Предучилищна- набор 2004, Тема№2

  • 30 360
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 266
Охо, полезна тема. Да се запиша.

Ще търся училище из Слатина. Най-близкото ни е 148-мо.  Confused Някакви мнения?
Ще се пробваме в 138-мо, но ме интересува и 93-то, че ни е по-близко...Ще видя кога ще мога и аз да проуча...


 За 148-мо миналата година даваха по телевизията,че в първи клас има много записани ромски деца.Незнам как е тази година.Аз също се интересувам от училищата в Слатина и Гео Милев (109ОУ,93СОУ,138СОУ,31СУЧЕМ,12СОУ).Ако може родители на първокласници в тези у-ща да споделят впечтления.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 412
asa, и аз мислех подобно на теб за училището. Бях записала детето в малка детска градина - общо 6 групи, вътре по 22 деца, всички се познаваха, по време на сборните групи нямаше проблем, сградата беше малка, но си мислех, че не е съществено.  После се оказа, че няма салон - покрива се руши - съответно физическо почти нямаше и през студените дни децата няма къде да се раздвижват, малки стаи, танците се провеждат в едно фоайе, учителките не си даваха много зор. Учителката им по англ според мен не беше много добра.
Сега дъщеря ми е в друга градина - всеки ден имат по 1 час английски с учител от авторитетна частна школа и разликата е много голяма в наученото и желанието на детето. Имат много добри учители по рисуване, театър, пеене и йога, много се държи на отношението между децата и да се учат на ценности. И това се дължи на амбицията на ръководството децата да успяват. Може би това е елитното училище. Вярно е, че може да и малко, и голямо.

Да има занималня и да предлага повече извънкласни форми не е лошо, иначе ще затворят децата в една стая цял ден и ще го водят целодневно обучение.

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 18:27 от TanyaMG

# 47
  • Мнения: 167
Запис и се връщам да чета.

# 48
  • Мнения: 75
Някъде ми се затри поста на Люлин и не можах да отговоря.newsm78

Написах едно писмо до Министерство на образованието и инспектората.Ако детето ми не е посещавало предучилищна група в училище или детска градина, може ли да бъде записано в първи клас.Чакам отговора писмено, тъй като устно се затрудниха да ми отговорят или по скоро не знаеха.Ще споделя след това.

# 49
  • Мнения: 6 155
Написах едно писмо до Министерство на образованието и инспектората.Ако детето ми не е посещавало предучилищна група в училище или детска градина, може ли да бъде записано в първи клас.Чакам отговора писмено, тъй като устно се затрудниха да ми отговорят или по скоро не знаеха.Ще споделя след това.

Интересно ми е какво ще ти отговорят. Ще чакам да споделиш.  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 9 865
Да не изпусна новата темичка и аз.
Преди бяха писала,че нашата госпожа се разболя сериозно и се пенсионира.Децата бяха събрани два класа в един в продължение на месец.Но в понеделник идва новата госпожа,за която чувам все хубави неща.

# 51
  • Мнения: 75
Отговора дошъл ама няма кой да си отвори пощата. Crazy

Уважаема г-жо......
Във връзка с ваша молба въпрос с вх.номер........
Ви уведомявам,че съгласно чл.7,ал.2 от закона за народната просвета(ЗНП),училищното обучение започва на 7 години,навършени в годината на постъпване в първи клас.В първи клас могат да постъпят и деца,навършили 6 години,ако физическото и умственото им развитие по преценка на родителите или настойниците им ,позволяват това.
Съгласно чл.20,ал.1 от ЗНП,подготовката на децата за училище една година преди постъпването им в първи клас е задължителна и се извършва в подготвителна група към детските градини или подготвителен клас в училище.
Съгласно чл.114,ал.2 от Правилника за прилагане на ЗНП за ученици,които постъпват в първи клас без удостоверение за завършена подготвителна група или подготвителен клас,както и за ученици,за които в удостоверението за завършена подготвителна група или подготвителен клас,е посочено,че нямат училищна готовност,училището с помощта на регионалния инспекторат по образованието и съвместно с общината,училищното настоятелство и други органи и организации организира и провежда подходящи форми за допълнителна работа през началния етап на основното образование,включително допълнително обучение за усвояване на книжовния български език.

                                                                                                                                                 Ваня Кастрева
                                                                                                                                                 Началник РИО

# 52
  • София
  • Мнения: 3 067
малко офф...
Ваня Кастрева ми преподаваше история в 119 СОУ, когато бях ученичка, естествено. Всички много я обичахме  Hug
Сега, като разбрах, че е шеф на инспектората няма как да им се ядосам много за нещо  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 9 814
Е, тогава къде е задължителното?  Mr. Green
Законът е така приет, че приема всякакви вариации на опциите възраст, и посещение или не~ на ПУ, т.е. на който както му е удобно.

# 54
  • Мнения: 4 806
Бях на РД - по резултатите от диагностиката на хлапетата.
Мина практически скучно - дечицата са добрички, буйни в междучасията, но пък иначе
се занимават с интерес. В повечето случаи са показали сходни резултати в направления-
та - било езикови умения, било фина моторика, било смятане. Удивително добра група са
се събрали, което ме кара сериозно да съжалявам, че в първи клас няма да са пак заедно.
Не се карат помежду си, все с нещо си помагат. Много, много големи сладури са  Hug

# 55
  • Мнения: 4 915
........

 За 148-мо миналата година даваха по телевизията,че в първи клас има много записани ромски деца.Незнам как е тази година......

Имаме познато детенце, което сега е първи клас в 148-мо, вчера говорих с баба му. Три паралелки са общо, едната с някаква танцувална насоченост.  Thinking  newsm78 В класа на детенцето били 22-ма ученика. Нищо не споменаха за ромчета, ама не сме и питали.
Имат си целодневна занималня. Още ще разпитвам. Като цяло са доволни, засега...А, и събирали помощи от родителите за цялостен ремонт на учебната им стая, пък в началото казали, че уж в ремонтирана такава ще учат.

# 56
  • до реката
  • Мнения: 295
Привет на всички исках да ви питам помагате ли в къщи с някакви образователни игри на децата си и какви са те newsm78  bouquet Моето дете нещо се затруднява с математиката можете ли да ми препоръчате някоя книжка или игра.

# 57
  • Мнения: 3 379
И аз получих подобен отговор от РИО, само че не писмен. Наистина, уж задължителната предучилищна всъщност не е такава Simple Smile Единственото, за което се сещам, че би повлияло е при приема в някое училище с повече желаещи да не приемат детето заради липсата на такъв документ.

# 58
  • Мнения: 1 341
Момичета, бихте ли ми казали каква ваксина се слага на децата в предучилищна възраст?

# 59
  • Мнения: 889
Момичета, бихте ли ми казали каква ваксина се слага на децата в предучилищна възраст?
На 6 години се прави ТЕТРАКСИМ, а на 7 години- МАНТУ.

Общи условия

Активация на акаунт