ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 29 380
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 752
Пашик,Валя днес в 13,00 изяде 50 мл а в 16 едва 30 мл!
Вики също е така Simple Smile ту яде добре ту не Simple Smile снощи в 03,00 не пожела Simple Smile само дето си правих труда да ставам  Mr. Green Laughing неса от яшните за сега! Simple Smile
Храня я с шишетата ан др,Браун и съм доволна  Peace сина ми също израсна с тях!

# 706
  • Мнения: 486
Димяни,ами няма ли да ги приучваш  към гърда,сигурно е трудно,но преди шишето ! newsm78
Валя,добре е яла 50мл.Лекарката колко мл ти каза ,че е добре за тях сега?
Дрешки 56см ли им слагаш?В болницата гледам на снимките ,че са огромни дрехите,но сигурно не са най-малкия номер!

# 707
  • София
  • Мнения: 5 752
Опитвам да я храня но не засмуква въобще дори и със силиконови зърна  Rolling Eyesоставих я и гладна и пак не иска и и давам от шише но смесено!
Трябва да ядат по около 50 мл. и ако започне два дни поредни да изяжда цялото коичество се увеличава с 5 мл. Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 1 395
Зеленоочке, ние пък днес бяхме до Вис Виталис - нищо не ми хареса! 1-2 бодита имаше като за малкия и нищо друго не ми допадна Crazy Виж от Даяна и Ники съм купувала много неща за него, а и сега засега от едно 10 дрешки ако сме взели 6-7 са оттам Mr. Green Но там е важно кога отиваш.. Преди около 2 седмици беше ужас ooooh! Ужасни материи, ужасни цветове, ужасни кройки Twisted Evil За сметка на това миналата седмица имаше страшни нещица Heart Eyes
А и до новото Джъмбо ходихме. Нищо по-различно, само дето е пълен хаос кое къде е Simple Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 483
Димяни, значи в понеделник пак ще имате празник  Hug и край на търчането  Party На Райчето ще му трябва малко време да свикне, а после ще е влюбен в тях  Simple Smile
B_dbk, честито   bouquet Пожелавам ви дълго щастие и любов и то - по многооо  Hug
Марис, количката ти е много хубава  Simple Smile И аз още не съм избрала и се надявам покрай вашите да си харесам  Simple Smile

Ние със синът ми понапазарувахме дрешки за 15 септември, а учебниците ще са като почнат училище. Обаче... нямам по-топли дрешки за такова време, добре че следващата седмица ще се постопли, че съм на работа.

# 710
  • У дома
  • Мнения: 59
Привет и от нас  Hug

Днес поне да се разпиша набързичко.

Каката вече е абсолютно стегната за у-ще, има си и раница.

Ходихме и за бебо да гледаме разни едри работи, ама то в нашите магазини има само по няколко неща и повечето ми ги предлагат по каталог, ама аз искам да го пипна бе хора, да ми хареса.
Шезлонг такъв изобщо няма, има някакви съвсем обикновени. Столчета пак така, материята била една и съща на всичките.
Та в крайна сметка ще палим колата и в понеделник ще ходим до Варна.

Иначе днес и зимнина правихме с майка, вече не си усещам ни крака, ни гръб, нищо.

Честито за покупките.

Димяни, айде да идва вече понеделник, браво на принцеските  Hug

# 711
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Чаки сега успявам да се включа, прочетох ви отгоре, отгоре.
ВНиманието ми е заето изцяло с детето. Посрещането беше много емоционално. Сграбчих я, гушнах я и седнах на една пейка. Тя само повтаряше моята мама, моята мама и се гушкаше, а аз ревях като магаре. 10 минути сигурно така стояхме, от тогава немога да спра да я гушкам и мачкам и целувам. А тя цял ден върви след мен и  ми вика Мамо, обичам те  Heart Eyes Heart Eyes

Веднага пожела да ходи на градина, цял ден се радва на играчките си.
Само тоя сръбски дето ми говори ми бърка в ушите, но повтарям след нея упорито на български и се надявам след седмица две да си почне пак с българския.  Praynig

От вълненията и това, че цяла нощ не спах цял ден съм с контракции и корема ми е на камък. Трябва да се успокоя, че нали гоня 3ти октомври  Crazy

Мисели не направиха ли доплерово изследване за пропускливосттана плацентата.  Thinking Килограмите нищо не значат. С Йована качих общо 7, сега пак съм 7 отгоре, като не вярвам за един месец да кача повече от едно. Не мисля, че е притеснително, но ако не са ти направили това изследване, то се прави по време на ехографията, е добре да отидеш да видят. При сестра ми този беше проблема. Плацентата се калцирала много бързо и бебчето бепе спряло да се храни и отслабнало и затова +кръвното я метнаха спешно под ножа. Не ми е цел да те плаша, надявам се при теб всичко е наред.  Hug Между другото и ние сме със същата количка, остана ми от Йована доста запазена  Peace

# 712
  • Мнения: 486
Бобченка,мн се развълнувах и си ви представих каква гледка сте били! Hug

Кажи за сестра ти кой и как  се усъмни и на обикновен ехограф ли видяха това,мисля че кръвооток се води  newsm78   Thinking

# 713
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Стана така, че един ден беше на ехограф и всичко беше наред. Това съвсем в началото на 9ти месец. След около 5 дена, вдигна високо кръвно (тя го вдигаше и преди да забременее, но и през бременността и даже лежа в болницата една седмица. После Александров много се възмущаваше как в края на 8 ми месец може да я изпишат в такова състояние, но това е друг въпрос.) Та, като вдигна кръвното 5 дена по- късно, отиде при доки и той я погледна пак на ехограф и тогава видя това с плацентата и че бебето е спряло да се храни. Вкараха я в болница, където минал и александров и като чул това, + кръвното, веднага я вкараха. Иначе я държаха два дена докато решат кога да е секциото.

# 714
  • Мнения: 1 599
Бобче, направо ми се напълниха очите със сълзи!  Hug

Към мамите, които ще раждат в Токуда - колко ще ви излезе там раздането? може и на ЛС ако искате Simple Smile  Hug

# 715
  • Мнения: 1 132
здравейте, чета ви всяка вечер, но по-рядко се осмелявам да пиша, защото имам чувството че така добре се познавате всички, че  си живеете като едно голямо семейство, в последните дни съм завладяна от покупките ви за бебоците и трескавата подготовка на всички ви, а пък аз още не съм започвала ( 33 г.с. съм Embarassed), но утре вече ще ходим с мъжа ми да пазаруваме, та исках да ви питам с какъв препарат изпрахте  бебешките дрешки, защото аз мисля да пробвам новия тео бебе течния, но днес видях, че е за бяло пране, а за цветните друго ли да взема? погледнах и SANO, но и той май е бял и цветен отделно,  нещо много разделяне ще ми стане- бяло  и  цветно за нас с мъжа ми и баткото, бяло и цветно за бебе newsm78, а сега да ме утрепате не мога да се сетя баткото как съм го прала като бебе; иначе искам да споделя относно въпроса с имената- не слушайте  какво ви казват други хора,  щом си харесвате нещо слушайте собствения си глас, това си е вашето бебе Grinning

# 716
  • гр. София
  • Мнения: 1
bob4enka - направи ми доплерово измерване, но нищо не каза; да съм наблегнела на храната, а на предния преглед преди месец каза че плацентата е по-зряла от нормалното, но нищо дурго, нито ми изписа лекарство, нито каза да правя нещо по-специално. тогава бебчо тежеше 1080 гр и беше 1 седмица назад; даде ми направление за обичайните изследвания, каза че били ок. аз не съм ги виждала - отидоха направо при нея. Сега измери, че е 1400 гр. и на листа ми пише че отговаря на 29 седмица, а аз съм в 32  smile3518. Едното от лекарствата е за разширяване на кръвоносните съдове за да се увеличи потока на кръв към бебето.
Каза ми всеки ден да си следя кръвното и ако го вдигна над 120/80 да й се обадя.
Имам и разни други показатели на листа, но като не разбирам.....Следващата седмица ще си запиша час за второ мнение.

Много емоционално е било при теб днес, представям си колко ви е мило и на двечките сега  Hug

# 717
  • Мнения: 7
az-mama2, добре дошла официално  Hug при нас е весело.  Peace
За прането не съм компетентна  Blush, ще ми е за пръв път  Peace, но момичетата тук доста коментираха и аз лично май се насочих към Teo bebe -течен, но ще видим, има време Thinking

# 718
  • София
  • Мнения: 1 395
Ще пера гУспойцата като баткото с Тео бебе на прах, и цветните и белите. Не би меше хрумвало да деля бялото на малкия от другите дрехи Blush А ти изглежда така защото пишем по много Crazy Особено такива като мен дето общуват с един дребен с речник от "аа ъъ кххх" през 90% от времето, само форумът ми помага да не забравя българския Crazy

Мисели, а пиеш ли някакви витамини? Нали някой беше казал е с матерна често бебетата качвали повече newsm78 Защо не отидеш на късна фетална сега, там ще измерят всичко и ще ти кажат по-обстойно има ли проблем, какъв, има ли рискове и какви и т.н.?

# 719
  • Мнения: 1 599
Мисели, Това за късната фетална морфология е добра идея на Бебз. Ще ти кажат и поток към бебто и плацента и всичко! и можеш да си знаесеш изследванията и пак да ти кажат 2ро мнение.
az-mama2 , добре дошла. включвай се по-често  Hug за прането и аз с един прах ще пера Wink с първото прах със Сано и бях доволна

Общи условия

Активация на акаунт