Отговори
# 705
  • Мнения: 1 070
За превръзките- аз като винаги ползвам само тампони и нищо почти не разбирам от превръзки, много ги мразя. Купих си едни,ама и Always  да си взема май. Другите раждали какво ще препоръчат? И как ли влияе витамин С на лохиите, някой има ли обяснение?

# 706
  • Мнения: 524
Здравйете, момичета!
Вчера писах, писах, обаче нещо явно е имало проблем при изпращането, та постовете ми ги няма. Нищо, днес ще наваксам  Wink
Калинче, искам и аз да видя декорациите  Blush
7/8, и аз благодаря за поредното полезно инфо. Списък за бебето у дома имам още от дъщеря ми, дадоха ми го в един детски магазин, имаше доста неща и като цяло малко излишни. Иначе в клиниката, където ще раждам, живот и здраве, не се носи нищо - всичко ти дават от там, аз преди си бях взела само четка, паста за зъби, козметичен несесер. даже и бельо - еднократни бикини, ни даваха от там, но на мен не ми харесваха и си ползвах моето бельо.

helene8118 , нищо не съм прала на ръка, всичко в пералнята с един детски прах, от който бях супер доволна. На Александрина перях с него дрешките до годинката почти, много добре изпира, без предварително третиране на петната, особено когато започнахме захранването. Казва се Sano Maxima, ползвах и същия омекотител. Сега съм с Персил сенситив, но тя вече е голяма.За бебо също мисля да ползвам Максимата.

stas, не се ядосвай, наистина че вече е време да ти кажат пола, но и лекаря, при който ходя на ЖК в Свищов е толкова добър, че последния път ми каза, че пол не може да ми каже. Добре, че от 13 г.с си го знам, че ако разчитам пък и за нещо повече на него  ooooh!. За болките - дано не е нещо притеснително, почивай повечко, а каката бързо да оздравява.

Данили, първият месец къпахме беба със сапунче на SebaMed, след това с душ гелчето и олиото след баня.


# 707
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ей как се разписахте. Браво давайте, много сте ми полезни  Hug Благодаря

# 708
  • Мнения: 1 572
Момичета днес ходих да си подавам документи за ЛК, че е важно да съм с новата в родилното. Не, че успях де  Mr. Green върнаха ме за една глупост.... както и да е.
Та сетих се покрай това, нещо важно за майките, които ще раждат в град различен от този по лична карта. Акта за раждане в този случай, поне преди 2г. се издава в община по адрес на болницата. Проверете си отсега, за да не ви мотаят после. С акта за раждане са вързани доста неща - еднократната помощ, майчинството (май), записването при педиатър... Хамалогия и ужас. Аз съм от Русе по ЛК, родих в София, акта за раждане ми го издадоха в една от соф.общини, но после еднократната помощ я взех от Русе  Crazy Crazy Crazy

За мазането на зърна. Вече писах, че мазах 1 мес. преди да родя с Авент. Но като родих, ако малката усетеше и най-малък аромат от крема или сапун - отказваше да суче. В болницата ни казваха да се мием с бебешки сапун преди ВСЯКО кърмене, но се наложи да го правя само с чиста водичка.
Пране на ръка - убедена съм , че и най-калпавата пералня чисти дрешките по-добре от ръчно пране. Важно е да пускате само бебешките неща, без други. Аз и досега пера  нещата на дребната отделно, така ми е спокойно, не че още е нужно.

За подсичане - при зимните бебета не е толкова често. Ако миете с малко водичка при всяка смяна на памперс почти няма да ви трябва такъв крем. Пак зависи от бебчо де. Аз в началото слагах пудричка, но не повече от месец.

# 709
  • Мнения: 524
Да допълня и аз - мазах си зърната също преди раждане с Гармастан, в клиниката също ни казваха акушерките да се мием преди кърмене с вода и сапун, но моята лекарка каза, че има бебета, които усещат мириса на сапун и че мога да го правя само с вода.

За подсичането - от самото начало едно кремче Павлодерм, вълшебно просто. Даже и сега го ползвах при ожулените коленца на малката, много е добро.

Добра, много добре е казала за актовете за раждане. Нашият го издадоха в Красна поляна, доста главоболия ми създадаха, бяха объркали датата на раждане на бебка и го забавиха 2-3 седмици заради наложилата се корекция. най-смешното беше, че звъня да видя дали е готов, казвам датата на раждане и те ми казват, че такова дете няма родено в този ден. Аз разбира се настоявам, при което чиновничката ме пита поне 3 пъти - ама госпожо, сигурна ли сте, че детето ви е родено точно на 15, да не би да е на 16 или 14  #Crazy #Crazy #Crazy.

# 710
# 711
  • Мнения: 329
dobra, за какво те върнаха? И аз трябва да подам документи за ЛК, че ми изтече, а през декември ще мине и 6-месечното продължение. Така не ми се ходи, че искам да си сменя постоянния адрес /досега се водих при родителите ми/, а новият ми адрес е в района на 6-то РПУ, което е най-многобройното и с нечовешки опашки. Лятото вадих паспорти за мен и малкия и подадох документи в 5-то РПУ, лъдето ми е стария адрес. Там няма ниакъв проблем с опашките. Направо се изкушавам още 10 догини да се водя на адреса на нашите.

# 712
  • Мнения: 3
Благодаря ви ммного  Hug  bouquet много сте ми полезни и особенно със списъка и информацията която получавам от вас е много ценна. Аз мисля да си взема превръзки и лигнин . Simple Smile
Момичета да ви питам за водата за къпането  на бебето,преварява ли се ,защото тази от чешмата е просто отвратителна  особенно при нас,и се просто се чудех  newsm78
Днес съм сама ,половинката е дежурен 24 часа и чак утре се прибира ,ще изкукам ,а и времето не позволява да се излиза,има много вятър   Sad

Общи условия

Активация на акаунт