Как да науча бебето си да яде от шише?!

  • 2 890
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Търсих, търсих по моя проблем, но не открих нищо конкретно, малкия е на почти 7 месеца, кърмим се изцяло + 1 хранене в 19,30 ч на млечна оризова каша с плодово пюре (чиста не я тачи особено), отскоро и наобяд му предлагам плодова каша пак млечна отново с пл.пюре, зеленчуковите пюрета въобще не ги харесва, започнах с тях 5-ти месец и след като уж успешно въведох картоф, после морков, на около 10-я ден повръща обилно от тях и след почивка от 1 седмица така и не пожела да яде нищо зеленчуково.   
 
Малко се отплеснах, но да обясня ситуацията по-добре. Кърмя го на всеки 2 часа, това му е режима от втория месец още, вечер се събужда по 2-3 пъти да суче, усещам,че кърмата ми намаля като количество, просто до следващото хранене едвам издържа, ако "благоволи" да хапне каша, може да изкара 3-3.5 часа без да се сети за ядене. Опитвам да му дам АМ, винаги безуспешно, пробвала съм всички известни и добри марки, също шишета и биберони, нищо не помага.Също други хора от близките ми са се мъчили да го нахранят с Ам, но и глътка не поема, разсърдва се, става нервен и реве. Държан е гладен по 1 час отгоре и много се стресира от това, че не суче, а му се предлага шишето. И за мен е много стресиращо, не е слаб, добре се движеше досега с килограмите, но не знам както е тръгнало един ден ако ми спре млякото изведнъж, какво ще го правя  ooooh!
А то наистина намаля...
Как да го науча да яде от биберон, давайте съвети, че съм отчаяна вече  Praynig
И как да прояде зеленчукови пюрета, на неговата възраст вече месните са ги минали другите деца, а той...
Не си мислете, че искам да го отбивам тотално, докато мога, ще кърмя, докато проходи поне, просто съм притеснена.
 Също знам, че не всички деца са еднакви и при всяко се движи с различна скорост захранването, но ние сме спрели на едно място вече месец ooooh!

Благодаря за вниманието и отговорите ви предварително   bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Незнам дали е правилно, но моята кукла хареса шишето чак към края на седмия месец, а дотогава също като твоето бебе не искаше и да погледне биберон - обаче дадох малко кисело мляко с кафява захар с биберон от каучук на Чико. Изпи си цялото количество. От тогава сме на АМ, почнах с Милумил, после Нутрилон, а сега сме на Хумана с ванилия и банан. Това е моята житейска история, виж какво от тези неща ще проработи при вас. Peace

# 2
  • Мнения: 15 379
Разбирам, че не искаш да го отбиваш, което е чудесно.
Тогава просто трябва да се стремиш количеството на кърмата да бъде увеличено.
Зная, че търсенето определя количеството, което ще рече, че щом си суче, кърма би трябвало да има.
Ако все пак имаш някакви съмнения дали кърмата му стига и как да запазиш лактацията, то потърси съвет в Кърмаческия.
По отношение за приучването към шише с АМ - преходът обикновено е много труден при кърмени по-големи бебета, както е в твоя случай. Аз не бих го мъчила повече с опити.

Моят син никога не прояде чисто зеленчуково пюре, едва когато въведох и месо, имах някакъв минимален успех и пробутвах месно-зеленчукови пюрета.

# 3
  • Мнения: 119
Здравей, то вече станало време за лъжицата, струва ли си тепърва да го учиш да яде от шише. Моите момичета не искаха чисто зеленчуково пюре. Прекарах се няколко пъти да купя и така ги и изгвърлих, то даже и аз не можах да ги изям и им купувах това, което харесваха. После като ги записах на кухня се научиха всичко да ядат. Аз им давах млечни каши на Хип и кисело мляко, много го ядяха.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Опитай да му даваш кърма в шише. Иначе няма как да разбереш дали не харесва шишето или АМ. Ако пие кърма от шише, смени млякото.

# 5
  • Мнения: 718
Повече от месец се опитвах да науча беба да яде от шише, но не се получи. Сега я уча да пие от чаша ( и с накрайника и без него, както й хареса и пропие най-сетне  Laughing), но явно още дълго ще се учим. Няма смисъл от шише вече според мен.

# 6
  • Мнения: 10
Благодаря ви, момичета,  за отговорите  bouquet
Вчера ходихме на консултация и се оказа противно на мнението ми,че не се наяжда и не ми стига кърмата, че е качил 330 гр за 3 седмици Simple Smile
Това не изключва желанието ми да го науча на шише, с лъжичка съм пробвала, не става, а и има един такъв навик-като заспива и да суче, затова трябва да е или гърда, или бибата на шишето, ако го приеме някой ден.
Дадоха ми ново Ам да пробваме Adapta и вече в него ми е надеждата, било най-близко до майчиното мляко, постигнахме успех дотолкова, че не изплю веднага шишето и се излъга за 2-3 глътки, днес пак ще му дам под формата на игра преди да е огладнял съвсем, че тогава става нервен.
 Кисело мляко се престаших да го пробвам с малко захар вътре-не го одобри и много се мръщеше.
 Ще пиша по-нататък докъде сме стигнали.

# 7
  • Мнения: 15 379
Кисело мляко - недей!
Много е малък още, изчакай.

# 8
  • Мнения: 1 473
И аз не бих давала кисело мляко, още е малък.
Според мен е   до АМ.
АМ са различни на вкус и не се заблуждавай, всички са близки по състав до кърмата, само са на различни фирми и с различна цена.
Намери АМ което се харесва на твоето дете и с времето ще свикне с биберона на шишето.

Успех!

# 9
  • Мнения: 636
Не е до АМ. Бих посъветвала всички кърмещи да научат децата си да пият от биберон, защото моята сега и вода не иска от биберон. Трайно обезводнена е и мирише на ацетон. С лъжичката е бавна работата и не може да се приеме нужното количество вода.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Благодаря ви, момичета,  за отговорите  bouquet
Вчера ходихме на консултация и се оказа противно на мнението ми,че не се наяжда и не ми стига кърмата, че е качил 330 гр за 3 седмици Simple Smile
Това не изключва желанието ми да го науча на шише, с лъжичка съм пробвала, не става, а и има един такъв навик-като заспива и да суче, затова трябва да е или гърда, или бибата на шишето, ако го приеме някой ден.
Дадоха ми ново Ам да пробваме Adapta и вече в него ми е надеждата, било най-близко до майчиното мляко, постигнахме успех дотолкова, че не изплю веднага шишето и се излъга за 2-3 глътки, днес пак ще му дам под формата на игра преди да е огладнял съвсем, че тогава става нервен.
 Кисело мляко се престаших да го пробвам с малко захар вътре-не го одобри и много се мръщеше.
 Ще пиша по-нататък докъде сме стигнали.

какво е това ново АМ не съм го чувала, къде го продават, колко струва ?

# 11
  • Мнения: 10
Adapta е швейцарско Ам, въпроса ти ме подтикна да погледна на опаковката, а иначе живеем в Кипър и то тук няма половината от изброените по-горе млека за съжаление  Sad Има Нан, Фризолак, С-26, Аптамил и още 2-3 вида, които не съм запомнила, а и Хумана, много я тачат тука. А цените са на всички 6-7 е кутията.
Киселото мляко отпадна като вариант, не го одобри, за добро ще да е  Mr. Green
Люлякова, и Гого не искаше да пие от биберон водичка, но откакто започна да яде каша, малко по малко сам започна да си я търси, давам му и малко водичка в капачката от шишето и с удоволстие си пийва от там, повече си мокри дрехите, но това не е важно, важното е да има напредък  Laughing

# 12
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е вече на 10 месеца. Утре вече ще сме на лекар. Няма какво да чакам повече.

# 13
  • Мнения: 20
Да кажа и нашата история. Малката до 6м. беше само на кърма, след което я захраних и на обяд хапва зел. или местно пюре. За съжаление и тя не пие от шише още от новородена. Наложи ми се да пия АБ и тя стоя ЦЯЛ ден гладна и не пожела да яде от АМ. Преди 4-5 дена се сетих за шишетата на Девин с накрайника и така да се опитам да и дам вода, че и тя не пие НИЩО друго освен кърма. ИМАМ успех  Peace За тези 4-5 дена вече е изпила около 150мл. вода, което за нея е изтински рекорд. Иначе и аз се страхувах от обезводняване Confused Но за АМ по този начин не съм сугурна дали ще стане, но нищо не ти коства да опиташ  Peace

# 14
  • Мнения: 186
Опитай да му даваш кърма в шише. Иначе няма как да разбереш дали не харесва шишето или АМ. Ако пие кърма от шише, смени млякото.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт