Отговори
# 675
  • Мнения: 152
Ох писах, писах и накрая гадния компютър заби и всичко изтри.... иде ми да го ...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Както и да е... набързо да ви се отчета преди пак да стане нещо ... Аз в сряда бях на запис на тонове, държаха ме сума ти време, защото бебето или много риташе и на графиката излизаше, че имам яки контракции или пък такъв заспиваше и тоновете падаха на около 120-125( дори по едно време се загубиха) Общо взето много лош запис, гледахо старшата акушерка и лекарят на смяна в патологична бременност и двамата цъкаха мъкаха и ме пратиха да си ходя при д-рката, която ме наблюдава в момента. Та качих се аз при нея, тя ме гледа на ехографа най-малко 15 мин, после гледа записа дълго и мъчително, но в крайна сметка каза, че нещата са горе-долу наред. Предложи ми да избирам или да остана в отделението за наблюдение и запис или всеки ден да ходя за запис. Е разбира се, аз избрах да си ходя всеки ден. Та вчера отидох направи при нея и ми направиха там запис, оказа се много хубав, бебчо си имаше съвсем нормални тонове. После и водите ми гледа пак и остана доволна. Дори днес ми даде почивка и чак утре съм пак на запис  Mr. Green Иначе ме и прегледа още в сряда, шийката ми е почти изгледена, имам 1 см разкритие и бебчето е много ниско долу, общо взето все неща предизвестяващи скорошно раждане, ДА АМА... аз нещо не го чувствам, че ще е скоро.
Данили и на мен вчерашния ден много ми харесваше като дата ама неще да излиза бебока... Simple Smile
Иначе и аз искам да родя преди празниците, защото иначе някак си деня се омешва със всички празници от 24.12, че чак до Нова година, ама незнам дано да стане. А пък и вече ми писва, само се притеснявам, защо мърда толкова, после защо не мърда ... да ми е в ръцете, то пак ще се тревожа ама поне мога да го видя...

Много мерси на всички майчета споделили историите си за раждането, много полезни... Галя1982 много се радвам са лекото раждане, особено твойта история много ми хареса. Дано и пожеланието ти за подобно на твойто раждане да ме стигне, че нещо и от това много ме е шубе напоследък.

Аугустас дано баткото вече е по-добре и ако не сте си го прибрали дано да стане близките дни,за да сте си всички в къщи и да се гушкате. Колкото до продължителността на кърмене, не съм специалист, но знам, че някои бебета са по-бързи и се наяждат за 8-10 мин. Ако не плаче после на втория час, а издържа да не иска ядане 3-4 часа значи нещата са ОК и може само да се радваш, че е готова толкова бързо. 
Искам да пожелая успех на всички раждащи днес ( мернах, че има майчета с днесшна дата ) да пожелая скорошно раждане на Monkas с BetiBoko, че видях че преносват.... общо взето леко на всички, които тези дни ще раждат.  Simple Smile

# 676
  • Мнения: 493
П.П. Бебешондел специално на теб искам да ти кажа, понеже нашите батковци са най-малките от всички, да не се притесняваш ще имаш най-лекото от всички ни раждане  smile3521 Стискам палци има още малко време  fingerscrossed

Благодаря ти много, мила  Hug  bouquet И аз вече нямам търпение да видя моята сладуранка
А как приема баткото новото човече?

Честито на всички нови мами   bouquet Hug
Иначе моята госпожица се е обърала главично след като и заявих че ще се раждаме нормално дори и ако остане седалищно Simple Smile))))

# 677
  • Мнения: 141
Честито на всички новородили мами!!! Бързо възстановяване и силички за мноооого гушкане  Hug

Augustas, благодаря ти отново за подробния страхотен разказ за раждането ти! Вече ми се приходи в болницата  Grinning Щастливи и спокойни дни ти пожелавам!

Mari, макар и капки коластра засега, ти й даваш най-ценното в този период! Дано всичко е по мед и масло! Ще чакаме да пишеш при възможност!

# 678
  • Мнения: 3
Малеее колко много бебчета за няколко дни!!!! Grinning ЧЕСТИТО на мамчетата им, да са много здрави и послушни! Бързо възстановяване!

# 679
  • Мнения: 3
Здравейте  Hug и
Честито на мамите които вече си гушкат ангелчетата!Да са живи и много здрави,да слушкат и радват мама и тати!  Hug    bouquet





# 680
  • Мнения: 27
Здавейте и от мен момичета.
Честито на всички мамчета, които са си гушнали вече бебчетата!!!
Аз вчера бях на преглед и на запис на тонове.Бебето много мърдаше, но все пак успяха да и направят запис. Докторката каза, че били много добре. Записа го правих в Селена и ме одрусаха 25лв. Rolling Eyes

После на преглед при доктора по ЖК и да си взема документите за болницата. Каза, че си имам околоплодни води и че кръвотока е добър, но пъпната връв е пред лицето. Вика ме контролно на 21.12, но аз викам до тогава да съм родила. И аз кано mama Iva не искам да съм по празниците в болницата, ама да видим. newsm78 Бебето може и да има други сметки. Доктора и не обели дума да ме преглежда за разкритие, пък и аз не се и напъвах.

# 681
  • Мнения: 7

Аугустас дано баткото вече е по-добре и ако не сте си го прибрали дано да стане близките дни,за да сте си всички в къщи и да се гушкате. Колкото до продължителността на кърмене, не съм специалист, но знам, че някои бебета са по-бързи и се наяждат за 8-10 мин. Ако не плаче после на втория час, а издържа да не иска ядане 3-4 часа значи нещата са ОК и може само да се радваш, че е готова толкова бързо. 
Искам да пожелая успех на всички раждащи днес ( мернах, че има майчета с днесшна дата ) да пожелая скорошно раждане на Monkas с BetiBoko, че видях че преносват.... общо взето леко на всички, които тези дни ще раждат.  Simple Smile


Благодаря Ивче, баткото си го вземаме в понеделник...нямам търпение вече. Днес го посетих за около 2 часа... и после ми бяха поникнали крила....А за кърменето ...вече съм по-спокойна. Уж имам опит с кърменето ама сама се ошашквам. Все пак нямам търпение да се притеглим на първата консултация, че ние се родихме 2900...фино момиче....Но твърдо съм решила да не се теглим по-скоро и да се вкарвам във филми сама. Все пак мисля, че детето се храни добре...то си знае работата, по-добре и от мен...
А ти мила не се шашкай...щом си на запис всеки ден, значи всичко е под контрол...желая ти успех...

# 682
  • Мнения: 7
Сега продължаваме на 3,5- 4 часа да се кърмим и се цедя, така че и баткото похапва кърма преди лягане Simple Smile

Галче, ние с теб, родили на 27/11, можем да се похвалим наистина с  леки раждания! Явно това е бил ден за прекрасни и безпроблемни раждания на прекрасни хубавици.....

А това за баткото и кърмата много ми хареса. Аз на нашия батко му дадох кърма първия ден..и после нещо се разколебах. Ама сега с тая варицела може добре да му се отрази малко кърма....или пък поне няма да му навреди. Ти как мислиш.....
И ние се храним на 3-4 часа. Първите 6-7 дни цедих много, гърдите бяха препълнени. А сега вече почти не цедя. Ти по кое време цедиш и колко събираш за баткото за един ден?

# 683
  • София
  • Мнения: 701
Здравейте, момичета!

Аз почнах много да психясвам.....треминът ми е в сряда, а аз нито разкритие, нито контракции, а шийката на матката ми е високо, така че докторката вчера даже не може да я достигне  Cry
Не ща да преносвам, да ми пукат околоплодния мехур, да ме тъпчат с окситоцин и всички подобни екстри  Cry
А и докторката ми няма да я има за 1 денонощия другата седмица и ако баш тогава уцелим с моя бебок, направо ще се гръмна!!!!!!!!
Блазя на момичетата, дето родиха и вече забравиха.........Тва чакане накрая е пълна гадост

# 684
  • Мнения: 329
Хей, момичета, привет!
Ходих да си взема документите за болницата. Лекарката ми каза, че сега има раждане на близнаци, а доколкото знам ivaila.mam е при нея. Така че стискам силно палци ако е дошъл момента за нея всичко да мине бързо, леко и безпроблемно и да си гушка принцесите съвсем скоро!

Голямо затишие в темата ни. Мамите с бебоци нямат време за писане, а тези в очакване ни тресе треска  Grinning

Дано днес имаме хубави новини за нови пашкулчета!

Аз отивам да се пробвам да приготвя туй-онуй от багажа за болницата.

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, мами  Hug

Аз днес бях на запис, вече се отчита активност на матката, доста по-висока от записа в сряда, дано се започва, че вече преносвам и не искам да ми го предизвикват..Иначе утре пак съм на преглед, тогава май ще ме гледат за разкритие и на ехографа, дано само не ме оставят в болница, изобщо не ми се лежи там  Praynig Започнах да пия Арниката и ще си взема и Caulophyllum за разкритие, дано ми помогнат  Peace

# 686
  • Мнения: 30
Здравейте,

Аз нямам никакво време за писане. Влизам само да честитя на всички нови мами. Да са здрави и живи дечицата, много да ги радват и да имат слънчево и безгрижно детство!!!   bouquet Мамите бързо да се възстановят и да споделят първите си моменти с бебчовците обратно тук при нас!

Успех на всички, на които все още предстои великия момент и помнете, че трябва да сте много спокойни - това много ще ви помогне   bouquet

# 687
  • Мнения: 25
Привет момичета Simple Smile
Днес бях на преглед и съвсем ми стопиха надеждите, че скоро ще родя Joy Бебето си се върти както си иска, но все си е горе, шийката на матката не е слезнала, тонове (доплер) екстра - добре си му било вътре засега..Било нормално да ми се гади, да ме боли кръста и корема всеки ден, за успокоение ми изписаха магнезий да не си тръгвам без нищо ново  Laughing Другата седмица пак на преглед..Запис на тонове още не са ми правили, явно няма нужда щом всичко е наред. Гинекологичен преглед за шийката също не ми правят, според ехографа ми казват само. Най-хубавото, което ми казаха е че секциото не е сигурно засега щото бебето ми е много въртеливо и ще изчакат до последно да му дадат шанс да излезе нормално Wink
Едва вчера получихме количката и една люлка, даже бебешкото легло не е готово още  Party ама като ги гледам сега още по -нетърпелива съм бебо да идва... И празнична украса сложих, само най-хубавия подарък чакаме.. Извинете, че ви пълня главите с моите глупости, но съм сигурна, че и другите са нетърпеливи като мен  Peace
Иначе коледното време и настроение са почти тук, само снега липсва  Laughing
Хубава вечер на всички мами- бъдещи и настоящи  Hug

# 688
  • Мнения: 1
Честито на Калина! Да е жива и здрава малката Александрина!
И аз научих новината от спортните новини по БТВ  Wink

# 689
  • Мнения: 1 070
Честито на всички нови мами, да са ви живи и здрави бебчетата и бързо да се възстановявате!

Общи условия

Активация на акаунт