Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 403
здравейте,

аз днес цял ден съм навън Simple Smile.

Аз си следя кръвното всеки ден по едно и също време и засега ми е 100/70, на мен ми правиха профил за кръвната захар заради наследствена обремененост от диабет. Всичко си е в реда на нещата.

# 676
  • Мнения: 329
Здравейте!
dobra, да ти е жива и здрава дъщеричката и да има много безгрижно и щастливо детство!
puppcheto, за първото си бебе купихме видео бебефон на Чико, който струваше 500 лв. в България. Беше най-глупавата ни покупка. Развали се бързо и независимо, че го поправихме така и не заработи както трябва. В смисъл работи, но има смущения и е много дразнещо. Сега сме взели дигитален на Philips Avent и съм много доволна. Вече го ползваме с баткото. Моят съвет е ако купуваш видео бебефон да заложиш на марка, която е специализирана в подобна техника, а не марка като Чико, която произвежда всичко. Само да не ме разбере някой грешно - за много неща съм фен на Чико просто бебефоните не са им силата.
Iff2, аз съм си правила фотосесия с миналата бременност и планирам такава и сега в 9-ия месец, но нашия тати е професионален фотограф и той ще ни заснеме. А той по принцип не снима подобни неща и нямам идея за цените. Предложението на Калина е любопитно.

Ох, като ви четох преди малко и изведнъж започна да ми пулсира главата, почувствах се зле и се изплаших да не съм вдиганала кръвно. Но си го измерих сама /нямам идея колко точно/ и ми е по-скоро ниско.

mama_Iva и аз имам същите притеснения за раждането като твоите. У нас само аз съм шофьор, татито не кара и добре, че сестра ми живее през един етаж та тя ще ни транспортира до болницата. Обаче ще трябва да вземем малкия с нас и ако е през нощта няма да е много приятно. А понеже ми е второ скорошно раждане и ако дай Боже всичко е наред и тръгне нормално все се страхувам дали ще успея да стигна до болницата  Grinning Но все пак вярвам, че ще имам късмет и всичко ще е наред.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Мислих, че само нашия татко не шофира, а то имало и други от тази "порода"  Joy та и аз съм се чудила как ще отидем до болницата, но се надявам на свекър ми и свекърва ми, че ще ни закарат Simple Smile

# 678
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Здравейте момичета,да споделя и аз за моя д-р.
Ходя при него още откакто тръгнах по лекари за откриване на проблем със забременяването.  Тогава още- много  внимателно и разясняващ всичко ме впечатли.
Трябваше да ходя на фоликулометрии всеки месец,които струваха по 20 лв,но все ми казваше"ако нямаш сега пари,друг път",нито веднъж не ми каза да си платя потребителската такса дори.
Вгъхна ми вяра и доверие,че ще забременея,въпреки чакането около 1,5 година.
В началото ме викаше на прегледи да ме следи  на всеки 2 седмици-до към 2-3 месец,всеки месецме гледа на видеозон,доста продължително време,пускал ми е вече поне 5-6 пъти изследвания кръв и урина,На феталната като ми прави диск и снимки и ме пита дали искам допълнително някаква конкретна снимка още.
Много съм доволна от него. Винаги разговорите и срещите ни започват със въпроса му как се чувствам и имам ли някакви оплаквания.

За масайа на гърдите аз си го правя само с пръстипърво на съхо завъртам зърната в двете посоки по няколко пъти,после ги мажа и отново малко,но на мен не ми предизвиква контракции.
За помпата,аз също още преди около 3 месеца като я взех реших да я пробвам,изцеди ми коластра малко,аз си я имам още преди да разбера че съм бременна.
За "Виси Виталис"някоя мама беше попитала-аз лично ми се зави свят от изобилие на артикули и като цяло не ми се стори скъп магазин.

# 679
  • Мнения: 7
Добър вечер!
От няколко дни само успявам да чета и не мога да се включа по темите, които обсъждате. Просто нямам сили….от понеделник сме на детска градина….и това направо ме съсипа емоционално. Голям стрес. Детенцето много плаче сутрин…всъщност се дере и се тръшка по земята…не можем да го овладеем с баща му. Много е гадно…едва издържам да не се разрева пред него…но затворя ли врата …такъв рев му дръпвам…По цял ден го мисля…учителките не Дават почти никаква обратна връзка освен:..”аааа добре е …не го мислете…” Това направо ме убива. Ходя по няколко пъти на ден до там да питам как е положението, защото не си дават телефоните…..Ще полудея….
Но да не ви отегчавам с тази тема…знам че в момента не ви вълнува…
Исках да пиша по няколко въпроса…ама сега изобщо не се сещам…

За помпите…не ги пробвайте сега…не мисля че е добра идея. Но пък след раждането е хубаво да ви помогне някой..защото малко е въпрос на техника….Попитайте акушерка или пък приятелка с опит. Аз първия път се мъчих два дни и нищо не постигнах…дойде акушерката, при която ходих на курс и за една секунда изцеди 50-60 мл…което беше просто невероятно за мен. И нещата тръгнаха.

За болките в кръста и тазобедрената става. По този въпрос мога много да говоря…но не ми се иска да ви натоварвам. Само ще ви кажа, че в резултат на натоварване и не достатъчна почивка с предната си бременност имах доста сериозни проблеми. В началото на 9тия месец ми се скова единия крак и не можех да се движа близо 3  месеца без придружител или друга опора. Това ми донесе доста неудобства в ежедневието ми. Беше ужасно. Тежестта вече е доста голяма на гръбначния стълб….почивайте си повече, лежете и се отпускайте, не се натоварвайте. Това е от огромно значение…повярвайте ми!

Добра….да ти и живо и здраво момичето и да ви носи много радост и удовлетворение в къщи! Чета , че и ти доста си преживяла тези дни….пожелавам ти нещата да с езадържат под контрол.

Пожелавам на всички с някакви проблеми в изследванията и тн( да не изброявам имена, че ще пропусна някои..не съм много в час тези дни)…. Бързо да се оправят и да са спокойни!
И на всички…бъдете усмихнати и ведри…радостта наближава. Пазете се!

Лека нощ за сега!

# 680
  • Мнения: 55
Здравейте пак момичета Simple Smile

Да кажа, че като си гледам изследванията в онлайн системата на Цибалаб ми изглеждат горе-долу ОК... ама да видим утре какво ще каже доктора Simple Smile Малко завишени левкоцити и някакви гранулоцити.... дядо ми казва, че са наред, но ще видим... Хемоглобинът поне този път е добре, точно на долната граница (122), но поне не е паднал повече Simple Smile

Сега намерих още един сайт на фото-студио за бременни и бебета Simple Smile Във ФБ бях виждала снимки от тази фотографка... низглеждат много готини Simple Smile И току-що си видях една приятелка, снимана с детенцето й, в сайта Wink Само че не откривам цени...

http://nadya-photography.com/

Лека нощ, мамчета! Дано спим добре Simple Smile И да ставаме по-малко Wink

# 681
  • Мнения: 27
Добър вечер!
От няколко дни само успявам да чета и не мога да се включа по темите, които обсъждате. Просто нямам сили….от понеделник сме на детска градина….и това направо ме съсипа емоционално. Голям стрес. Детенцето много плаче сутрин…всъщност се дере и се тръшка по земята…не можем да го овладеем с баща му. Много е гадно…едва издържам да не се разрева пред него…но затворя ли врата …такъв рев му дръпвам…По цял ден го мисля…учителките не Дават почти никаква обратна връзка освен:..”аааа добре е …не го мислете…” Това направо ме убива. Ходя по няколко пъти на ден до там да питам как е положението, защото не си дават телефоните…..Ще полудея….
Но да не ви отегчавам с тази тема…знам че в момента не ви вълнува…



И ние бяхме така Hug не си притеснявай, за  децата не е чак такъв стрес. Казваха ми че след като ми види гърбът и спира да плаче и си прекарва добре. Не им вярвах и се тормозех по цял ден.Един път останах да надничам през прозореца и наистина моичкия както се тръшкаше и едвам го замъквахме до входа, видеше ли ми гърбът спираше.  Simple Smile

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 529
Вярвате ли ми, че цял ден Ви чета и а... да пиша, нещо изскача за вършене!

Добра, радвам се, че най-накрая имаш диагноза и че вече се лекуваш Hug Да е жива и здрава дъщеричката ти   bouquet

Честито на всички с нови придобивки! Страхотни покупки Peace

augustas, разбирам, как се чувстваш, дано по-бързичко се адаптира малкия Praynig А защо от първия ден го остави за цял ден? Трябваше поне седмица да си го взимаш на обяд, да стане по-плавно, така да се каже Thinking

Аз ходих вчера при хомеопат, изписа ми лекарство. От утре го почвам, дано ми повлияе  Tired

Кръвно не си меря, обаче май ще трябва. Тези дни имам едни такива странни състояния и мисля, че кръвното има общо. Ще трябва да търся от някъде временно апаратче, че хич не ми се купува  Naughty

# 683
  • Мнения: 305
Да ви кажа, днес вечерта като се върнах от работа отидох до тоалетна и видях розово петно на гащите звъннах на сестрата и тя ми каза че е част от тапата.. Shocked каза да не се притеснявам и че било нормално. Само да следя...  newsm78 Някой да е имал такова чудо?

# 684
  • Мнения: 4
Добро утро ,
Monkas, и на мен ми се случи това нещо,не се шашкай бях мисля още в 32 седмица ,казаха ми активно да почивам но наистина да лежа, да чукна на дърво още сме 2 в 1 само бъди спокойна.

Сега слушах прогнозата за времето казват, че ще е топличко и готинко,май ще има разходки.

# 685
  • Мнения: 471
Тази седмица съм много доволна от себе си - успях да приключа с много задачки: извадих си ПИК код (наистина много бързо става); запознах се с бъдещия педиатър на детето; изпрах всички бебешки дрешки, сега се сушат и събота ще ги нося на татко да ги оглади (това изнервящо за мен занимание му действа успокояващо на него - е, няма да го лишавам от удоволствието, я!).

Сега отивам да се боядисам и подстрижа, че да съм красива за бебка като се появи  Wink.

# 686
  • Мнения: 4
И аз мисля днес да ида до педито да видя дали ще иска да ни бъде личен педиатър,доста деца има при нея та се надявам и  за нас местенце да се намери.Само че незная какво да и кажа, трябва ли нещо по специфично да я питам моля ви дайте съвет.

# 687
  • Мнения: 152
Добро утро и от мен ,
dobra нещата, които ти се случват напоследък са направо ужасни. Не стига, че не се чувстваш добре, ами и цялата тази разправия с лекари, които ги мързи да си вършат работата. Направо побъркващо. Надявам се ,че наистина този доктор е успял да даде правилна диагноза и да има ефект от лекартствата.  Praynig Да ти е живо и здраво детенцето, много щастливо и обичано Simple Smile
 
augustas бъди силна и не се поддавай на емоциите. Много е трудно в началото с детската градина, но вярвай, че малкия ще свикне. Те винаги плачат като ги водиш, а пък като си тръгнеш се заиграват и забравят. Вярно че още е мъничък и сигурно всяко си играе самичко, но съвсем скоро ще разберат, че могат да си играят и заедно и ще ходи с удоволствие. Как пък може да не дават информация за дечицата тези учителки. То и при нас беше така, аз питах питах, а те само ми каваха ами всичко е наред. Абе кажете плаче ли, неплаче ли , играе ли си ... дори и детските учителки са станали едни дръпнати вече ...  За успокоение мога да ти кажа, че детето на мойта братовчедка, което на 3 г,  тръгна на детска началото на септември и в продължение на месец ревеше, дереше се, на път за детската се търкаляше по земята и бяха драми -  на врата на детската викаше : " Мамооо не ме оставяй, много те обичам, иска с теб, ще бъда добър " и все такива сърцераздирателни неща. Е оня ден в понеделник станал и казал Айде тръгваме ли за детска, че събота и неделя беше много скучно. Така че вярвай, че ще свикне и всичко ще е наред.  Hug

Ох исках да пиша много неща, но сега нещо не се сещам ,така че ви желая един много хубав и слънчев ден ( а днес май навсякъде ще е такъв ) и пак ще пиша като се сетя  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 3
Добро утро майчета! Hug
Аз днес ще има да обикалям цял ден. Crazy Първо при счетоводителката,после по доктори,да отбележа поне 3-ма ,после пък и до работата... Tired А така не ми се обикаляше ужас.
Да се похваля и аз най на края  Grinning тази нощ беше спокойна,чувствам се по добре и дано така да е.Исках да попитам за педиатрите.Някой ми беше казал,че не изписват бебче без да го е видял педиатара.Та ако е така значи трябва да намеря,преди да се роди или... newsm78 И как става? Отивам при въпросния доктор и го моля да стане педиатар на нероденото ми още бебе?Може въпросът ми да ви се стори много тъп,ама изобщо не ги разбирам тези работи  Embarassed Както не разбирам и много други ама... Simple Smile

Последна редакция: чт, 04 ное 2010, 08:51 от Beni_benni

# 689
  • Мнения: 329
Добро утро, момичета!
Процедурата с педиатъра е следната: говорите с този, който сте си набелязали и дай Боже той се съгласява да поеме бебето. В деня на изписването му звъните по телефона, казвате му, че ви изписват и му давате адреса си. Педиатърът трябва да ви посети 24 или 48 часа след изписването от болницата. Добрият педиатър трябва да разгледа при какви условия ще гледате детето вкъщи, да ви даде съвети, да прегледа детето и евентуално да ви изпише някои дребни неща като Вигантол /Витамин Д/ след 20-ия ден, спирт и топоцин за пъпчето и т.н. Някои държат педиатърът да дойде вкъщи в същия ден, в който ги изписват, но според мен това не е необходимо, защото в деня преди изписването от болницата бебечо го преглеждат детайлно за да ви дадат епикиризата т.е. прегледано е от лекар и няма проблем педиатърът да се появи на другия ден.
Пожелавам ви късмет в намирането на добри педиатри. За мен е все още мисия невъзможна  Confused

Общи условия

Активация на акаунт