Октомври месец тук е вече,хайде всяка мама със човече!

  • 23 188
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здрасти  Simple Smile

Дайла 77, Ева, честити ви рожби да са живи и здрави  Hug

Димяни, Позитив, как са децата   bouquet

Аз успях д аподремна с Мила малко следобед и след малко отиваме да си вземем каката от градина. Мила нещо се е изхитрила и не иска да спи ако не е в мен или ако не ме усеща наблизо. А мен още ме е страхда я гушкам, че е толкова мъничка, да не я смачкам в просъница.

Кат, при нас Лефакса подейства към втория ден.  Peace И да, напълно е възможно да не иска шишето, много кърмачета се дърпат, например Йована, никога не пропи от шише с биберон. Но пък ако ти имап на кого да оставяш детето понякога, е добре да го свикнеш на шишето, заради самата теб. Племенника мие, например си е кърмено бебе, е, пие вода де  Rolling Eyes, та сестра ми си го оставя постоянно ту на свекървата, ту на майка ми, ходи си по разни масажи и спа процедури, че и на дискотека и изобщо живот си живее. Оставя шишетата с кърма и това е.  Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 2 677
Помощ! Боли ме гърлото   и много ме е страх да не си заразя детенцето. Знам, че няма проблем да кърмя, но какво да взема - засега смуча само ментови бонбони, но май няма особен ефект.
 

# 707
  • Мнения: 184
ЧЕСТИТИ РОЖБИ НА ЕВА И ДАИЛА777! Да са живи и здрави и много да ви радват!
Мила, много мило ми стана за Мила:) Мойта племенница и тя едни такива ги ръси... Понякога се чудя как да ѝ отговоря:)
Аримче, да, редовно оправям бастичките на памперса след като го сложа. За чурката ми казаха, че трябва да е нагоре, ама като видях що за памперси се похабяват пробвах и надолу - май така е по-добре. Да не говорим, че опикаваме всичко в радиус от метър и половина точно когато слагам новия пампер под дупенцето  ooooh!
Кат, аз съм от мамите, които ползват ентерокинд за коликите и съм много доволна. Нощите са ми спокойни, по време на коликите няма рев, само мрънкане...
Наде, на нас втори номер памерси малко са ни стегнати в крачетата, ама на тумбака седи добре и няма да ги сменям скоро май. Освен това мъжо ми купил от най-големия пакет с 94 бройки и ще ги влачим още поне две седмици.
за лохиите, с увеличаване и намаляване на течението откарах до 40-ия ден! Ако както казвате, след второто раждане течението е по-дълго, май ще имам лохии към два месеца  #Crazy

# 708
  • Мнения: 26
Честити бебчета на Ева и Дайла!Да са ими живи,здрави,кротки и послушни!
Аз днес като накърмих Яница в 1 и нещо и като сме заспали ,та чак до 16.30.Леле,голям сън,ама се чувствам като новородено. Joy
Имах лека температура днес-37.4,което е странно, но пък таткото ни е болен, та се моля да не съм прихванала нещо. newsm78
Позитив,вие как сте мила?Лъчко пооправя ли се?
Наде,погачата за 40-те дни ли е?Страхотна сладурана е малката.
На останалите от отбора,които со още 2 в 1-успех,малкооще остана! Peace

# 709
  • Мнения: 42
Фата, аз за гърло пиех стрепсил - още в Шейново ме заболя и една от лекарките ми каза, че може.
Калинче, моят е същия - докато го сменя и всичко опикава, затова пробвам да слагам малка пелена до пишката, така че да опикае само нея.

# 710
  • Русе
  • Мнения: 904
И нашия бебчо е същия още докато се роди опика докторката,след това педиатъра а сега продължава с нас,само да му махна памперса и е на линия да пишка Mr. Green
Ох днес коликите са много силни вече незнам какво да правя ,цялден не е спал милия и се превива и пищи

# 711
  • Бургас / Св. Влас
  • Мнения: 28
Само да успокоя неродилите мами - не се притеснявайте момичета, последна ще съм аз...   newsm45 Днес ми е термина, ходих на преглед - всичко идеално, но никакви признаци за раждане  ooooh! Стяга ми се корема от време на време, но не болезнено и на различни интервали. Тапата няма и хабер да пада, водичките са екстра, тоновете на малката са идеални - явно си й е добре вътре и няма намерение да си разваля кефа без бой  Laughing В петък, живот и здраве съм пак при доктора, да видим на къде са нещата и дали ще се предизвиква раждане...
Искам само да попитам Олето и Зарат понеже имам някакъв спомен че раждаха в МД Варна (сори, ако бъркам Peace), как са температурите в стаите, понеже и двете нощници, които съм си приготвила са с къс ръкав и до коляното дълги, дали няма да ми е студено случайно.   
Аз раждах в МД -Варна, в стаите беше жега - 26.5 градуса. Не си вземай нищо с дълъг ръкав  Peace

# 712
  • Мнения: 8 568
Здравейте мами,ние бяхме днес на преглед за слуха прави се тук вм/у 3-5 седмица.Ок е малкия само ,че трябваше да е заспал обаче ние точно тогава решихме ,че няма да спим и като се заоглеждахме 5 бебета минаха преди нас на този преглед докато заспим.
Имам си гости свеки от 3 дни е тук обаче ми къса нервите всеки път щом малкия проплаче тича и го вдига на ръце ,преди малко даже имахме кратка словесна схватка  Naughty.Да не ми го учи така на ръце ,ама бабки от дума не разбират

# 713
  • София
  • Мнения: 2 348
ВЪПРОС КЪМ КОНСУЛТАНТИТЕ ПО КЪРМЕНЕ :
Кърмя през 2 часа , на поискаване. Преди седмица се будеше през 3 часа. Нормално ли е сега да иска по-често? Да не би да ми е намаляла кърмата? Първите дни гърдите ми бяха доста напрегнати и болезнени , но сега винаги са меки , бебо суче , мокри доста памперси, повече ака отколкото пишка или поне на мен така ми се струва . Но доста често търси гърдата ми. Когато го нахраня пробвам да изцедя с помпата ,но изцеждам много малко кърма .Възможно ли е да е от коликите или просто кърмата не му стига ?
Възможно е от коликите бебето да иска да суче по-често, но също така е напълно нормално да суче през  такива интервали, без да има какъвто и да било проблем  Simple Smile . Просто това е обичайната пауза между храненията за малките бебенца. Преди гърдите са били напрегнати, защото са произвеждали повече мляко от необходимото и още не са успели да влязат в ритъма на бебето. Сега са спокойни, защото организмът се нагажда лека полека към бебешкия ритъм и произвежда мляко по поръчка или когато бебето започне да суче. Това е добре, защото, ако гърдите бяха постоянно пълни с мляко и напрегнати, освен дискомфорт при теб, има риск и от запушвания на каналите.
 Преди седмица е възможно бебето да се е хранело през интервали от 3 часа, защото все още не е било заякнало, често новородените са по-поспаливи и са склонни да търсят по-рядко от необходимото да сучат. Особено ако имат жълтеница.  Има бебенца, за които не е проблем да се кърмят и през 3 часа, но по-честото кърмене не е притеснително. А това, че си откликнала на нуждата на бебето и не си отказала кърмене, макар, че то е искало по-често от обичайното, това е предпазна мярка против намаляване на кърмата  Peace .  Ако някога се случи по някаква причина млякото да не достигне, бебето би сукало по-често и така ще увеличи количеството мляко до необходимото.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 348
  
Въпрос към консултантите по кърмене: трябва ли след всяко кърмене да доизцеждам-не усещам напрежение,но за стимулация на кърмата.
Не  Simple Smile . Ако бебето суче достатъчно често, пълни редовно пелените и наддава добре, значи получава достатъчно мляко и допълнителна стимулация не е необходима.

Момичета ,имам въпрос,може би и към консултантите по кърмене:
Притреснява ме ,че акото на бебо е рядко,,днес докато се преобличахме се напишка и се изака ,с пръцкане и като фонтан ,не беше много,но изглеждаше все едно има диария.Дали нещо в моята храна предизвиква това? Нааканите ни памперси са около 6 на ден ,не е ли много..или

6 наакани памперса на ден на са нищо притеснително. Някои бебенца акат и по-често.
 Случва се понякога изхожданията на бебето да са по-редки, ако не са пенести и до толкова воднисти, че да попиват в памперса и почти нищо да не остава на повърхността,  вероятно няма никакъв проблем.

... към консултантите по кърмене.
Нааканите ни памперси са около 6 на ден ,не е ли много..или нормално е?
Аз мисля, че е нормално. А Ева ака само по 2-3 пъти на ден. Аз пък исках да питам НЕ Е ЛИ МАЛКО?

Ако 1 изхождане е поне с количеството на  супена лъжица, акото е с кашава консистенция, няма тъмен цвят и неприятна миризма, ако бебето не получава други течности освен кърма и пълни поне 5-6 памперса за денонощие, урината е почти безцветна, без остра миризма (последния да затвори вратата  Mr. Green ), та ако всичко с памперсите и наддаването на килограми е наред, 2-3 изхождания за денонощие не са притеснителни.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 245
Наде все ще ти пиша, ама забравям, ние сме си на двойката памперси и скоро няма мърдане, лепенките ни се засичат даже още  Mr. Green
Днес бяхме на първата си разходка. Ходихме да ни вземат кръв, но съчетахме и бяхме около час и половина на вън. Изследванията според мен са ок, но ще видим на контролния преглед какво ще кажат.

# 716
  • София
  • Мнения: 5 759
НАде, Ние също сме на двойка и поне в близкия месец няма да сменим номера Simple Smileда не кажа и повече  Wink

# 717
  • София
  • Мнения: 167
Помощ! Боли ме гърлото   и много ме е страх да не си заразя детенцето. Знам, че няма проблем да кърмя, но какво да взема - засега смуча само ментови бонбони, но май няма особен ефект.
 

fata_morgana  вземи си Прополки. Стрепсилса мисля, че не го даваха при бременност и кърмене. Аз лично съм много по-доволна от Прополките.

# 718
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 416
Здравейте!
Честито на родилите днес!
Ей, много малко останахте вече, хайде чакаме ви! Peace

Марис, дупето мажа със судокрем, имаме и бочко, ама не сме стигнали до него. Кофти е, ей го и сега му е на пъпчици дупето, а за 2-3 дни съм изхабила почти цял пакет памперси! Абе не знам вече какво да го правя и Георги ми беше с много чувствителна кожа и атопичен дерматит, но не чак толкова от рано.  Tired

Я сега се сетих, да питам нещо консултантите: може ли да се направи нещо срещу тесни каналчета? Понеже моите са тесни, винаги са си били такива и съответно затова бебето суче по толкова време (и Георги беше така, ама сега няма как да цедя и да ми виси малчо на цицата денонощно, че и баткото има нужда от внимание и помощ). Предполагам, че няма, ама да си питам.  Grinning

И да помоля за съвет - за колко да продам помпата на Авент? Помпата е от тези дето са в комплект с 5 чашки, струваше 100лв., ама аз искам да продам само помпата, контейнерчетата и бибероните ще си ги задържа, понеже в контейнерите си замразявам мляко, а и тъй или иначе други шишета и биберони нямам. Оказа се, че на мен прехвалената помпа никаква работа не ми върши, изобщо не може нищо да изкара, на ръка и с обикновенна тип спринцовка става, с авентската - цъ!

# 719
  • Сливен
  • Мнения: 140
здравейте и от мен,още не съм ви изчела,така че честито на всички родили да са им живи и здрави дечицата   bouquet
едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА КОНСУЛТАНТИТЕ от лансиноха нещата се стабилизираха,от вчера на обяд се кърмим пак  Hug
за акането и дени нааква доста памперси ,по 4-5 на ден,докато баткото като беше малък акаше един път на ден
ето о малко снимки на моя дундьо  Party http://oktomvri2010.snimka.bg/photos-from-gsm/miriams28.513859.21164528

Общи условия

Активация на акаунт