Адска жега вън напече, АВГУСТинче първи стъпки прави вече - тема № 19

  • 18 976
  • 628
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 98
Леле, тук какъв дъжд вали, баси времето. ooooh!

Забравих да ви питам имате ли идея кога да теглим жребия? На мен от една страна ми се искаше да е към 15 юли, за да могат да се включат повече мами, но пък Ния и Белослава имат р.д. на 15 и 16 юли. newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 22
Янче, те нещата в магазина не са преоценени, а просто са от стари колекции и са на по- ниски цени. Магазина е на пазара на Кр. село, в пряката, от която се влиза към пазара. На ъгъла има магазин за спално бельо, хавлии разни и тн., след това е този магазин. По едни стълбички се качваш. Но те нещата са си изложени и на витрина и няма как да го сбъркаш. Да не те подведа само, защото аз от доста време не съм влизала в него. Като цяло освен него има и още поне 3-4 магазина за бански в района на пазара.  Peace

Ганушке, може би ще е по- добре тогава да е по- рано  Peace

# 47
  • Мнения: 338
Леле, тук какъв дъжд вали, баси времето. ooooh!
Стига бе...тука е такава жега.Ходихме на плаж сутринта и беше адски горещо.Щура работа.Дано не завали и при нас.
Джули и ние въпреки 4е сме на морето, имаме 3-4 плажа само.Ради адски много се кефи на водата.Два пъти го изкъпахме целия, въпреки 4е не беше много много топла водата, ама слава богу нищо му няма.Ние уж само краката да намокрим, то плисне някоя вълна,намокри до кръста... и така целия.Голям кеф му е да се пляцика.
А да ви кажа за кашите с мляко.Ние ядем каши само на Хумана, и онзи ден се загледах в съдържанието и щях да припадна  Shocked , кашата е с обезмаслено прясно мляко .Тва сега какво зна4и,4е ве4е е въведено и прясното мляко ли?

# 48
  • Мнения: 34
Леле, тук какъв дъжд вали, баси времето. ooooh!

Забравих да ви питам имате ли идея кога да теглим жребия? На мен от една страна ми се искаше да е към 15 юли, за да могат да се включат повече мами, но пък Ния и Белослава имат р.д. на 15 и 16 юли. newsm78

Аз нямам нищо против жребия да е дори след РД на Ния (предполагам, че и тя Simple Smile ), в крайна сметка никой не и е крив, че избърза толкова  Laughing

# 49
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Лелее току що заваля и при нас,Аси готви се,след час ще е при вас  Mr. Green
За прясното мляко аз преди месец пробвах и направих на Ники кремче със сухо мляко .Нямаше реакция,но това беше еденичен случай,до днес не съм давала повторно.Днес му направих грис със прясно мляко,свърши ми АМ.Дано да нямаме реакция  Praynig
Янче браво за преборването ви с алергията към царевицата HugИ Дано скоро се похвалиш и с нов бански  Peace
Риба давам ,много я харесва.На Ганчев  Peace Гъби след 2 годинки поне  Peace
Лиде и аз не давам обща храна,не мога да се престраша и това е  ooooh!
Мариелка нишесте давах само натурално,пшенично.Но онзи ден му взех ванилия,понеже беше свършило натуралното,а във ванилията няма изкуствени оцветители и аромати  Peace

# 50
  • Мнения: 10
  Слънчев Привет и от нас скъпи мами и вече големи и все по–красиви августинчета!!!!
Ние се завърнахме от т.нар. ни Почивка, която в интерес на истината доста ни измори  Mr. Green В началото бяха непоносими (вече) за мен и най–вече за Еванджи жеги, тъкмо се аклиматизирахме и настъпи рязка промяна в темп.. буквално си стана студ без грам слънце и то точно когато реших сериозно да походим на плаж. Ама и аз нямам "УгоЯване" както казва моят мъж  Laughing (угаждане иска да каже).
Имахме и Кръщене, което също се оказа изтощително начинание, особено за детето. Много плака, а на мен ми се късаше сърцето да я слушам и да не мога нищо да направя  Twisted Evil  А с такъв трепет го очаквах.. Tired А всички присъстващи изразиха мнение, че нашето нищо не било   Shocked как ли се дерат другите...
Все пак успяхме да хванем тен, малката също. Определено на плажа ѝ хареса, кърмех си я без проблем, никой дори не забеляза, макар че за Гърция не е обичайна гледка. Така и заспиваше обикновено (някъде питахте за плажното приспиване) върху мен или до мен, а после я оставях сама на шезлонга и си отнасяше по 2 часа дълбок сън. На сянка, леко завита, че винаги духаше доста. Явно йодните изпарения ѝ се отразяваха много добре на съня, щом не я смутиха ни крясъците ни долитащата силната музика  Laughing И в морето си поцапа за моя радост, че в началото не искаше нито крачета да топне и като я слагах на брега, заставаше на един крак като щъркел  Laughing Сигурно студено ѝ се е сторило, макар за нас да беше чай. Или просто нещо огромно и непознато..Но е удивително колко бързо свикват (с хубавото) и още по–бързо схващат. На некст ходене ве4е цамбуркаше с крака и ръце, а аз едва я удържах... че и главата си опитваше да топи  hahaha Смешна картинка. Колкото до спец. бански и т.н. екстри, не пожънаха голям успех върху нашето д...Слагахме ги така за т... Mr. Green  Кам края хич. Аз самата в началото бях доста.. плаха но с времето се поотпуснах, дори захвърлих пареа и т.н дрехи от себе си, дето носех пъвите дни,щото нали си мислех че съм "бела и дебела.. Но да знаете, че винаги ще има и по–зле  Mr. Green
giuli и ние бяхме с такова басейнче, но не влезе мн. в употреба..Моята майка ми го каза същото за яйчниците  Hug
Отивам , че нали сте изписали цяла тема, докато ме нямаше..Остават ми някакви си 20тина странички  :crazy

# 51
  • Мнения: 34
Ния в Ягодинска пещера

 Това от 5 дневната ни разходка из Родопите Simple Smile . Имах желание и още снимки да пусна, ама като се пооправи (забърза) нета ще ги пусна във ФБ

# 52
  • Мнения: 1 569
Аси, да и аз се притеснявах за Хуманските каши, но се престраших и проблеми нямахме.. За мен това НЕ се води захранване с кр. мляко, тъй като все пак е обработено и пригодено да е доста по-щядящо от прясното си кр. мляко. Пак казвам - щом фирма като Хумана с такава история и ренуме са го направили така, значи е пригодено за тази възраст и освен, ако нямате сериозни проблеми с белтъка на кр. мляко (а вие нямате, за разлика от други бебчета тук) не мисля, че е проблем.  Peace

Мариелка: предполагам имаш предвид централния вход на пазара откъм главната ул. до Цар Борис?  newsm78  Hug

Рене: добре завърнала се! Звучи сякаш все пак сте си починали и изкарали добре! Не знам защо повечето родители се оплакват като са с бебе на море.  Simple Smile Ето че можело и хубаво да си е.  Hug

За подаръците аз също мисля, че не е нужно да бъдат подарени точно пък преди р.д. на децата.  Naughty Както и Калинчето е написала  детето или пък родителя няма да усетят липсата  Mr. Green  Важното е, че ще си разменим по нещичко и ще си създадем един прекрасен спомен, пък точно кога е без значение.  Hug

Как се радвам, че на морето (макар и да е преваляло) се оправя временцето.  Heart Eyes Преди малко моята приятелка от Англия ми писа, че чела прогнозите за уикенда и били супер! Дано ТОЗИ ПЪТ са прави!!  Rolling Eyes Praynig Praynig

# 53
  • Мнения: 521
Мацки, мерси много за  комплиментите. 
Дани спи и аз седнах нещо да ви попроочета.
Гледам Бърби още не си е намерила бански. Дано намериш нещо на разумна цена докато тръгнете. Ако не - дибидюс на плажа.
За подаръците, когато кажете  Hug
Тука пък е прекрасно временце, най-сетне и нас ни  дойде реда за хубаво време.
Вчера бяхме в един прекрасен замък, който иска и има желание, ето малко снимки да разглежда.
Офф, ставам,  че малчо се размърда
http://www.flickr.com/photos/47646835@N08/with/4741869655/

# 54
  • Мнения: 1 807
Здравейте - отново сме в София и ще мога по-често да чета!

Моля, само ако нещо решите окончателно за подаръците - някой да ми пише и на лични - само да ми обърна внимание да влезна и прочата или пък го напишете с големи цветни букви! Praynig Страхувам се да не изпусна нещата и да се изложа, че нещо все нямам време да чета всичко! Sad Иначе съм си ЗА и ще чакам - тегленето! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 251
Трейси страхотни снимки Simple Smile А Дани не го ли боде да лази по тревата директно  Thinking И на клипчетата е страхотен, сладурко, само усмивки раздава Simple Smile
Калина, много ме кефите, че водите малката навсякъде и тя милата кротува и нямате грижи.

За подаръците няма значение кога ще дойдат, важен е жеста Simple Smile

# 56
  • Мнения: 18
Трейси уникални снимки и Дани е уникален истински модел.
За прясното мляко мисля да поизчакам. Кисело давам от около два месеца с бисквитки или с предварително накиснати овесени ядки много ги харесваме. Риба в кухнята не предлагат(за съжаление). Няколко пъти съм му купувала хек на Ганчев хапва я. От нашата храна му давам само да си вкуси нали е момченце  Embarassed .
Ние от първи или втори август ще сме на гости в Шумен за месец после право към морето.
Правих домашно сирене стана много добре, но трябва да изчакам да узрее.

Ники вече се катери на всякъде както се вижда  Laughing, ходи за една ръчичка и като види стълби почва да ги качва.

# 57
  • София
  • Мнения: 791
Яна неее,казах че за прясното мляко ще почакаме още 2. 3 месеца,да станем годинка поне!
Ася това за обезмаслено прясно мляко в хуманата съм го видяла преди доста месеци,даже и тук споделих и ми се чудеха къде го чета. Но една мама съфорумка ме светна ,че  е твърде вероятно този ,който е правил превода на български да не е отчел немаловажната подробност ,че има разлика прясно мляка,адаптирано мляко,сухо мляко и т.н. и просто си го е правел така. Не ми се вярва от Хумана да сложат обезмаслено прясно мляко примерно в каша след 4мес.
И друго обаче по темата: ядете ли кремчетата на Нестле в кутийка по 4 бр ,които са? На тях пише десерт на млечна основа,така и не разбрах какво е млякото, от превода естествено!?

# 58
  • Мнения: 1 807
Върнах се малко да почета - много ми беше полезно това с прощъпулника, в нашето семейство май не се правило такова нещо - поне аз не съм чула някой роднина да си е правил, но на мен ми харесва и мисля да направя. Още сме далече от крачките де - като ви гледам - определено малко ви завиждам Laughing - вие почти всички сте по-големи, а пък ние сме си малко мързеливички и така имам чувсвото, че сме на светлинни години от вашите деца! Laughing Здраве да е - и моето ще проходи! Simple Smile


А иначе това с предметите - човек може да си го тълкува както иска - на въпроса на Ганушка мога да отговоря -  Ами собственик на голяма печеливша фабрика за секс играчки! Wink Joy Joy Joy

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
Добре сте виждам вси4ки, което много ме радва  Hug
Ние сме ужасно нервни и сега един малък въпрос, от който дори се притеснявам за отговора, но ако някой има наблюдения да сподели, моля.
Макси от няколко дена запо4на да крещи като ненормален и да се дави 4ак, трепери и се инати. От в4ера се опитвам да забележа в кои моменти то4но го прави и наистина си мисля, 4е е когато е изнервен от нещо - силна музика, оставен да си играе сам, без да вижда някой около себе си, омръзване на някоя игра4ка и запо4ва да и се кара и т.н.  Sad 4удя се дали е възможно на4ина ми на живот да му се отразява ве4е  newsm78 Тук вси4ко те4е много бързо и аз като съм все сама трябва да   го правя за сметка на времето с детето - като готвене, 4истене и т.н., но пък досега не е правил такива изблици на нервност и незнам какво то4но да мисля. Приспиваме се на ръце от няколко дена и определено като го милвам и гушвам се успокоява  newsm78 Но пък за семтка на това нямам време за нищо друго и ве4е много се измарям най-ве4е психи4ески  Rolling Eyes Имам спомен, 4е племенницата ми правеше така и сега си е нерва4ка. Дали пък не е проява на характер ве4е  newsm78 но ако продължавам да го глезундря ще ми се ка4и на главата и малко омотано стана де, ако някой има такова 4удо вкъщи да каже  Peace
Гнушка - аз да не съм казала, 4е не си хубава я, само малко  Crazy Я виж ssiillvvyy  как хубаво я нареди Дарито  hahaha  Joy Ако се падна на томболата с вас да знаеш, 4е ще ти пратя един вибратор за подарък и само да не си го сложила на детето на прощапулника  hahaha  Joy  Heart Eyes  Heart Eyes  Hug
Трейси - много хубави снимки си направила на Дани, а тия манджи немога да си представя, 4е ги ядете с мъжа ти  #Crazy А изобщо кога имаш време за тия неща, ако няма кой да ти помага просто не ми го побира акъла  Rolling Eyes
Рене - добре завърнала се  Hug Догодина се надявам децата и по4ивката да са по-съвместими понятия, но пък вси4ки ми казват, 4е става по-зле и незнам направо... Но колкото толкова. То нали знаеш, няма ве4е мира и спокойствие  Peace Браво за тена   Crazy
За прясното мляко - тук казват, 4е не се дава за пиене 4исто прясно мляко до годинка, но като състав на продуктите в пюрета, кремове и т.н. нямало проблеми. Въпреки вси4ко и аз не съм давала 4исто, но пък на превод състава на опаковките си е то4но прясно мляко и незнам 4естно казано дали съм давала или не, важното е 4е нямаме реакция  Peace Някои от пудинзите 4естно казано ми се с струват на вкус като пр. мляко  newsm78
А за гъбите - има го като готово буркан4е след 6+ м. и затова питах. Предполагам коли4еството на гъбите не е огромно, за да стане тежка храна, но ще видя какво ще реша.
Има ли друго дете което не харесва да яде 4ушка и домат ???  newsm78 пресен домат яде, но на пюре отказва категори4но, а 4ушка само на пюре се опитвам да пробутам от цели 2 месеца и нямам никакъв успех  newsm78
За подаръците - да знаете, 4е на мен ми трябват м/у 10 дена и 2 седмици ориентировъ4но, за да дойде пратката, но ще го доуто4няваме в движение. Да няма сърдити само  Peace
Калина - голяма хаймана тази Ния  hahaha  Joy  Hug На кои ли не 4укари не я водихте ве4е, браво на вас  Peace Много е пораснала  Hug
Джули - снощи пропуснах да ти кажа, 4е и нашата първа думи4ка беше 'айде'  Mr. Green Ама то тогава ми беше един период луд на обикаляне с колата и бебето по обяви за квартири и то милото нямаше на4ин как да не се нау4и то4но на тази дума. Като цяло я бях игнорирала като нещо слу4айно, защото беше много малък, но определено това си е думи4ката и досега я казва с това зна4ение и с осъзнат смисъл  Party
Амбишъс - разказвай как мина и по4инали си най-ве4е  Hug Тати как се справи с бебе на ръце и без 'помощ от приятел'  Mr. Green  hahaha  Joy
Алегория - пе4е при нас ще ни сбърка от жеги. Идвай насам като там не те кефи дъжда  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт