Юли 2006-98

  • 35 072
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Жоржи,к'ви са тия розови облаци Laughing

Ронка къща се чисти с парцал в ръцете на цялата челяд,няма само ние да опъваме,Юл бърши,като пораснат децата  едното да хваща прахосмукачка другото парцала Peace Mr. Green амаха
Peace точно и мъжО е включен в схемата и пак доста голяма част от работата си е за мене,просто защото не ми харесва как е свършена от някой друг  Crossing Arms В общи линии иначе ДА,къщата се чисти всеки ден,а работата е в пъти повече в сравнение с  апартамент,отделно лятото има двор и градина.

Иси,колко излиза шипинга до БГ newsm78 има интересни неща?

Днес се сбърках от работа,ще спя вече,не издържам нещо напоследък лека smile3524





# 46
  • Мнения: 708
Иси,колко излиза шипинга до БГ newsm78 има интересни неща?
безплатно ,то дори мисля ,че им пише срещу всяка стока . Във форума има две теми . Интересно ,че не лъжат пустите му китайци всичко си е така както е на картинката.
Рони  Joy то си е цяло изкуство докато разбереш колко е часа. Ние го разучихме още преди да го поръчам .Дори когато приятеля на Иван ми го даде (защото го бях завлякла в конспирация ,защото моята карта нещо не им хареса и не можах да я регистрирам) ме питаше колко е часа. Joy Joy

# 47
  • София
  • Мнения: 309
Да се запиша и аз,че чак сега видях новата темичка ooooh!.
Пиги-благодаря!Картинките са сладки.

Нанни-малкия има приказни букли!Голямо сладурче,верно да го хване и да го мачка и целува човек!Много ме заинтригува темата на дипломната ти работа,би ли споделила упражняваш ли на практика върху Дани и кои неща?
Иначе за дебатите дето се разразиха-абсолютно съм на твоето мнение Peace.

Жоржи
-на розови облаци ли полетя Grinning?

Иси-часовниците са уникални!Хубаво че Влади не беше до мен да види на Валери часовника,страхотен е!За Марти ти завиждам-признавам си.Винаги съм мислила,че онова агресорче трябва да го извикат в педагогическа стая и да работят с него.Той е асоциалния в случая.Отказвам да повярвам,че е по-добре да си агресор,отколкото възпитан човек.

Ели
-пази се да не се разболееш!

Ивка-дано оздравеете скоро!За малкия не се притеснявай-какъв материал,какви уроци!Да не го подготвят за Университет,я се успокой и си го гледай на топличко Hug.
В занималнята на Влади идват само 5 деца.

# 48
  • София
  • Мнения: 688
И в нашата градина ходели 6 деца  Confused. Яна мисля от другата седмица да я пращам, май се позакрепихме. Иска ми се да свърша това-онова, а като сме си вкъщи с нея, не се получава.

Чета как спите без парно и си викам дали да не намаля малко температурата и при нас, щото и ние сме като Ивка - около 24 градуса поддържаме и денем, и нощем. Е, миналата нощ с не повече от градус беше по-ниска, цяла нощ ми се пишка, а не мога да се събудя и сънувам кошмари, носът ми запушен на сутринта  Rolling Eyes. Отделно съм забелязала, че когато спя на студено, очите ми са подути като плондири на сутринта. Та така, въпреки, че одобрявам идеята, май няма да я осъществя при нас.

Рони, как го правиш това плавно отбиване Shocked. Ние с Яна нали на два пъти се отбивахме, и двата пъти беше кошмар, абсолютно беше пристрастена. Не знам с АМ-то, може би да пробваш да смесваш с кърма, ако имаш, докато не свикне със вкуса, или пък някое друго опитай  newsm78. Аз например като учех Яна на прясно козе мляко, го смесвах с АМ и така свикна. То е хубаво да даваш домашно кисело мляко, но надали ще намериш там такова.

Нани, този Кико вярно такъв къдравелко, откъде се пръкна такъв  Simple Smile? Аз като гледам момченцата ти и се чудя, на мен още ми е толкова чужда идеята за момче, ние сме две сестри, сестра ми има две момичета, аз си имам Яна, направо не си го представям, само свеки е в захлас  Rolling Eyes.
Отделно, като си представя как ще ми намалее времето, което отделям на Яна, ми е много мъчно за нея  Sad. Вие как си разпределяте времето, който има две, голямото не е ли ощетено?

Яна засега много се грижи и за мен, и за бебето  Simple Smile. Ако ми закачи корема, без да иска, му се извинява на бебето, разказва на всички как ще се роди през март, мен пък ме кара да си полягам, за да си почивам. Като се гушка при мен, много се забавлява, когато я рита бебето  Simple Smile. Е, после ще видим как ще се прояви и ревността, няма да се размине със сигурност.

Забравих да ви се оплача как в неделя ударих колата, прибирахме се от наште и фраснах отзад една, дето спря без изобщо да очаквам  Rolling Eyes. Голяма гадост, Яна се стресна, откарахме сума време да чакаме застрахователите, а накрая онази извика и КАТ и ми написаха акт. Смешното беше, че и на нея й написаха, защото се оказа, че всъщност не си носи застраховката. Патица. Сега нямаме кола и се разхождаме с градски транспорт или пеша, Яна само се чуди защо в трамвая все някой ще се намери да вдига скандали  Rolling Eyes.

Да ви разкажа нещо смешно от янините бисери. Аз нали все си цъкам на телефона, преглеждам си фейсбука и форума, свалям си рецепти и т.н. Като ме види човек с телефон в ръка около печката, значи пак пробвам някоя рецепта  Laughing. Та една вечер си лягаме, Яна вече в леглото и ние се приготвяме с баща й да заспиваме, а Яна ни вика: "Вие сте като близнаци - и двамата сте дебели и двамата си цъкате по телефоните"  Joy.

# 49
  • Мнения: 2 481
Таз Яна,голяма скица,Бета не се безпокой ще имаш време за нея,тя ще помага,мисля че ще е, и по-малка ревността, Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 858


Жоржи
-на розови облаци ли полетя Grinning?
Mr. Green Laughing Даааааааа

Ние спим на студено,на отворен прозорец.Живеем в преходен апартамент,аз спя в холо-спалнята средната стая,а моите мъже в детската.от моята се влиза в тяхната.прозореца на хола е отворен нощем.Терасата е остъклена,но с отворени прозорци .По добре е да спим така,отколкото на печка.първата година спяхме на печка/климатик/ и двете сме опитали,и на Димитър постоянно чу беше запушен носът.отделно на мен ми пресъхва устата,гърлото,направо сутрин като стана,не мога да си кажа името Peace Иво и той се чувства по същият начин Peace Peace

И ние ще пускаме Димитър на градина в понеделник,макар че обявяват Грипна епидемия вавсякъде.Притеснено ми е,но просто полудя детето две седмици в къщи Crazy.започна сам да си приказва,честно ви казвам Hug

Бетичка,всичко ще е наред,като дойде бебо Peace.И ние имахме такъв инцидент с колата,един ни блъсна,и се перчеше.Моят му вика,дай да се оправим,той лапето,щял да вика Кат.накрая ги извика и на него му джаснаха акт Mr. Green.Сам си го направи Peace
Аз пък не карам от месеци.. Tired То само това друсане ми трябва Naughty

Моите отидоха на село,аз съм самичка.Димитър ме караше да ходя с тях,да съм седнела отзад при него,тай щял да ми държи корема да не се друса Mr. Green.Сладур Laughing

Влязох в 31 седмица,не остана... Party

# 51
  • Мнения: 1 341
Beta, плавното отбиване го правя-плавно! Joy Аз не насилвам нещата. Просто се пускам по течението....Ноември месец започнах да го кърмя само сутрин и вечер. Той не протестираше, че му махнах 2 кърнемия на куп. Преди това отказа нощното хранене. И така, наскоро сутрините нямах време да го накърмя преди да заведем Ема на училище, като се върна се замотавам нещо и пропуснахме и това кърмене. Самото дете позволяваше да се случва всичко това. Сега не протестира, не иска да цока и не съм предлагала.
Ако той не позволяваше да се случва това, още да си го кърмя нощем, и демен по 5 пъти. На принципа съм, че щом детето иска, значи има нужда.

Нямам време...исках още да пиша, но дългът ме зове...

# 52
  • Мнения: 444
Didito, с твоите въпроси ме върна 10 години назад.  Simple SmileПо принцип всяка една продуктивна дейност, като конструирането, апликирането, моделирането или рисуването са средства за развитие на въображението. Обучението обаче трябва да е така организирано, че да създаде у детето чувство на свободен избор.

Ще цитирам някои интересни нещица, които може би и вас ще заинтригуват:
Цитат
Първи прояви на въображение могат да се наблюдват у децата през третата им година. От една страна, развиващият се мозък се нуждае от постоянен приток на сензорна информация, а от друга, потокът от информация е толкова голям и разнообразен, че несъвършеното още мислене на детето не може адекватно да я преработи. Така в психиката на детето възниква конфликт между изобилието на “ външната” информация и недостатъка на възможностите му, т.е. има дефицит на “ вътрешна информация” /запаса от знания/ и умения, необходими за разбиране и обясняване на заобикалящия свят. В тези условия детето непременно трябва да се противопостави на потока информация, която го залива. Средство, което би послужило да се прекомбинира изходният материал и така да се увеличи обемът на възприеманата информация, е въображението. На нивото на предучилищната възраст то е вярно средство, компенсиращо и преодоляващо несъвършенсвото на мисленето и ограничеността на жизнения опит.
Детското въображение е по-интензивно и ярко от това на възрастните, защото се определя от емоционалността на детската личност. Колкото по-голямо става детето, толкова по-пълно се отразява действителността в неговата дейност /игра, труд/ и по-критично се отнася към образите на своята фантазия.

Цитат
При малките деца, паметта е основна психична функция, над която се надстройват останалите, /т.е. не мисленето стои в началото на развитието, а паметта.../. Мисленето е в непосредствена зависимост от паметта. /На тази възраст: ” да мисли”, означава детето “ да си спомня” предишния опит и неговите видоизменения... От тук и конкретно-ситуативния, синкретичния, “егоцентричния” характер на детското мислене... ; Способът на детските обобщения, основаващи се на паметта, т.е. на опита, е коренно различен от този на възрастните. Детето мисли с комплекси и запомня по-съвършенно различен начин от мислещия в понятия.../.
   Към края на детската възраст междуфункционалните отношения на паметта и останалите психични процеси се видоизменят /т.е. било е: “ Мисли, т.е. спомня си”; станало е: “ Спомня си, значи мисли”.../.

Цитат
Разказването на невероятни, фантастични истории, на които самото дете силно /упорито/ си вярва се нарича фабулация. Степента на “ невероятност” в съдържанието на тези истории зависи, от това, доколко възрастния се съмнява в тях /трябва просто да се съгласи с детето, защото и най-малкото отчетено съмнение, предизвиква ново развихряне на фантазията.../.
Потребността от положителна оценка и неистовия стремеж да се избегне неодобрението и порицанието, както и повишената обидчивост - цялата тази симптоматика, илюстрираща този възрастов период, цели да подчертае потребността на детето да бъде оценявана неговата личност изобщо, а не конкретния продукт на дейността му. Независимо за какво е получило одобрение или похвала, детето веднага генерализира оценката към себе си, в цялост като субект на дейността. Затова изживява и най-малката си победа като триумф.

# 53
  • Мнения: 444
Не мога да пиша дълги постове и това е. Crossing Arms
Не се бях сетила да видя какви точно тестове съм използвала за дипл. си работа, за да ги приложа в/у Дани. Дидито, не  мисли, че са някакви извънземни и не се срещат в книжки, като Моливко.

Имаше един по-различен тест "Рисунки с музикални настроения" и всеки може вкъщи да го направи с детето си.
 Пускат се откъси от две муз. творби, пораждащи противоположни настроения /тъжно, страшно - весело, смешно/. И ако това се случва в детска градина ето и продължението:
"Всички деца внимателно и цялостно изслушват музикалните произведения и изпитват влиянието на тяхната изразителност. Емоционално проявяват отношението си към музиката и определят словесно нейния характер.
Реализацията на тази ситуация помага за образуване на комплекс от асоциации, в резултат, на което възприетият музикален образ става ярък, подвижен, жив.
Интересът на децата се прехвърля от личната към чуждата действителност, от собствения резултат към резултата на другото дете. Така се изграждат умения за общуване, децата се сближават и привикват към съвместна игра."
Друг тест, с геом. фигури - слага се лист с различни геом. ф-ри пред детето и то трябва да изгради рисунка по тях. Примерно от кръга да нарисува топка, слънце, кола с гуми и т.н. Не трябва да има връзка между отделните фигури, т.е. от всяка една да се получи отделна рисунка. Добре е дори геом. ф-ри да са разделени в отделни квадрати.
Ще взема да си поиграя с Дани, докато Кико спи.

Жоржи, аз пък от тия облаци реших, че докторите пак са видяли нещо розово на ехото.
Бета, ще се нагодите, няма страшно! "Близнаците" Simple Smile вкъщи ще се разпределят, според ситуацията. Предполагам ще има кой да ти помага на първо време, поне Янето докато посвикне.

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 16:38 от Nanny

# 54
  • някъде
  • Мнения: 4 955
и ние сме болни и с Т Tired ooooh!

# 55
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Нани, много интересни неща си постнала. В някои съм се убедила лично. Например:
Способът на детските обобщения, основаващи се на паметта, т.е. на опита, е коренно различен от този на възрастните. Детето мисли с комплекси и запомня по-съвършенно различен начин от мислещия в понятия.../.
   

Степента на “ невероятност” в съдържанието на тези истории зависи, от това, доколко възрастния се съмнява в тях /трябва просто да се съгласи с детето, защото и най-малкото отчетено съмнение, предизвиква ново развихряне на фантазията.../.
Потребността от положителна оценка и неистовия стремеж да се избегне неодобрението и порицанието, както и повишената обидчивост - цялата тази симптоматика, илюстрираща този възрастов период, цели да подчертае потребността на детето да бъде оценявана неговата личност изобщо, а не конкретния продукт на дейността му. Независимо за какво е получило одобрение или похвала, детето веднага генерализира оценката към себе си, в цялост като субект на дейността. Затова изживява и най-малката си победа като триумф.

Към последното: Например Даяна си слага червило и идва да ми се покаже. Аз й казвам: "Ауу, колко хубаво си си сложила червило". Тя щастлива отива при баба си и я чувам как казва:"Бабо, мама ми каза, че съм много красива", което не съм го казала, но тя го приела така, а именно "Независимо за какво е получило одобрение или похвала, детето веднага генерализира оценката към себе си, в цялост като субект на дейността."

Диди,  Hug

# 56
  • Мнения: 1 298
Здравейте,

Чета ви, но нищо ново покрай нас.Гали играе с племенничките събота и неделя,ние снощи бяхме на юбилей в една механа,Денис има 6-ти зъб вече,цока като за световно/само на кърма е/.Утре сме при Ферфи да каже как да го храня вече,че горкото ще му изтекат лигите вече  Tired

Ронка честито ви отбиване.Рано е отказала нощното.При Гали стана на 1г8м и тогава чак спряхме да цокаме/беше само то останало/

Диди на мъжо работата засега е добре,още не са им намалили заплатите,март и април ще вземат по-малко пари по последни данни,но в всяко решение е предпоследно там,мин седмица бяха казали 3м,сега станаха 2м/пак добре/ После в сезонът ще я направят  по-голяма.Ще видим..
Аз работех в магазин за телефони преди 3г.Сега съм в Карфур.  Peace

# 57
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ne moga da promenia bukvite i tova e ooooh!

Ivka kak e Ceci, opravi li se ka6licata? Hug
Ronka, a Emka dobre li e ve4e? Hug
Arlina tvoite kukli kak sa? Hug
Nanny i az re6ih, 4e ne6to rozavo sa videli pri Jorji lekarite newsm78
Lele Betta imam 4uvstvoto 4e tvoiata 6terka e niakolko godini po-napred ot moeto diva4e Simple Smile

Ale mi e s T ot sno6ti, ne e mnogo visoka zasega/kato e izmerih be6e 37,5/, dadoh 2 pati nurofen, garloto e leko za4erveno, dali 6te se razminen s ne6to po-tejko Praynig
Az sam biasna namoito majle, dal e edna torba s pari za ne6to mejdu telefon i kompiutar  #Cussing out i mu kazah da si sedi tam o6te niakolko godini Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 444
Диди, не се ядосвай! Сърбяли са го ръцете твоичкият. Laughing Да ти оздравява бързо Алексчо. Hug
Ренито, как са лишейчетата, изчезнаха ли? Hug
Нан,  Peace

Лелееее, гледам и не вярвам на очите си! Реших пак да погледна сайта за ДГ, в който дори не бях сигурна, че сме кандидатствали за записване. Дани е приет по първо желание и сега трябва в 5 дневен срок да занеса документи, иначе ще го отпишат. Rolling Eyes И в пощата съм получила уведомително писмо. Уф, дойде ми като гръм от ясно небе, на майтап пробвахме, то взе, че стана и сега не съм сигурна. Ще трябва някаква здравно -профилактична карта да купувам, имунизационнен паспорт да попълваме с личната. Добре, че е чак септември, да има време да ми уври в главата.
  Иначе ДГ е чисто нова, като база е екстра, но ни е по-далечко. Беше първо желание, защото само там имаше св. места.

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 14:59 от Nanny

# 59
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Еми Нани, честито. Хич не се чуди, пускай го Дани, не е малък вече. А и щом е хубава базата...

Диди, не се ядосвай за такива неща, приискало му се е на човека. Когато парите са дадени за хубаво, не бива да се цупим, а да сме благодарни, че сме ги имали. Ако даде една торба за лекарства,  по-добре ли ще ти е Naughty Wink

Общи условия

Активация на акаунт