Октомври месец тук е вече,хайде всяка мама със човече!

  • 23 155
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 109
Здравейте мами;) Влизам да ви почерпя, днес моето мило има имен ден! (нещо не ми излиза почерпката) Thinking Нас много ни морят тези колики,дано скоро да минат,че не знам CryИмам въпрос към Консултантите -  Искам да намаля кърмата си,но се притеснявам,ако намаля цеденето,дали няма да направя мастит,защото ако не се изцедя до край ми остават буци на някои места ooooh!, а това цедене много ме мори. Отнема ми по 1 час след като беба е яла и няма спане общо взето. TiredБебз не се притеснявай за меда и аз ям и няма проблеми. Ами желая ви хубав ден,днес тук е слънчево и от утре го дават да вали и по-късно ще отидем на разходка. Лейди (дано не бъркам) но мисля,че вие имахте хрема...На нас ни изписаха едно спрейче,което е за профилактика на нослето,да не се събират сополчета и буби и като и се впръска и сополчетата излизат навън.То се ползва от 15 ден и е солена вода казва се Риномер. Гледам,че сте обсъждали кремчетата за дупета,ние мажем с Пенатен и съм многооо доволна. Хубав ден Hug

# 751
  • Мнения: 55
Честито на именниците  bouquet
Ивдраг да ти е здравичка Палмина, много радост да ви носи и дано да потръгне кърменето Hug
И специално за Мама хипопотама  Hug Hug Честит рожден ден  bouquet Желая ти леко раждане, здрав син и прекрасно майчинство Grinning
На мен днес ми е термина и вече съм ужасно нетърпелива, все си мислех че като е трето ще подрани, а тя малката бонбонка си се гуши на топло и не и се мърда Heart Eyes

# 752
  • Варна
  • Мнения: 245
Не съм чела нищо, бързам да пусна новата тема, после ще я оправям с новите мами и ще чета, пишете там

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536302.0

# 753
  • Мнения: 70
Честит празник на всички именници!
Честит рожден ден на skorpion4eto3   bouquet!
(На мен днес ми беше термина, пък помня, че skorpion4eto3 беше споделила, че днес има РД Simple Smile) Много здраве, радост и късмет и щастливи бебчета![/size]

Към консултантите:



Привет!  Hug

Много хубаво си направила, че си отворила тема в Консултантския подфорум на Ла Лече Лига! Така ще получиш повече идеи и подкрепа - две глави винаги мислят по-добре от една.  Simple Smile
...

Отново огромно благодаря!   bouquet

Вчера бебка беше мнооого поспалива. Не успявах да я събудя като хората. Дори и след къпането не се разбуди, че да суче активно. Мога да кажа, че вчера реално почти нищо не е поела. В резултат сменените памперси бяха 3-4, тъй като почти не беше пишкала и акала. Реших въпреки нежеланието ми все пак да й дам добавка (шишето поне не отказва) и оттам потръгна и пишкане и акане с по-нормален цвят. Е, не е точно като дижонска горчица, малко по-кафяво е, но все пак не е тъмно зеленото от преди това. През нощта обаче се будеше през час и половина - два и тогава използвах момента да кърмя и така заспивахме и двете в леглото  Confused.

Контролните тегления ги правя веднъж дневно преди баня голичка и сравнявам с предния ден. Така поне разликата се вижда с моята си везна. Това, че не е качила от изписването е на база теглото й при изписване, което е с около 350 гр. по-малко от родилното тегло.

За сега се опитвам да балансирам с максимални усилия кърмене и все пак контрол върху нормалните физиологични функции на бебето. Не знам до какъв момент е здравословно да се инатя да я държа само на кърма (която очевидно не достига).  Искам да кърмя и не искам да приемам факта, че съм от малкия процент жени, на които им е генетично заложено да нямат достатъчно кърма, но ситуацията се повтарякато с по-голямото ми детенце  Cry. Така ми се ще да прочета тук разковничето на моята ситуация с кърменето.. Няма ли някой медикамент, който да предизвика лактация???

Ще копирам този пост в темата в Консултантския подфорум на Ла Лече Лига и по този въпрос ще пиша вече само там, за да не дублирам Simple Smile.

# 754
  • Sofia
  • Мнения: 366
Мунка започнах да се цедя защото кърменето се превърна в кошмар. Ревях и кърмех и мажех гърдите след всяко кърмене и резултат нямаше. А той си седи по 1 час залепен за мен и спи или стиска зърното с венците си. Почивах половин час и пак наново. Сега кърмя през нощта, а през деня се цедя и положението се нормализира до някъде. И двамата предпочитаме да е от гърда /бибероните пъскат трудно/. Дано моите зърна се оправят, а той да престане да ме ползва за залъгалка и да минем към лесния начин на хранене.
Уплаших се обаче от количеството което поема - денем между 120 и 150 мл., а нощем ако съм се изцедила виждам че пие по 70-80 мл.. Страх ме е да не му разширя коремчето и затова питам за таблица...

Общи условия

Активация на акаунт