ДЕКЕМВРИ 2009

  • 73 120
  • 571
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 176
Жива и здрава да е Андреа и вие покрай нея! Също и Андрей на Ета, който е рожденник! Както и другите двама Андрейчовци - рожденници-именници, които не помня, но и на тях да им е честит празника!

Не помня да съм падала с Борил, но съм сигурна, че е ужасно изживяване...да не ви се случва повече! Сега предстоят техните лични падания от дървета и катерушки, доколкото си спомням себе си и като си гледам белезите по краката. Най-ужасния ми спомен е как падам от върха на едно дърво по дупе и така ми изскача въздуха, че и аз и приятелката, с която бях не знаехме какво да направим. Само ми се насълзиха очите и чаках, имам чувството цяла вечност да мога да си напълня пак дробчетата. Още си го спомняме и двете с ужас. Другото е как си счупих двата предни зъба в един стълб във втори клас тичайки за загрявка по физическо. Още съм с един изкуствен.
Нека да минат без големи бели веселите детски години на нашите деца!

Колело без педали пробвахме това лято един  път по магазините, но толкова дребно не намерихме. Само едно на кетлер му ставаше горе-долу, ама беше с пластмасови гуми и се отказахме. Много е дребчо Борил. Мерихме дължини на бедрото , най-ниски положения на седалки но уви... Един Макси от градината му вече кара колело с педали направо без помощни колела, защото цяло лято кара такова баланс колело и явно много му е помогнало. Има много смисъл в тях според мен.

И аз подпитвам за подаръци и изкопчих без много убеденост в думите му един "робот", така че търся робот...купих една дъска за рисуване/писане, магнитна/черна и едни паянтови барабани колкото да мирне баща му и Борил да ни понадуе главата и това ще е за двата празника.

Аз съм гледала-недогледала...Оска, да ти е жив и здрав Емил много весело да си изкара и да разкажеш как сте празнували, какво му подарихте, коко се зарадва и т.н Simple Smile))! Също така и Михаил на Милена 1976 - да е радостен и весел!

Последна редакция: пт, 30 ное 2012, 16:33 от Ama O Mar

# 526
  • Мнения: 92
Честито на днешните ни рожденници Емо, Мишо и тримата Андрейчовци които са и именници.Да са здрави и игриви:-)всички.
Честито и на Андреа:-)

# 527
  • Мнения: 518
Да са живи и здрави всички рожденници , да порастнат силни и умни мъже !
честито на Михаил на milena 1976,Андрей на  Ета Андрей на Бубулинка Андрей на  Fior/ ! на всички Андрейчовци , Андреа на мама eleni79 и на Адриана на  Pebs  честит имен ден ! дано за двойния празник са получили двойни подаръци Grinning Grinning!
да порастне силен и умен и моят Емил !
късмет и щастие на всички !

момичета , благодаря за поздравите !
не писах във ФБ , но време няма .
тази седмица мина шеметно .
гости и поводи колкото щеш , покрай тях организация , готвене , шетане .... но и много положителни емоции , смях и срещи с приятели  .

в четвъртък вечер , само си представете  Mr. Green- Ден на Благодарността .
стана чуден купон почти до среднощ ,с деца и родители от  детската на Васил.

в петък - рожденният ден на Еми . влезе малко сърдит в детската , защото напираше да носи тортата , естествено не му разрешихме .

оставихме фотоапарат на госпожата да снима . после ще кача снимките тук .

и просто за сверка споделям какво обичайно  се носи от родителите там , съотватно и от нас - картонени чинийки , чашки , шарени салфетки , пластмасови вилички . до сега винаги ми е връщал в къщи парти-шапки и /или свирчици . ние решихме да са само свирчици , че всичко изброено до тук ни излезе 20-тина лева . кутия шоколадови бонбони за госпожите . за децата торта и кутии сок .

много се разпрострях , но повода си заслужава .
обаче трябва да излизаме за английския на Емил .
после пак ще пиша - официалният купон е днес .

Последна редакция: сб, 01 дек 2012, 08:40 от oska

# 528
  • Мнения: 289
Честит празник на рождениците!!! Да са ви живи и здрави!!!  bdbaloni Tada

# 529
  • София
  • Мнения: 176
Черпя ви за Рожденния ден на Борил! Да ми е здрав, умен и добър човек!
Това са снимките от детската преди малко - снимки

# 530
  • Мнения: 518
Ama O Mar , много весел  празник сте имали ! явно у дома ! а него сте обзавели чудесно.
снимките гледах още когато ги публикува , но не успях да пиша тогава .

Емил се развива по някакъв негов си необикновен начин . все още говори бебешки . по-точно така построява изречения . думите изговаря ясно , за сега не намирам да има говорни дефекти , което много ме радва , защото брат му има доста такива .
"ти си си направила косата ! кога стана това БЕ?" ето на какво се радвахме оня ден ,рано сутринта . е , има и други попадения , но като че ли не успявам да му обърна много внимание .

обаче има неща които наистина ме изумяват при него . брои свободно до 100 на английски .
до скоро мислех ,че може да пише на английски /повече от двайсет думи / само като използва магнитните букви , но преди около 2 седмици , забелязах че вече ги пише на лист. досата умело дори . особено "в"- направо като голям човек .
играе почти през цялото време с буквите и цифрите . при това сам . супер е , остава ми  време да върша нещо друго . с брат си също се случва да се заиграват - на гоненица , правят си магеческо шоу и т.н.
с мемори от 24 части се справя много добре . пъзелите му още са доста бебешки  .

най-сетне госпожите в детската подобриха отношението си към него- съответно ходи с желание .
но все още се случва да не иска понякога . само че вече без тръшкане и ревове.
продължава да ака в гащите . за което обвинявам единствено госпожите . вече имам достатъчно ясни доказателства , че са го подложили на тормоз първите месеци .

оставям си още време да помисля ,дали да го местя или да го оставя в тази градина .

толкоз за сега . ако още някой се сети да пише , че се радвам Grinning!

# 531
  • София
  • Мнения: 176
Simple Smile)) Благодаря за комплиментите! Наистина си изкарахме чудесно. Напоследък намам много време, пък и не съм имала нужда от спешен съвет и не съм писала скоро, но се радвам, че все пак надничаме отвреме навреме тук. Поежелавам на всички весели топли сезони тази година!

# 532
  • Мнения: 518
на всички времето е кът .
надничам тук винаги когато мога .
предполагам ще има и още новини за братчета и сестричета на нашите декемврийчета !
стискам палци на всички с такива планове !

а относно проблемите ..... имам си достатъчно и с двете момчета .  на тази възраст вече са по-индивидуални и може да намерим общ език само с родители , които се сблъскват с подобни .
не е като в начолото кой колко наддал , с какво захранваме и т.н.
запазвам интерес към всички пишещи тук  Grinning и както казах вече, проверявам темата  при възможност .

# 533
  • Мнения: 25
Здравейте мами на декемврийчета 2009, включвам се и аз да следя опита който споделяте. Много уважавам поговорката "питай патило, не старило". Ние вече си имаме малка сестричка и ревността е доста голяма при всички усилия които полагам. Странното е че при нас отказва да се храни баткото без значение какво предлагам. Вече 5-ти месец се борим с това и имаме лек напредък, но сме далеко от пълноценното и здравословно хранене. Освен това имаме още един голям проблем:пие вечер мляко от шише, направо се срамувам от това, но настава див ужас ако не му го дам вечерта и аз все се предавам. Действа му успокояващо дала съм си срок до лятото да го махна пък да реве колкото ще. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем с интерес ще прочета коментарите.

# 534
  • Бургас
  • Мнения: 438
Здравейте и от нас!
Не съм от редовните в темата, защото момчето ми има изоставане в развитието и пиша по-скоро в тема със сходни проблеми, но ви чета редовно, за да си сверявам часовника  Simple Smile.
Моят Сашко, все още не говори. Казва около 50-тина думички, когато сам реши. Върви дребничък - около 94 см и 13 кг. Посещава ДГ, където се справя криво-ляво.
TanyaHM какво ще рече отказва да се храни? Много е ограничено менюто му ли?
Сашко ми е много проблемен с храненето, но той има 10-тина неща които яде, всичко друго отказва. И много често е на настроения. Това му неядене ни сполетя, преди около близо година. Започна да отказва храните, които преди това беше ял. Дотогава си хапваше държавната кухня и вече преминавахме към нормалната храна за възрастни.
Има такива периоди в храненето на децата, дано и при вас е така.
Чела съм по темите за някакъв сироп, "Апетон" мисля, че беше  newsm78, който стимулира апетита, но не съм се интересувала и давала още.
Аз давам "Ескимо Кидс" (за мозъка), което съдържа рибено масло и би трябвало да подсилва апетита, но ефект в тази посока не съм видяла досега.

# 535
  • Мнения: 3 787
И нашата тема помръдна  Grinning.
Вики е добре,все още боледува редовно,но доста по-малко от миналата година та и на това съм доволна.
Доста трудно и бавно проговори до 2г не казваше нищо и още не изговаря правилно доста думи и не  му се разбира на моменти.От градината се опитаха да ми намекнат,че има проблеми и изостава и е по-назад от другите деца,но попаднаха на майка темерутка,която отказа да се връзва на такива неща  и се отказаха бързо.
Сега ни предстои преместване в Дианабад оказа се,че няма начин да се прехвърлим в тамошна градина и две години ще пътуваме до стария квартал,но все пак това е България и трябва да сме максимално усложнени и изнервени все пак  Mr. Green
Няма проблеми с храната яде почти всичко с предпочитание към възможно най-нездравословните неща,но такива не се купуват и ядат вече в къщи.Покрай него почнахме да живеем доста по-здравословно,да гледаме по-малко телевизия и др такива.
Ако има някоя майка от Дианабад или близките с удостолствие ще се видим,защото няма много приятелчета.

# 536
  • Мнения: 25
kojo то менюто ,че е ограничено, ограничено е ,ама и тези работи дето ги ядеше отказва да ги яде и лошото че са главно сухи храни. Шишето го преборихме и сега отказва и кисело мляко да пие, преди поне на това кислео мляко разчитах. И като го махнах вместо да си разреша проблем аз си добавих нов странна работа, но съм непреклонна, че и зъбките ни взеха да се кривят. Давала съм апетон в продължение на половин година без никакъв ефект. Все ми казват "от глад няма да умре", ама и имунната му система е слаба с това неядене. В някакъв омагйосън кръг сме. И аз се надявам да е период ама взех да се отчайвам вече.....

# 537
  • Мнения: 289
Здравейте!
И аз се учудих малко като видях, че има движение в нашата тема... Shocked
TanyaHM, според теб дали е възможно вашият батко да отказва хранене заради бебето - имам предвид: бебето яде само мляко, не се храни с друго, и той да подражава по някакъв начин...
За говоренето - и при нас доста думи, дори и цели изречения, са поне с две "изядени" букви...
та по тази тема сме се записали и на логопед за следващата учебна година. Иначе, с яденето проблеми няма - продължава да е доста по-напред с ръст и тегло от връстниците си - 23 кг, 120 см.
злоядите деца, а и тези, които отказват повечето храни, в един момент започват да си хапват повече /стига да няма натиск отвън/.
Хубава вечер от мен!
 Grinning

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 438
TanyaHM разбирам те прекрасно. И при нас е същото положение. Макар че има пробив с някои храни и въведени някои нови, като цяло си е с много ограничено меню и то предимно яде пържени и панирани неща, което ме влудява направо. А, той че гладен няма да се остави е ясно и може да яде много, но само от неговите си неща. И да го държа гладен, ще слезе при дядо си и ще се натъпче с бисквити, което не е вариант за мен. Добре че поне, ябълки и банани яде, че и портокали от скоро, за да му влизат някакви витамини, защото иначе сме гола вода. Кисело мляко яде също (слава богу), но това супи, зеленчуци забрави просто.
Ние сме постоянно болни от януари насам и за това определено си оказва влияние и лошото хранене.
Иначе Сашко ходи на логопед към Ресурсен център,към детската градина, а също работят с него и ресурсен учител и психолог. Тези занимания са му напълно безплатни, лошото само е, че лятото РЦ спират да работят и ще си търсим на частно логопед. Той също изговаря много неправилно думите, да не кажа, че само ние в къщи му разбираме  Embarassed, но на този етап ще му обогатяваме речника, а после ще изчистваме думичките.

# 539
  • Мнения: 518
здравейте !
тъкмо вчера един татко е качил снимка на списъка с деца от нашата детска и измерванията които са им правили - ръст , тегло гръдна обеколка .
Емил и само още 2 деца-момичета са 94см . тежи 14кг. , но според мен е по-малко .
блазе им на бургазлии , в нашата детска няма ни логопед , ни психолог .
говори , ама още не успява добре да изрази мисъл , все едни такива необмислени и незавършени изречения прави .
май съм го споменавала вече , ама пак да кажа , много съм доволна ,че няма никакви говорни дефекти , всеки звук е ясен , изговорен правилно , включително р-то. моите деца са генетично обременени с френсо -р .
имахме проблем в детската . много държах да говоря с техен ведомствен психолог . къде ли не питах , обаждах се , писах мейли - е , няма такъв.
единственото , което успях да издействам е направление за невролог .
голям цирк беше . естествено , заключението е , че е дете с нормално психологично-неврологично състояние и развитие .
ама няма време сега да пиша ...... невролога едва не ме изгони , дръпна ми една реч . то направо за смях си беше . накрая от зор-заман писа че има проблеми със субординацията - т.е. не се подчинява лесно , не може да се ръководи . което всички много добри си знаем , но не е диагноза .
за храненето и злоядството много мога да пиша . ама после Wink.

Общи условия

Активация на акаунт