
Гледам веселите се с щъркели, а  Joy
Нашия рожден ден все още е под въпрос. Май наистина ще е на мореттооооо.

# 704
  • София
  • Мнения: 334


По случай случката Wink

Усмихнат ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт