Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 529
М-дааа, много момъци ще си имаме тук, браво Grinning

Kimbarly, моята бебка хълца много често - на ден по няколко пъти, някой път доста продължително. И с каката бях така.

По въпроса за "секцио и нормално" подкрепям изцяло мненията на (wind) и dobra.

никид, успех утре Hug

⅞ ..., vanqstoeva, Reason браво за прегледите ви, звучите много заредени Hug (за разлика от моят провал вчера Confused)

Azzazela, don't worry, be happy! Семейното ви щастие едва ли зависи от сватбените чаши. А и по-добре на чашата да се случи лошото, отколкото на хората. Счупеното не носеше ли щастие? Wink

# 16
  • Мнения: 980
Днес бях на отворени врати в ВМИ Пловдив с още 10-тина бъдещи майки и двама смели татковци.  Peace Ако някои друг е бил там да си признае Simple Smile Стори ми се доста приятна атмосферата, настроих се на тема раждане  Laughing Шегувм се, но мисля да се пробвам  ВИП стая с епидурална, дано се чувствам по-спокойно и сигурно от първият път.

Първото ми раждане беше с вакум и форцепс и по едно време виках силно за секцио, че се бях панирала максимално, тоновете падаха, не дишах и никой не ми каза какво да правя. Опитвах се да спра да чувствам болка, като спра раждането, едва ли не. Но тогава не знаех какво е да видиш и гушнеш бебето си, то беше много виртуално, бях сигурна, че ще е добре и толкова.

mari:), таткото ще се влюби в щерка си, толкова е хубаво да имаш момиченца. Сигурно и момченца, де. Simple Smile За мен никога не е имало значение каво ще ми кажат - момче или момиче. Само приятели и познати като се радват, че ще е момче рабирам, че явно има някакво значение за околните.

Вилкони, дано да споделиш много хубави новини в новата темичка. Днес видяхме няколко малки сладурчета във ВМИ Пловдив, в неонтологията. Акушерката каза, че всичко ще е наред с тях и аз й повярвах и се помолих и при вас всичко да се нареди постепенно.

Катиар, дано да си на линия за работа, че сайта ни пак се е скапал.  Mr. Green

Кой (сигурно Мари) беше писал за преждевремено изтичане на водите, моля дайте линк към тази статия,че това е най-голямият ми страх. Все с мисля, че ще стана през ноща и ще усетя как ми изтичат водите, както беше първият път.  Embarassed

Тогава доктор Пелев каза да си остана в къщи поне още 2 часа, а сега чета, че това е било много неправилно.



# 17
  • Мнения: 30
Azzazela, don't worry, be happy! Семейното ви щастие едва ли зависи от сватбените чаши. А и по-добре на чашата да се случи лошото, отколкото на хората. Счупеното не носеше ли щастие? Wink
Grinning Мерси, имам нужда някой да ми каже нещо такова. Ама много се ядосах, май и хормонките ме шибат повечеко.

# 18
  • Мнения: 1 572
Мерси, имам нужда някой да ми каже нещо такова. Ама много се ядосах, май и хормонките ме шибат повечеко.
От хормоните е  Mr. Green А съм забелязала, че точно по време на бременност чуждите деца дразнят най-много. С първата бременност все си казвах - е моето никога няма да прави така... аз никога няма да позволя да ... Тя малката ме светна кон боб яде ли   ooooh!  Whistling
koqto, доки към ЖК каза, че при седалищно бебе ритниците се усещали по-неприятно. Каква е логиката не знам, но съм склонна да му вярвам, че и моя момък е в тази поза. Понякога имам чувството, че не просто рита, а ми дере с нокти матката  Crazy

# 19
# 20
  • Мнения: 311
Здравейте и от нас, момичета  Hug
При нас нищо ново освен храненето и грамчетата.Крис е 820гр на 18мл мляко а Танчето е 1010гр и на 8мл мляко. Още чакаме резултата от изследването на Крис.Днес ги видях, поприказвах им и даже насърчих и другите мами да им говорят както правя аз  Peace Напавих им няколко снимчици, еее повечко на Крис понеже преди малко ги пратих на лекаря от Пловдив с който си говоря всеки ден за да ги погледне и да си каже мнението.Той каза че в лицето няма  данни за Даун, но гънката на ръката наистина му била една и каза че докато не излязат резултатите да не се доверявам на 100% на това което ми казват.И така сега чакаме и се молиме още повече резултата да е ОК  Praynig Praynig Praynig А иначе по случайност днес размених и две три думи с доц.Слънчева която е шефка на отделението и тя каза че приличал но често им приличали а на децата им нямало нищо,така че...Това бяха точните и думи.Оххх момичета стискайте палци и се молете /не че сте спряли/ всичко при Крис и Танчето да е наред.Благодаря Ви че Ви има   bouquet Hug
Оххх а мен с кърмата хич ме няма  Blush не мога и 100мл да изцедя на ден от двете цицки  Embarassed В чудо съм се видяла само цапам помпата.Най-много ми е сутрини после само си играя.

c'Mon, аз като човек който си изпати от това да ти кажа......случили се недай си боже и то преди 34г.с. бегом веднага в Майчин Дом.К'ви са тия два часа ще чакаш да почнат и контракции за по-сигурно ли???? К'ви са тия лекари  Twisted Evil  Че то за два часа можеш да си получиш пълно разкритие и няма да имат време да ти бият кортикостероидите за дробчетата на детето а те се бият 4 през 12 часа т.е. ти трябват два дни за тях само.Иначе аз нали си полежах в предродилна 10 дни и само задавах въпроси, та като попитах колко време може да седи бебето с напълно изтекли води казаха до седмица че имало вероятност от инфекция и при мен и при бебетата.Ееее на нас не ни бяха изтекли водите на цяло а си течаха по малко от време на време и ако не бяха гадовете от патологията Маринов и Кръстева и още една кучка щяха да си поседят още някой и друг ден поне да вляза в 7 месец.Но това както и да е сега да си растат децата пък другото е бял кахър.Само дано не ме обвините пак че насърчавам при най-малкия проблем да се ходи до лекаря, но както обичам да казвам по-добре един път излишно ходене на преглед отколкото да стане нещо.Все пак аз като съм си патила и не само тоя път и ми е като обеца на ухото.

# 21
  • Мнения: 12
Запис и от мен.
Вилкони нямам думи какво да ти кажа, само ти си знаеш какво ти е,но все пак има надежда и ние ще се молим всичко да е наред и това да остане като лош спомен.Мисли само положителни неща, за да ги предизвикаш(колкото и да ти е трудно).

# 22
  • Мнения: 1 572
Оххх а мен с кърмата хич ме няма  Blush не мога и 100мл да изцедя на ден от двете цицки  Embarassed В чудо съм се видяла само цапам помпата.Най-много ми е сутрини после само си играя.

Vilkoni, офертата е в сила  Peace
А за количеството не се тревожи. Това, че цедиш малко не означава, че имаш малко. Живот и здраве да се приберете в къщи, тогава ще текне по-силно - от настроението и свързаната с него промяна в хормоналния баланс.
Иначе според ЛЛЛ (и не само), хормонът свързан с образуване на кърмата се стимулира най-силно нощем. Т.е. като наближи момента да ти трябва кърмата просто включи нощно цедене.

# 23
  • Мнения: 11
След дълго отсъствие и аз се записвам в новата темичка.

Много сте активни момичета и доста бавно успях да изчета изписаното, но пък намерих сходни "проблеми" и мисли и да си призная се чувствам по-уверена и спокойна като виждам, че не съм единствена.  Simple Smile Добре че ви има   bouquet

Вилкони, и аз съм с теб и се моля за малките ангелчета Praynig И както е казала и markochka мисли позитивно, колкото и трудно да ти е на моменти  Hug
Моят съвет е да не се тревожиш излишно за кърмата. От личен опит знам, че в момента в който се успокоиш тя сама ще потече в по-големи количества. Важното е, че сега има колкото е нужно за бебчетата.
Стискам палци резултата от изследването на Крис да е ОК!   

# 24
  • Мнения: 1 070
Вилкони, чувала съм за д-р Слънчева и съм я гледала по интервюта, наистина слънчева жена, дано е права. Хубаво е че твоите момченца наддават, за другото не сме спрели да се молим.  Hug

А,не съм била будна само аз  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 227
Добро утро и от мен! Момичета, моя голям страх също е свързан с изтичане на водите, но предлагам вече на никой да не му текат водите преди да е влезнал в деветия месец!!!!!  Naughty Naughty Naughty

Вилкони, малките наддават - това ме радва много! А за кърмата, мисля си, че и стреса влияе, а в твоя случай стреса е ... Важното е да се оправят децата. Каква е тази гънка на ръката, по която съдят дали детето има проблем!? Прости ми за въпроса, но ми стана любопитно!?

Вчера дадох кръв и урина за изследване, дано са хубави! Обачеееее - качила съм до момента 16кг. Май в цялата темичка аз водя по килограми  Joy Няма нищо, важното е бебенцата да са добре!

Като ви чета май взех да се замислям за секцио ... Всеки ден осъмвам с различно мислене.  newsm78 Лек ден на всички!

# 26
  • Мнения: 11
⅞ ...and Happily Ever After от доста време се будя към 4.30 - 5.00, така че за мен това вече си е нормално кукувично състояние  Mr. Green
Но пък от друга страна ранното ставане сега ми е от полза с баткото и сутрешната подготовка за училище, така че както казват - всяко зло за добро Wink

# 27
# 28
  • Мнения: 1 599
Честита нова тема   bouquet



koqto и моите двама юнаци са много активни... докато 1 рита и се мърда другият почива  hahaha после започва другият  Joy добре, че поне рядко ме будят нощно време



vilkoni хиляди прегръдки на малките ангелчета  Hug  Hug



 LADY N  ако мога да те успокоя - аз съм качила 16.500 кг. но това да не те притеснява имам толкова познати , които качиха по 28 -30 кг и още след 2 месец бяха се възстановили  Wink а сега са кожа и кости  Heart Eyes  е малко повече тежи , но ще издържим още малко  Hug

# 29
  • Мнения: 7
Хей момичета здравейте!
Разгъна се голяма дискусия за раждането. Не мога да се стърпя и аз да споделя моя опит. Родих нормално 13 дни преди термин. Една сутрин станах и ми потекоха водите – малко води, но все пак текнаха. След минути в тоалетната ми падна и слузестата запушалка. Говорих с докторката и тя каза да отивам в болницата. Спокойно си се изкъпах и тръгнахме. Докторката ме прегледа и ме прие в болницата. Сложиха ме впредродилна зала за да ми мерят тоновете. Поседях си малко там и погледах другите родилки с интерес. До този момент нито болки нито, контракции съм имала. След като се видя , че стоновете са наред нещата ме настаниха в стая. Докторката нареди да ми дават антибиотик за да се избегне инфекция, поради изтеклите води. Каза ми, че може и да започнат болки, но ако не стане така на сутринта ще предизвикаме раждане. И така цял ден аз си лежа в болницата все едно нищо ми няма. Слаби контракции с леки болки започнаха чак към 20.00 часа. Постепенно се усилваха и зачестяваха. Когато бяха на 3-5 минути мисля, че беше най-неприятно. Преместиха ме в родилна зала. Държа да отбележа, че в началото на 9-тия месец ми се схвана единия крак и не можех да ходя без опора или бастун..имах прещипан прешлен. Поради тази причина нямах възможност да ходя, да си правя разходки, да клякам или други подобни с което да помогна на разкритието. Поради същата причина с докторката се разбрахме да не използваме епидурална упойка, тъй като тя се слага в гръбначния стълб…и това с прешлена можеше да се окаже голям проблем. Извикахме таткото за да присъства. В 3.00 часа през нощта родих моето красиво момче. Направиха ми епизиотомия.  След като видях бебето, докторката ме попита искам ли да си почина докато ме зашие. И тогава ме приспаха.

Не мога да кажа, че беше лесно или пък приятно. Приятелките ми, които бяха раждали ми казваха че раждането и болките се забравят. Аз невярвах. Момичета…наистина се забравят…отнема малко време…но остава само онова мило чувство, за което думите не стигат за да бъде описано. Известно време след това бях много чувствителна на болка…но всичко мина и се забрави.

Исках да ви кажа, че няма нищо страшно…боли наистина…но в този момент жената е готова на всичко….не се плашете. Аз наистина не си спомням болката.Бях много спокойна, защото бях добре информирана на теория за това какво ми предстой. Не се притеснявайте че ще забравите как да дишате и какво да правите. В този момент ще бъдете по-концентрирани от всякога и съм сигурна че ако имате достатъчно предварителна информация ще се справите перфектно с най-важната задача в живота си.
Извинете за дългия пост….

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт