Предучилищна- набор 2004, Тема№2

  • 30 359
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
Мафани, Дъщеря ми не е в градина в квартала, така че и да има срещи няма да присъстваме. Но е идея да питам в градините, ако има такива, да ги посетя. Мерси

Сега разгледах сайта на най-близкото ни училище, където мисля да е детето. Започва да ми се изяснява как се търси:
1. Февруари -април подаваш документи в няколко избрани училища
2. През това време правиш списък, оглеждаш, сравняваш /а може и по-рано/
3. През м. май /поне на сайта за миналата година на нашето най-близко у-ще, / има предварителни родителски срещи. Посещаваш ги и избираш учителка, а също и гледаш другите родители дали ще ти допаднат. Последното го разбрах от родителите в ДГ на дъщеря ми, от опита им миналата годита. Окончателно решиха, след като видяха другите родители.
4. В през май-юни като си вземат свидетелството, записваш детето със свидетелството в окончателно избраното у-ще

Моя позната миналата година ми казваше, че си е направила таблица и сравнява училищата доколкото си спомням по:

1. Езици
2. Обстановка
3. Спорт
4. Други занимания
5. Време за път от къщи
6. Стол

Вие имате ли подобни критерии да обменим. А може би е важно и да отидем с детето да видим на него къде ще му хареса. Може би е добре да постоим и на обяд в училищният двор и да видим как се грижат за децата newsm78

И още нещо да ви питам, вие като ходите да видите училищата, как влизате, при кой казвате, че отивате, кой отговаря за запознаването на бъдещите първокласници. Ето сега гледам телефони на директор, помощник и канцелария, на кой тел. да звънна.

Последна редакция: ср, 03 ное 2010, 11:55 от TanyaMG

# 16
  • Мнения: 9 814
Не, нямам никакви таблици с критерии, защото нямам и дилема.  Peace

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Предлагам следното: който е направил вече някаква справка за конкретно училище, нека напише какво са му отговорили. Така и други, които са се насочили към тези училища ще имат полза някаква от това предварително инфо. То е ясно, че всичко ще се решава на финалната права, но поне е някакъв ориентир. Ето аз започвам.
за София
31 училище, т.нар. Бастилия - отговориха ми, че през февруари ще пуснат на сайта си всички изисквания и най-вече критерии, по които ще бъдат записвани първокласниците. Тази година се очаква положението да бъде още по-затегнато от миналата година. Един от критериите, който със сигурност остава е постояннен адрес в района на училището, който по принцип е твърде стеснен.
138 училище - и там започват от февруари.
За други не съм проверявала. В 31-во ходих на място. Охраната пита къде се отива, после записва име на посетителя и влизаш. Аз отидох в канцеларията. Но тъй като обърках посоките, най-напред се озовах в коридора със стаите на началния курс във време на междучасие. Така че ги огледах доста добре. Стаите са слънчеви, хубави, но... нещо в цялата обстановка не ми допадна. Не знам какво, но хаосът в коридорите и липсата на нито един учител, който да наблюдава малките "щурмоваци" не ми хареса. На всеки етаж имаше и автомат за газирани напитки и разни боклуци, от които децата свободно могат да си вземат. Което също не ми хареса. До тоалетните не стигнах. При влизането в самото училище пък ме лъхна яко на манджа. Просто първият етаж беше пропит с нея. Въпреки това, училището се слави с доброто си обучение, така че със сигурност ще направим компромис и ще се пробваме там. Дали ще се класираме, не знам. Thinking Така или иначе навсякъде се оказва, че трябва да направиш някакви компромиси.
В 138-о не ми хареса пък базата. Но ни е по-близо. И родителите на наши познати, чиито деца учат там, са доволни от обучението. Най-близо ни е 93-о училище, за което още не съм проверявала нищо. Казаха, че базата е изцяло обновена. Но пък в последните години училището доста западна откъм дисциплина и е наистина сериозен компромис да си запишеш там детето. Като няма друг начин обаче, там ще учи. Успокоението е, че поне ще е много близко от дома. И доколкото разбрах една от учителките, които май ще вземат първи клас, е супер свестна и добра като преподавател.
Надявам се, да съм била полезна на някой с този дълъг постинг. Peace

# 18
  • Мнения: 67
Здравейте,

много хубава тема   bouquet
Ние сме избрали училище (не че имаме кой знае какаъв избор), но идея нямам как става записването. Споделянето на опит, както правите тук, е много ценно. Благодаря! До една седмица ще отидем и ние до училището да разберем подробности на място.

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Запис Simple Smile

# 20
  • Мнения: 82
В сайта на Бастилията можете да намерите критериите за класиране в 1 клас от миналата година.
1. Местоживеене в района на училището – 15 точки.
2. Друго дете в семейството обучаващо се в училището – 10 точки.
3. Месторабота на родителите в района на училището – 5 точки.
4. Специфични случаи (деца от многодетни семейства, деца-сираци и полусираци с необходими документи) – 5 точки.
Районът на у-щето е много малък.
Миналата година деца без точки не бяха приети.
Аз лично се надявам 10-те точки от каката да ни стигнат.
lulumba щерка ти в Мечо Пух ли е? При г-жа Райкова?? Simple Smile

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Jennyto, да, точно при нея. Grinning
За тази година ми казаха, че още не са решили кои точно от миналогодишните критерии да оставят. Със сигурност района и друго дете в семейството, което учи в училището, ще ги има. Но останалите... newsm78 Ако остане този за местоработата и ние ще имаме някакви допълнителни точки покрай мъжа ми. Ама да видим де. Thinking

# 22
  • Мнения: 11 693
Здравейте, приемате ли попълнение
В момента сме предучилищна в детската градина.

Незнам колко ще съм полезна откъм информация. Живеем в Свищов, няма много голям избор, затова и вече сме се ориентирали. Имаме подадена молба за училище - СОУ "Николай Катранов".
При нас молба се подава от май месец 2011г. Но, ако имаш изисквания за точно определена госпожа се подава по-рано - копие от акт за раждане с предпочитанието и адрес за контакт, което разбира се е неофициално  Laughing
За самото училище ми направи впечатление, че началните класове са в отделна сграда от големите ученици.


# 23
  • Мнения: 4 806
Изтървах края на предходната тема. Нищо .. .
Още в средата ѝ си говорихме за записвания за догодина за 1-ви клас.
Ние рожбето вече го записахме. Имаше неофициално подаване на до-
кументи за децата от ПГ (понеже е към училището). Не знам да други-
те деца, които не са в тази ПГ какви критерии ще има. Съобщиха ни
имената на учителките, които ще поемат 1-ви клас. Поговорих с роди-
телите на другите дечица и така избрахме. Запознах се с нея едва, ко-
гато подавах молбата.
Не е лошо, особено ако училището е по-търсено, да се провери на
място.

Как са подгответата ви? Щерката все още с радост ходи на школо. Имат
някакви минимални домашни. Вчера за започнали да се занимават с "4".
Скоро се очертава да има родителска среща, втора по ред.

# 24
  • до реката
  • Мнения: 295
smile3525

# 25
  • Мнения: 723
И Васко вече е записан,
колебанията бяха между две училища,победи това,което е до осми клас,с три паралелки за набор,учителката ми беше препоръчана от няколко майки и от преподавателката му в момента,

спирам да мисля по тази тема,винаги се намират недоволни родители от определено училища,така изпаднах в чуденка,а после и в дупка.....,
подадох молбата и прекратявам с тормоза....Божа работа......

# 26
  • Мнения: 6 155
Аз имам малко глупав въпрос. Училището, което съм избрала е на крачка разстояние от постоянният ми адрес по лична карта. Настоящият, обаче е друг - две спирки по-далеч. Ако има критерии за район кой адрес да посочвам? Rolling Eyes

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз имам малко глупав въпрос. Училището, което съм избрала е на крачка разстояние от постоянният ми адрес по лична карта. Настоящият, обаче е друг - две спирки по-далеч. Ако има критерии за район кой адрес да посочвам? Rolling Eyes

Там където живееш в момента.

# 28
  • на път
  • Мнения: 2 804
Според мен адресната регистрация - каквото пише в личната карта е определящо при подаването на документи  newsm78

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Ако искаш да се възползваш от критерия, най-добре е да пишеш този по адресна регистрация. А така или иначе като документ, обикновено навсякъде гледат именно адресната регистрация. В твоя случай е добре, че това е по-близкият до училището адрес и ще ти е предимство. Peace

Общи условия

Активация на акаунт