Любители на кучета-14

  • 48 494
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 678
А, я да ви питам как се справяте с  лая на кучетата.Преди като беше живо старото ни куче лаеше много пискливо и баща ми / бог да го прости/,все й се караше.Сега Зарка не лае,случва се  Mr. Green по веднъж на месец,и то само ако се погледне в огледалото,или чуе шум на етажа.
Имаме съседка с пинчерче,сутрин рано я пуска да се разхожда и то слиза пеш по стълбите и така силно джавка,че се изнервям.Ама какво да й кажа нали и аз имам куче,разбирам я.Тя бабата стара вече около 75-80 г и докато слезе да й се скара онова е събудило целия блок.

# 721
  • Мнения: 0
havaiskoto_dupe :Права си наистина е по-добре да се изкарва по едно и също време. Peace
Пепито:Ами някои хора казват,че пинчерите попринцип лаели доста.Но оставам с впечатлението,че например пинчерчето на Snarky Chimpfanny е много послушно.Пинчера на наши приятели лае доста и по цял ден търси какво да прави в апартамента!Въобще не застава на едно място!
Добре,че си разбран човек и не й правиш забележки.Тя жената какво да прави...пък и щом е на възраст вече. Rolling Eyes
Джеска много не ме слуша като и казвам да спре да лай. Laughing ..ама то и не се случка често и без причина. Hug

# 722
  • Мнения: 1 983
havaiskoto_dupe :Права си наистина е по-добре да се изкарва по едно и също време. Peace
Пепито:Ами някои хора казват,че пинчерите попринцип лаели доста.Но оставам с впечатлението,че например пинчерчето на Snarky Chimpfanny е много послушно.Пинчера на наши приятели лае доста и по цял ден търси какво да прави в апартамента!Въобще не застава на едно място!
Добре,че си разбран човек и не й правиш забележки.Тя жената какво да прави...пък и щом е на възраст вече. Rolling Eyes
Джеска много не ме слуша като и казвам да спре да лай. Laughing ..ама то и не се случка често и без причина. Hug
lovedog, нашето не е пинчер. Laughing Голдън ретривър е. А понякога ми се иска да е пинчер. Laughing Sunglasses
Сега за лаят, като взехме Карина, първите 3 дни не я бяхме чули въобще да лае. Аз се бях притеснила доста да не би да й има нещо. Сега лае изключително рядко, при бурна игра или ако някакъв шум мнооооого я заинтригува. Навън досега не помня да е надавала глас.
Пепи, имай в предвид, че малките породи лаят мноооого повече. Поне аз съм с такова впчетатление. Свеки има малко кученце и като живеехме там, имаше нощи, в които не ни оставяше да спим въобще. Излайваше през определен интервал, с пискливото гласче. И така и не разбрахме каква беше причината. newsm78

# 723
  • София
  • Мнения: 3 789
Моето е пинчер  Laughing

Честно казано, ние в това отношение сме случили на куче. Като се прибера, то е дива радост - подскоци, въртене, тичане, но ПЪЛНО МЪЛЧАНИЕ - нито скимти, нито лае. Всъщност, тя е такава от малка, а и започна да лае доста късно - почти на 4 месеца. И обратно на твърденията, че малките кучета и особено пинчерите ( Grinning) лаят много, Джеси лае само когато се звъни на врата или много се изплаши от нещо. Иначе цари тишина. Преди лаеше когато лаеха кучетата отвън, но бързо я отучихме, сега е достатъчно да й кажеш "Шъъъът" и млъква.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 15:20 от desi_ivanova

# 724
  • Мнения: 0
Лелееее обърках ви!  Sad Embarassed Много съжелявам! Sad Не исках така да става!!
Още един път съжелявам  Sad

# 725
  • Мнения: 1 983
Лелееее обърках ви!  Sad Embarassed Много съжелявам! Sad Не исках така да става!!
Още един път съжелявам  Sad
Няма проблем. Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 3 789
Лелееее обърках ви!  Sad Embarassed Много съжелявам! Sad Не исках така да става!!
Още един път съжелявам  Sad

Ти пък, не се притеснявай, ще ни свикнеш Hug То и аз много често забравям, добре че на 1-ва страничка ни има всички в каренцата, та минавам от там и се ориентирам  Hug

# 727
  • Мнения: 4 478
Страхотни снимки, една от друга по-хубави.
desi, вашия нагръдник обаче ми събра очите. Много фешън, срахотен бонбон с него е Джеска   bouquet.
Ето и от мен две снимки от днешната тренировка - Фокс седи на място:http://flambe.snimka.bg/animals/fox.475301.20497416, http://flambe.snimka.bg/animals/fox.475301.20497404.

# 728
  • Мнения: 0
flambe: Ехе,много сме послушни и чаровни!Браво! Hug

# 729
  • Мнения: 850
   Здравейте , сладури .  Hug Аз да дам бърз отчет за нашето пътуване ... най- сетне се прибрахме ... Рошан , слуша доста , последните 2 дни се раздели с още 2 кътни зъба  Crazy направо ощърбавя  Joy hahaha Joy , много са интересни не са масивни , а са като куха люспичка във формата на зъбче. Малко направи бели на свеки , но не е болка за умиране .

  Сега се връщам да ви чета , днес от работа само висях в темата без да видя нещо !  Hug  bouquet

# 730
  • Мнения: 165
Привет, кучешка дружинке!  Peace

Пепито, havaiskoto_dupe, desi_ivanova, винаги се радвам на снимки, от които ме гледат щастливи, красиви и игриви кучета, също като вашите сладурчета.
Дали да не си направим фотогалерия на нашите любимци?

Пепито, с лая на чужди кучета няма оправия...  #Crazy

vmarinska, за съжаление не мога да ти отговоря на този въпрос. Това е някаква мокра екзема и, Слава Богу, не е заразна . Водих Бъдко на лекар, взеха му кръв и материал за изследвания, но не можаха със сигурност да потвърдят вирус ли е или гъбичка. Изписаха лекарства за пиене и мазане. И не след дълго, се появи отново.  Sad Сега го лекувам с хомеопатия и антисептичния крем на "Хималая". Има подобрение.

lovedog, при Ерка и Бъдко се получи любов от пръв поглед. И по характер си подхождат, просто са идеалната кучешка двойка Simple Smile
А по отношение на разходките - по принцип е редно животинката да се извежда по едно и също време всеки ден. Създава си режим и пресрочването на часа за разходка може да се окаже мъчително за отделителната система. Това ме подсеща за един разговор, който проведох с племенника ми (на 12 години).
- Лельо, какво трябва да направя, за да имам куче? - ме пита той.
- Едно от най-важните неща е да приемеш факта, че независимо от всичко животното има нужда от ежедневни разходки.
- Дори на рождения ми ден?
- Да.
- А на Нова година?
- И тогава също.
- Дори когато съм болен?
- Да, дори тогава.
- Е, може би тогава ще поизчакам да порастна - се измъкна племенникът ми и от тогава не е повдигал въпроса "искам куче".   

RS, чувала съм за рибено масло. Питай ветеринаря си за него.

mmmshushy80, добре завърнала се.  Hug

# 731
  • Мнения: 678
Джема,точно така!Кучето е хубаво да се извежда по едно и също време всеки ден.Аз съм свикнала още от 9 годишна.Всяка сутрин щом се събудя баня-тоалетна -дрехи и с кучето на вън.Сега се дразня на мъжо,че сутрин ставам винаги първа когато сме всички в къщи /за да направя закуска/,а той си доспива и кучето се дразни милото.Или вечер му казвам разходи кучето и след това ще вечеряме,понякога не ме слуша-разхожда го след 21 часа.А вечер е тъмно на поляната и мен малко ме е страх.
Но иначе много добре си я гледаме Зарито,като принцеса.Аз й разрешавам да се гушка сутрин при мен ,когато мъжо стане да се къпе. Wink

# 732
  • Плевен
  • Мнения: 97
Пепито разбирам те....сутрин ставам с 15 минути по рано Simple Smile ха все пак жена съм трябва да се пооправям малко повече.Затова на мен се пада честта да изведа Риа по нуждите и,че иначе скимти милата,то това нейното стискане никъде не съм го виждала .Обаче там където се преместихме няма улични лампи ,затова вечер е просто табу да я изведа аз.Оправя се приятеля ми,ама няма начин свикнали сме и двамата.
Тази нощ малката за пръв път спа с Риа отвън в остъклението,че от игри иначе не можем да спим ако са в нашата стая.Голямо скимтене беше...Добре ,че спя дълбоко.Само сутринта като се разбудих я взех при мен ,че ми дожаля.
Приятен ви ден   bouquet

# 733
  • Мнения: 0
Джема:Този разговор трябва да се проведе с всеки човек,който иска да си вземе куче! Peace
havaiskoto_dupe :Сигурно гледката е била много сладка...две красиви кученца,сгушени.! Hug Hug
Поздрави!  bouquet

# 734
  • Мнения: 224
Имам малко нужда от помощ. Кокерката ми е супер активно куче мн голям дивак. Тича по котки по всички кучета които срещаме по пътя и същевременно търси акита и джанки ( нали е ловец), но не иска да носи пръчки. Дайте идея как да я изморявам на разходки някакъв вид игра за търсене или каквото имате друго като добри идеи, кучето ми е на 1 год и наистина е доста активно не си ли изразходи енергията няма да ви казвам какво заварвам вкъщи след работа.

Общи условия

Активация на акаунт