Октомври месец тук е вече,хайде всяка мама със човече!

  • 23 154
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 599
Значи горе долу по един и същ начин, с изкл. на 18 градуса на Бобченка. Simple Smile а като ги кърмите завивате ли ги с нещо? абе като цяло все глупави въпроси ми се въртят в главата  Joy

а за коликите - сега гледах тези методи на д-р Карп и ако се почтори драмата от снощи мисля да пробвам ето едно клипче http://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ

# 31
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Марис, аз не завивам, достатъчно топло е в обятията на мама. Днес пробвах с повиването на Карп, с ръчичките вътре, спа като буба.  Peace

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Облаче, честито бебче! Hug

# 33
  • Мнения: 6
Честито юначе на Облачето   bouquet Да е здрав и щастлив, а на мама бързо възстановяване!

svetleto 24 - в "Шейново" моята операция продължи 40 мин, като на 15-та малката беше родена, а останалото бе шев и кройка  Laughing Нито спиналната боли, нито по време на операцията усещаш нещо. В пълно съзнание си,  приказваш си с екипа (или както в моя случай - се смееш на масата на лафовете на асистента и пречиш да те шият  Embarassed hahaha). В реанимацията бях има няма 10 часа, когато и се дигнах от леглото, ходих да се мия и да си приготвям багажа за другата стая. Бебка я "получих" за първи път 17 часа след операцията. Дали ще те боли след това зависи от организмът ти. Мен леко ме придърпваше операцията при лягане и ставане, но иначе бях и съм "пушка"  Grinning
Maris - аз моята бебешорка я завивам като теб  Laughing. Когато се кърмим мятам една тънка памучна пеленка на гръбчето, защото си мисля, че след топлото легълце - може да й е хладничко  Embarassed От както са почнали коликите, обаче и има пристъп - на миличката й е топло с нея и се чудя дали да я слагам или не...
Мирче, ако ви се разхожда до "Бриколаж" в Люлин - в отдела за градинските оборудвания би трябвало да го има нашия модел люлеещ се стол. Ние го купихме миналата година за р.д. на милото ми, но съм ги виждала преди няколко месеца, че ги поддържат като асортимент. На мен наистина ми е много удобен.

# 34
  • София
  • Мнения: 483
Zarat, голяма скица си  hahaha така се смях... включваш се рядко, но винаги с кеф чета постовете ти, скицо такава  Joy Само за протокола казвам, че съм секретарка по професия и да си хващам и пазя инфо ми е втора природа  Simple Smile

Честито бебче на Облачето   bouquet Нека мама се възстанови бързо и да си гушка детенцето  Party

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 366
Здравейте,

Честито на мама Облаче!!! smile3525

колан след секцио ми казаха, че мога да нося седмица след операцията, като продължителността е само докато съм в движение навън.

секциото ми продължи около час. 15-20 мин след започването извадиха бебето и след това оправяне на сраствания от предишното и зашиване. Аз бях със спинална и болки и неудобства от самото рязане не усетих. Само ме хванаха нервите накрая от неподвижното продължително лежане. Започнах да го слагам на гърда на следващия ден след секциото като ме преместиха в нормална стая...

# 36
  • София
  • Мнения: 483
miriams28, тук ли си още? Бях сигурна, че си в болницата вече  ooooh!

Момичета, хапвайте си сладко и каквото ви се яде спокойно. Много енергийка си трябва, за да има мама мАко  Wink

Лейди, много мъчно ми стана за твоето сладурче  Sad Толкова часове се е мъчило детенцето, а ти какво си преживяла не ми се мисли. Ако е било от вътреболнична инфекция и живеехме в една по-европейска държава, можеше да осъдиш болницата. Ама тук...

Марис, на лекциите ни казаха, че през първият месец темп. в стаята трябва да е 23-24 С, а от втория вече 22 С и обличането е съответно. Бобче, 18 С???  ooooh!
 

# 37
  • Мнения: 472
 Hug Хоп и аз

# 38
  • Мнения: 434
Оле, благодарско за темичката!!!  Hug У нас е около 20-21 градуса, ама аз постояно я местя Мая - да сготвя, да оправя и т.н., гледам да ми е пред очите, че баткото е такава хала  ooooh! Та заради местенето си е почти постоянно увита в едно тънко памучно одеалце.  Като я кърмя й го махам, за да не се успива от кърменето, а да дърпа  Blush че иначе може и цял ден да си висим на гърда...

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 140
мирче тук съм,един час къде гледах новини къде дремах,такъв сън ме е налегнал  ooooh! направо не е истина,вместо да раждам ,на мен ми се спи  Thinking
даже мисля дали да не си лягам вече  newsm78

# 40
  • Мнения: 184
Оле, мерси за хубавата тема  Hug
Марис, у нас е 22 градуса, като малкия е облечен с боди и памучна дрешка, завит с една пеленка и тънко одеалце от т.нар. антибактериални. Доколкото знам в северните държави нормалната стайна температура е 18 градуса... поне братовчедка ми в Англия изгледала и двете и деца на 18 градуса  Peace Докато кърмя също го завивам, имам чувството че му е хладно на гръбчето newsm78
Пашик, знам миличка, трудно се поспива в тази болница  hahaha Все някой влиза: "как си, добре ли си", "да ти измерим температурата, да ти дам антибиотика", "да ти почистя"  Laughing
Мила, беше споделила, че Нико има пъпчици. Нашия също имаше такива по личицето само. Педиатърката каза, че са от казеина в майчиното мляко и да ги мажем два пъти на ден с цинкова маз (това е цинков оксид). След около 5 дни минаха. С други майки също съм говорила, те казват че изчезват от самосебе си дори да не ги мажеш с нищо.
Цвеличкова ми се губи, дано да е добре, че с тази паднала тапа... newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 25
Здравейте, мамчета!  Hug
Докато се "окопитвам" след раждането - тук натъпил истински бебепорой  Joy
ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ, КОИТО ВЕЧЕ ГУШКАТ СВОИТЕ БЕБЧОВЦИ и СТИСКАМ ПАЛЦИ НА ТЕЗИ, НА КОИТО ИМ ПРЕДСТОИ РАЖДАНЕ  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Опитвам се да наваксам в четенето и за сега съм на 1/3 от предишната тема )))) но може би тази нощ ще наваксам )))

Междувременно - имам нужда от съвет от вече родилите мами с момиченца : Как почиствате "дупето" на бебките? по точно между срамните устни  Blush... нашата педиатърка е малко шантава и нищо не ми каза по въпроса... а пък бебелана има нещо като бял секрет още след раждането и за сега не смея да го почиствам сериозно... не знам какво да направя  newsm78 ... мамите с момиченца, моля,  Praynig кажете вашите педиатри какво са препоръчали и вие как се справяте  newsm78

# 42
  • Мнения: 1 269
само запис... и аз с една рька  Mr. Green

# 43
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Марвина, почиствам с тампонче за грим напоено в топла водичка  Peace, но само когато е зацапано, тоест, не всеки път.

Арим, 24 градуса е ужасно топло  Shocked Зимата поддържаме 20 градуса в хола и към 17, 18 в спалнята на Йована, 16 градуса в нашата. Сега заради Мила, отварям вратата да се поотчупи въздуха след проветряването.  Peace

# 44
  • Мнения: 1 298
Облаче, честито бебе!   bouquet

Аз днес след като водих децата на детски клуб, който беше претъпкан заради ваканцията тук,
реших да си почивам малко. Че вечер почти не спя.

Калинче, дано и на Нико се махнат. Да има си пъпчици по лицето и той само.

При нас в хола температурата е кам 22-23, аз не издържам на студено, не ми е уютно.  Blush
Спалните ни са към 19 градуса. И там цял ден проветрявам. Тоест като легнем е по-скоро 17.
На мен тук ми препоръчаха за спане от 16 до 18 градуса.

Ох, аз не мога да се побера в старите дрехи. Имам поне 6 кг да свалям и с това кърмене не знам как ще стане това.
Не ми се спортува въобще.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт