Адска жега вън напече, АВГУСТинче първи стъпки прави вече - тема № 19

  • 18 975
  • 628
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 791
Изхранването на морето го реших така: записахме се на кухня за 1 седмица и ми я носеха до хотела,бяхме на Св. Константин и Елена,хапваше още к.мляко с бисквити,сухари в супата от кухнята. От общата храна хляб,домат и краставичка на тънки резенчета,филийка от топъл сандвич с кашкавал и шунка,но без кашкавала. Вода изворна на Девин, каши ,АМ ,бурканчета дуети,плодови,каши...Претоплях в контейнер от кърма на авент, потопен в съд с бързовар. Хранехме се във фоайето на хотела ,на детските масички и столчета,че в стаята ставаше мазало.
Носихме леген за пране и къпане на детето,става и в надуваемо басейнче,поливахме се с кофичка и лейка от коплекта за плажа.
За комари -устройсто в контакта, друго за напръскване ,комарник за количката и за леглото-то пък нямаше комари! Тънко покривало за количката като спи детето,не завивката ,а нещо което да покрива изцяло количката и детето,да пази от слънце,но да влиза морски бриз,примерно тънките шалове, с които се премятаме по бански.
На плажа носех и един кат дрехи и чорапки резервни,че крачетата и все ледени бяха. Шапка то е ясно.
Бейбифон - стаята ни беше над ресторанта,детето заспиваше към 22, а ние тепърва сядахме да вечеряме.
Кошара от хотела,но си носехме дунапренов дюшек.
Дори и да забравите нещо има магазини,няма страшно и по морето живеят бебета.
И не си мислете,че отивате на почивка,че ще се излегнете на плажа да си печете Д-то.
 Mr. Green
С дете на баня, да ти изяде сапуна!
Но пак искам ,че нищо не разбрахме от това море!
Хайде лека ви!

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 22:38 от giuli

# 31
  • Мнения: 67
Здравейте мамчета,
включвам се неподготвена  Embarassed
Бях цяла седмица без компютър, че ми изгоря захранването, имам да наваксвам.
За подаръците да попитам понеже не съм чела назад - как ще се разменят и кога? Че ние не сме в София, ако има как да го измислим, да се включим.

Толкова от мен, като попрочета назад ще се включа.
Лека на всички!

# 32
  • София
  • Мнения: 22
Привет на всички Simple Smile

Аси, поздравления за темата отново, както и на Амбишъс за сладкото заглавие   bouquet

Попрегледах ви отгоре- отгоре, но не съм чела много подробно Simple Smile

Янче, по темата за банските- не знам дали си ходила в Хит- Люлин, там има магазин на Помпеа. Имат много хубави модели, не са евтини, но не и като Триумф.  Най- близката ми приятелка е с доста голям бюст и също преди се оплакваше, че не може да си намира бански, но две години подред си купува все от този магазин. Предполагам, че те имат магазини из цяла София де, но сега се сещам само за него. А също и при нас в Красно село има магазин на Триумф, в който продават  бански и бельо от стари колекции с намаление. ( може и да го знаеш де)  Hug

Трейси, много хубави снимки  Peace. Гледах и клипчетата на Дани- много е сладък.  Peace

Ивушке, много тъпа ситуация се е получила.То човек си трае, трае, но в един момент чашата прелива и ти пада пердето. Явно наистина трябва да опита от твоето чувство за хумор, както сама си написала, за да се усети за какво става въпрос.  Peace

Фликс, не сме имали проблеми с пръстите  Peace

Виждам, че списъка за подаръците расте и се включват все повече хора. И сума сте уточнили, аз съм твърдо ЗА. Дано се получат нещата  Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 23:49 от mariellka

# 33
  • Мнения: 2 382
Джули, а Сиска топкахте ли я в морска вода?
Аз от това най-много се притеснявам
Ех, колко лесно беше миналата година, Белослава беше на 45 дена Mr. Green.
Ей сега вече ще видим за какво иде реч Mr. Green
Трейси, уникални снимки, уникален модел Hug!
Цветче, преходните млека са за след 6 м.. Давам още от тогава, а към 8-9 започнах и каши, които не са с АМ( Хумана). Вече се замислям и за прясно мляко след някой друг месец, но сигурно ще изчакам да минат жегите.
Янче, най-страхотните бански съм си ги купувала от морето и то на много по-ниски цени от тук. Но това  е вариант, ако има с какво да изкараш поне първия ден на плажа Peace. Миналата година не успях да си купя, че изобщо не съм предполагала, че ще сме толкова луди, че да тръгнем за морето. А тази година не мога да си харесам нищо. Сестра ми си поръча уникално красив бански от някакъв английски сайт, но най-малкия номер ми е голям, което още веднъж ме убеждава , че онлайн покупките не са за мен Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 85
Само за храненето да се включа и аз. На малкото му носих всички видове каши дето яде вкъщи, че обикновено вечер му ги давам. Бях сложила и няколко плодови пюрета - ама ние все още и най-малките на 2 пъти ги ядем. Давахме му хлебче да хапва докато ние ядем и от каквото реша, че става за него. За моя изненада детето се влюби в портокалите с канела (аз уж само да пробва и той като ги хареса, та няма спирка). Все пак не са толкова малки и спокойно можете и от това, което вие хапвате да им давате. Не е толкова страшно.
Иначе си цокаше на воля - даже солта от морето не го притесняваше.

Вземайте по един бански и много слънце ви пожелавам Wink

# 35
  • Мнения: 1 569
Вземайте по един бански и много слънце ви пожелавам Wink

ХА! Е това е приказка! Амин дай боже и за двете.  newsm08  newsm62

Тази вечер Анди заспа чак в 23.00  Shocked Сложа ли я да легне, сяда и започва да реве.  newsm78 А последно беше спала до 18.30 и в 21.00 вече трябваше да е отнесла плувката... Какво й стана с това сядане и реване не знам, но откакто се научи да сяда сама имаме проблеми със заспиването.  #Crazy newsm78 Друг да има като нашите случки??  newsm78

За морето аз ще нося изворна вода, храна в бурканчета, ще давам и пресни плодове, каквито ще взимаме за нас + от храната, която ние ще ядем. Тя вече освен, че е захранена с доста неща, яде много сполучливо от доста наши храни, та макар и само с 3 невръстни зъба  Mr. Green По този повод да ви се похваля, че успяхме да преборим алергията към царевицатаааа (мамка й мръсна!)  newsm44 Вече 1 седмица яде цар. неща - 4 дни цар. нишесте и 3 дни пюрета с царевица. Честно товар ми падна от гърба, много се притеснявах с тази царевица.  newsm53

Шайн аз имам намерение да цопвам Анди в моренцето, само времето да е ок!  Peace

Рени Вм: ще си изпращаме по пощата подаръчетата.  Hug Върни се малко назад  да прочетеш за идейката и всичко ще ти се изясни.  Hug

Мариелка: май съм била в такъв магазин в някой от моловете. Ще погледна и там, мерси  Hug

Цветче: аз гриса  и нишестето ги правя с АМ. Кр. мляко по принциш се дава най-рано след годинката,  а аз лично мисля да задържа и малко след това. Каши с АМ давам откакто й си й давам каши, АМ също давам, въпреки, че я И кърмя. Peace А ти защо 'не смееш'??  newsm78

# 36
  • Мнения: 0
Сладки сънища мам4ета и бебета, 4е по тъмни доби се влю4вам, но и така може  Rolling Eyes

Мерси Аси и Амбишъс. Добър тандем сте направили   bouquet

Захира - има една русенска фирма, която прави такива 4орапогащни4ета, но незнам дали марката им е същата като дамските, а те са Top Lady. Предполагам, 4е детските имат друго име и съм сигурна, 4е трябва да имат в Сф дистрибуция. Така 4е потърси и ще намериш със сигурност поне една Бг фирма ги предлага  Peace На тях мисля, 4е също най-малкото им беше 86см

Ганушка - с тоя вибратор как го измисли, бе жена  hahaha Малееееееееее горкото дете с такава майка кой знае какви 4удеса ще му нагласиш да се 4уди какво да избира, милото  hahaha  Joy  hahaha  Hug  Heart Eyes

Трейси - много слади4ак Дани и ти добре си си по4инала, браво и за снимките   bouquet

Имах още, но ме боли глава от времето сигурно. При нас са рекордни жеги отново  ooooh! Станала съм в 4ч. ей така спортно, 4е в 5 взех да свиквам и Макси реши да ме разнообрази малко. Регистрирахме сутринта и първото си падане от леглото (нашето слава богу). Имаше рев по-малко от минута и никакви поражения. Купихме му легло днес и едно шкаф4е или етажерка с поставка за повиване е по-скоро. Поръ4ала съм матрак онлайн и 4акам доставка утре или във вторник и детето се мята на новото място, 4е в това легло нямаме мира. От няколко дена се приспиваме и на ръце, 4е инъ4е сяда и по4ва да се набира и немога да го оставя за секунда  ooooh! Взех му и комплект4ета с обиколници, 4аршаф4ета, олекотени завивки и одеалца и какво ли не. Няма да ги ползваме скоро половината, но да ги има няма да са излишни. Ще ви снимам като наглася вси4ко тия дни.

Само аз ли не давам от общата храна нищо  newsm78 Малко ме е страх с тази кра4ка, но май, май с идването на свекърва ми и аз ще се сблъскам с 'развалянето' на схемите ми на захранване. Всеки ден ме пита дали давам жълтък и как без жълтък неможе. Та тази ве4ер и казах - не и няма да дам докато не преценя, стига си ме питала ве4е  Mr. Green

Гледам за риба си говорите, а гъби давал ли е някой ???  newsm78

Сори, но лягам, 4е ме 4ака пак цяла седмица на педал - и сам войнат е войн, нали тати е пак на работа на м....си Райна  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 22
Добро утро момичета Simple Smile



Лиде, аз също все още не съм давала от нашата храна на Алекс заради алергията. Но мисля по малко да започна, още повече, че вече хапва пилешко и домати, които са доста често срещани в менюто ни под всякаква форма Simple Smile Даже днес съм решила да сготвя един зелен фасул за мен и него Simple Smile

Янче, откакто Алекс започна да сяда и да се изправя и ние сме така. Слагаме го в леглото а той се изправя и започва да плаче и мрънка, или пък просто си ходи из леглото и сваля всичко наред Simple Smile. Вечер се приспиваме на спалнята, премята се, щурее и в един момент се унася. После го местя. А през деня най- често в количката, защото ако го оставя в леглото въпреки, че му се спи се изправя и седи така. Имам чувството, че може часове да изкара така  ooooh!

Искам да попитам за нишестето- само натурално ли давате или и тези, които са с разни аромати?

# 38
  • Мнения: 1 241
Дани, Яна, букети ви поднасям  Mr. Green

За съжаление не мога да се включа адекватно, защото вечер чета и до като прочета всичко вече ми се доспива и не успявам да пиша. А и нещо нямам настроение от известно време, такава апатия ме е налегнала, но ще ми мине скоро. А и морето може да ни се размине и това още повече ме тормози.

За подаръците идеята е чудесна, но аз не знам къде ще сме по това време, дали ще имам нет на разположение и възможност да пратя подаръка и вероятността някое дете да остане без него е голяма. Така че ще ви се радвам само.

Захира, не съм виждала толкови малки чорпогащници. За кръщенето ли ти трябва? Може да вземеш хубави чорапки и гащички над памперса и босичка.

Трейси, снимките са много красиви.

Мариелка, аз давам само натурално, веднъж пробвах ванилия, но нещо не се хареса.

# 39
  • Мнения: 196
Дю за сватба ми трябва, понеже не го дават да се оправя поне до неделя и май ще е хладно в неделя, та само с чорапки няма да стане. Даже хванах баба ми да й оплете едно бебешко болеро на дупчици, защото рокличката е с тънки презрамчици. Днес ще ходя да търся по разни сергийки и магазинчета.

# 40
  • София
  • Мнения: 90
Благодаря на всички, дето се отзоваха на въпросите ми! Много ми беше полезно, а ще се радвам и друг, ако се включи!
Янче, не смея, защото гледах, че на едни каши пише АМ, на други пише сухо мляко, на трети - преходно и се обърках. До сега съм му взимала само безмлечни каши. А и пюрета, дето са със сметана не съм му давала. Не знам какво мляко може да му давам от тези и какво не. Прясно за пиене знам, че е за след 1 год., но не знам така ли стои въпроса и ако му приготвяш нещо с него.
Лиде, честито за покупките! А за гъбите знам, че са доста тежка храна и също са за след 1 год.
Мариелка, аз още не съм давала така нишесте, но мисля да взема натурално и да го пробвам с кисел дали ще яде за разнообразие.

# 41
  • Мнения: 2 382
Цветче, преходно мляко и АМ 2( т.е., това , което се дава между 6 м и 1 год) е едно и също и спокойно можеш да даваш каши с преходно мляко. Млечните каши са мнооого вкусни Peace. Аз се престраших да давам и каши със сухо мляко, но тук вече всеки си преценява. А за прясното мляко ще изчакам още малко. В кухнята редуват крем с кисел без мляко, та има какво да давам за закуска.
Мриелка, не съм давала още нишесте с аромати. При нас киселите ги правят с натурално нишесте, а оцветените нишестета са за крамчетата с мляко, та още не съм стигнала до тях.
Лиде, гъби мисля чак след 3г да предложа.За мен са ужасно тежка храна Sick.
Янче, браво за царевицата Hug! Ей, много се радвам за Анди Hug!

Както се канех да въвеждам риба и днес дадох няколко лъжички супа със застройка, та да видим какво ще се случи Rolling Eyes.Та по този случай рибата пак се отлага Laughing. Ще си отлежават бурканчетата в хладилника.
Дано Белослава да понесе този път яйцето, че вечер си е направо гладно детето.

# 42
  • София
  • Мнения: 791
Шайн да,топнахме Сиска до кръста ,но само веднъж. Реално имаме три  плажа от цяла седмица на морето  Sad Колкото и топла да беше водата,все пак по-подходящо е  в басейнче да се позатопли малко морска водичка и там да се плацика. Поне за мен е  така. Майка ми като чу ,че сме я намокрили и се развика,че ще простудим яйчниците на детето! #Crazy
За рибата: аз давам вече и я хапва,но ако сравнявам миризмата на риба от буркан и от куня, от кухнята почти не се усеща рибешки мирис, а виждам мръвки вътре, Силви по-ги яде от кухнята.
За пр.мляко отлагам го след 2,3 мес ,дори и в състава на десертите.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 98
За идеята с подаръците: Решихме да си разменяме подаръци за първата годинка на децата. Ще се тегли жребий кой на кого да подарява, сумата е 10-15лв. Който го няма в списъка, а иска да присъства да ми пише на лични или в поста си  и ще  го добавя.

Списък: slavena80, magare, trasy, Дани, ssiillvvyy, mariellka, poly_zoe, Lidiya_81, Zahira, Гануша,
Александра, Бърборанка, Хариела, iana_vd, Шайн, Глупи, A_S_Y_77, Tzvetche, госпожица Кобрети, Бубичка, gemma, rumik, Desy_Stz,
silvi.d, kkalina, sosmy, alegoria



Малееееееееее горкото дете с такава майка кой знае какви 4удеса ще му нагласиш да се 4уди какво да избира, милото  hahaha  Joy  hahaha  Hug  :love

А така bash box Laughing, че какво ми има, много съм си хубава даже. Mr. Green И аз не съм давала още обща храна, но не виждам и как ще стане скоро, ние ядем умерено солено, което е абсурд да дам на Дария, аз все още не и слагам никаква сол.

Бърби, браво че Анди може да яде вече царевица. За приспиването, Дария си заспива за 5 минути вечер, но тя през деня спи между 30 и 50 минути и вечер ако не искаше да заспива щях да съм ей така. #Crazy Иначе сутрин като се събуди си сяда и почва да се оглежда.

Трейс, ти си луда жена Mr. Green Heart Eyes, вместо като го няма Дани да си почиваш, ти с какви упражнения се занимаваш.  И аз се чудех защо си се свършила. Дани много е пораснал, а как бързо си върви, браво на него.

Шайн, а при Белослава какво стана с температурата?

Мариелка, аз съм правила само натурално царевично нишесте.

Захира, виж във Фокс дали няма да имат.

Алегория, няма защо да се притесняваш какъв подарък ще вземеш, то все пак целта е да имаме нещо за спомен, да те включа ли към списъка?

Аз прясно мляко и риба ще дам след годинка. Киселите даже ги правя само с вода, забравям да слагам после АМ Blush, но Дарито нали е добро прасе няма забележки. Grinning

Последна редакция: пн, 28 юни 2010, 20:22 от Гануша

# 44
  • Мнения: 1 569
Еми това е! Обиколих още 3-4 магазина за бельо и просто бански за мен няма! Ще се гръмна вече!  smile3511 Мале добре че срещнах една продавачка, която милата беше с 2 дини, вместо цици и поне тя ме разбра! Ами така де, писна ми всички продавачки да ме навиват да взимам неща, на които фолкпевиците биха се зарадвали, но  не и аз с моето възпитание! И като седнали да ми спорят и да ме навиват - ти има викаш НЕ, те ти викат, ама пробвайте, ама много ви е хубаво!  #Crazy Остана Илиянци и магазинчето, за което Мариелка каза. По този повод:

Мариелка моля те сподели как се казва и къде точно се намира това магазинче с преоценени неща на Триумф??  Hug

Жули: правилно ли разбрах, че даваш кр. мляко откакто е на 2-3 месеца?  newsm78

Шайн: ха дано и при вас няма проблем с яйцето!!  Praynig За жълтък само става въпрос, нали?

Цветче: както и Шайн ти е написала вече доста отдавна можеш да даваш АМ, както и каша с мляко - каквото и да е то (не говоря за кр. мляко, а за тези, които се съдържат в кашите)! Аз също като теб се бях побъркала да търся разликата между АМ-то, преходното мляко, сухото мляко, че на някои пък чак пише само 'мляко' - ходи ги разбери.  Close Но реших да не се втелясвам толкова, предложих няколко вида каши и нямахме проблем.  Peace Все пак след като е направено за бебета каквото и да е млякото все е съобразено с възрастта, визирам най-вече доказали се марки като Милупа, Хумана и Хип примерно, а аз лично 'се престраших' и с кеф давам Слънчо, защото са им наистина страхотни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт